ABD Dışişleri: ABDullah GÜL'ü Biz Yetiştirdik

Genel & Güncel Konular

ABD Dışişleri: ABDullah GÜL'ü Biz Yetiştirdik

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Ara 21, 2009 1:02

Resim

ABD Dışişleri: GÜL'ü Biz Yetiştirdik

* ABD Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Kültürel İşler Bürosu’nun İnternet sitesinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Amerikan Dışişleri Bakanlığı bursu ile yetiştirilmiş dünya liderleri arasında gösterildi!

* SİTEDE, “Sürdürülebilir ağ oluşturma” başlığı altında “Amerikan Dışişleri Bakanlığı, eski ve yeni mezunlarının, küresel toplumun oluşumu yolundaki çabaları için daimi destek sunuyor” deniliyor.

* ECA’nın dünya çapında mezun sayısının bir milyonun üzerinde olduğu, bunlar arasında Nobel ödülü olan 40 kişi ile eskiler de dahil 300’den fazla devlet ve hükümet başkanı bulunduğu açıklanıyor.

Resim
Resim

Bugün, köşe yazısı yerine, bir haber sunuyorum. Yorumu okura bırakıyorum: Amerikan Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Kültürel İşler Bürosu’nun İnternet sitesinde, Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Amerikan Dışişleri Bakanlığı bursu ile yetiştirilmiş dünya liderleri arasında gösterildi!

“The Bureau of Educational and Cultural Affairs (ECA) of the U.S. Department of State” olarak adlandırılan sitede, kurumun, 1961’de Amerika Birleşik Devletleri halkı ve diğer ülkelerden insanlar arasında dostluk, karşılıklı anlayış ve barışçıl ilişkiler geliştirmek için kurulduğu bildiriliyor. Büronun ayrıca ırksal ve etnik azınlıkların temsil edilmesi için faaliyet gösterdiği de ifade ediliyor.

Siteyi siz de ziyaret ederek konuyla ilgili yayını inceleyebilirsiniz: Adres şöyle: http://exchanges.state.gov/alumni/prominent-alumni.html

ECA’nın dünya çapında mezun sayısının bir milyonun üzerinde olduğu, bunlar arasında Nobel ödülü olan 40 kişi ile eskiler de dahil 300’den fazla devlet ve hükümet başkanı bulunduğu açıklanıyor.

Sitede, “Sürdürülebilir ağ oluşturma” başlığı altında “Amerikan Dışişleri Bakanlığı, eski ve yeni mezunlarının, küresel toplumun oluşumu yolundaki çabalarının en üst düzeye çıkması için daimi destek sunuyor. Tüm dünyada kurulan ağ ile fikirlerini, projelerini ve deneyimlerini paylaşmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca hedef odaklı yerel projelerin uygulanması için dernekler kuruyoruz” deniliyor.

Sitede, mezunlar ECA mezunu ya da Fullbright mezunu olarak tanıtılıyor.

Mezunlar arasında Abdullah Gül dışında Tony Blair, Hamid Karzai, Mohamed Yunus Ruth Simmons, Javier Solano, John Updike, Rita Dove, Werner Herzog ve Giscard d’Estaing de sayılıyor.

ECA fonları ile desteklenen girişimler

Amerikan Dışişleri Bakanlığı sitesinde ECA fonları ile, ECA mezunlarının aşağıdaki konularda geliştirdiği projelerin desteklendiği belirtiliyor.

* Yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarına danışmanlık hizmetleri.
* Düşük gelirli çocuklar için İngilizce ve sivil eğitim programları.
* Gazeteciler için eğitim.
* İş kadınları için eğitim.
* Çok yönlü diyaloglar politikası için eğitim.
* Liderlik eğitim programları.
* Borsa için eğitim
* Öğretmen eğitim seminerleri.
* Vatandaş savunma grupları organizasyonu için eğitim
* Uyuşturucuyu önleme kampanyaları.

Mezunlardan bir örnek kişi olarak tanıtılan Macar Dr. Istvan Sertö-Radics için, “Macaristan’ın uzak bir Roman köyünde halk sağlığı alanında olağanüstü bir kamu hizmeti verdi, Hubert H. Humphrey Bursları programı ve Fulbright Scholar programı ile bir aile doktorundan kasaba belediye başkanına ve bir AB temsilcisine dönüştürülen kişi” diye söz ediliyor.

Doktorun, 2002 yılında ABD Fulbright Mississippi Üniversitesi’nde misafir öğrenci olarak ırksal gerilimleri giderme araştırması yaptıktan sonra ülkesine döndüğü ve Romanları Macar toplumuna entegre etmek için öğrendiklerini uyguladığı anlatılıyor.

Doktor, azınlık ve insan hakları savunucularına da örnek gösteriliyor.

ECA’nın önde gelen mezunları

ECA kurumunun önde gelen mezunları listesi ise şöyle:
“ECA’nın önde gelen mezunları arasında, Afrika, Doğu Asya, Pasifik, Avrupa, Yakın Doğu, Orta Asya’dan ve Batı ülkelerinden 57 devlet ve hükümet başkanı var.

AFRİKA
Çat: Yusuf Saleh Abbas, Başbakan
Cote d’Ivoire: Laurent Gbagbo, Başkan
Gana: John Atta Mills, Başkan
Kenya: Mwai Kibaki, Başkan
Mauritius: Anerood Jugnauth, Başkan
Mauritius: Navin Ramgoolam, Başbakan
Mozambik: Armando Emílio Guebuza, Başkan
Namibia: Nahas Gideon Angula, Başbakan
Togo: Faure Essozimna Gnassingbe, Başkan
Uganda: Apolo Nsibambi, Başbakan
Zimbabwe: Morgan Tsvangirai, Başbakan

DOĞU ASYA-PASİFİK
Avustralya: Quentin Alice Louise Bryce, Genel Vali
Japonya: Yukio Hatoyama, Başbakan
Papua Yeni Gine: Sir Michael Thomas Somare, Başbakan
Filipinler: Maria Gloria Macaraeg Macapagal-Arroyo, Başkan
Taiwan: Ma Ying-jeou, Başkan

AVRUPA
Avusturya: Heinz Fischer, Başkan
Belçika: Yves Leterme, Başbakan
Bosna-Hersek: Zeljko Kom’ai, Dönem Başkanı
Danimarka: Lars L’kke Rasmussen, Başbakan
Finlandiya: Tarja Halonen, Başkan
Finlandiya: Matti Taneli Vanhanen, Başbakan
Fransa: Nicolas Sarkozy, Başkan
Fransa: François Filon, Başbakan
Gürcistan: Mikheil Saakashvili, Başkan
Kosova: Fatmir Sejdiu, Başkan
Litvanya: Dalia Grybauskaite, Başkan
Litvanya: Andrius Kubilius, Başbakan
Makedonya: Nikola Gruevski, Başbakan
Malta: Lawrence Gonzi, Başbakan
Hollanda: Jan Peter Balkenende, Başbakan
Norveç: Jens Stoltenberg, Başbakan
Polonya: Donald Tusk, Başbakan
Portekiz: Anibal Cavaco Silva, Başkan
Slovakya: Robert Fico, Başbakan
İsveç: Fredrik Reinfeldt, Başbakan
Türkiye: Abdullah Gül, Başkan
İngiltere: Gordon Brown, Başbakan

YAKIN DOĞU
Mısır: Dr. Ahmed Nazif, Başbakan

GÜNEY VE ORTA ASYA
Afganistan: Hamid Karzai, Başkan
Butan: Lyonpo Jigme Yoser Thinley, Başbakan
Hindistan: Pratibha Patil, Başkan
Hindistan: Manmohan Singh, Başbakan
Kırgızistan: Kurmanbek Bakiyev, Başkan
Sri Lanka: Mahinda Rajapakse, Başkan
Sri Lanka: Ratnasiri Wickramanayake, Başbakan

BATI YARIMKÜRE
Belize: Colville Norbert Young,
Genel Vali
Kolombiya: Alvaro Uribe Velez, Başkan
Kostarika: Oscar Arias Sanchez, Başkan
Dominik: Nicholas Joseph Orville Liverpool, Başkan
Meksika: Felipe de Jesus Calderón Hinojosa, Başkan
St. Kitts/Nevis: Denzil Douglas, Başbakan
St. Lucia: Stephenson King, Başbakan
Surinam: Ronald Venetiaan, Başkan
Trinidad-Tobago: Patrick Manning, Başbakan
Trinidad- Tobago: George Maxwell Richards, Başkan
Uruguay: Tabare Vazquez, Başkan

Fullbright bursu ile 155 ülkede 294 bin kişi yetiştirildi

Amerikan Dışişleri Bakanlığı sitesinden verilen link üzerinden Fulbright bursları tanıtılırken 1946’dan beri 155 ülkede 294 binden fazla kişinin bu burs ile mezun olduğu belirtiliyor.

Fullbright mezunları arasında halen dünyaya yön veren kişilerin, devlet ve hükümet başkanlarının, BM Genel Sekreterliği, Amerikan Kongresi, NATO, Nobel Ödül Komitesi gibi kurumlarda çalışanlar, ayrıca sporcular arasında olimpiyatlarda altın madalya kazananlar bulunduğu bildiriliyor.

Fulbright’ın İslam Dünyası için 3-6 haftalık kısa programı bulunduğu; özellikle Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinde yerel örgütlenme, sivil örgütlenme, toplum gruplarının etkileşimi gibi konularda gençlere kurs verildiği belirtiliyor.

Fullbright Türkiye Komisyonu’nun bugünkü yönetiminde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından YÖK Başkanlığı’na atanan ODTÜ Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan da görev yaptı. AKP hükümetinin Devlet Bakanı Ali Babacan, ABD’de işletme yönetimi öğrenimi gördükten sonra Fulbright bursu ile yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir süre Amerika’da kaldı ve mali danışman olarak çalıştı.

Fulbright Yönetim Kurulu’nun Onursal Başkanlığı’nı ise ABD Türkiye Büyükelçisi Ross Wilson yapıyor.

2009 Yönetim Kurulu aşağıdaki Türk ve Amerikalı üyelerden oluşmaktadır:

James Jeffrey, (Onursal Başkan) Amerikan Büyükelçisi, Ankara
John Thomas Mc Carthy, (Başkan) İNG Bank Türkiye Müdürü, İstanbul
Dr. Sharon A. Wiener, Başkonsolos, İstanbul Konsolosluğu, İstanbul
Kaya Arıkoğlu, Mimar ve Şehir Tasarımcısı, Arıkoğlu Arkitekt Ltd. Şti, Adana
Dr. Craig Dicker, (Veznedar) Kültür Ataşesi, Amerikan Büyükelçiliği, Ankara
Doç. Dr. Fatma Taşkın, (Başkan Yardımcısı), Ekonomi Bölümü Başkanı, Bilkent Üniversitesi, Ankara
Prof. Dr. İhsan Dağı, Uluslararası İlişkiler Bölümü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara
Namık Güner Erpul, Genel Müdür Yardımcısı, İkili Kültürel İlişkiler Genel Müdürlüğü, Dış İşleri Bakanlığı, Ankara
Prof. Dr. İbrahim Özdemir, Genel Müdür, Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara

Fulbright Eğitim Komisyonu’nun Tarihçesi

Fulbright Eğitim Komisyonu, kendi İnternet sitesinde verilen bilgiye göre 1949’da ABD ve Türkiye arasında imzalanan ikili anlaşma sonucunda kurulmuştur.

Sitede aynen şöyle deniliyor:

*Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Türk ve Amerikalı üniversite mezunlarını, akademisyenleri ve öğretmenleri seyahat ve diğer masraflarını kapsayan burslarla destekler ve ABD’de eğitim almak isteyen Türk öğrencilere danışmanlık hizmeti sunar.

Komisyon 1949’daki kuruluşundan beri, Türk ve Amerikan hükümetleri tarafından fonlanmıştır. Komisyon bu fonu artırmak için özel bağışlar da kabul etmektedir.

Türkiye Fulbright Programı kurulduğundan beri 4000’den fazla Türk ve Amerikalı öğrenci ile akademisyene burs imkânı sağlamıştır.

Fulbright mezunu Türk öğrenci ve öğretim üyeleri programlarını tamamlayıp kendi ülkelerine geri dönünce, kurumlarında önemli mevki sahibi olmuş, eğitim aldıkları ülke ile bağlarını da koparmayarak, Fulbright’ın amacını uygulamış ve gerçekleştirmiş olurlar.

Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı ancak ABD Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde Bakanlığın ECA bursu ile okuduğu bildiriliyor.

Arslan BULUT / YENİÇAĞ, 20 Aralık 2009
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

Re: ABD Dışişleri: ABDullah GÜL'ü Biz Yetiştirdik

İletigönderen X-ritch » Pzt Ara 21, 2009 6:35

Boşuna "Rabbime sordum Cleveland dedi." diye söylemiyorlar sözde büyüklerimizim eşleri. Bu ülkede her kim varsa Amerikan'ın elini eteğini öpmeden biryerlere gelemiyor velhasıl. Öte yandan fullbright bursunu almak için her sene önde gelen üniversitelerin başarılı binlerce öğrencisi birbirleriyle yarışıyor. Amaçları temelde gelişmiş bilimsel altyapıdan yararlanmak. Gel görki, birçoğu zihinlerini bırakıp, üzülerek söylüyorum, ülkelerine kukla olmaya dönüyorlar.
Kullanıcı küçük betizi
X-ritch
Üye
Üye

İletiler: 39

İletigönderen bozkurtlar diyari » Pzt Ara 21, 2009 14:48

Hic sasirmadim !Yasadigimiz son 7 yila bakin deli olan deli bile anlar bunlari kim
yetistirdigini.
ATATÜRK Cumhuriyeti yetistirmedigi kesin ama.
Hainlerrrr.......
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletiler: 570

İletigönderen Ram » Pzt Ara 21, 2009 19:01

Boşlukları doldurmak açısından yararlı olabilir:

• 90'lı yılların başından beri, "G. Fuller'in gözünün nuru, pek sevgili asistanı" Barkey, Tayyip ve Gül ile enseye tokat-yanağa şaplak samimiyetinde görüşüyor muydu¿?

• Gül'ün, hangi devlete her "gezisinde" hoşbeş ettiği yakın dostu 'Kavakçı'ların türbansever 'Merve'si, hangi devletin, Din Hürriyeti Tasarısı kapsamında devşirilmiş ve tasması çıkarılmıştır¿?

• Gül'ün -şu sıralar 'cennetin anahtarı rozetimizdir' diye meczubî söylemlerde bulunan- hocasıyla birlikte, başkanıyla hoşbeş ettiği UASR hangi devletin İslâmî örgütüdür¿?

• Gül ile 'İslâm ve Demokrasi' uzmanı John Lee Esposito'nun ilişkisi nedir¿? Esposito'nun ve Fuller'in yakın dostu olan S. Sayarı'nın içinde olduğu ayrı ayrı kuruluşların bulunduğu Georgetown University hangi devletin istihbarat teşkilâtının güdümündedir¿?

• Gül, 1995'in Ağustos ayında .....kan devletinin istihbarat teşkilâtının başkanı Başkanı John Deutch ile görüştü mü, sonrasında hangi devlete gitti¿?

• Gül, 1997 yılının Şubat ayında, .....kan-Türk Konseyi yıllık toplantısına katılmış mıdır¿?

• Abdullah Gül aynı yılın, aynı ayının 18'inde görüştüğü Richard Barkley, hangi devletin Ankara eski büyükelçisidir¿?

• Abdullah Gül aynı yılın, aynı ayının 26'sında, CFR'nin yuvarlak masa toplantısına katılmış mıdır¿?

• Gül, 1998'de USIP başkanı M. Grossmanla gizlice görüştü mü¿? Bu görüşmeye M. Abramowitz de katılmış mıdır¿?

• Gül, o sırada Dışişleri Bakanı olduğu 2006 yılının 4-5 temmuzunda, hangi devlete gidip aradaki soğukluğu gidermek için tavizler verdi¿? Hangi devletin bugün Azerbaycan Büyükelçisi olan parlak çocuğuyla, o günlerde bir otel odasında hoşbeş etti¿?

• "The Atlantic Council"in 13 Eylül 2007'de düzenlediği toplantıya katılan M. Grossman, M. Abramowitz ve M. Parris, hangi devletin eski Ankara büyükelçileridir¿? Toplantının konusu, hangi devlet ile Türkiye'nin geleceği hakkındadır¿? İlgili toplantıda, Abdullah ve Tayyip için "Güvenilir isimlerdir. Verdikleri sözleri tuttular. Daima ...'nin iyi müttefiki oldular" diyen N. Burns, hangi devletin Dışişleri bakanının yardımcısıdır¿? Toplantıdan birkaç gün sonra Burns, Ankara'ya gidip Gül ile görüştükten sonra devletinin başkenti Washington'a döndü mü¿?

Kaynakça: Amerikaperestler, CIA'nın Muteber Adamı, Sivil Örümceğin Ağında

abdullah-gul-un-2-sayfa-9-maddelik-gizli-anlasmasi-t17959-15.html
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Ara 26, 2009 2:35

Banu AVAR: Yılın Gazetecilik Ödülü Arslan BULUT'a

www.youtube.com Video from : www.youtube.com
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Türk-Kan » Sal Ara 29, 2009 6:58

Yeniçağ’ın ve Arslan Bulut’un Ayıbı

Yeniçağ gazetesinin bugünkü manşetinde, “ABD Dışişleri: Gül’ü Biz yetiştirdik” başlıklı bir haber yayımlandı. Gazetenin yazarlarından Arslan Bulut tarafından yazılan bu haber, Amerikan Dışişleri Bakanlığı bursu ile yetiştirilmiş “dünya liderleri” arasında Abdullah Gül’ün de bulunduğunu konu almaktaydı.

Aslında, Açık İstihbarat okuyucuları da, kendisinin de iyi bir Açık İstihbarat okuyucusu olduğunu bildiğimiz Arslan Bulut da bu habere hiç yabancı değiller. Abdullah Gül’ün, ABD tarafından yetiştirilmiş “dünya liderlerinden” olduğunun ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından resmen ve “gururla” duyurulmasını medyada ilk kez Açık İstihbarat yazarı Meyyal Uygur ortaya çıkarmıştı.. Meyyal Uygur’un 26 Ekim 2009 tarihli “Abdullah Gül’ün CV’sindeki bilinmeyen” yazısı hatırlanacaktır. :arrow: http://www.guncelmeydan.com/pano/abdullah-gul-un-cv-sindeki-bilinmeyen-meyyal-uygur-t22950.html

Açık İstihbarat kendisini, “ulusalcı medya” şeklinde tasnif edilenler de dahil olmak üzere hiçbir medya çarkının içinde görmeyen, bağımsız bir bilgi kaynağıdır. Yazılarımızı ve haberlerimizi orijinal kaynağına dayandırmaya özen gösteriyoruz. Analizlerin tamamen kendi özgün bakış açımızı yansıtması da bir diğer ilkemiz. Bunun dışında, medyadan alıntı yaptığımız yazı ve haberlerde kaynak belirtmeyi ise şimdiye kadar bir kez bile ihmal etmedik.

Kimseyle “haber atlatma” yarışına girmediğimiz gibi sitemizden alıntı yapıldığında da internet medyasında pek moda olduğu üzere “Açık İstihbarat gündem yarattı” şeklinde böbürlenmelere girmedik.

Yabancı bir devletin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı “yetiştirmekle övünmesi” hiçbir bağımsız ulusun kabul edebileceği bir durum değildir. Kuşkusuz böyle bir haberi, olabildiğince çok sayıda kişiye ulaştırmak önemlidir. Ancak bu görev, emeğe saygıyı ve etik ilkeleri göz ardı etmemize gerekçe olamaz.

Yazarımız Meyyal Uygur’u yıllardır tanıyan ve yazılarını dikkatle takip ettiğini bildiğimiz Arslan Bulut’un arşivimizdeki bu özgün araştırmayı iki ay sonra aynen alıp kendi imzasını atmasını ve gazetesinin de bunu Arslan Bulut’u kaynak göstererek yayımlamasını yadırgadık.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Açık İstihbarat, 21 Aralık 2009
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Türk-Kan » Sal Ara 29, 2009 9:23

Bir iftira!

http://www.acikistihbarat.com sitesi okurlarımızın da bildiği gibi son dönemlerde önemli değerlendirmelere imza atmıştır. Biz de bu değerlendirmeleri zaman zaman özetleyerek sütunumuza taşımıştık. Bir ara sitede teknik bir aksaklık oldu. Site açılmıyordu. Daha sonra birkaç defa yokladım ama aksaklık devam ediyordu.

Yeni çıkan kitabımla ilgili İnternet’te yayınevlerinin duyurularını araştırırken “Arslan Bulut ve Yeniçağ ayıp etti” diye bir anonsa rastladım. Baktım ki açık istihbarat sitesi tarafından yapılan açıklamada, “ABD Dışişleri: Gül’ü Biz yetiştirdik” başlıklı haberimi, iki ay önce Meyyal Uygur imzası ile kendilerinin yayınladığı belirtiliyor ve benim bu haberi iki ay sonra “aynen” alıp kendi imzamla yayınladığım iddia ediliyor!

Meyyal Uygur’un 26 Ekim 2009 tarihli “Abdullah Gül’ün CV’sindeki bilinmeyen” başlıklı yazısını aynen kullanmışım!

Bu bir iftiradır.

Biz böyle bir olayı hırsızlık olarak kabul ederiz. Kaynak göstermeden kimseden alıntı yapmayız hatta ilham bile almış olsak bunu belirtiriz.

Meyyal Uygur imzası ile yazan kişi eski bir arkadaşımdır. Beni de yakından tanır. Zaman zaman görüşürüz, hatta bana yazılarını da gönderir. Belki o yazıyı da göndermiştir.

Fakat, benim bahsedilen yazıdan sitede yapılan açıklamaya kadar haberim yoktu. Bana gelen bir okur mektubunda ABD Dışişleri Bakanlığı İnternet sitesini incelemem halinde önemli bir bilgiye ulaşabileceğim belirtiliyordu. Siteye girdim, bütün yazıları tercüme ettikten sonra haberi yayınladım. Mektup ve tercüme kayıtlarını saklıyorum. Hepsi bu!

Hiç okumadığım bir haberi “aynen” nasıl almışım acaba?

Dolayısıyla ben de açık istihbarata, hiç araştırmadan, sormadan böyle bir iftirada bulunmalarını yakıştıramadım. Meyyal Uygur’a sorsalardı, herhalde “Arslan Bulut böyle bir şey yapmaz” derdi. Sordular da böyle demediyse dostluğumuzu gözden geçirmem gerekir.

Arslan BULUT, 27 Aralık 2009

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen bagon » Sal Ara 29, 2009 12:19

Eklemek gerekirse;

Gül'ün doktorasını yapmaya gittiği Exeter Universitesi, MI6(ingiliz) ajanlarının yetiştirildiği yer. Özellikle Orta Doğu'ya bir çok lider çıkarmış burası. Exeter'deki Arap ve İslami Araştırmalar Enstitüsü ise Orta Doğu'ya gönderilecek ajanların konuya uzmanlaşması için eğitildikleri fakülte. Enstitünün başında Prof. Dr. Tim Niblock bulunuyor; 2005 yılında Gül'e fahri doktora veren şahıs.

Bir de Gül'ün sınıf arkadaşı var Exeter'de. Kürdistan'ın yeni İsrail oluşunun kutlandığı, benim de şahit olduğum, bir günde Barzani'nin yaptığı Kürtçe konuşmayı ayakta alkışlayan Fehmi Koru!
Kullanıcı küçük betizi
bagon
Üye
Üye

İletiler: 3

İletigönderen Annencils » Pzr Ağu 29, 2010 15:20

...
Kullanıcı küçük betizi
Annencils
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Kas 19, 2011 15:51

Çankaya Köşkü’nde esrarengiz buluşma

CIA ajanı Abramowitz’in yönettiği sözde düşünce kuruluşu CFR heyeti, Gül ile kapalı kapılar ardında görüştü.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya’da ABD’nin en büyük sivil (!) kuruluşu “Council on Foreign Relations” (Dış İlişkiler Komisyonu) üyeleriyle içeriği de açıklanmayan bir toplantı yaptı.

Erdoğan ve Gül’ü keşfetmişti
Onursal Başkanlığı’nı Soros’un yaptığı CFR, dünya siyasetini yönlendirme amacında. CFR’nin önemli ismi Abramowitz, Erdoğan ve Gül’ü AKP’nin lideri olarak keşfeden isim olarak biliniyor.

Çankaya’da kapalı kapılar ardında görüşme
Cumhurbaşkanı Gül, Abramowitz’in akıl hocalığını yaptığı, Soros’un üyesi olduğu CFR heyetiyle Köşk’te basına kapalı bir görüşme yaptı.

Haber: Salim Yavaşoğlu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Council on Foreign Relations-Dış İlişkiler Konseyi” heyetini kabul etti. Çankaya Köşkü’ndeki kabul, basına kapalı gerçekleştirildi. Köşk’ten, görüşmenin içeriğiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmezken, toplantıya CFR üyelerinden hangi isimlerin katıldığı da açıklığa kavuşmadı.

CFR nedir?
ABD’deki “Council on Foreign Relations-Dış İlişkiler Konseyi CFR’nin beyninin Morton Abramowitz olduğu biliniyor. Gizli Dünya Devleti’nin en önemli organlarından biri olduğu iddia edilen CFR, Yuvarlak Masa teorisine göre şekillendirilmiş organizasyonların da eskilerinden. Illuminati şebekesi ise Tapınak Şövalyeleri’nin Ortaçağda ortaya çıkardıkları bir tür siyonizm hareketi. CFR, 21 Temmuz 1921’de New York’ta kuruldu. Kuruluşunda Walter Lippmann’ın önemli rolü oldu. Foreign Affairs adlı ünlü dergi bu örgütün yayın organı. CFR, bu dergi vasıtasıyla dünya kamuoyu üzerinde politik yönlendirme yapmaya çalışıyor. Görünüşte CFR’nin çalışmalarının pek gizli olmadığı ileri sürülüyor. Gerçekte ise diğer Gizli Dünya Devleti organları gibi son derece gizli çalışıyor. CFR’nin bugün finans, iletişim, akademi, istihbarat, teknoloji alanlarında en etkin konumlarda bulunan 3500 civarında üyesinin olduğu sanılıyor. Darbe sponsoru George Soros da CFR üyesi. CFR üyelerinin birçokları aynı zamanda Bilderberg ve/veya SBS üyesi. CFR’nin Türkiye’den de üyeleri mevcut.

Erdoğan’ı keşfetmişti
Siyonizm’in Türkiye ve Orta Doğu stratejisti Morton Abramowitz ABD’nin Ankara Büyükelçisi olduğu dönemde Erdoğan’ı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında ziyaret etmişti. Abramowitz’in, “Siz İstanbul’u yönetip yıldızınızı parlatabildiğinize göre, Türkiye için de çok şey yapabilirsiniz!..” sözleri basında yer almıştı. Abramowitz’in Gül’e de, “Tayyip Erdoğan’ın önünü açmak gerekiyor. Ama siyasi yasağı kalkmazsa, başkan sen olursun” dediği kamuoyuna yansımıştı.

YENİÇAĞ, 18 Kasım 2011

ABDullah Gül'ün 2 Sayfa 9 Maddelik Gizli Anlaşması: :arrow: http://www.guncelmeydan.com/pano/abdullah-gul-un-2-sayfa-9-maddelik-gizli-anlasmasi-t17959.html#p103813
Namık KEMAL:

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzr May 13, 2012 22:57

CFR, ABDullah Gül'le Ne Görüştü?

ABD Dış İlişkiler Konseyi CFR, 96 sayfalık yeni bir Türkiye raporu hazırladı. “ABD – Türkiye İlişkileri: Yeni Bir Ortaklık” başlıklı çalışma oldukça kapsamlı.

Rapor eski ABD Dışişleri Bakanı Madeleine K. Albright, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen J. Hadley ve CFR’nin Ortadoğu uzmanı Steven A. Cook tarafından hazırlanmış.

CFR 6 AY ÖNCE ÇANKAYA’DAYDI

Raporu yazan üçlü, çok değil altı ay önce Çankaya Köşkü’nde Abdullah Gül’le görüşmüştü. 18 Aralık 2011 tarihli buluşmada Albright, Hadley ve Cook’un Cumhurbaşkanı Gül’le ne görüştüğü açıklanmamıştı. Bu raporla öğrenmiş oluyoruz!

Raporun sahibi CFR, Amerika’nın beyni diye tanımlanır. CFR, ABD’nin en elit kurumlarının başında gelir. ABD’ye yön veren en önemli isimler bu konseydedir. Bu konseyin ürettiği dış politikalar, Amerikan devletinin dış politikası olur!

GÜL’ÜN YUVARLAK MASA TOPLANTILARI

Abdullah Gül’ün CFR ile ilginç bir ilişkisi var. Cumhurbaşkanı Gül, değişik tarihlerde CFR’nin yuvarlak masa toplantılarına katıldı.

Bu toplantıların ne anlama geldiği, toplantının tarihlerinden ve konularından belli.

Gül’ün katıldığı ilk CFR toplantısının tarihi 1997 ve gündemi de Refah Partisi’ydi. O toplantıda “Erdoğan – Gül modeli” oluşturuluyordu!

Gül’ün katıldığı ikinci CFR toplantısı ise Nisan 2001 tarihliydi. 14 Ağustos 2001’de AKP kuruldu!

Gül’ün katıldığı 24 Eylül 2010 tarihli üçüncü CFR toplantısı ise Türkiye’nin tarihi bir dönemecinde yapıldı; yaşıyoruz. Kürt açılımı, demokratik özerklik, yeni Türkiye, yeni CHP, yeni anayasa…

ABD DIŞİŞLERİ: GÜL’Ü BİZ YETİŞTİRDİK

Abdullah Gül’ün ABD’yle ilişkileri oldukça derin. Arslan Bulut yazmıştı, anımsarsınız. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde de kaydı var: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD’nin “uluslararası ziyaretçi liderlik programı” ile yetiştirilmişti.

Yani ABD Dışişleri, “Gül’ü biz yetiştirdik” diyordu…

YENİ TÜRKİYE’YE YENİ ROL

Dün gazetelere yansıyan 96 sayfalık CFR raporunun üç mimarının, 6 ay önce heyet halinde Çankaya’da Gül’le görüşmesi pek çok bakımdan önemli…

En başta raporun ismi oldukça anlamlı: “ABD – Türkiye ilişkileri: yeni bir ortaklık”

Üç bölümden oluşan raporun bölüm başlıkları da öğretici: “Yeni Türkiye ile yeni bir ortaklık”, “Türkiye’nin dönüşümü: son reformlar”, “Türkiye’nin dönüşümü: önümüzdeki yol”, “Dış politika: Türkiye’nin yeni rolü.”

YENİ GÖREV ALANI: ORTA ASYA

Raporun ayrıntıları Aydınlık dâhil çeşitli gazetelerde yer aldı. O nedenle raporun içeriğine değinmeyeceğiz. Ancak vurgulayalım. Bize göre raporun ruhunu, aynı zamanda raporun direktörü de olan Steve A. Cook şu sözlerle ortaya koydu:

“ABD – Türkiye ilişkilerinde kurumsallaşma sağlandığı takdirde iki ülke yalnızca Ortadoğu ya da Afrika’da değil, Orta Asya’da da ciddi ortak girişimlerde bulunabilecek.”

İşte raporun en önemli hedefi budur: ABD’nin Asya-Pasifik merkezli yeni stratejisinde Türkiye’ye rol biçmesidir!

Washington, tıpkı eski ABD Başkan Bill Clinton’un 1999 yılında söylediği gibi Türkiye’den ABD’ye Asya kapılarını açmasını istemektedir!

Mehmet Ali GÜLLER, 11 Mayıs 2012
Namık KEMAL:

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen GODOT » Pzr Haz 16, 2013 17:11

Bittin ABDullah bittin! Tüm şeytanlıklarını görüyoruz, boşuna çırpınma. Senin için oyun bitti!
Kullanıcı küçük betizi
GODOT
Üye
Üye

İletiler: 71

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x