Yine Vurulduk / Mahmut Uğur KARADAĞ

Yine Vurulduk / Mahmut Uğur KARADAĞ

İletigönderen Erhan Sandıkçı » Çrş Haz 26, 2013 2:44

Yine Vurulduk
Resim


Yine katliam, yine saldırı, yine yüreği ve bileği sağlam olan yiğitler, mertler kanlarına boyandı, yine Irak Türkmenleri yasta, buna karşılık yine Türk Devletlerinde yaşayan Türklerin umurunda değiliz.

Aşk olsun kendilerini Türk sayan kardeşlerimize, aşk olsun sizlere kardeşlerim, sizler ah dediğinizde bizler eyvah dedik, parmağınıza diken değdiği zaman figan ettik, acılarınızı acılarımız bildik mateme büründük, gecelerin karanlığında avuçlarımızı açarak sizler için dua ettik, ne oldu size kardeşlerim ne oldu size?

Niye umurunuzda bile değiliz? Ne biçim Türk’sünüz siz? Ne biçim Türk’sünüz? Sizin Türk olduğunuza inanmak yüz bin yemin ister, çünkü Türk ahlakı böyle değil.

Belki de bu sözlerime kızarsınız ama haberiniz var mı kardeşlerim kaç kişi bizlerden şimdiye kadar şehit oldu? Biliyor musunuz son saldırıda çiçeği burnunda 14 yaşında bir civan gencimiz şehitlerin aralarında idi? O civan şehidin annesinin acısını duyabilir misiniz kardeşlerim? Duyabilir misiniz?

Düşmanlarımıza yuflar(lânetler) yağdırırken sizleri de kınamak elden gelmiyor.

Bu ne biçim kardeşlik kardeşlerim neyi bekliyorsunuz neyi?

Bitmemizi mi bekliyorsunuz?

Eğer bitmemizi bekliyorsanız bizleri anmak için, bu sizin tarihinizde bir kara leke olacaktır.


Kardeşlerim bizde insanız ve Müslümanız, bizde Myanmar(Burma) Müslümanları gibi soy kırımına uğruyoruz, bizde Filistinliler gibi göçe zorlanıyoruz artık bize de yetişiniz.

Ne biz nede dedelerimiz Türk milletine hıyanet etmedik, ama ne yazık ki hükümetlerimiz bizi unutmuştur.

Son olarak soruyorum kaç Türk Cumhuriyeti vardır? Acaba birisi imdadımıza yetişemez mi? yaralarımız ağırdır kardeşlerim ağır.

Yine de TANRI Türk devletlerini korusun duasındayız.

Mahmut Uğur KARADAĞ, 25 Haziran 2013
İki Mustafa Kemâl vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemâl... İkinci Mustafa Kemâl, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemâl sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemâl odur!
Kullanıcı küçük betizi
Erhan Sandıkçı
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 142
Kayıt: Cmt Şub 19, 2011 21:34

Şu dizine dön: Sınır Dışı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x