Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

Genel & Güncel Konular

Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Ağu 31, 2020 22:42

kılıfına uydurup parasına para katıyor tüpçü. Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş versiyonu bunlar.
Milli piyangonun Yeni durumu insanlara pek umut vermiyor.Milletin bir hayali vardı.Onun da içine ettiler.Maalesef, gerçek bu...
Tezgahı kurmuşlar milleti sögüşlüyorlar kasaya kazandırmak için insanların 3 kuruşluk hayalleriyle oynamaktalar.
Resim
Yalan muratlı'da öyle biri yok : kasaya çıkardılar parayı Demirören gibi biri 32 milyonu verirmi size. akpnin propagandası yapmak için girdiği medya sektöründe milyar dolar zarar etti. Milli piyangoyu sus payı olarak Demirörene peşkeş çektiler. O paralar asla halka verilmez hatta eskiden 5 ve 4 bilenlerin aldığı paraya göz diktiler onları bile kazanmayı zorlaştırdılar ve süper loto'da rakam 60'a çıktı amaç mümkün mertebe bilen çıkmasın .Sayısal Lotoda rakam 49 dan 90a çıktı.yani 622 milyonda bir şans yani imkansız sözüde az gelir imkansız ötesi Sayısal Loto 3 TL gibi aptalca uçuk bir rakama çıkardılar. 6/49 da kazanma ihtimali 14 15 milyonda birdi. Şimdi 6/90+1 şeklinde bir sistem gelmiş.Kazanma ihtimali diye bir şey kalmamış..haftada 3 kez çekiliş var.Yaklaşık ayın ikisinde başladı.Nerdeyse 9 çekiliş yapıldı...

Bırak 6yı..5+1 bile bilen Çıkmadı. özelleştirme tamamen fes edilmeli - Bu filmin sonu iyi bitmeyecek bak gör buraya da yazdım. ve siz hala burada halkı aldatmaya devam ediyorsunuz. Aklı olan bunlara para kaptırmaz medya bunların elinde yalandan şuraya buraya çıktı diye haber yaparlar çıkardıkları kendi adamları ve para Tüpçüye geri döner.

Yani Eskiden ikramiye çıkanlar İsim isim - Hangi bayiden oynanmış Yazardı Şimdi bir çekiliş yapılıyor ne isim var Nede Bir TV kanalında canlı çekiliş hiç güven vermiyor yeni düzen çok güven kaybetti.
Eskiden talihlilerin avukatları TV'ye çıkardı gerçekten halka çıkardı ama simdi ne olduğu çok belirsiz..
Bir ilave şans oyunları ve milli piyangoda kazanılan ikramiyede vergi kesintisi yoktu.bu adam bunu da icat etti
Ayrıca toplanan hasılat kesinlikle söylenmiyor.buda ayrı bir sıkıntı.

90 rakamdan 80 rakamdan Loto çekilişi olur mu bunun tek amacı var, ikramiye çıkmasını engellemek :x:bu durumu dünya piyango birliğine yazarak belki önlenip çekilişlerin kontrolü sağlanabilir...mail adresi: info@world-lotteries.org buraya yazmak lazım tüm olanları. DUR demek elimizde.oynamayin oynatmayın çevrenize oynamamak yetmez oynatmamak içinde çaba gösterin
En son İlteriş Kağan tarafından Cmt Eyl 05, 2020 17:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Sal Eyl 01, 2020 8:46

TÜPCÜYÜ ve açık ve gizli hamilerini teşhir eden çok özlü ve önemli bir yazı. Tebrikler ve mutlu bayramlar sana sevgili İlteriş.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 895
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02

Re: Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Eyl 01, 2020 16:25

"ABD'li Ernst Pullen'ın, bir ay içinde, kazı kazan oyununda iki kez büyük ikramiyeyi kazandığına dair haberi okuyunca, bizim ortaya çıkmayan talihliler aklıma geldi...
Yurt dışında bu tür talih oyunlarında büyük ikramiye kazananların görüntüleri hep yayınlanıyor da niye bizde böyle bir gelenek yok?

Onlar babalarının hayrına basının karşısına çıkmıyor. Amaç hem talih oyunlarının popülaritesini artırmak, hem de güven tazelemek...
Nasıl olsa yıllardır kazananları görmüyoruz...
ÇEKİLİŞİN YAYINI YOK!
Kazananları hâlâ görmüyoruz ama görmediğimiz daha önemli bir şey var; çekilişin kendisi!

Resim
Resim


ABD ve birçok Avrupa ülkesinde şans oyunlarında büyük ikramiyeyi kazanan herkes,medyada hem de kocaman banka çekleri ile teşhir edilir..Çünkü,kamuoyunda şaibe (hile,yolsuzluk vs) olmasın diye..Öyle Türkiye'deki gibi "Yok,ben saklanayım! Aman beni kimse tanımasın! cart curt! .." diye yok öyle bir durum,bir anlayış..Kültür meselesi yani..

Özellikle şans oyunlarını tedarik eden özel şirketlerin ve hatta buna sessiz kalan ülke devletlerin yöneticileri bile bu şaibelere adlarının karışması olasılığı nedeniyle büyük ikramiyeyi kazananlar hemen deşifre edilir..Biz de ise bunun tam tersi yapılıyor..Kimin kazandığı belli değil..Yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı ,devletin bu şans oyunlarında şaibeye adının karışması olasılığı da bu şekilde mümkün olabilmektedir..Bence biran önce şans oyunlarında şeffaflığa geçilmesi ve büyük ikramiyeyi kazananların medyada deşifre edilmesi gerekir..
Resim

Eskiden bir ara loto oynardım, sonradan düşündüm özellikle akp-fetoş elele, kolkola yönettiği bu 15 yılda, sınav sorularına kadar çalmalar, örtülü ödeneğe çökmeler, Ziraat bankasını vs. varlık fonuna devretmeler..bunlara çökenler hiç bu şans oyunlarında toplaşan paraya çökmezler mi dedim. Bir tanesi bile vatandaşa çıkmıyor, bir şekilde kendi saptadıkları kişilere veriyorlar, noter filan hikaye zaten çoğu kişi maalesef satılık...parayla satın alıyorlar. Eskiden loto çekilişi televizyondan canlı yayınlanırdı. Rahat hile yapmak için kaldırdılar. Kim ne bilecek kime çıktı? En iyi çözüm kimse oynamasın, bunlara tek kuruş kazandırmasın.
Adil, güvenilir bir seçim bile yapılmazken, loto v.b bahislerde şike olmaması imkansızdır.
En son İlteriş Kağan tarafından Pzt Eki 19, 2020 14:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53


her işe hile, hurda ve torpil karıştıran ülkede olabilecek eylem.

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Eyl 14, 2020 13:33

Milli piyango şans oyunlarında 29 büyük ikramiyenin aynı ilçelere çıkmasından huylanan bir avukat milli piyangoya dava açmıştır. haber küpürü: 2 Kasım 2012
Zaten yıllardır varlığı konuşulan durum. 10-15 YILDIR kpps'de bile hile yapıp belli odaklara avantaj sağlayanların ikramiye paralarını nereye akıttıklarını tahmin etmek hiç de zor değil. böyle bir Düzende o ikramiyelerin garibanlara çıkacağına inananlar gerçekten saf insanlardır.
Resim
En son İlteriş Kağan tarafından Pzt Eyl 14, 2020 13:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Şans oyunlari Tabiri caizse Çiftlik Bank'ın yasal kılıfına uydurulmuş

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Eyl 14, 2020 13:36

1986 yılının yılbaşı çekilişinde gazete haberinde çıkması da ne kadar cesaret sahibi olduğunun işaretidir.
Muammer bey ve kardeşi için satın aldığı piyango biletinin seri olduğunu ve hayatı boyunca seri bilet aldığını belirtiyor. 1986 Yılbaşı özel çekilişte büyük ikramiye çeyrek biletine isabet ediyor. Bundan sonra 9 Ocak 1987 çekilişinde çeyrek biletine yine ikramiye isabet ediyor. Daha sonraki 19 Ocak 1987 çekilişinde yine büyük ikramiyeyi kazanıyor. 1995 Yılında 30 Ağustos özel çekilişinde 50 milyon kazanıyor. 2008 Yılında ilkbahar çekilişinde büyük ikramiyeyi 1 sayı ile kaçırıyor. Bunlardan başka sayısını hatırlamadığı kadar tek sayı ile kaçırdığı ikramiyeler oluyor.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Sayısal loto bayine gidenler bir kez daha şok oldu, zamlı Milli Piyango fiyatlarını görenlerin gözleri fal taşı gibi açıldı

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Eki 03, 2020 14:59

Sayısal loto bayine giden vatandaşlar gelen zamlar karşısında şok oldu. Zengin olma hayaliyle sayısal loto bayine giden vatandaşlar yüzde 33’e varan zamlar karşısında isyan etti.
Resim
Ekonominin kötü gidişiyle beraber geçim sıkıntısı çeken vatandaşların umut kapılarından biri olan Milli Piyango’ya zam üstüne zam yapılmaya devam ediyor.

YÜZDE 33 ZAM YAPILDI
Düne kadar çeyrek bileti 7.5 TL, yarım bileti 15 TL, tam bileti ise 30 TL olan Milli Piyangoya yüzde 33 zam yapıldı. Milli Piyango’da bundan böyle çeyrek bilet 10 TL, yarım bilet 20 TL, tam bilet ise 40 lira. Zam sonrası Milli piyango oynamak için bayilere giden vatandaşlar, zamlı fiyatları görünce şok oldu.

SAYILSAL, ŞANS TOPU VE ON NUMARA YÜZDE 100 ZAMLANMIŞTI
Sayısal Loto’nun 1,5 lira olan kolonu, 3 liraya, kolonu 1 lira olan Şans Topu'nun ve On numaranın kolon fiyatı ise 2 liraya yükselmişti.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Sayısal Loto'da şaibeli seri: 28 çekilişte 6 bilen yok

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Eki 08, 2020 13:57

Sayısal Loto’da 28. çekilişte de 6 bilen çıkmadı. Ağustos ayındaki özelleştirmeden sonra sistem değiştiği için, daha önce 49 rakam arasından 6 rakam bilmek gerekirken şimdi 90 rakam arasından 6 bilmek gerekiyor. Asıl eleştiri, biriken paranın çok büyük bölümünün devretmemesi ve şirketin kasasında kalması.
Resim
Milli Piyango'nun en çok ilgi gören oyunu Sayısal Loto'nun ismi “Çılgın Sayısal Loto” oldu ve sistemi değişti. Sayısal Loto'da 1-49 sayılarından 6'sını bilen, büyük ikramiye kazanıyordu. Çılgın Sayısal Loto ise 90 numaradan 6 tanesi seçilerek oynanıyor.

Sözcü'nün haberine göre sistem değiştiği için 6 rakamı kimse tutturamıyor. Sayısal Loto'da 28 çekilişte de 6 bilen çıkmadı. Talih Kuşu özelleşince 1-90 arasındaki rakamlardan 6'sını tutturma kuralı getirildi. 90 rakam arasından 6 bilmek ise neredeyse imkansız hale geldi.

CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz, ‘'90 rakamdan 6'sını tutturmak, 622 milyonda bir ihtimal… Bu nedenle 28 çekiliştir kimse bilemiyor. Biriken paranın tümü de bir sonraki çekilişe aktarılmıyor. Yeni sistem ‘Kimse bilemesin' diye kurgulanmış. İsmini ‘Çılgın Sayısal' diye değiştirip, 6 tutturma ihtimalini yok ettiler. Çılgın Sayısal, dünyadaki şans oyunları arasında büyük ikramiye çıkma olasılığı en az olan oyun'' dedi.

Yavuzyılmaz şöyle devam etti: “1 Ağustos 2020'de özelleştirilip Milli Piyango'dan Sisal Şans şirketine devredilen şans oyunları çekilişlerinde soru işaretleri artmaya devam ediyor. Sisal Şans, Milli Piyango'nun 1-49 rakam arasında 6 bilene büyük ikramiyeyi verdiği sayısal loto çekiliş kurallarını değiştirdi. Oyunun adı Çılgın Sayısal Loto oldu. Rakam aralığı 1-90'a çıkarıldı, 1.5 TL olan kolon fiyatını da yüzde 100 zamla 3 lira yapıldı. Bu oyun Milli Piyango'dayken 2018'de büyük ikramiye en fazla 9, 2019'da ise en fazla 8 kez devretti. Şimdi ise 28'inci kez devrediyor çünkü kimse 6 rakamı bilemiyor.”

ŞİRKET KAZANIYOR
CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz şöyle konuştu: “Milli Piyango'nun yaptığı çekilişlerde 1-49 arasındaki rakamlarda 6 tutturma ihtimali 14 milyon birdi. Şimdi ise 1-90 arasındaki rakamlarda 6 tutturma ihtimali 622 milyonda bir. Yani neredeyse imkansız. Büyük ikramiye vatandaşa çıkmıyor hep kasaya kalıyor. 28. çekilişte 6 tutturan olsa 67 milyon 518 bin lira alacaktı. 29. çekilişte ise büyük ikramiye 68 milyon 79 bin lira oldu. 561 bin lira eklenmiş. Hasılatın tümü bir sonraki çekiliş ikramiyesine eklenmiyor, çoğu kasaya gidiyor. Vatandaşa dağıtılacak ikramiye tutarı da birikenden az oluyor. Oynanan kolon sayıları da açıklanmıyor. Şirketin kasası vatandaşa dağıtmadığı parayla doluyor.''
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Çünkü TÜM ÖZELLEŞTİRMELER BİRER SOYGUNDUR.

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Eki 08, 2020 13:59

Tepeden tırnağa soyma politikası ile yandaşını zengin et siyaseti ve Uygulamasını indirip baktım. Sistem oynamayı kolaylaştırmış, kazandırmayı aşırı zorlaştırmış.Kumarhaneler bile hasılatın belli bir oranını dağıtmak zorundayken, bu tüpçünün hiçbir ikramiye dağıtmayıp tamamını cebe atma lüksü var.
Resim
Çünkü TÜM ÖZELLEŞTİRMELER BİRER SOYGUNDUR.
Sistem basit: Kasada büyüyen para iştah kabartıp daha fazla bilet sattıracak, en sonunda bir bilete çıkacak ama biletin sahibi ortaya çıkmayacak. Bu "kazanacak" biletlerin kara para aklamak isteyen bazı işadamlarına satıldığı da var. Türk futbolunu batıran adamın yönettiği kuruma gerçekten güvenen var mı?

Yıllardır oynamıyorum, yılbaşında bile bilet almıyorum, özel olduktan sonra kapısından dahi geçmem. En azından devletteyken para devlete gidiyor diyorduk. Şimdi tüpçüye mi çalışaksınız?
Tuzak. Fiyatını %300 zam yapmışlar. Rakamları da 100 yapmışlar. Yani 100 faktöriyel . Matematiğe göre hiç kimsenin kazanma ihtimali yok. Bu saaten sonra oynayan aptaldır. Umut güzel bir şeydir fakat onu bile yok ettiler. 49 sayı 6'yı bilemeyen 90 sayıdan 6'yı bilmeyi bekliyor.
sayı arttı kazanma şansı arttı diye gazladılar,millet de yedi.
oynanmaması gerektiği gerçeğini öğrenene kadar, adamlar vurdu voleyi

oynamayın oynatmayın şunu ya, boş boş zenginlik hayali kurup Demirören'in zenginliğine zenginlik katıyorsunuz uyanın artık!
Bunlara para verip kendini söğüşleten net aptaldır...
Özelleştirmeden sonra hala piyango vs. oynayan varsa ağır maldır! Hala şu tipe para kaptıran varsa, derhal tedavi olmalı.

Bu iş ciddi ciddi aklıma yatmaya başladı. bu kadar salağın arasında gerçekten dolandırıcı olmak lazım. adam zaten enayi. sana kaptırmasa gidecek başkasına kaptıracak. illa kaptıracak yani. o yüzden bari gelsin bana kaptırsın :)

Bu ülkede şans oyunları bile şansa bırakılmaz. Yandaşa peşkeş çekilir. ve kimse boşuna para veripte loto moto oynamasın boşuna kürek sallarsınız.
Demirören'in içinde olduğu herşey şaibe . Herifin suratına bakın ne dediğimi anlarsınız.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Sayısal ve Milli Piyango'nun On Numara oyununda da skandal patladı. Fısıltıyı herkes duydu

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzr Eki 18, 2020 19:07

On Numara’da 28 Eylül tarihli çekilişin Milli Piyango’nun resmi internet sitesinde yayınlanan videosunda büyük bir skandal ortaya çıktı. Videonun 3. dakika 22. saniyesinde arka planda birinin “8” ve “32” numaralarını fısıldadığı duyuluyor. Çekilişte ise bu iki numaranın çıkması dikkat çekiyor.
Resim
Sayısal Loto'daki iddiaların ardından Milli Piyango’daki tartışmalara bir yenisi daha eklendi.

Milli Piyango idaresi tarafından gerçekleştirilen 28 Eylül tarihli On Numara çekilişinde duyulan fısıltı sesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Milli Piyango’nun resmi YouTube hesabı Milli Piyango TV’de yayınlanan 28 Eylül tarihli videonun 3. dakika 22. saniyesinde bir kişinin fısıldayarak “8” ve “32” dediği duyuluyor.

Bu fısıltının ardından 8 numarası 3. sırada düşerken 32 numarası ise 17. sırada küreden düşüyor.

Söz konusu “Fısıldamanın” ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada birçok vatandaş duruma tepki gösterdi.

Videosu
https://www.youtube.com/watch?v=gHMnsmT7ZNI
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Milli piyango çekilişler dönem dönem şaibe iddiaları nedeniyle tartışmalara neden oluyor. İşte son 2 yılda gündemi meşgul ede

İletigönderen İlteriş Kağan » Pzt Eki 19, 2020 14:03

Milli piyango çekilişler dönem dönem şaibe iddiaları nedeniyle tartışmalara neden oluyor. İşte son 2 yılda gündemi meşgul eden çekilişler ve yaşananlar...
Resim
Canlı yayınlanan On Numara çekilişi sırasında ekranda görünmeyen bir sesin 8 ve 32 sayılarını söylemesinin ardından küreden bu topların düşmesi ile Milli Piyango çekilişleri tekrar gündeme geldi. Çekilişler dönem dönem şaibe iddiaları nedeniyle tartışmalara neden oluyor. İşte son 2 yılda gündemi meşgul eden Milli Piyango çekilişleri ve yaşananlar...

EKİM 2018 – BUTONA BASMADAN DÜŞEN TOP
9 Ekim 2018 tarihinde noter huzurunda yapılan Milli Piyango çekilişinde amorti numaraları çekilirken ilginç bir olay yaşandı. Milli Piyango heyeti, çekilişe amorti numaralarını belirleyerek başladı.

İlk amorti numarası küreden butona basılarak alındı. “4” olarak belirlenen ilk tek amortiden sonra ikinci amorti numarası için, 5’ten 9’a kadar olan toplar çekiliş küresine atıldı.

Ancak butona basılmadan 6 numaralı topun küreden çıkması dikkat çekti. Heyette görevli olan moderatör butona basmadığını söyleyerek çekilişin tekrarlanmasını istedi. Tekrarlanan çekilişte amorti numarası yine 6 çıktı.

ARALIK 2018 – YILBAŞI İKRAMİYESİ HAZİNE’YE KALDI
31 Aralık 2018 çekilişinde büyük ikramiyenin isabet ettiği “7615536” numaralı biletin sahibi çıkmadı. Kurum tarihinde ilk defa o yılın büyük ikramiyesi Hazine’ye devredildi. 70 milyon liralık büyük ikramiye tam bilete isabet etmişti.

ARALIK 2019 – YETKİLİDEN SUS İŞARETİ
31 Aralık 2019 çekilişinde bir Milli Piyango yetkilisinin kameralar önünde çekiliş sonrasında ‘sus’ işareti yapması dikkat çekti. Rakamlar daha çekilmeden televizyon yayınında alt yazı olarak kazanan numaralar verildi.
Resim
OCAK 2020 – GENEL MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI
8 Ocak 2020 tarihinde Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak, Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile görevinden alındı. Neden görevden alındığı açıklanmadı.

25 NİSAN 2020 – AYNI ANDA 2 TOP DÜŞTÜ
Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Süper Piyango’nun 25 Nisan tarihli 100 bin liralık çekilişinde, bir küreden iki top birden düştü. Kürenin başındaki görevli işaretle yöneticiler ve notere ne yapacağını sordu, sonra da iki toptan birini seçti. Çekiliş iptal edilmedi. Böylelikle 100 bin lira kazanan şanslı numara “386704” olarak belirlendi. Tartışmalar üzerine konu TBMM’ye taşındı.

HAZİRAN 2020 – 20 GÜN ARAYLA 5 RAKAM AYNI ÇIKTI
2020 yılında 15 gün arayla 6 Haziran ve 21 Haziran’da yapılan çekilişlerde 5 rakam da aynı çıktı. 6 Haziran’daki çekilişte 5-11-24-39-41-44 şanslı numaralar ilan edildi. 27 Haziran’da ise 5-11-24-30-39-41 sayıları küreden düştü. Her iki çekilişte de 5-11-24-39- 41 numaraları çıktı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz “20 gün ara ile iki çekiliş yapılıyor ve 6 numaradan 5’i aynı çıkıyor. Bu durum 3,5 trilyonda bir ihtimal. Bir süredir şaibe iddiaları ile gündeme gelen talih kuşu güven vermiyor.” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz

HAZİRAN 2020 – 5 GÜN, 3 ÇEKİLİŞ, TEK İLÇE
Milli Piyango’nun 5 gün içindeki yaptığı 3 ayrı çekilişinde büyük ikramiye Çankaya’ya vurdu. 25-29 Haziran günlerinde yapılan On Numara Sayısal Loto ve Süper Loto’da toplam 16 milyon 685 bin liralık büyük ikramiye, Çankaya’dan kupon yatıran talihlilerin oldu.

Süper Loto’nun 25 Haziran tarihinde yapılan çekilişinde 6 rakamı tek kişi bildi ve büyük ikramiye olan 14 milyon 819 bin TL, Ankara Çankaya’daki talihlinin oldu.

27 Haziran’da yapılan Sayısal Loto’da ise 1 milyon 360 bin TL olan büyük ikramiye Ankara’nın Çankaya ilçesi ve Yenimahalle İlçesi’ne gitti.

29 Haziran’daki On Numara’da da 10 sayısı bilen tek kişi Çankaya’dan çıktı ve 506 bin 812 TL kazandı.

Milli Piyango yetkilileri İstanbul, Ankara ve Antalya’nın en yüksek oyun oynama hasılatına sahip olduğunu bu nedenle bu üç ilin ilçelerine piyango vurma olasılığının daha fazla bulunduğunu belirtmişti.

28 EYLÜL 2020 – TOPLAR DÜŞMEDEN RAKAMLAR SÖYLENDİ
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, On Numara’da bir skandalı tespit ettiklerini söyledi. Yavuzyılmaz, Milli Piyango’nun Youtube hesabından canlı yayınlanan 28 Eylül 2020 tarihli çekilişte “8” ve “32” numaralarının arkadan gelen bir ses tarafından fısıldandığını ve ardından her iki numaranın da çıktığını söyledi. Çekilişi kazanan kişiye ise 916 bin 979 TL verildi.

SİSAL-ŞANS: SES VE MÜZİK UYARISI
Konu hakkında Sisal Şanş tarafından yapılan açıklamada, 'Söz konusu videoda sunucumuz, kulaklığına gelen yoğun sesten ötürü reji ekibine ‘ses ve müzik' uyarısıyla bilgi vermektedir. Bu durum her canlı yayında yaşanabilecek teknik sorunlardan biridir. Sunucu tarafından reji ekibine yapılan bu bilgilendirmenin çekilişle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.' denildi.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Onlarda sayısal loto 1 yılda iki kez büyük ikramiyeyi buldu...Biz de sayısal loto 'kazanamadınız'

İletigönderen İlteriş Kağan » Çrş Eki 28, 2020 22:58

ABD'nin Nebraska eyaletinde yaşayan Michael Christiansen'e, 1 yıl içerisinde iki kez Sayısal Loto'dan büyük ikramiye çıktı.
Resim
ABD’nin Nebraska eyaletinde yaşayan Michael Christiansen, zor olanı başarıp bir yıl içerisinde iki kez büyük ikramiyeyi kazandı.100 bin dolarlık ödülü kazanan Christiansen, mart ayında da 50 bin dolar kazanarak 14 milyonda 1 ihtimali aynı yıl içerisinde iki kez gerçekleştirmiş oldu..

“GERÇEK OLDUĞUNU DÜŞÜNMEDİM”
Yerel medyaya konuşan Christiansen, “İnanamadım. Gerçek olduğunu düşünmedim” diyerek şaşkınlığını dile getirirken, kazandığı ödülle yeni bir garaj inşa etmek istediğini ve paranın bir kısmını da emekliliği için ayırmak istediğini belirtti.

KIZ KARDEŞİNİN EVİNİ DE ALMAK İSTİYOR
Christiansen aynı zamanda ölen kız kardeşinin yaşadığı evi satın almayı deneyeceğini belirtti.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 463
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 9 konuk

cron

x