WİKİ Sızıntılarında Ümit Özdağ…

WİKİ Sızıntılarında Ümit Özdağ…

İletigönderen Erkan Güçiz » Pzt Nis 11, 2016 19:56

Yıl 2003, ABD Büyükelçisi Pearson, merkeze gönderdiği mesajda ASAM ve Ümit Özdağ’ı tanıtıyor.

"Başkanı olduğu, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (ASAM) Çankaya merkez binasında Ümit Özdağ ile buluştuk.

Merkez binasının şatafatlı görünüşüne bakılırsa Özdağ bağış toplama işinde becerikli. ASAM önceleri Genel Kurmay Başkanlığı tarafından finanse ediliyordu. Yürütme Kurulu Başkanının ifadesine göre ASAM şimdi, amacı laik düzene siyaseten erişmek olan, bir Türk gıda sanayii şirketi, Ülker tarafından 5 milyon dolarlık bir bağışla finanse ediliyor.
(Büyükelçinin araya sıkıştırdığı not: “ASAM, Milli Güvenlik Konseyi, Genel Kurmay Başkanlığı ve istihbarat servisleri ile derin ilişkileri olan bir düşünce kuruluşu”)

Özdağ, ABD, Asya ve Ortadoğu’daki araştırma merkezleriyle iyi ilişkilerinin olduğunu, ASAM’ın Genel Kurmay Başkanlığı ve diğer Türk Hükümeti mercilerine danışmanlık yaptığını söylüyor.

Almanya’da yıllarca eğitim görmesi ve eğitim görevlisi olarak çalışması sonucu çok iyi Almanca bildiği halde Batı Avrupa Enstitüleri ile yakın ilişkileri olmadığını belirtiyor.

Özdağ, ASAM’ın Washington’da Howard Üniversitesi’nin de içinde olduğu yeni bir araştırma programına başlamak üzere olduğu söylüyor."


****************

Yıl 2005, ABD Ankara Büyükelçiliğine geçici olarak bakan McEldowney, Ümit Özdağ hakkında görüşlerini merkeze yazıyor.

"Eşkıya tipli milliyetçi aydın, dış siyaset teorisyeni, Dr. Ümit Özdağ, MHP Genel Başkan’ının yerini almaya çalışanlardan biridir.

Siyasete daha fazla vakit ayırabilmek için başkanı olduğu Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezinden (ASAM) istifa etti.

Elçiliğimiz siyasi ataşesine, geçen yıl Türkiye’nin değişik yerlerinde, 100’den fazla konuşma yaptığını söyledi.

Sanki silahla dolaşır gibi bir havası olan Özdağ zeki fakat derinlemesine düşünemeyen, kendini komplo teorileriyle sarmış birisi.

Yoğun ve kurnaz, çekicilik ve karizmadan hiç nasiplenmemiş.

Özdağ’ın, Türk milliyetçiliğini yenileme çağrısı yapan 100 sayfalık 'küçük eseri'nin laf kısmı ağır fakat siyasi eylem kısmı hafif.

Özdağ kitabında ve siyasi ataşe ile konuşmalarında, Avrupalıların, Türkiye’nin parçalanmasıyla sonlanacak bir etnik-mezhep savaşın lideri, bir “Türk Miloşeviç”, yaratmaya çalıştıklarını söylüyor.

Özdağ, Türkiye’nin buna karşı gelmesi gerektiğini söylüyor ancak bu senaryoyu zevkle anlatışına bakılırsa bizde uyandırdığı izlenim, hayalinde, etnik-mezhep savaşın olduğu dönemde Türkiye’nin milliyetçi lideri olmak."Kaynak:
https://wikileaks.org/plusd/cables/03ANKARA1513_a.html
https://wikileaks.org/plusd/cables/05ANKARA4857_a.html
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Re: WİKİ Sızıntılarında Ümit Özdağ…

İletigönderen Eshabil Üstündağ » Pzt Nis 11, 2016 22:36

Çok ilginç ama Hiç şaşırmadım! :(
Because (Ben de İng. konuşayım, en az 200 kelime biliyorum) :)
(..mîzah tabi izninizle, ve Türk Mill. Olarak Ağlanacak Durumdayız, Önüne gelen bizi kandırıyor ..İşgal meclisinde).. :(

Ben bu durumu ...hemen her yazımda özetliyorum ve Tabi ki böyle değil, (ekli linkte sonlara doğru "ANAHTAR KELİME diye başlayan jpg yazım").

...

.. (Wiki belgesi yabana atıır cinsten değil ama, Bana kalırsa "fuatavni'nin bir global versiyonu.." :(
Yani önce tefhim ve sonra n*okunu çıkarmak afdrsnz (Darbe emici)! :(

[Zavallı taban (Türk Milleti), daha ölene kadar uyuyacak ve dünya yıkılana kadar hakikati öğrenemeyecek] :(

"O Meclistekilerin tamamı öyle; hangisi değil ki (Belki %2-3 müstesna)! :(

Bence bu haber, TR. ye bomba gb. düşmeli ve ..sadece şu cümle bir, "Türk Milletine Hizmet!"

***Özdağ, Türkiye’nin buna karşı gelmesi gerektiğini söylüyor ancak bu senaryoyu zevkle anlatışına bakılırsa bizde uyandırdığı izlenim, hayalinde, etnik-mezhep savaşın olduğu dönemde Türkiye’nin milliyetçi lideri olmak.***


Bunları tarayıp çıkardığınız için teşekkür ederim bir vatandaş olarak, Dilerim Asıl Bilmesi Gerekenler Bilir.. :(
(..Zavallı halkım, göbekten kuşatılmış). :(

..Genel başkanlık namzetliğine soyunması da Tamamen bir AK proje, aksiyon ve tedbir amaçlı bana göre (Diğerlerinin şansını kırma). :(
..Menderes'in devamılar aslında. :( ..Akepe'nin muhdes muhalefeti ve hepsi iktidar; AK/Y-CHP, AK/MHP. Tabanı tenzih ederim..

..Zaten iki sahte parti de amacına ulaştı ve muhalefetçilik görevini yerine getirdi; Yakında tüm partiler kapanır, Hedeflenen bu'ydu! Alttaki linkte bol bahsettim. :(


http://www.turkishnews.com/content/2015 ... isi-olmaz/

E. Üstündağ
11.4.2016 23:36
Kullanıcı küçük betizi
Eshabil Üstündağ
Üye
Üye
 
İletiler: 169
Kayıt: Pzt Ağu 04, 2014 17:54


Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x