Yeraltı Kaynaklarımız - 17 Mart 2009

Prof. Dr. Ahmet ERCAN'ın hazırlayıp sunduğu programda, ülkemizdeki önemli yeraltı kaynakları (yeraltı suları, petrol, kömür, doğalgaz ve çeşitli madenler) ele alınıyor

Yeraltı Kaynaklarımız - 17 Mart 2009

İletigönderen Türk-Kan » Sal Mar 24, 2009 21:50

.
Yeraltı Kaynaklarımız | Ulusal Kanal

Jeofizik Mühendisi, Türkiye Jeofizik Kurumu Onursal Başkanı Prof. Dr. Ahmet ERCAN’ın hazırlayıp sunduğu programda, ülkemizdeki önemli yeraltı kaynakları (yeraltı suları, petrol, kömür, doğalgaz ve çeşitli madenler) ele alınıyor. Yeraltı kaynakları bir ülkenin can damarıdır.
İzle:

Türkiye ve komşuları güre (enerji) kaynaklarında nerelerde?
İndir:

Yeraltı Kaynaklarımız - 17 Mart 2009 -I-
Yeraltı Kaynaklarımız - 17 Mart 2009 -II-
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen lozan 2005 » Prş Nis 02, 2009 22:41

Tesekkürler
Yikilsin Agalik
Yasasin Cumhuriyet
Kullanıcı küçük betizi
lozan 2005
Üye
Üye
 
İletiler: 716
Kayıt: Cmt Kas 01, 2008 1:58

yeralti kaynaklarimiz

İletigönderen beycan » Cum Nis 03, 2009 6:02

Ilk once guzel turkceniz icin tesekkurler. Ozenerek dinliyorum. Ne guzel bir dilimiz var diyerek, kiskanarak ve ozumseyerek anlamaya calisiyorum. Biz ayni okullara gitmedikmi sizinle acaba, yada okudugumuz kitaplarimizmi farkliydi. Galiba isin asli siz kendinizi egittiniz bizlerse sadece bize verdiklerini ogrendik. Milli dilimizi ve tarihimizi bize ogretmeyenlere oylesine kizginizki. Yeralti zenginliklerimiz bile bizlerden gizleniyor. Onlari kolay calabilmek icin yapiyorlar bunu. Tarihimizi ve dilimizide bize unutturarak, yozlastirmak istemekteler. Ama basaramiyacaklardir. Bor maden ocaklarimiz bizimdir. Kuruyan topraklarimiz, ac insanlarimiz bizimdir. Cesur, korkak, aydin, cahil insanlarimiz bizimdir. Kimseye vermeyiz, kimselerede gitmeyiz. Bu vatan bizim !
Cabalariniza tesekkurler.
Kullanıcı küçük betizi
beycan
Üye
Üye
 
İletiler: 4
Kayıt: Sal Oca 13, 2009 15:29


Şu dizine dön: Yeraltı Kaynaklarımız

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x