Vergi bilincinin oturmadığı toplumlarda demokrasi işlevsel olamamaktadır.

Genel & Güncel Konular

Vergi bilincinin oturmadığı toplumlarda demokrasi işlevsel olamamaktadır.

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Haz 21, 2022 13:56

Almanya'da en çok vergi ödeyenler üretim yapan şirketler: Wolksvagen, Mercedes, BMW, Bayer...
Türkiye'de en çok kar edenler ise bankalar, yani faiz geliri, yani Türkiye faiz cennetidir.
Yılbaşından bu yana hazinenin ödeyeceği faiz rakamı 69 Milyara yükselmiş. Yani fakirden alınıp zengine verilecek para bu. Hani şu döviz garantili hesabı olan zenginler ilk sırada.

Bizim ülkemizde en çok vergiyi ödeyen, en çok çalışanı olan STK bir açıklama yapmaya görsün.
Devletten en çok İHALE alanların da en çok vergisi ertelenen yada af edilenler olduğunu görüyoruz.
Yönetimde adalet ve liyakat,siyasette ahlak olmadıkça..!

Bilgi teknoloji çağında , Ortadoğuda üretim yapan fabrikanın ürünlerini almaya devam ederseniz karşılacağınız sonuç ?
Açlık Sefalet Yoksulluk Adaletsizlik Ahlâksızlıktır.
Ortadoğudaki üretim yapan fabrikanın ürünlerini Türk Töresi gibi elinizde mücevhere değişirseniz sonuçlarına katlanacaksınız.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x