YALAKA !

YALAKA !

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum Mar 03, 2023 19:02

Kenan Evren Paşa bir gün balık avına çıktı, hiç balık yakalayamadığı halde "Evren, balıkçılık dersi verdi" diye gazetelere yazı yazdılar...

Bir başka gün Marmaris' te keklik avına gitti, arkasından belki yüzelli kişi...

Keklik gördüm diye ateş etti , ama keklik yoktu orada. o rüzgarda uçuşan poşete ateş etmişti.

Dört bir yandan keklik getirdiler "Paşam siz vurdunuz" diye...

"Ben o tarafa ateş etmedim netekim değil mi Necdet?.." dediyse de onlar siz vurdunuz ne keskin nişancısınız paşam diye alkış tutmuştu bile..

Resim yapmaya başladı... Bıyıklı, ayakları eğri "Kadın ve güzellik" tablosunu BMW parasına satın aldılar...

Paşa bile "Netekim o kadar etmez, ben daha acemiyim" dediyse de sergisindeki tablolar iki saat içinde kapışıldı...

En çok beğenilenlerden biri "karpuz" adlı tabloydu..

Paşa "O karpuz değil bir defa, erik" diye açıklama yaptı ise de çok şakacısınız paşam diye karşısında gerdan kırıp gevrek gevrek güldüler...

Yalakalar tükenmez bu coğrafyada. Dün netekim paşanın tablolarına milyonlarca lira verenler bu gün umre ziyaretlerinden boy boy fotoğraf paylaşıyorlar.

Emin olun aynı yalakalar yarın Anıtkabir’in önünde Atatürk posterleri ile boy gösterecektir.

Bu verimli Anadolu topraklarında buğdaydan çok yalaka yetişiyor vesselam !

Kötü bir dönemden geçiyoruz, elbette bu zor günlerden elbirliğiyle kurtulabiliriz. Ama öncelikle bu ülkede kamu kurumlarının, partilerin ve her aşamadaki sivil insiyatifin bu yalakalardan kurtulması gerekir..

Yoksa akıbet aynı tas aynı hamam olacaktır..

Saygılarımla..
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye

İletiler: 2100

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x