YA MEMETÇİK... Dr. Noyan UMRUK

İletigönderen Noyan Umruk » Sal Kas 22, 2016 15:38

Ülke bir sürü sorunla boğuşurken, çocuklarımızın kaderi ile mücadelenin tuzu henüz kurumamışken yine akıl almaz bir kararname daha...

678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kararnamede 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili de flaş bir detay yer aldı:

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin çocukları ve kardeşleri, istekli olmadıkça silah altına alınmayacak, askerdekiler ise istemeleri halinde derhal terhis edilecek...

Ya Memetçik.... Ülkenin dirlik düzenliği için yıllardır can veren binlerce Memetçiğin aileleri... Onlar da "para almıyor..."

Akla ister istemez şu bilinen fıkra geliyor:

Köylünün üç oğlu varmış.
Bir gün köye tellal gelmiş, davulu çalıp “padişah efendimiz Kıbrıs’a sefere gidiyor. Her evden bir erkek evlat istiyor” demiş.
Köylü, büyük oğlunu öpüp "padişahımızın emri baş üstüne" deyip askere yollamış.
Aradan bir kaç ay geçince oğlunun şehit olduğu haberi gelmiş.
Köylü, büyük bir olgunlukla “vatan sağolsun, padişahımız sağolsun” demiş.
Aradan bir iki yıl geçmiş.
Köye yine tellal gelmiş, davulu çalıp “padişah efendimiz Bağdat’a sefere gidiyor. Her evden bir erkek evlat istiyor” demiş.
Köylü, bu defa ortanca oğlunu öpüp "madem padişahımız ferman eylemiş, başım üzerine" deyip askere yollamış.
Aradan bir kaç ay geçince oğlunun şehit olduğu haberi gelmiş.
Köylü, yine büyük bir vakarla, gururla “vatan sağolsun, padişahımız sağolsun” demiş.
Aradan yine bir iki yıl geçmiş.
Köye yine tellal gelmiş, davulu çalıp “padişah efendimiz Suriye’ye sefere gidiyor. Her evden bir erkek evlat istiyor” deyince,
Köylü, tellala “Bana bak defol git, söyle o padişahına, ben de oğul moğul kalmadı savaşa gidecek, benim uçkuruma güvenip sağa sola savaş ilan etmesin”.

Ötekileştirmenin bu kadarına gerçekten de pesssss... Gerçekten haya duygusu, vefa duygusu, minnet, şükran duygusu sıfırı tüketmiş...

O kurumuş vicdanlarınızla nerelere varacaksınız bakalım…
Kullanıcı küçük betizi
Noyan Umruk
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 1041

Şu dizine dön: Dr. Noyan UMRUK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x