Veysel Filiz'in 100 kilo eroinle yakalanmasına ilişkin haberlere erişim engeli

Genel & Güncel Konular

Veysel Filiz'in 100 kilo eroinle yakalanmasına ilişkin haberlere erişim engeli

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Ara 26, 2020 18:16

Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı, eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz'in otomobilinde yaklaşık 100 kilo eroin bulunmasına ilişkin haberlere erişim engeli geldi.
Resim
Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü ve eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri olan Veysel Filiz'in arabasında 100 kilo eroinle Hamzabeyli sınır kapısında yakalanmasına ilişkin haberlere erişim engeli geldi.

Avukatları, ilgili haberin "müvekkilleri hakkında kasıtlı olarak itibar suikastı" olduğunu savundu. Edirne 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararla soL'da 22 Aralık gününde çıkan "Avrupalı Müslümanlar Girişimi Sözcüsü 100 kilo eroinle yakalandı" başlıklı habere erişim engeli geldi.

Filiz, Hamzabeyli sınır kapısında 8 Aralık günü 100 kilo eroinle yakalanmış ancak olay yaklaşık iki hafta boyunca kamuoyunca duyulmamıştı.
Resim
Erişim engelleme kararı şöyle:
Veysel FİLİZ'in 08.12.2020 tarihinde Hamzabeyli sınır kapısında, kullanmış olduğu otomobilde uyuşturucu bulunması sebebiyle Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2020/12562 soruşturma sayılı dosya ile hakkında soruşturma yürütüldüğü, 21.12.2020 tarihinden itibaren başlamaksuretiyle dilekçe ekinde sunulan yazılı yayın organlarında müvekkilleri hakkında kasıtlı olarak itibar suikastı, müvekkil hakkında şüphelisi olduğu soruşturma dosyası henüz tamamlanmamışken müvekkil bazı kitlelerin uğraşıyla, kamuoyuna hedef olarak gösterilmeye çalışıldığı, henüz soruşturma aşaması dahi, müvekkilin şahsına ait bilgilerin ifşa edilmesi müvekkilin masumiyet karinesinden hakkının da ihlali olduğu, müvekkili adı soyadı ve fotoğrafları habere değer katacak bilgi haiz olmayıp söz konusu ifşaatın müvekkilin belli çevrelere hedef gösterilmesinden ve ortada suç teşkil eden bir eylem olup olmadığı belirlenmemiş iken müvekkilin itibarsızlaşmasından başka herhangi bir hizmet etmediği, üstelik söz konusu haberler TCK'nın 285. maddesinde düzenlenmiş olan soruşturma ihlali olarak değerlendirilmesi gerektiği, zira dosyada kısıtlama kararı olmasına rağmen dosyasının içeriğine dair bilgilerin yanlışlarla birlikte ifşa edilmesinin telafisi olmayan zararlar
verdiği, bu nedenlerle,

....URL adresindeki haberlerde adının ve fotoğraflarının açık bir şekilde yayınlanması, ve yukarıda belirtilen diğer nedenlerle kişilik haklarının ihlal edildiğinden içeriğe erişimin engellenmesi yönünde karar verilerek, kararın uygulanmak üzere, Erişim Sağlayıcıları Birliği'ne gönderilmesine karar verilmesini talep etmiştir.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 792
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

sınır kapısında eroinle yakalanan

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Ara 26, 2020 18:18

Gidin araştırın mal kimin.Sakın bu tosunun demeyin.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 792
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Veysel Filiz'in 100 kilo eroinle yakalanmasına ilişkin haberlere erişim engeli

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cmt Ara 26, 2020 20:27

Sağol varol sevgili İlteriş. Kişisel ve sülalesel, partisel ve hizipsel, özel ve genel ideolojik ve politik çıkarlarına uymayan ve işlerine gelmeyen her habere, bilgiye, belgey, veriye ve göstergeye ERİŞİM ENGELİ KOYMAK VE KOYDURMAK bunların ve hizmetcilerinin yegane çareleri ve yöntemleridir. Fakat arşivler, hiçbir şeyi hiçbir zaman unutmazlar ve unutmayacaklardır.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1060
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 5 konuk

x