Yeniden Doğuşun Adı: 10 Kasım

Yeniden Doğuşun Adı: 10 Kasım

İletigönderen Ram » Pzr Kas 16, 2008 21:18

Biz Türkler, Doğu’dan batıya uzanmış son Türk devletiyiz, Mustafa Kemal’in deyişiyle ardımızda en aşağı beş bin yıllık Türk tarihi var.

Biz Türkler, dört bir yandan Anadolu’yu kuşatan emperyalist güçlere savaş vermiş ataların torunlarıyız, ardımızda onurlu bir Kurtuluş Savaşı var.

Biz Türkler, Türk dünyasının Anadolu’daki son güneşiyiz; elimizde Türkiye Cumhuriyeti var, yüreğimizde Türk milleti var, Türk Ordusu var, Türk vatanı var ve yolumuzu aydınlatan Mustafa Kemal var.

Çanakkale’de geçit bulmayan emperyalizme karşı ikinci bir Kurtuluş savaşı vermek için bu güç bize yeter, çünkü önümüzde tarihe şanla yazdığımız bir Kurtuluş mücadelemiz var. Bağımsız ve hür olarak yeniden doğmak için bir Mustafa Kemal yeter, bizde nice Mustafa Kemaller var.

10 Kasım bir ölüm değil, doğuştur bizim için, Mustafa Kemallerin doğuşu. Bu diriliş olmasaydı, bu Anadolu, bu Cumhuriyet ve bu yürek bunca ihanet hançerine dayanabilir miydi hiç.

Artık ağlamayacağız 10 Kasım’larda; başımız dik, alnımız açık sokaklara çıkacağız, “biz Mustafa Kemaliz, ölmedik biz ve ölmeyeceğiz” diyerek haykıracağız.

Artık üzülmeyeceğiz 10 Kasım’larda; daha dikkatli daha uyanık, ufuklara çevireceğiz bakışlarımızı ve Mustafa Kemale kim kurşun atıyor, göreceğiz. Tetiği çeken kirli elleri kıracağız, boynumuza dolatılan ihanet zincirini paramparça edeceğiz; bağımsız ve özgür bir cumhuriyetin evlatları olmaktan gururlu, Türk bayrağı altında ve bu güzel vatanda insanca yaşamaktan mutlu olacağız.

Artık 10 Kasımlar bir yas değil yeniden doğuş günü olarak kutlanacak ülkemizde, Mustafa Kemallerin doğuşu. Artık 10 Kasımlar bir ağıt değil, bir kıymet bilme günü olacak; Mustafa Kemal’in, şehitlerin, bağımsız ve özgür cumhuriyetin, Doğu’dan batıya uzanmış en ilerideki son Türk devletinin…

Mustafa Kemal ölmedi, biz Mustafa Kemalleriz.

Kurtuluş mücadelemiz henüz bitmedi; bir Çanakkale destanı daha yazılacak ABD’nin arkasına gizlenmiş Barzani’ye karşı, bir Hatay destanı daha yazılacak AB’nin tuzağına çekilen Kıbrıs’ta, Misakı- Milli yeniden içilecek Kerkük’te…

Kurtuluş mücadelesi henüz bitmedi; Tevhid-i Tedrisat Kanunu yeniden çıkarılacak ve Milli Eğitim yeniden yaratılacak, Köy enstitüleri yeniden açılacak, Karma ekonomi yeniden uygulanacak vatanın her karış toprağında, otorite ve güç devlet olacak devlet, üç beş eşkıya değil, adına terör dedikleri ihaneti yok edeceğiz ve bir başımıza yaralarımızı saracağız, acılarımızı dindireceğiz, halkımız devletin şefkatini görecek..

AB kapılarında sürünmeyeceğiz artık, Mustafa Kemal gibi “onlar bizi bir davet etsin bakalım o zaman düşünürüz, diyeceğiz, ABD peşinden gitmeyeceğiz, ulusal çıkarlarımızı koruyacağız, ulusal güvenlik politikaları uygulayacağız, her işimizin adı Milli olacak; Milli eğitim, Milli ekonomi, Milli sanayi, efendimiz millet olacak, köylü olacak AB değil ABD değil, İsrail değil, Barzani değil, Talabani değil.

Mustafa Kemaller yeniden doğuyor 10 Kasımlarda kurtuluş mücadelesi bitmedi henüz; devrim ve ilkelerini her karış toprağımıza yayacağız, Şemdinli’nin Konur Köyünde Keremlerin evine götüreceğiz.

Bugün 10 Kasım. Mustafa Kemal’in öldüğü yalan, yaşıyoruz biz. Bugün 10 Kasım. Yas günü değil, ağıt günü değil, kurtuluşun müjdecisidir bu gün, yeniden doğuşun habercisidir bugün.

Bugün 10 Kasım. İkinci Kurtuluş savaşının başladığı gün, BUGÜNDÜR…
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Re: Yeniden Doğuşun Adı: 10 Kasım

İletigönderen CEM41 » Cmt Nis 17, 2010 20:22

çok güzel bir yazı
Kullanıcı küçük betizi
CEM41
Üye
Üye
 
İletiler: 12
Kayıt: Cmt Mar 06, 2010 15:33


Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x