Zabıtalık'tan Daire Başkanlığı'na atanan kişinin evinden 10 milyon TL ele geçirildiği

Genel & Güncel Konular

Zabıtalık'tan Daire Başkanlığı'na atanan kişinin evinden 10 milyon TL ele geçirildiği

İletigönderen İlteriş Kağan » Cum Ara 25, 2020 17:16

Terme ilçesine bağlı olan ve daha sonra mahalleye dönüştürülen Evci belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan B. K., 2009 seçimlerinin ardından Daire Başkanlığı’na kadar yükseldi. rüşvet iddiasıyla tutuklanan B. K.,.'nın ev ve iş yerinde yapılan aramalarda kasa içerisinde yaklaşık 10 milyon lira ele geçirildiği .
Resim
Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yaparken rüşvet iddiasıyla tutuklanan B. K.' hakkında flaş iddialar ortaya atıldı. Sözcü gazetesinde yer alan habere göre B. K., liseyi bitirmesinin ardından Terme ilçesine bağlı olan ve daha sonra mahalleye dönüştürülen Evci belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan 40 yaşındaki B. K, 2004-2009 yılarında merkez ilçelerden İlkadım’da Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Erdoğan Tok tarafından düz memur olarak yatay geçişle belediyede işe başladı.

ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNDEN YÜKSELDİ
İlkadım Belediyesinde düz bir memur göreve başlayan B. K. kaderi 2009 seçimlerinden sonra değişti. 2009 seçimlerini şimdi İYİ partiden Belediye Başkanı olan ancak 2009 yılında MHP’den aday olan Necattin Demirtaş kazandı. Demirtaş, üniversite mezunu olmayan B. K’yı önce özel kalem müdürü yaptı.

Ardında da Mali Hizmetler biriminde müdür olarak görevlendirdi. 2014 yılında yapılan seçimleri ise AKP’den Erdoğan Tok kazandı. Tok, Mali Hizmetler Daire başkanlığında müdür olarak görev yapan ve hakkında çıkan ama ispatlanamayan iddialar üzerine yetkileri elinden alınıp memur yapıldı.

ÇALIŞTIĞI BELEDİYE DEĞİŞİNCE MÜDÜR OLDU
Düz memur olarak İlkadım ilçesinde fazla çalışmayan B. K., iddialara göre 2014 yılında parti içerisinden birileri tarafından Terme İlçesinde AKP’den Belediye Başkanı olan Şenol Kul’a önerildi. Kul’da B. K’yı Terme Belediyesi’nde Mali İşler Müdürlüğü görevine getirdi. Başkan Kul’un son yapılan 2019 seçimlerinde AKP’den aday gösterilmedi. Ancak yerine aday gösterilen Ali Kılıç’da B. K. ile çalışmaya devam etti. B. K., bu zaman içinde Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler bölümünü bitirip, yüksek lisans yaptı.

DAİRE BAŞKANLIĞI’NA KADAR YÜKSELDİ
2019 seçimlerinde göreve gelen AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyede yeni bir yapılanmaya giderek daire başkanlarını değiştirmeye başladı. Ve Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü B. K.’yı Büyükşehir Belediyesi’ne transfer ederek daire başkanı yaptı. Bu dönemde Terme Belediye eski Başkanı Şenol Kul’un mevcut başkanlar Kılıç ve Demir’i personel konusunda uyardığı da iddia edilirken, B. K., önceki gün ‘rüşvet iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

EVİNDEKİ KASASINDAN 10 MİLYON TL ÇIKMIŞ
Belde belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan ve 20 yıllık memuriyet hayatında Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanlığı görevine kadar yükselen B. K., önceki gün ‘rüşvet iddiasıyla tutuklandı. Mali Şube ekipleri tarafından ev ve belediyedeki odasında yapılan aramalarda ise kasa içinde yaklaşık 10 milyon lira para bulunduğu öğrenildi.

Cumhuriyet savcılığı ise araştırmanın selameti açısından dosya üstünde gizlilik kararı aldı. Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, tutuklanan B. K’nın yerine Mali Hizmetler Daire Başkanlığına vekaleten Mehmet Emrah Binici’yi atadı.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 792
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x