Yasa hazırlanıyor hiçbir iş yapmayan Milli Piyango idaresine para aktarılacak

Genel & Güncel Konular

Yasa hazırlanıyor hiçbir iş yapmayan Milli Piyango idaresine para aktarılacak

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Haz 23, 2022 10:17

AKP, Meclis tatile girmeden önce yeni bir torba teklifi Meclis gündemine getirmeye hazırlanıyor.Kredi garanti kurumlarına aktarılabilecek kaynak sınırı 60 milyar liradan 100 milyara çıkarılırken, Milli Piyango İdaresi’ne yönelik düzenleme dikkat çekti.Milli Piyango İdaresinin giderlerinin karşılanması için Türkiye Varlık Fonuna aktarılan kaynağın yüzde 8’inin Milli Piyango İdaresine aktarılacak olması. Şans oyunlarının SİSAL’a devredilmesinin ardandan Milli Piyango’nun sadece denetleme yetkisi bulunuyor.
Resim
AKP, Meclis tatile girmeden önce yeni bir torba teklifi Meclis gündemine getirmeye hazırlanıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kredi garanti kurumlarına aktarılabilecek kaynak sınırı 60 milyar liradan 100 milyar liraya çıkarılıyor.

Ağırlıklı olarak ekonomiye ilişkin düzenlemelerin yer alması ve 35-40 madde arasında olması beklenen torba kanun teklifinin gelecek hafta Meclis Başkanlığı’na sunulması planlanıyor. Kanun teklifiyle Kredi Garanti Fonu limitinin 60 milyar liradan 100 milyar liraya çıkarılmasına ilişkin düzenlemeye gidilecek.İşte o düzenlemeler içinde ilginç noktalar var. Hem de Milli Piyangoyla ilgili.

SADECE DENETLEME YETKİSİ OLAN MİLLİ PİYANGO İDARESİNE PARA AKTARILACAK
Milli Piyango İdaresinin giderlerini karşılamak için ihtiyaç duyduğu kaynağın karşılanmasına dönük düzenlemede torba teklifte yer alacak. Türkiye Varlık Fonuna aktarılan kaynağın yüzde 8’i Milli Piyango İdaresi’ne aktarılacak.Mili Piyango İdaresi'nin elindeki şans oyunları özel sektöre devredilmişti. Milli Piyango idaresinin sadece denetleme yetkisi var.

Milli Piyango İdaresi 2017 yılında çıkan 680 sayılı KHK ile Türkiye Varlık Fonu'na devredildi. 2020 yılında ise Türkiye Varlık Fonu ile Sisal Şans arasında imzalanan sözleşme kapsamında, Millî Piyango İdaresi tarafından yürütülen şans oyunları Sisal Şans'a devredildi.Milli Piyango İdaresi’nin şans oyunlarını denetleme yetkisi bulunuyor.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1444
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x