Devletin bekası ve Venezuela'nın bekası! / Arslan BULUT

Devletin bekası ve Venezuela'nın bekası! / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Oca 26, 2019 10:00

Devletin bekası ve Venezuela'nın bekası!

Devletin bekası ne demek? Bir devletin, toprak bütünlüğünü ve egemenliğini ilelebet devam ettirmesi demek... Peki Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekası kimin tehdidi altında?

Elbette insanın aklına önce dış güçler gelir? Meselâ 2003 yılında ABD Başkanı George W. Bush, "Türkiye bir cephe ülkesidir" demişti. Bu, küresel liderliği tehlike altında olan ABD'nin, doğrudan Türkiye'yi bir savaş alanına çevirme girişiminin en açık ifadesiydi.

ABD Başkanı George W. Bush, ikiz kuleler vurulduğunda başlatılan mücadelenin adını Crusade, yani Haçlı Seferi olarak koymuştu. Afganistan, Irak, Libya ve nihayet Suriye'ye yönelik saldırılar Haçlı Seferi'dir.

...

Türkiye, ABD güdümündeki iktidarlar eliyle yeni Haçlı Seferleri'nde İslâm dünyasında bir Truva atı olarak kullanılmıştır. Türkiye özellikle Libya ve Suriye operasyonlarında, ABD ile aleni iş birliği yapılmıştır. Türkiye bu sebeple kendi bekasını kendi eliyle tehlikeye atmıştır. Irak işgalinde de 1 Mart tezkeresinin reddi, Haçlı ordularının içinde yer almamak kararıydı ama AKP iktidarı pratikte bu kararı hiçe saydı ve işgal kuvvetlerine Türkiye hava sahasını açtı.

Birinci Haçlı Seferi'nde de Haçlı ordusu, Bizans tarafından Anadolu'ya geçirilmişti ve yanlarına Tatikios adlı Türk asıllı Bizans generali komutasında bir Bizans refakat ve kılavuzluk ordusu verilmişti. Haçlı orduları, Hıristiyan Türklerin kılavuzluğunda, Kudüs'e kadar ulaştı..

Bugünkü Haçlı Seferleri'nde de Amerikan ordusu, Müslüman Türklerin kılavuzluğunda Suriye'ye yerleşti ve Fırat'ın doğusuna operasyon yapması haline Türkiye'yi ekonomisini mahvetmekle tehdit ediyor.

* * *

Bir ülkenin ekonomisi nasıl mahvedilir ve ardından o ülkeye nasıl müdahale girişiminde bulunulur? Aslında buna en açık örnek Türkiye'dir ama siyasi tarafgirlikten dolayı bu tespit anlaşılamıyor. Fakat ABD'nin Venezuela'nın iç işlerine müdahalesi, seçilmiş bir başkanın yerine kendi uşağını başkan ilan etmesi, Venezuela'nın İngiltere Merkez Bankası'ndaki teminatına el konulması da gerçek bir uyanışı sağlayamadı!

Bakınız, Anadolu Ajansı, yayınladığı bir yorum-haberde "Adana Mutabakatı, Şam yönetimine Suriye'den kaynaklı terörün, Türkiye'nin güvenlik ve istikrarını tehdit etmemesi konusunda önemli sorumluluklar yüklüyor." diyor!

Peki o mutabakat, Türkiye'nin de Suriye'nin güvenlik ve istikrarını tehdit etmemesi konusunda önemli sorumluluklar yüklemiyor mu?

Özgür Suriye Ordusu nedir? Bu güçleri Suriye'de ikinci bir ordu yapma girişimi nedir?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da A Haber canlı yayınında, Putin'in Adana Mutabakatı'nı, "Türkiye müdahale edebilir anlamında" söylediğini iddia etti. Hiç de öyle değil. Aksine, Putin, Türkiye'ye sorunun Suriye ile anlaşarak çözülebileceğini diplomatik nezaket içinde anlatmış oluyor! Bizimkiler hâlâ anlamak istemiyor.

* * *

Tabii bir de devletin bekasına yönelik iç tehdit var. AKP yöneticisi, Ayhan Oğan, "Biz 15 Temmuz'da çok büyük bir şey yaptık. Halk bir devrim yaptı. Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır" demiş hatta "Şimdi halkın doğrudan belirlediği bir sistem geliyor. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, temel bir kimliği vardır 15 Temmuz'un. O kimlik de millî ve yerli bir kimliktir. Yeni kurulan oluşumun misyonu ve vizyonu da budur." diye konuşmuştu.

Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti, FETÖ darbe girişimi bahanesiyle gözümüzün önünde yıkılıyor, yerine yeni bir devlet kuruluyor. Bunu da "devletin bekası" diyerek geniş kitlelere yedirmeye çalışıyorlar!

Arslan BULUT, 26 Ocak 2019
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12289
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

cron

x