Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

Genel & Güncel Konular

Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Ağu 31, 2020 22:42

kılıfına uydurup parasına para katıyor tüpçü. Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş versiyonu bunlar.
Milli piyangonun Yeni durumu insanlara pek umut vermiyor.Milletin bir hayali vardı.Onun da içine ettiler.Maalesef, gerçek bu...
Tezgahı kurmuşlar milleti sögüşlüyorlar kasaya kazandırmak için insanların 3 kuruşluk hayalleriyle oynamaktalar.
Resim
Yalan muratlı'da öyle biri yok : kasaya çıkardılar parayı Demirören gibi biri 32 milyonu verirmi size. akpnin propagandası yapmak için girdiği medya sektöründe milyar dolar zarar etti. Milli piyangoyu sus payı olarak Demirörene peşkeş çektiler. O paralar asla halka verilmez hatta eskiden 5 ve 4 bilenlerin aldığı paraya göz diktiler onları bile kazanmayı zorlaştırdılar ve süper loto'da rakam 60'a çıktı amaç mümkün mertebe bilen çıkmasın .Sayısal Lotoda rakam 49 dan 90a çıktı.yani 622 milyonda bir şans yani imkansız sözüde az gelir imkansız ötesi Sayısal Loto 3 TL gibi aptalca uçuk bir rakama çıkardılar. 6/49 da kazanma ihtimali 14 15 milyonda birdi. Şimdi 6/90+1 şeklinde bir sistem gelmiş.Kazanma ihtimali diye bir şey kalmamış..haftada 3 kez çekiliş var.Yaklaşık ayın ikisinde başladı.Nerdeyse 9 çekiliş yapıldı...

Bırak 6yı..5+1 bile bilen Çıkmadı. özelleştirme tamamen fes edilmeli - Bu filmin sonu iyi bitmeyecek bak gör buraya da yazdım. ve siz hala burada halkı aldatmaya devam ediyorsunuz. Aklı olan bunlara para kaptırmaz medya bunların elinde yalandan şuraya buraya çıktı diye haber yaparlar çıkardıkları kendi adamları ve para Tüpçüye geri döner.

Yani Eskiden ikramiye çıkanlar İsim isim - Hangi bayiden oynanmış Yazardı Şimdi bir çekiliş yapılıyor ne isim var Nede Bir TV kanalında canlı çekiliş hiç güven vermiyor yeni düzen çok güven kaybetti.
Eskiden talihlilerin avukatları TV'ye çıkardı gerçekten halka çıkardı ama simdi ne olduğu çok belirsiz..
Bir ilave şans oyunları ve milli piyangoda kazanılan ikramiyede vergi kesintisi yoktu.bu adam bunu da icat etti
Ayrıca toplanan hasılat kesinlikle söylenmiyor.buda ayrı bir sıkıntı.

90 rakamdan 80 rakamdan Loto çekilişi olur mu bunun tek amacı var, ikramiye çıkmasını engellemek :x:bu durumu dünya piyango birliğine yazarak belki önlenip çekilişlerin kontrolü sağlanabilir...mail adresi: info@world-lotteries.org buraya yazmak lazım tüm olanları. DUR demek elimizde.oynamayin oynatmayın çevrenize oynamamak yetmez oynatmamak içinde çaba gösterin
En son İlteriş Kağan tarafından Cmt Eyl 05, 2020 17:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 366
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Sal Eyl 01, 2020 8:46

TÜPCÜYÜ ve açık ve gizli hamilerini teşhir eden çok özlü ve önemli bir yazı. Tebrikler ve mutlu bayramlar sana sevgili İlteriş.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 863
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02

Re: Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Eyl 01, 2020 16:25

"ABD'li Ernst Pullen'ın, bir ay içinde, kazı kazan oyununda iki kez büyük ikramiyeyi kazandığına dair haberi okuyunca, bizim ortaya çıkmayan talihliler aklıma geldi...
Yurt dışında bu tür talih oyunlarında büyük ikramiye kazananların görüntüleri hep yayınlanıyor da niye bizde böyle bir gelenek yok?

Onlar babalarının hayrına basının karşısına çıkmıyor. Amaç hem talih oyunlarının popülaritesini artırmak, hem de güven tazelemek...
Nasıl olsa yıllardır kazananları görmüyoruz...
ÇEKİLİŞİN YAYINI YOK!
Kazananları hâlâ görmüyoruz ama görmediğimiz daha önemli bir şey var; çekilişin kendisi!

Resim
Resim


ABD ve birçok Avrupa ülkesinde şans oyunlarında büyük ikramiyeyi kazanan herkes,medyada hem de kocaman banka çekleri ile teşhir edilir..Çünkü,kamuoyunda şaibe (hile,yolsuzluk vs) olmasın diye..Öyle Türkiye'deki gibi "Yok,ben saklanayım! Aman beni kimse tanımasın! cart curt! .." diye yok öyle bir durum,bir anlayış..Kültür meselesi yani..

Özellikle şans oyunlarını tedarik eden özel şirketlerin ve hatta buna sessiz kalan ülke devletlerin yöneticileri bile bu şaibelere adlarının karışması olasılığı nedeniyle büyük ikramiyeyi kazananlar hemen deşifre edilir..Biz de ise bunun tam tersi yapılıyor..Kimin kazandığı belli değil..Yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı ,devletin bu şans oyunlarında şaibeye adının karışması olasılığı da bu şekilde mümkün olabilmektedir..Bence biran önce şans oyunlarında şeffaflığa geçilmesi ve büyük ikramiyeyi kazananların medyada deşifre edilmesi gerekir..
Resim

Eskiden bir ara loto oynardım, sonradan düşündüm özellikle akp-fetoş elele, kolkola yönettiği bu 15 yılda, sınav sorularına kadar çalmalar, örtülü ödeneğe çökmeler, Ziraat bankasını vs. varlık fonuna devretmeler..bunlara çökenler hiç bu şans oyunlarında toplaşan paraya çökmezler mi dedim. Bir tanesi bile vatandaşa çıkmıyor, bir şekilde kendi saptadıkları kişilere veriyorlar, noter filan hikaye zaten çoğu kişi maalesef satılık...parayla satın alıyorlar. Eskiden loto çekilişi televizyondan canlı yayınlanırdı. Rahat hile yapmak için kaldırdılar. Kim ne bilecek kime çıktı? En iyi çözüm kimse oynamasın, bunlara tek kuruş kazandırmasın.
Adil, güvenilir bir seçim bile yapılmazken, loto v.b bahislerde şike olmaması imkansızdır.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 366
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53


her işe hile, hurda ve torpil karıştıran ülkede olabilecek eylem.

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Eyl 14, 2020 13:33

Milli piyango şans oyunlarında 29 büyük ikramiyenin aynı ilçelere çıkmasından huylanan bir avukat milli piyangoya dava açmıştır. haber küpürü: 2 Kasım 2012
Zaten yıllardır varlığı konuşulan durum. 10-15 YILDIR kpps'de bile hile yapıp belli odaklara avantaj sağlayanların ikramiye paralarını nereye akıttıklarını tahmin etmek hiç de zor değil. böyle bir Düzende o ikramiyelerin garibanlara çıkacağına inananlar gerçekten saf insanlardır.
Resim
En son İlteriş Kağan tarafından Pzt Eyl 14, 2020 13:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 366
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Eyl 14, 2020 13:36

1986 yılının yılbaşı çekilişinde gazete haberinde çıkması da ne kadar cesaret sahibi olduğunun işaretidir.
Muammer bey ve kardeşi için satın aldığı piyango biletinin seri olduğunu ve hayatı boyunca seri bilet aldığını belirtiyor. 1986 Yılbaşı özel çekilişte büyük ikramiye çeyrek biletine isabet ediyor. Bundan sonra 9 Ocak 1987 çekilişinde çeyrek biletine yine ikramiye isabet ediyor. Daha sonraki 19 Ocak 1987 çekilişinde yine büyük ikramiyeyi kazanıyor. 1995 Yılında 30 Ağustos özel çekilişinde 50 milyon kazanıyor. 2008 Yılında ilkbahar çekilişinde büyük ikramiyeyi 1 sayı ile kaçırıyor. Bunlardan başka sayısını hatırlamadığı kadar tek sayı ile kaçırdığı ikramiyeler oluyor.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 366
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x