Ya Haram Ya Filistin / Prof. Dr. Mehmet YUVA

Ya Haram Ya Filistin / Prof. Dr. Mehmet YUVA

İletigönderen NİLGÜN BAŞTUĞ » Pzr Ara 02, 2012 18:04

Ya Haram Ya Filistin

Hariciyemizden mesul, kadim tarihte yüksek talim ve terbiyede muvazzaf hoca iken hariciyenin vezir makamına teşrif ettirilen zat-ı muhterem Davudzade aşk-ı şehvet edasıyla vede pek mühim ittihadi akvam (BM) meclisinde very important deklarasyon yapmiş: “Filistin artık devlet.”

Neymiş, Filistin artık devletmiş. Yandaş-yalaka medya artık “var olan” Filistin devletinin mimarı olarak bizim muhteşem Hariciye Nazırını ve tarihi başarısını yere göğe sığdıramıyor. En başarılı oldukları alan şatafatlı hitabet sanatı, palavra atma, tehdit, yalan, rant ve fiyaka. ABD desteği ile iktidar koltuklarında oturanlar, sözüm ona, ABD’ye rağmen Filistin’i artık devlet olarak var edecekler. Erdoğan-Davutoğlu iktidarı, müslüman kamuoyuna, İsrail ve onun Batı müttefiklerine rağmen kanayan yara Filistin meselesini çözebileceklerini iddia etmektedirler. İsrail ve Filistin konusunda hassas olan Müslümanları bu sayede tavlayacaklarını ümit ediyorlar. Hem ABD’nin kucağında olacaklar hemde en stratejik sakalı İsraili yolacaklar. Nerde görülmüş bu yoğurdun bolluğu diye sormazlarmı? “One Minute”, “terörist devlet İsrail”, “2012 2008 değildir” parlak ve gurur okşayan söylemlerin pratikteki değeri, bu ifadelere uygun hareket edilmesidir. İsrail “terörist” ise onun kankası dostunuz müttefiğiniz ABD nedir? “Terörist” İsraile karşı ortak hareket ettiğiniz Katar Krallığı, Suudi Krallığı, Barzani aile hanedanlığı ve ABD’nin Mursi’si anti-Siyonist ve anti-emperyalist devletlermidir? Bunlar bizati ABD’nin feleğinde yaşayan uydu hanedanlıklar değilmidir? Milletleri salak ve aptalmı bellediniz?

Suni gündem devşirmek ve gündem değiştirmek en mahir oldukları saha. Derin stratejist hocanın el attığı heryer bunalımda. Heryer kan, revan. Önce, NATO’nun Libya’da ne işi var dediler. Sonra Türkiye’yi “NATO toprağı” yaptılar. Türkiye’yi NATO’ya sokan Menderese iftihar kaynağımız dediler. 12 eylül faşist amerikancı darbenin göz bebeği, 12 eylül faşist mahkemelerinin yargıladığı iki gencin ölüm fermanını imzalayan, Bush’un en güvenilir memuru “cici” Özal, rol-modelleri oldu. Saddamı bir müslüman bayramı sabahı asanlar, yüzbinlerce müslümanı katledenler, camilere pisleyen şerefsizler, kadınlara tecavüz edenler, Irakı talan edenler için, evlerine ve ailerine sağ salim dönmeleri için dua edenler, Kaddafi’yi yargılamadan linç edenleri “devrimci” ve “demokrasi” fedaileri olarak pazarlayanlar, Tahrir meydanında amerikancı gerici Mursi dikatatörlüğünü protesto eden Mısır halkına saldıran ağzı salyalıları “örnek müslüman” olarak tedavüle sokanlar, Suriye’de etnik ve mezhepsel katliamlar yapan, müzeleri soyan, altyapıyı tahrip eden, tarihi camileri ateşe veren, kendilerine destek vermeyen memurları, sivilleri tavuk gibi kesenler, gasp eden, rehin alan hırsız katil sürülerini “kahramanlarımız” diye altın tepside sunanlar, Filistin meselesine el atmışlar ve gözünüz aydın, sittin sene hal olunamayan sorunu “hal” etmişler. Neymiş, BM Filistin’nin “üye gözlemci devlet” statüsünü onaylamış. Buda gelecekte Filistin’in devlet olma yolunda “çok” önemli bir adımmış. Hariciye Nazırı Davutzade buyurmuş neymiş, “Filistin artık devletmiş”. Trajik şaka gibisiniz vesselam. Not edelim. Artık Filistin için fatiha okunmuştur. Filistin meselesi, ABD-İsrail ve AKP üçgeninde tasfiye edilmiştir. Bu tasfiye operasyonunda Davutoğlu başroldedir.

Filistin için binlerce şehit veren, yüzbinlerce Filistinliye vatan olan, dinci-sünni HAMAS dahil bütün Filistinli siyasi-askeri oluşumlara ev sahipliği yapan, bugün Erdoğan-Davutoğlu ve Katar şeyhinin gözdesi olan Halit Meşal’i senelerce koruyan, yediren, içiren, kadrolarına üniversite imkanı sunan, silahlandıran ve bundan dolayı daim ambargolara baskılara tecride maruz kalan Suriye “diktatörlük”, ABD, Katar Şeyhliği, Suudi Krallığı, Erdoğan-Davutoğlu iktidarı ve yeni müttefikleri nankör Meşal, Barzani, el-Kaide ile Mısırlı Mursi “demokrasi” meleikeleri. Orta-Doğuyu dizayn edecekler, adil çözümleri dayatacaklar ve bölgemize demokrasi, huzur, istikrar ve ekonomik ilerleme sağlayacak ve artık Filistin devletini ilan edecekler.

Batı Şeria, Doğu Kudüs ile Gazze Filistin olarak kalan son toprak parçaları. Batı Şeria onlarca parçaya bölünmüş, yüzlerce kilometre uzunluğunda onlarca Berlin duvarı örülmüş, bir Filistin mahallesinden diğerine bu duvarların içinden İsrailin izni ile girmek zorundasınız, Doğu Kudüs işgal yaşıyor, Gazze İsrail’in rahmeti ve gazabı altında, milyonlarca Filistinli sürgünde hiçkimse geri dönüş hakkından söz etmiyor, ama neymiş, Filistin BM nezdinde “özel temsilci üye devlet” olma hakkını kazanmış ve Davutoğlu “Filistin artık devlet” demiş. Ya haram ya Filistin kimlere kaldın ya haram.


Prof. Dr. Mehmet YUVA, 1 Aralık 2012
Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur.
Ya istiklal, ya ölüm!
Kullanıcı küçük betizi
NİLGÜN BAŞTUĞ
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 694
Kayıt: Çrş Eki 26, 2011 12:44

Şu dizine dön: Prof. Dr. Mehmet YUVA

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x