"Yeni Türkiye" sözünü kim icat etti?

"Yeni Türkiye" sözünü kim icat etti?

İletigönderen Erkan Güçiz » Cum Eyl 25, 2015 22:06

Yeni Türkiye’ye, onun yeniden dirilişine, toplumsal ilerlemesine içtenlikle inanıyorum. Halkımıza genel eğitim ve ayrıca refahın çağdaş araçlarını sağlayabilirsek… yeniden inşa edilecek Türkiye, Doğu’da barış ve ilerlemenin odağı olacaktır. Bu sonuca ulaşmak benim sarsılmaz kararımdır…*

Bu sözler kime ait?
a) Mustafa Kemal
b) Abdullah Gül
c) Recep Tayyip Erdoğan

Seçtik birini ama bilemedik; doğru yanıt, kendi kurtuluşunu Amerika’ya yaklaşmakta bulan son Osmanlı Padişahı, Vahdettin!..

Neden sormadan, araştırmadan, verilen seçeneklerden birini işaretledik; neden hiçbiri demedik?

Çökertilen eğitim sistemimiz, İmam-Hatip kökenli biat kültürü bizi böyle yaptı.

Sorgulamak, soruşturmak yok; önüne konulanlardan birini seç.

Ne kolay değil mi? Hiç yorulmadık...

1 Kasım’da da önümüze çok seçenekli bir liste gelecek; aynen yukarıda yaptığımızı yapacağız, ve gerçekleri bilmeden bir yanlış adım daha atacağız.

Kurtuluş’a, bugünkü parti sisteminde oy kullanmakla varılamayacağını anladığımız gün, ilk adımı atmış olacağız...

* Gizli Belgelerde Mustafa Kemal, Vahdettin, ve Kurtuluş̧ Savaşı -- Prof. Dr. Salâhi R. SONYEL
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 421

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x