Yıllardır Millet, kendini bir türlü ekranlarda göremiyor

Genel & Güncel Konular

Yıllardır Millet, kendini bir türlü ekranlarda göremiyor

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt May 25, 2020 20:17

Televizyonlarda, daha biri bitmeden diğeri başlayan, yapımcıların yarış haline getirdiği dizi furyası, kanalların izlenme oranları açısından en büyük silahı konumunda. madalyonun diğer tarafına baktığımızda çok daha sinsi oyunları görmemiz mümkündür.
Resim
Eğer dizilerde yaşanan, gayrimeşru ilişki ve çocuklar, yapılan zinalar, gayriahlâkî olaylar, genç kızların erkek arkadaşlarıyla yaşadıkları ve ailelerinin bunu sevecen bir şekilde kabullenmesi toplumumuzca kabullenilmiş diyorsanız ve olması gerekenler zaten bunlar düşüncesindeyseniz zaten fazla söze gerek yok.

Özellikle çocuklarımız, çeşitli dizilerle, hayal dünyasını ve gerçek dünyayı ayırt edemez duruma getirilmektedir. O büyülü dünyalara kendisini kaptıran çocuklar gerçek hayatın hiçte o renkli ekranlarda ki gibi olmadığı gerçeğini kavrayınca kişilik bozuklukları yaşıyorlar. Kolayca, “egemen güçler”in istediği şekilde özendirilen çocuklar, daha ilkokuldayken kız-erkek arkadaş ilişkilerini masumane bir şeymiş gibi algılayabiliyorlar…

Şimdilerde bayan izleyici kitleleri için geliştirilen programlar revaçta…
ekranlarımızda. Sırasıyla birbirlerinin evine ziyarete giden, çoğumuzun hayatında tadamayacağı yemeklere hakaret yağdıran, acımasızca eleştirdiği rakibinin, ertesi gün yüzüne gülebilen riyakar soytarılar beğenilerek izleniyor.

Büyük çoğunluğu hala çöplerden ekmek toplayan, akşamları pazar pazar dolaşıp, “az” çürümüş sebzelerle çocuklarının karnını doyurmaya çalışan annelerin bulunduğu bir toplumda, bahsettiğimiz seviyesizliklerin, bu denli izleniyor olması medyanın gücünü gözler önüne seriyor. Seviyesizliğin, şaklabanlığın bu kadar ilgi görmesi, kitleleri kendisine bağlaması şaşırtıcı bir durum

20 yıl öncesinde böylesi programlar, dizi ve reklamlar yayınlansa büyük bir tepkiyle karşılaşacakken, günümüzde sıradanlaşması da üzerimizde oynanan oyunun, her kademede başarılı olduğuna işarettir.

Günümüzde boşanma oranları, ilişki dışı çocuk ve kürtaj rakamları, uyuşturucu ve alkol bağımlılığının küçük yaşlara kadar inmesi, aile içi şiddet ve eğitimde ki başarısızlıkları ayrı ayrı düşünmek imkânsız. Hepsi birbirine sıkı sıkıya bağlı olan bu durumların temelinde de bu dizilerin yattığını söyleyebiliriz.

Çözüm noktasında, devletin bu duruma el atmasını beklemek saflık olur sanırım… Akşam haberlerinden hemen sonra yayınlanan bir dizi de iki erkeğin aynı yatakta uyanıp, eşcinsel ilişki yaşamasına sansür koymayan, liseli kızların kürtaj için sıraya girdiği dizilere tepki göstermeyen RTÜK, Adile Naşit’in “Tosun Paşa” filminde ki hamam sahnesini sansürleyerek, zihniyetini zaten ortaya koymuştur.

Ben şahsen evde TV kanalını açıpta Dizi izleyen biri değilim Ailen ile oturup izleyebileceğin Dizi Program Yok alayı ahlak yapısını bozmaya yönelik Yapımlar . Aile yapısının temelini dinamitleyen televizyon dizileri ve Programları?

Türkiye'deki televizyon kanalları"na Millet mıh gibi çakılıp, pür dikkat izlediği televizyon dizileri insanımızı içinde yaşadığı gerçek dünyadan uzaklaştırıp başka sanal dünyalarda gezdiriyor, uyutuyor, uyuşturuyor, beynini yıkıyor, embesilleştiriyor. Aşk meşk merkezli entrika, alavere dalavere, kimin eli kimin cebinde hikâyelerinin anlatıldığı bu dizlerde çok zengin, çok yakışıklı erkeklerin, çok güzel kadınların, lüks villalarda, lüks otomobillerde, çok pahalı elbiseler içinde geçen karmakarışık aşk olayları ile halk uyutuluyor.

Yıllardır Millet, kendini bir türlü ekranlarda göremiyor
İzdivaç programlarının reytinglerine bakacaksın…
Gerçek şudur:Güne kadın programları ile başlayıp geceyi dizi ve televizyon programları ile bitiren insanlarımız kitlesel bir uykuya yatırılmıştır..
Vur patlasın çal oynasın… Her şey önümüze sunulmuş, bunlarla eğlenin diyorlar bizlere.?

-TRT Canlı yayınında, kullandığı son model otomobilin teybine Arabesk denen anırtı kaset koyup korsan TV ve radyoları alabildiğine serbest bırakan bir adamın hükümet ettiği bir Türkiye'de nasıl bir kültür Oluşturmasını bekliyordunuz ki?!!
Arabesk, ağlaklığın, gurursuzluğun, cehaletin, basitliğin ve ayaktakımından olmanın, kısaca kalitesizliğin simgesi olan bir müzik türüdür.
Arabeskle, geçmişte ANAP’ı, bugün ise AKP’yi iktidara taşıyan; okumayan, düşünmeyen, sorgulamayan, üretmeyen; hayatı aşık olmaktan ve eğlenmekten ibaret gören, geneli derbeder, kaderci ve kişilik zaafı olan idealsiz kitleler oluşturdu .
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 883
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Yıllardır Millet, kendini bir türlü ekranlarda göremiyor

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzt Haz 01, 2020 20:12

Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 186
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x