Zaman: Prş Tem 09, 2020 22:49

News News of GuncelMeydan

Site map of GuncelMeydan » Dizin : GuncelMeydan

Internet icin Yardim

Selam Degerli Kardeslerim, ya benim Internet Sayfasinin ilk Baslangic sayfasi kilitlendi, artik degistiremiyorum...onun icin sizden yardim isteyecektim, ama böyle internette yardim amaciyla bi konu veya baslik acilmadigini gördüm... Benmi Sabirsizim, yoksa böyle bir Topic ihtiyac duymadinizmi diye soracaktim size. Ben Sahsen böyle bi Topic acilmasina hic karsi cikmam valla :D

Simdiden cevaplariniz icin tesekkürler... eyvallah
Read more : Internet icin Yardim | Görüntüleme : 799 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Xp İnce Ayarlar

Sistem Bip’leri Kapansın

Arada çık “bip” seslerinden sıkıldıysanız Regedit’den “HKEY_CURRENT_USERControl
PanelSound” anahtarına ulaşın. “Beep” değerini “no” olarak değiştirin.

Ekran Koruyuculardan Kurtulun

Eğer XP ekran koruyucularını kullanmıyor ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız
Çalıştıra C:WINDOWSsystem32dllcache (eğer sistem D ye kurulu ise D yapın)
yazın ve klasörü açın.. buradaki bütün Ekran koruyucuları silin.daha sonra C:windowssystem32
içindeki ekran koruyucuları silin ve kurtulun.

Shared Document’i Kaldırın

Bilgisayarımdan Shared Document’i kaldırmak için Regedit’den
“HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE MicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerMyComput er NameSpaceDelegateFolders”
anahtarına ulaşın ve buradaki “{59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee}” ...
Read more : Xp İnce Ayarlar | Görüntüleme : 1283 | Yanıtlar : 5 | Dizin : Bilgisayar

ATA'mızın tabutunun açıldığı gün(9 Kasım 1953)

arkadaşlarr iste büyük Türkümüz ATATÜRK'ümüz ün tabutunun açıldığı gün...
ayrıntılı bi şekilde işte o büyük gün...
tıklayın ve izleyin eminim hoşunuza gidecek.

http://rapidshare.com/files/17304662/AT ... GI_GUN.pps
Read more : ATA'mızın tabutunun açıldığı gün(9 Kasım 1953) | Görüntüleme : 1097 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Mustafa Kemâl ATATÜRK

harika bir yazı... ibret alın...

Can DÜNDAR'dan

HARiKA BiR YAZI...iBRET ALIN...

ARADA BİR ÇOK BUNALDIĞINIZDA OKUYUN..

Slaytı kendi akışında ve sesli izleyiniz.

http://rapidshare.com/files/20699628/Lu ... UNDAR_.pps
Read more : harika bir yazı... ibret alın... | Görüntüleme : 692 | Yanıtlar : 3 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Abdullah Öcalan Asılsın Mı?

Hergun 100 tane mesaj göruyoruz apo itiyle alakalı peki sizce asılmalı mı ? asılmamalı mı?
Read more : Abdullah Öcalan Asılsın Mı? | Görüntüleme : 1888 | Yanıtlar : 28 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Başbakan olsan ne yapardın¿?

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olsaydın ne yapardın¿? 10 madde ile icraatlarını kısa kısa sırala, ciddi ya da gayri ciddi...

Not: Patlak ampûlvari icraatlar, "gayri ciddi"ye girer.

:arrow: ---
:arrow: --- ...
Read more : Başbakan olsan ne yapardın¿? | Görüntüleme : 3072 | Yanıtlar : 29 | Dizin : Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Lahey'de Türkmen Yürüyüşü

Resim

Amsterdam'da yapılan Kerkük`e destek yürüyüşünden sonra bu kez de Lahey'de Türkmenler için bir eylem yapıldı. 7'den 70'e herkes Türkmenler için yürüdü. Danimarka'daki Türkmenlerin de Hollanda'ya gelerek katıldığı gösteriye yaşlısından gencine çok sayıda Türk vatandaşı katıldı.

Hollanda Türkmenler Birliği'nin, Hollanda Türk Federasyonu'nun, Doğu Türkistanlılar Derneği'nin ve çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının birlikte organize ettiği yürüyüş zaman zaman Lahey şehir trafiğini durdurma noktasına getirdi. "Kerkük için elele" yürüyüşü şehir içerisinde 5 kilometre mesafede önce Amerikan Elçiliği'ne, ...
Read more : Lahey'de Türkmen Yürüyüşü | Görüntüleme : 702 | Yanıtlar : 2 | Dizin : Genel - Güncel Konular

İstiklal Marşı 86 Yaşında

http://www.yalniz-kurt.com/images/res/istiklal_albayrak.jpg

Ruhumun senden, ilahi şudur ancak emeli,
    Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.
    Bu ezanlar - ki şahadetleri dinin temeli-
    Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli,

Türk Milletinin kararlılığının eşsiz bir şiire dönüştüğü, milletimizin sinesinden çıkan ve Mehmet Akif Ersoy'un kaleminden dökülen, kendi ifadesiyle “benim milletime en kıymetli hediyem.” diye nitelendirdiği İstiklal Marşımız'ın..

Bugün, Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 86. yılını idrak ediyoruz. Türk milletinin yaşadığı zor günleri ve verdiği bağımsızlık mücadelesini mısra mısra ...
Read more : İstiklal Marşı 86 Yaşında | Görüntüleme : 926 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Zihinsel engelli kıza tecavüze 14 yıl

Zihinsel engelli kıza tecavüze 14 yıl

Samsun’da akli dengesi bozuk 16 yaşındaki E.K’ya tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 26 yaşındaki Recep Şanlı'ya, mahkeme 14 yıl 2 ay hapis cezası verdi

Şanlı, genç kızı tanıdığını ancak cinsel ilişkiye girmediğini iddia ederken, duruşmada dinlenen E.K., sanığın kendisini mağaraya götürüp tecavüz ettiğini söyledi.

Çatalarmut Mahallesi’nde 1 yıl önce meydana gelen olayda, ailesiyle birlikte oturan zihinsel engelli E.K., sokakta gezerken yanında Recep Şanlı’nın kullandığı otomobil durdu. İddiaya göre Şanlı ...
Read more : Zihinsel engelli kıza tecavüze 14 yıl | Görüntüleme : 1171 | Yanıtlar : 8 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Küresel ısınma ve yapabileceklerimiz

Küresel Isınma ve Yapabileceklerimiz

(Bulunduğunuz ortam sıcaklığını düşürün)

(Fazla değil, sadece 1°C düşürün, böylece bir miktar enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Eğer üşürseniz ; ki bu ihtimal genelde yoktur, üzerinize modaya uygun bir kazak, süveter giyebilirsiniz.)
(CO2 salınımı açısından bize faydası)
( Ortalama bir aile böylece yılda atmosfere 0,4 ton CO2 verilmesini engellemiş olacağı gibi parasını da tasarruf etmiş olur.)

( Elektrikli cihazların Stand by konumunda bırakmayın )

( Televizyonlarımızı standby konumunda bırakmak bir miktar enerjiyi gereksiz ...
Read more : Küresel ısınma ve yapabileceklerimiz | Görüntüleme : 735 | Yanıtlar : 4 | Dizin : Genel - Güncel Konular

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 143300 ileti • Toplam 43068 başlık • Toplam 24608 üye

x