Yüksek zam gece yarısı geldi! 6 ayda 4. zamla fiyatı yüzde 132 arttı

Genel & Güncel Konular

Yüksek zam gece yarısı geldi! 6 ayda 4. zamla fiyatı yüzde 132 arttı

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Haz 13, 2022 17:51

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tren biletlerine 6 ayda dördüncü zammı gece yarısı yaptı. TCDD tren biletlerine yüzde 30 zam yaptığını duyurdu böylece hızlı tren biletlerine 6 ayda yüzde 132 zam gelmiş oldu. Ankara İstanbul arası YHT bileti 1 Ocak'ta 84 liraydı şimdi ise 195 lira oldu.
Resim
İğneden ipliğe her şeye zam gelmeye devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları hızlı tren biletlerine yüzde 30 zam yapıldığını duyurdu. Yüksek hızlı tren biletlerine 2022 yılının Ocak ayından beri dördüncü zam geldi. Son 6 ayda TCDD, yüksek hızlı tren (YHT) biletlerine yüzde 132 zam yapmış oldu. Son zamlardan sonra yüksek hızlı tren (YHT) ile yolculuk yapanlar şimdiden kara kara düşünmeye başladı.

YÜZDE 132 ZAMMI BÖYLE ÖRTTÜLER
Yüksek hızlı tren biletlerine 1 Ocak 2022'de yüzde 20 zam geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Şubat ayında zammı pas geçti. Mart ayında ise TCDD zamlı biletlerin fiyatlarına yüzde 10 zam yaptı. Sonra da Nisan ayında yine zamlı yüksek hızlı tren biletlerine yeniden yüzde 15 zam yaptı. Mayıs ayını da pas geçen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Haziran ayında bilet fiyatlarına yüzde 30 zam yapıldığını duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 2022 yılının Ocak ayından Haziran ayına kadar toplamda yüzde 75 zam yapmış gibi görünüyor ama zamlı fiyatlara zam yapılınca zamlarda katlanmış oldu.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1444
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x