Yavaş'tan iktidara sahte video ve afiş tepkisi: Enflasyon ve mülteci sorununu unutturmak istiyorlar

Genel & Güncel Konular

Yavaş'tan iktidara sahte video ve afiş tepkisi: Enflasyon ve mülteci sorununu unutturmak istiyorlar

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt May 20, 2023 2:20

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında iktidarı eleştirdi. Sahte video ve afişlere yönelik açıklamalarda bulunan Yavaş, "Sahte video ve afişlerle algı yaratılmaya çalışarak yaşadığımız enflasyon, pahalılık, mülteci, uyuşturucu sorunu gibi birçok sorunumuz maskeleniyor, unutturulmak isteniyor." dedi.
Resim
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Atatürk Orman Çiftliği’nde kutlama etkinliğini düzenledi. Etkinlikte konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş konuşmasında iktidara tepki gösterdi. Yavaş, "Tarihi bir seçim sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Birinci turda Türk halkı mevcut iktidarın yönetim anlayışına onay vermedi, güvenoyu vermedi. Ama öyle bir seçim yaşıyoruz ki bizim vergilerimizle devletin tüm imkanları kullanılıyor. Bu da yetmiyormuş gibi sahte video ve afişlerle algı yaratılmaya çalışarak yaşadığımız enflasyon, pahalılık, mülteci, uyuşturucu sorunu gibi birçok sorunumuz maskeleniyor, unutturulmak isteniyor." ifadelerini kullandı.

YAVAŞ'TAN İKTİDARA SAHTE VİDEO VE AFİŞ TEPKİSİ: ENFLASYON, PAHALILIK VE MÜLTECİ SORUNUNU UNUTTURMAK İSTİYORLAR
Yavaş'ın açıklamaları şöyle;

“TÜRK HALKI MEVCUT İKTİDARIN YÖNETİM ANLAYIŞINA ONAY VERMEDİ”
Tarihi bir seçim sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Birinci turda Türk halkı mevcut iktidarın yönetim anlayışına onay vermedi, güvenoyu vermedi. Ama öyle bir seçim yaşıyoruz ki bizim vergilerimizle devletin tüm imkanları kullanılıyor. Bu da yetmiyormuş gibi sahte video ve afişlerle algı yaratılmaya çalışarak yaşadığımız enflasyon, pahalılık, mülteci, uyuşturucu sorunu gibi birçok sorunumuz maskeleniyor, unutturulmak isteniyor. Biz bunu 2019 Yerel Seçimlerinden önce Ankara’da yaşamıştık. Kurdukları rant imparatorluğunun devam etmesi için halkı korkutmuş, su sayaçlarını PKK’lıların okuyacağı iftiraları atılmıştı. Ankaralı hemşehrilerim bunların hiçbirisine kulak asmadı. O yetmedi. İstanbul’da da seçimi kazanmak ve kendilerine oy istemek için aynı senaryo oynandı.

“ŞEHİRLERİMİZİ TERÖRİSTLER İÇİN SİLAH DEPOSUNA DÖNDÜRENLERİ AKLIMIZDAN ÇIKARMADIK”
Bingöl’de 33 askerimizi şehit eden namert pusuyu planlayan teröristi, Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkardılar. O yetmedi. Bebek katilinden, İmralı’dan mektup getirip kendilerine oy istediler. Bundan medet umdular. Ama bu çirkin senaryoları İstanbul halkı dinlemedi. Şimdi de aynı çirkin kampanyayı bütün Türkiye’de sürdürüyorlar. Seçimi kazanmak, algıları değiştirmek için sahte video ve afişleri piyasaya sürüyorlar. Söylenmemiş sözleri yalan konuşup iftira atıyorlar. Biz unutmadık. Düne kadar bu teröristlerle bu iş birliği yapanları, şehirlerimizi teröristler için silah deposuna döndürenleri, bu süreci aklımızdan çıkarmadık.

“MİLLET İTTİFAKI’NA OY VEREN VATANDAŞIMIZI TERÖRLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAKLA SUÇLAYAMAZSINIZ”
Halkı kutuplaştırarak, ayrıştırarak Millet İttifakı’na oy veren 24 milyona yakın vatandaşımızı terörle iş birliği yapmakla suçlayamazsınız. Hem ‘85 terörist kaldı, ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz’ diyeceksiniz hem de terör örgütünün bu şekilde propagandasını yapacaksınız. Halbuki siz 2002’de iktidarı aldığınızda terör sıfırdı. Bugün ise sizin terör politikalarınız nedeniyle bu hale geldik ama üzerinize hiç suç almıyorsunuz. Başkasına atıyorsunuz. Biz buna izin vermeyeceğiz.

“HİZBULLAH’A DA IŞİD’E DE FETÖ’YE DE KARŞIYIZ”
28’inden sonra bunları yaşayacağız. Neyle karşı karşıya kaldığımızı bu sabah gördük. Belli ki seçimden sonra bunlar yapılacak. Ülkemize yaklaşan ekonomik faaliyeti görüyoruz. Bu gerçeğin üzerini yalanlarla örtmelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Biz buradayız. Net söylüyorum. Askerimizi, polisimizi ve masum halkımızı şehit eden PKK’ya da domuz bağıyla insanları öldüren Hizbullah’a da IŞİD’e de milletin başına bela ettiğiniz FETÖ’ye de karşıyız ve bunlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizler ezelden beri teröriste terörist, katile katil deriz.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 2100
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x