Hastirciler, Tayyip Bey’in destekçisiydi! / Arslan BULUT

Hastirciler, Tayyip Bey’in destekçisiydi! / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Şub 10, 2011 23:50

Hastirciler, Tayyip Bey’in destekçisiydi!

Tayyip Erdoğan, 2003 yılı başında, “Kıbrıs‘ta 30-40 yıldır sürdürülen siyasetin sürdürülmesinden yana değilim. Siyaset sorun üretme değil, çözüm üretme sanatıdır” diyordu.

Dönemin Yunanistan Dışişleri Bakanı Papandreu da “Bize güvence verilmişti ama Denktaş hâlâ direniyor” diye yakınıyordu. Güvenceyi kim vermiş olabilirdi?

Tayyip Erdoğan değil mi?

Erdoğan’ın “Kıbrıs’ta Belçika modeli” diye 2002 seçimlerinden önce Yunanistan Başbakanı Simitis ile anlaştığını To Vima gazetesi yazmıştı. Bu durum ortaya çıkınca, Erdoğan Türk kamuoyunu rahatlatmak için bir demeç vermiş, ancak Simitis’e telefon ederek, “Daha önceki konuşmamız geçerlidir, burada söylediklerim iç kamuoyuna yöneliktir” demişti... Bunu da To Vima gazetesi yazmış ve Tayyip Erdoğan yalanlamamıştı.

Bir önceki Türk hükümetinin Dışişleri Bakanı Şükrü Sina Gürel, Tayyip Erdoğan’ın Simitis’e Belçika modeli ile ilgili gizli bir söz verdiğini söylemişti.

* * *
Aynı günlerde Yunanistan Başbakanı Simitis “Yunan halkına bir müjdem var. Kıbrıs’tan sonra Ege, FIR hattı ve kıta sahanlığı konularında da anlaşma tamam. Bunun için Türk hükümeti yetkililerinden söz aldık” diyordu. Simitis, “Türkiye’de AB‘ye katılım konusunda gittikçe güçlenen görüşler, sürekli değişiklik için bir araç oluşturmaktadır. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son açıklamaları karakteristiktir ve bunların arkası gelecektir” ifadesini kullanıyordu.

Simitis’in bu sözlerinden, Tayyip Erdoğan’ın bundan sonra ne yönde konuşacağına ve davranacağına dair elinde kesin bilgi ve teminat bulunduğu anlaşılıyordu.

Erdoğan, “Eğer Kuzey Kıbrıs’ta 30 bin kişi aynı anda miting yapıyorsa, Kuzey Kıbrıs bir yerlere doğru gidiyor demektir” diyordu! Mitingi düzenleyenler, bugün Türkiye’ye “hastir” pankartı açanlardı. Bu mitingler AB fonlarından destekleniyor ve katılanların çoğunu ortaokul öğrencileri oluşturuyordu.

Tayyip Erdoğan, Denktaş’ın danışmanlarını değiştirmesini istiyordu. Denktaş’ın danışmanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal, Kıbrıs davasına büyük hizmet verenlerden biriydi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de, Türkiye’nin AB hedefine engel olanların KKTC yönetiminde bulunamayacaklarına dair bir açıklama yapmıştı.

Denktaş görevden ayrıldıktan sonra Türkiye’de konferanslar verince Tayyip Erdoğan, kendisine “Git kendi memleketinde konuş” tarzında hitap edebilmişti. Oysa Denktaş, Kıbrıs’taki mücadelesinde, Tayyip Erdoğan’ın sonradan başbakanı olacağı ülkenin stratejik çıkarlarını koruyan adamdı.

Erdoğan bugün güya hastircilere öfkelenirken “Benim orada stratejik çıkarlarım var” diyor. Türkiye’nin gönderdiği yardım cebinden çıkıyormuş gibi emirlerine uyulmasını istiyor!

Tayyip Erdoğan, KKTC’de kendisinin desteklediği Annan politikalarına hizmet etmiş olan yüzde birlik hastircilere göstermelik bir cephe alarak, Kıbrıs konusunda hassas olan Türk halkının oylarını almaya çalışıyor. Bu arada, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu da hedef alarak hastirci grubun eylemlerinden onu sorumlu tutuyor!

Eroğlu da diyor ki: “Ben hayatım boyunca bunlarla mücadele ettim!”

* * *
Görülüyor ki Erdoğan yine Muaviye politikası uyguluyor. Kendi halkına dönük psikolojik operasyon yapıyor; milliyetçilik gösterisinde bulunuyor! Hastircilerin kendisine hizmet ettiğini saklayıp, halka dişi deveyi erkek deve diye gösteriyor ve kimse itiraz etmediği için söyledikleri doğru kabul ediliyor.


Arslan BULUT, 11 Şubat 2011, YENİÇAĞ
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12232
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Hastirciler, Tayyip Bey’in destekçisiydi! / Arslan BULUT

İletigönderen usta » Cum Şub 11, 2011 2:27

Kuzey İrak ile Kuzey Kıbrıs arasında bir benzerlik seziyorum Küresel Proje' de. Bu benzerliği şöyle tarif edebilirm bop hizmet eden borazanlar var ikiside Kuzeyde biri BOP eş Başkanı diğeri ise Borazani ne ilginçtir Amerika' nın avcunda olan bu Figürler oynuyorlar ve bu oyun bizim Ulusal Çıkarlarımızı tehdit etmekte tek Emniyet sibobu Türk Askeri bu yapılanmaya böyle Siyaset izni verilmeye devam edilirse Lozan tehlike' ye girer . . .
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR
Kullanıcı küçük betizi
usta
Üye
Üye
 
İletiler: 34
Kayıt: Çrş May 26, 2010 23:13


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x