Zaman: Çrş Haz 19, 2019 5:43

News News of Gazete Köşe Yazarları

Site map of Gazete Köşe Yazarları » Dizin : Gazete Köşe Yazarları

Afrodit kime peşkeş çekiliyor / Av. Hüseyin ÖZBEK

Afrodit kime peşkeş çekiliyor

Nasreddin Hoca’nın yorganının yürütülmesi misali, çoğu kez gerçeği öğrendiğinizde iş işten geçmiş olur.

Annan Planı, Kıbrıs ve Türkiye’de halka Hacıbekir lokumu gibi yutturulurken, Denktaş, çözümsüzlüğün sorumlusu olarak çarmıha geriliyordu.

Türkiyeli sermayenin Türkiyeli medyası; “YES BE ANNEM!” manşetleriyle beyin yıkarken, çözümün önündeki engeller, “Balyoz-Ergenekon- Askeri Casusluk-Amirallere Suikast” gibi FETÖ kumpaslarıyla birer birer ortadan kaldırıyordu!

Takke düşüp kel görünür amma velakin, atı çalan da Üsküdar’ı çoktan geçmiş olur! Akdeniz’i, Ege’yi, Türk donanmasına kapatıp, ...
Read more : Afrodit kime peşkeş çekiliyor / Av. Hüseyin ÖZBEK | Görüntüleme : 224 | Yanıtlar : 1

Fırat'ın batısı da PKK'ya veriliyor / Cahit Armağan DİLEK

Fırat'ın batısı da PKK'ya veriliyor

Türkiye'nin birçok sorunu var, hatta bunlar bir sorunlar yumağına dönüşmüş durumda.

Evet bu sorunlar yumağında ekonomik kriz milletin ve devletin canını yakmaya artan sertlikle devam ediyor. Devletin içeride ve dışarıda finans patronlarına ekonomik bağımlılığı ülkeyi her alanda türlü dayatmalara da açık hale getiriyor.

Ben ısrarla Suriye bağlamındaki özel mutabakat, dayatma ve tuzaklara dikkat çekmeye devam edeceğim.

Mayıs başında teröristbaşının siyasi aktör, sorun çözücü olarak yeniden piyasaya sürülmesiyle bu senaryoda yeni ...
Read more : Fırat'ın batısı da PKK'ya veriliyor / Cahit Armağan DİLEK | Görüntüleme : 198 | Yanıtlar : 0

B. Felek ile N. Nadi'den iktidara uyarı / Miyase İLKNUR

B. Felek ile N. Nadi'den iktidara uyarı

Durun durun, hemen telaşlanmayın; henüz kafayı yemedim. Burhan Felek’in 37 yıl, Nadir Nadi’nin de 28 yıl önce aramızdan ayrıldığını bilmez değilim. Ama kafayı yemedim dediysem yemeyeceğim anlamına gelmez elbette. Hele de İstanbul seçimi ile ilgili YSK’nin birbirini tekzip eden kararlarını görünce hepiniz gibi benim de oynatmama az kaldı.

Yahu İstanbul seçimi niye iptal edilmişti? Sandık kurulları kamu görevlilerinden oluşmadığı için. Peki, bu kararı alan YSK’nin 23 Haziran’da yenilenecek ...
Read more : B. Felek ile N. Nadi'den iktidara uyarı / Miyase İLKNUR | Görüntüleme : 169 | Yanıtlar : 0

Yeni askerlik yasası / Cihangir DUMANLI

Yeni askerlik yasası

Yürürlüğe girmesi hedeflenen yeni askerlik yasası TSK’nin gücünü azaltarak ulusal güvenliğimize açık bir tehdit oluşturmaktadır. Söz konusu yasa Türkiye’nin güçlü ve caydırıcı bir askeri güce en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde TSK’nin gücünü ve eğitim düzeyini düşürecek niteliktedir. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu yasaya karşı başta ilgililer olmak üzere tüm ulusun uyanık ve tepkili olması bir zorunluluktur.

Süratle yasalaşmakta olan ve İstanbul seçiminden önce yürürlüğe girmesi hedeflenen yeni askerlik yasası TSK’nin gücünü ...
Read more : Yeni askerlik yasası / Cihangir DUMANLI | Görüntüleme : 504 | Yanıtlar : 0

Gökçek'in 5 günde bir ihale verdiği firma / Murat AĞIREL

Gökçek'in 5 günde bir ihale verdiği firma

Son iki yazımda Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı döneme ait şirketlerin yoktan nasıl var olduklarını yazıyorum. Söğüt inşaat, Soysal İnşaat, Genç İnşaat…

Bugün de sizlere Çam Grubu tanıtacağım.

Çam Gruba bağlı birçok firma var. Radyo kanallarından, güvenlik firmasına, turizm firmasından teknoloji firmasına kadar birçok iş kolunda şirketleri bulunuyor.

Sahibi Ali Okan Çam.

Ali Okan Çam, geçen yazımda belirttiğim Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki iken özelleştirilen BelBeton adlı ...
Read more : Gökçek'in 5 günde bir ihale verdiği firma / Murat AĞIREL | Görüntüleme : 270 | Yanıtlar : 0

Namazda protokol ve islamda tevazu / Levent BULUT

Şam yolculuğunda, Hz. Ömer ile kölesi beraberlerindeki tek deveye nöbetleşe biniyorlardı. Şehre girişte, sıra köleye gelince, Halife devesinden inip, yerine kölesini bindirerek, devenin yularından tuttu. Uzaktan bakan; deveye binmiş köleyi halife, devenin yularını çeken Hz. Ömer'i de köle zannediyordu.
Bunu gören ordu komutanı Ebu Ubeyde bin Cerrâh, "Efendim, bütün Şamlılar, bilhassa Rumlar, Müslümanların halifesini görmek için toplandılar. Size bakıyorlar. Sizi köle zannedecekler, küçümseyecekler." dedi.
Hz. Ömer buyurdu ki: "Ey Ebu Ubeyde! Senin bu sözünü ...
Read more : Namazda protokol ve islamda tevazu / Levent BULUT | Görüntüleme : 114 | Yanıtlar : 0

Vicdanları yaralayan atamalar / Remzi ÖZDEMİR

Vicdanları yaralayan atamalar

Türkiye'nin en büyük sorunu liyakattir.

Ehil olmayan insanların göreve getirilmesi Türkiye'yi her anlamda sıkıntıya sokuyor.

En son ehil olmayan atamalar kamu bankalarına yapıldı.

75 yaşındaki emekli politikacılar kamu bankasının yönetim kurulu başkanlığına getirildi. Seçim kazanamayan belediye başkanlarından tutun da çeşitli politikacılar kritik bir dönemde kamu bankalarının yönetimine atandı.

Bugüne kadar kamu bankalarına hep iktidara yakın isimler atanmıştır. Ancak hiç bu kadar tepki görmedi.

Tepkinin nedeni ise birincisi zamanlama ikincisi ise bankacılık sektörü ...
Read more : Vicdanları yaralayan atamalar / Remzi ÖZDEMİR | Görüntüleme : 195 | Yanıtlar : 0

15 Temmuz'u kaça satıyorlar? / Barış TERKOĞLU

15 Temmuz'u kaça satıyorlar?

Kapının deliğinden dışarı baktı. Sarı polis yelekli bir adam gördü. Hemen açtı. Polis sandığı kişi aslında kendi katiliydi. Onun evde olduğunu biliyordu. Zira Ahmet Kurtuluş ev hapsinde tutuluyordu. Bileğinde elektronik kelepçe vardı. Polis kılıklı adam kimliğini sordu. Kurtuluş, “bir saniye” diyerek içeriye gitti. Peşinden geldi. 5 yaşındaki oğlunun önünde 8 kurşun sıktı. Kurtuluş, başına isabet eden kurşunla hayata veda etti.

Türkiye, “FETÖ Borsası” denen rezaleti geçen perşembe akşamı işlenen cinayetle bir ...
Read more : 15 Temmuz'u kaça satıyorlar? / Barış TERKOĞLU | Görüntüleme : 513 | Yanıtlar : 1

GENÇleşen GÖKÇEK! / Murat AĞIREL

GENÇleşen GÖKÇEK!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgili pandoranın kutusu açıldı. Melih Gökçek döneminde ihya olan firmaları sizlere tanıtmaya devam edeceğim.

İlk olarak Cumartesi günü Söğüt İnşaatı kısa bir şekilde tanıtmıştım.

Devamı gelecek.

Şimdi ise sizlere 2 firma daha tanıtacağım.

Birincisi Genç İnşaat ve Belbeton...

Sahibi Hüseyin Genç, Nadire Genç ve Oğul Murat Genç...

Ankara Büyükşehir Belediye şirketlerinden Bel Beton'un hisselerinin tamamı, Belediye Encümeni (08.12.2011 tarih ve 1660 sayılı) kararı ile 12.5 milyon dolar teklif veren ...
Read more : GENÇleşen GÖKÇEK! / Murat AĞIREL | Görüntüleme : 326 | Yanıtlar : 1

Çünkü çaldılar! / Murat MURATOĞLU

Çünkü çaldılar!

Önceden yalan söylemenin de bir adabı vardı. İnsanlar direkt “salak” yerine konulmazdı. En azından bir iki veri gösterir, bir şeyler anlatılır, inandırmaya çalışırlardı. Şimdi kayış tamamen koptu.

Binali Yıldırım, “İSPARK'ın zarar etmesi benim de kafama yatmıyor. Gelince anlayacağız!” dedi. İstanbul seçimi için rahatça, “Çünkü çaldılar!” diyen Binali Yıldırım, İSPARK için “Çünkü çaldılar” diyemedi! Şirketin nasıl olup da para kazanamadığına hiç değinmedi!

* * *

Davada bilirkişi yolsuzluk olduğunu söylüyor. Ülkenin en büyük şehrini ...
Read more : Çünkü çaldılar! / Murat MURATOĞLU | Görüntüleme : 244 | Yanıtlar : 0

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 141472 ileti • Toplam 42018 başlık • Toplam 24518 üye

x