Dünya'yı Yönetenler! - Prof. Dr. Nurullah AYDIN

Dünya'yı Yönetenler! - Prof. Dr. Nurullah AYDIN

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Oca 22, 2010 23:21

Dünya'yı Yönetenler!

Bu konuda farklı yayınlar çoktur. Her biri ileri sürdüğü gerekçelere dayalı olarak yorum içerir. Ama bir gerçek var ki, küresel olaylar son 50 yıldır belli merkezlerin planlamasıyla şekillenmektedir.

Dünya finans sistemi, kapitalist sistemi, Siyonist sistem ya da sömürü sistemi, o’nun sözleriyle şekillendiği söylenir. Petrol savaşları, su savaşları, renkli renksiz tüm devrimler, terör, uyuşturucu trafiği ve dünyada olup biten ne kadar olay varsa, hiçbir zaman resmiyette atfedilmese de, Rockefeller’in 17 yıl önce Almanya’daki Bilderberg toplantısında açıkladığı ancak 57 yıldır devam eden planı çerçevesinde yürümektedir. Bu sözler Amerikan yönetiminin çeşitli kademelerinde bulunmuş ve Rockefeller sisteminin nasıl bir yıkım getirdiği üzerine kitaplar yazan Richard C. Cook’a ait.

Basın sırlarımızı deşifre etmediği için kendilerine minnettarmışlar.

Cook’un ‘Dünyadaki Olayları Uluslar arası Bir Finans Komplosu mu Yönlendiriyor’ başlıklı makalesi, Amerikan finans krizinin ve Rockefeller’in ‘dünyayı savaştan arındırmak ve refah getirmek üzere açıkladığı planı’nın nasıl bir bağlantı oluşturduğu konusunda önemli bir analiz sunuyor. Rockefeller’in 17 yıl önce söylediği ‘Basının sırlarımızı deşifre etmemek için verdiği sözden dolayı kendilerine minnetarız’ sözü ise Cook’un makalesinde en dikkat çekici paragraflardan birini oluşturuyor.

Refah ve barış’tan söz edenler birer suçlu mu?

Cook’un Amerika’da cereyan eden ekonomik sarsıntının sebebi olduğunu belirttiği ve dünyayı ‘entelektüel seçkinler ve bankerler’in yönetmesi gerektiğini söyleyen Rockefeller ile ilgili çarpıcı makalesi, ‘dünyaya barış ve refah’ getirme iddiasındaki seçkinlerin aslında birer suçlu olduğu savıyla bitiyor.

Dünyayı kim yönetiyor?

Alan Greenspan, Batı’nın borç üzerine kurulu ekonomisini yok etmekle tehdit eden iskân balonu oluşturmayı düşünecek kadar aptal mı? Bu gerçekten dünya finans sistemini ortadan kaldıracak kolayca öngörülebilir bir yıkım mı? Yoksa bu ‘kazara bilerek’ mi yapıldı? Diye sorar. Ancak dünya kamuoyunda komplo yaklaşımlar da uçuşur.

Eğer öyleyse neden?

Finans seçkinlerinin babası kim?

Şimdi komplo teorisyenlerinin bu elit planın merkezinde olduğu konusunda adını en çok zikrettikleri Amerikalı’ya dönelim. Bu 92 yaşındaki multi milyarder, dünya finans seçkinlerinin babası David Rockefeller olarak tanınır.

Wikipedia’da Rockefeller ile ilgili olarak kendisinin Haziran 1991 yılında Almanya’nın Baden Baden kentindeki Bilderberg konferansının açılışında söylediği iddia edilen konuşması yer alıyor.

Rockefeller: “Bizler 40 yıldır Washington Post, New York Times, Time ve diğer medya gruplarından bizim toplantılarımıza katılan yöneticilerin, konferanslarımızla ilgili sırları saklayacaklarına dair verdikleri sözü yerine getirdikleri için minnettarız. 40 yıldır minnettarız. Bu 40 yıl içerisinde eğer toplantılarımızla ilgili kamuoyuna bilgi verilseydi, dünya için yaptığımız planlarımızı geliştirmemiz mümkün olmazdı. Dünya, bir dünya hükümetine doğru gitme konusunda daha sofistike ve hazır duruyor. Bu plana göre, artık dünya savaş nedir bilmeyecek, tüm insanlık için sadece refah ve barış olacak. Entelektüel seçkinler ve dünya bankerlerinin ulus üstü egemenliği, önceki yüzyıllarda olan ulusal egemenliğe tercih ediliyor.”

Dünyayı 60 yıldır bu “biz” yönetiyor

Rockefeller ‘biz’imle ilgili konuşuyor. Bu ‘biz’, O’nun dediğine göre, neredeyse 40 yıldır toplanıyor. Eğer bugün yaşadığımız tarihe Rockefeller’in konuşmayı yaptığı 17 yıl öncesini de eklerseniz 60 yıl oluyor. Yani iki kuşak demek oluyor.

Sadece biz dünya bir için bir plan geliştirmedik, fakat bu planı geliştirme girişimleri en azından Rockefeller’in düşüncesinde başarılı olmuş.

Rockefeller’in biz dediklerinin nihai hedefi, ‘Entelektüel seçkinlerden ve dünya bankerlerinden oluşan bir ulus üstü egemenlik’ oluşturmaktır. Rockefeller’in söylediğine göre, bu hâkimiyet artık savaşın ne olduğunu bilmeyen bir dünya hükümetine doğru giden yoldur.

Yani; Gizli uluslararası yöneticiler, önce her şeyi kaosa çeviriyorlar ve buna barış diyorlar sonrada kurtarma adıyla kurtarıcı role soyunuyorlar.

Günün Sözü: Akıllı insan, bilgiyle donanan, kararlı hareket eden ve amacına ulaşmada sebat edendir.

nurullah@gazi.edu.tr


Prof. Dr. Nurullah AYDIN / TürkCelil, 22 Ocak 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12235
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Nurullah AYDIN

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x