Vatanı Kurtarmak İçin Ata’yı Sevmek Yetmez, Atatürk Olmak Gerekir… ALİ ERALP

Vatanı Kurtarmak İçin Ata’yı Sevmek Yetmez, Atatürk Olmak Gerekir… ALİ ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Çrş Tem 29, 2020 17:20

“Vatanı Kurtarmak İçin Ata’yı Sevmek Yetmez, Atatürk Olmak Gerekir…”

Hacılar - Hocalar, şeyhler – Şıhlar, mollalar ne yasa dinliyorlar ne anayasa… Ne hukuk tanıyorlar ne yasak… Ne gelenek biliyorlar, ne görenek…

Fes, sarık, takke, poşularla patlamaya hazır bombalar, serseri mayınlar gibi ortalıkta dolaşıyorlar. Siyasal İslam’ın gönüllü neferleri olarak çalışıyorlar…

Canlarının istediği yerde hemen seccadelerini açıp, namaz kılıyorlar… Canlarının istediği her mekânda şeriatçılık propagandası yapıyorlar…

Takkeli, fesli, sarıklı insanlar sokaklarda gösteri yürüyüşleri yapıyorlar; bağırıyorlar, çağırıyorlar…

En doğal hakkını, yani anayasal hakkını kullanmak isteyen Atatürkçü, yurtsever örgütlere bu izin verilmiyor. Sokaklara, meydanlara çıkan kadınları da saçlarından tutup, yerlerde sürüklüyorlar.

Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesinin ardından bu yobaz takımı şimdi daha çok saldırgan, daha çok pervasız oldu.

Yenisöz Gazetesi'nin eski yazarı Hasret Yıldırım, Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla, "Biz bugün o kemikleri (Atatürk’ün kemiklerini kastediyor(!) ) sokağa attık… Hilafet nereden battıysa oradan kalkacak. Allah'ın izniyle bugün hilafetin kalkışının ilk adımı atıldı” sözlerini sarf etti.

Bir milli eğitim müdürü de çıkmış “Lozan Kilidini çöpe attık” diyor ve Lozan antlaşmasının yürürlükten kaldırılmasını talep ediyor. Sorsan ona, Lozan’ın anlamını, önemini de bilmez…

Onlar bir hilafet devleti kurmak için çabalıyorlar. İnsanlıktan, bilimden, uygarlıktan haberleri yok. Her an saldırıya hazır, pusuda bekliyorlar…

Üstelik Diyanet İşleri Başkanı da bir “Kılıçlı Hutbe Gösterisi” yaptı. Atatürk’ümüzün adını söylemeden ona verdi, veriştirdi. Hakaretler yağdırdı… Bununla ne yapmak, neyi anlatmak istiyorsa?

Ama bütün bu olup bitenler, kalkışmalar karşısında hâkimler, savcılar sessiz… Sadece onları seyretmekle yetiniyorlar… O kadar…

Peki, ülkemiz bugünkü duruma ve ortama nasıl geldi? Nasıl getirildi?

Yurdumuz, Ortaçağ koşullarına nasıl geri döndü?

Şunu önce, açık ve net olarak belirtelim: Suçlu sadece halk değildir. Suçlu sadece insanlarımız değildir. Partiler de suçludur. İktidar da muhalefet de suçludur…

Bugüne değin, sol, bir türlü halkla buluşamadı. Halkı yanına çekemedi. Onunla kaynaşamadı. İşçilerden, köylülerden, kısaca emekçilerden ve emekçi eylemlerinden genellikle uzak durdu.

Kılıçdaroğlu ise sağ partileri taklit ederek başarıya ulaşacağını sandı…

Mehmet Bekaroğlu gibi Refah - Fazilet Partisi kökenli ve İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreterliği yapmış, Ekmeleddin İhsanoğlu gibi yeminli Atatürk düşmanları, partiye davet edilerek, dincilikten ve dincilerden medet umdu…

Hiç düşünmediler, aslı dururken halk taklidini ne yapsın?

Yeri gelmişken burada CHP ve Genel Başkanı hakkında da bir iki kısa söz söyleyelim:

Ama yanlış anlaşılmamak için daha önce kısa bir açıklama yapalım:

Biz CHP’yi zayıflatmak, güçsüz düşürmek için bu eleştirileri yapmıyoruz. Gerçeği göstermek, Atatürk’ün çizgisine ve yoluna dönmek için; yalakalık ve koltuk değnekliği yapmadan düşüncelerimizi açıkça sergilemek istiyoruz...

Partimizin eleştirilerle daha da güçleneceğine inanıyoruz ve diyoruz ki: Vatanını kurtarmak isteyenler Atatürk ilkelerinden asla ödün vermemelidirler…

Ne makam ne koltuk sevdamız var. Seçimlerde yine oyumuzu CHP’ye veririz ve kimsenin de CHP’den kopmasını istemeyiz. Çünkü AKP, ne Türkiye’nin ne de Atatürkçülerin partisidir.

Ama bir taraftan da yüreğimiz kan ağlıyor. 18 yıl oldu… Tam 18 yıl… Dile kolay. Bir ömür bu… Atatürk 1919’da Samsun’a çıktı, 1923’te Cumhuriyeti kurdu. Kurtuluş Savaşı bile 4 yılda kazanıldı.

AKP, CHP’nin yanlış, aksak politikaları sayesinde ülkenin, insanımızın kanını, iliğini sömürdü. Ne sanayi bıraktı ne tarım, ne orman bıraktı ne dere… 18 yıldır saltanat sürüyor…

Bu eleştirilere ben bu gün değil, tam 10 yıl önce, 2010 tarihinde başlamıştım. Daha o yıllarda Atatürk’ün partisinin Atatürk’ün yolundan ve ilkelerinden ayrıldığını söylemiştim. Duyan olmadı…

21 Eylül 2010 tarihinde İlk Kurşun gazetesinde şunları yazmıştım:

“AKP’lileşen CHP ile yığınların umutlarını umutsuzluğa dönüştürmeye, heba etmeye, Türkiye’yi yeniden bir imamlar cumhuriyeti yapmaya, kimsenin ne hakkı, hukuku ne de yetkisi vardır…”

“Türbanla mürbanla bir yere varılmaz, Fethullah Gülen’e, cemaatlere saygılı olmakla bir yere varılmaz. Herkes aklını başına toplasın…”

O yıllarda Kemal Bey, Fethullah Gülen’e ve cemaatlere saygı (!) duyuyordu çünkü…

Oysa Atatürk Nutuk’ta şunları söylüyordu: “Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz.” (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Cilt II, sayfa 217)

Atatürk’ü duyan ve dinleyen olmadı. Atatürk ilkeleri ve Altı Ok paspas gibi çiğnendi ve hala çiğnenmeye devam ediliyor…

İlhan Selçuk Ağabey, çoğu yazılarında şu sözü yinelerdi: “Keşke ben haklı çıkmasaydım, onlar haklı çıksaydı da bunlar başımıza gelmeseydi… ”Şimdi ben de diyorum ki, “Keşke ben haklı çıkmasaydım…” Ama haklı çıktım. Ortalık yangın yerine döndü…

Kemalizm altı okla, Mustafa Kemal Atatürk’le, İstiklal-i Tam’la, yani tam bağımsızlıkla vardır. Bunlar olmayınca CHP de olmaz, 1923 Cumhuriyet devrimi hiç olmaz. “Ben cemaatlere saygılıyım, insanlarımız manevi dünyalarında cemaatlere yakın olabilir” demekle Recep Bey’in partisinden CHP’nin bir farkı kalmaz.

İŞİN ÖZÜ: Vatanımızı kurtarmak istiyorsak eğer Atatürk’e, Atatürk’ün yoluna, Altı Ok’a dönelim. Ve gevezeliği bırakıp, dişe diş bir mücadele verelim… Atatürk’ü sevmek yetmez, Atatürk olalım…

(alieralp37@gmail.com)
[/size]
En son Gamze Okur tarafından Pzr Ağu 02, 2020 22:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye

İletiler: 466

Re: Vatanı Kurtarmak İçin Ata’yı Sevmek Yetmez, Atatürk Olmak Gerekir… ALİ ERALP

İletigönderen Asun Kale » Cum Tem 31, 2020 12:57

"Şunu önce, açık ve net olarak belirtelim: Suçlu sadece halk değildir. Suçlu sadece insanlarımız değildir. Partiler de suçludur. İktidar da muhalefet de suçludur…

Bugüne değin, sol, bir türlü halkla buluşamadı. Halkı yanına çekemedi. Onunla kaynaşamadı. İşçilerden, köylülerden, kısaca emekçilerden ve emekçi eylemlerinden genellikle uzak durdu.

"Kılıçdaroğlu ise sağ partileri taklit ederek başarıya ulaşacağını sandı…

Mehmet Bekaroğlu gibi Refah - Fazilet Partisi kökenli ve İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreterliği yapmış, Ekmeleddin İhsanoğlu gibi yeminli Atatürk düşmanları, partiye davet edilerek, dincilikten ve dincilerden medet umdu…

Hiç düşünmediler, aslı dururken halk taklidini ne yapsın?"

İŞTE GERÇEĞİN ÖZÜ, İŞTE GERÇEĞİN TA KENDİSİ... HERKES OKUMALI BU MAKALEYİ VE DERS ÇIKARMALI... KALEMİNE, YÜREĞİNE SAĞLIK ARKADAŞIM...
Kullanıcı küçük betizi
Asun Kale
Üye
Üye

İletiler: 150

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Pzr Ağu 02, 2020 13:26

Bu tamamen haklı ve temelli, nesnel ve somut, gerçek ATATÜRK'cü yurtsever, baştan sona mükemmel teşhis, tesbit, analliz ve sentez için sevgli Ali'ye en yürekten tebrikler, selamlar, en iyi dilekler, yeni başarılar, mutlu bayramlar ve özel bir ithaf :

ATATÜRK GİBİ DÜŞÜN,GÖZLE,ÇALIŞ VE YAŞA

Atatürk gibi, düşün ve gözle.
Atatürk gibi, öngör ve söyle.

Atatürk gibi,çalış, çalıştır, dinlen, oku, yaz ve yaşa.
Yurdu ve ulusu,Atatürk gibi, sev, say, koru ve kolla.

Her türlü emperyal mandaya ve himayeye,Atatürk gibi karşı dur
Ve küresel yobazlığa,gericiliğe ve ajanlığa ölümcül darbeler vur.

Atatürk gibi, bütün yurdun tam bağımsızlığını ve özgürlüğünü koru ve pekiştir.
Ve tüm ulusun egemenliğini,genliğini ve gönencini kur, gerçekleştir ve geliştir.

Atatürk gibi, yalnızca gerektiği zaman savaş yap.
Atatürk gibi,daima ulusal ve evrensel barışa tap.

Devletin bütün söylemini ve eylemini Atatürk gibi,planla ve yönet.
İşte tam o zaman Atatürk gibi ölümsüz olacaktır tüm Cumhuriyet.

Atatürk gibi, gerçek düzenleyici ve büyük devrimci ol.
İşte tam o zaman bütün gönüllere açılır en kutsal yol.

Ataürk gibi tüm vatan ve bütün dünya insanlarınca sevil ve sayıl,
Kızlara ve kadınlara özgürlüğe ise özel saygı,sevgi ve dikkat ayır.

Atatürk gibi,tüm ulusun omuzları üzerinde taşınıp ulu cennette yat.
Ve cennetin bütün bahçelerinden dereceğin gonca gülleri vatana at.

Gönül Pınar Atacı, 30.Ağustos.201 - 14.Temmuz. 2018 - 2.Ağustos.2020
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

Re: Vatanı Kurtarmak İçin Ata’yı Sevmek Yetmez, Atatürk Olmak Gerekir… ALİ ERALP

İletigönderen Ali Eralp » Pzr Ağu 02, 2020 14:30

Teşekkürler can. Teşekkürler sevgili arkadaşım. Ayrıca şu güzel dizelerin için seni yürekten kutlarım. Sevgimle.

"Atatürk gibi, düşün ve gözle.
Atatürk gibi, öngör ve söyle.

Atatürk gibi,çalış, çalıştır, dinlen, oku, yaz ve yaşa.
Yurdu ve ulusu,Atatürk gibi, sev, say, koru ve kolla.

Her türlü emperyal mandaya ve himayeye,Atatürk gibi karşı dur
Ve küresel yobazlığa,gericiliğe ve ajanlığa ölümcül darbeler vur."
Kullanıcı küçük betizi
Ali Eralp
Üye
Üye

İletiler: 313

Şu dizine dön: Ali ERALP

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x