Savaşmadan Yenilmek

Kitapları bu bölümde tanıtabilirsiniz.

Savaşmadan Yenilmek

İletigönderen Ram » Prş Kas 22, 2012 18:36

Mustafa Yıldırım

Ulus Dağı Yayınları / Yayınevi Genel Dizisi


E-kitap Fiyatı : 6,78 TL + KDV
8,00 TL (KDV Dahil)
Şuradan alınabilinir: idefix


ResimMustafa Yıldırım, yazılamayanları yazdığı siyasal makalelerinde iç karartıcı gelişmelere karşı önce sorguluyor, daha sonra ileri hedefleri de gösteriyor.

CIA eski elemanının belirttiği üzere, ABD siyasal partilerine bağlı örgütler, TBMM Anayasa komisyonuyla çalışmalar yapmışlar. Alman vakıfları ise, T.C. Anayasası’nın değiştirilmesi toplantılarını Ankara’da gerçekleştirmişler.

Devlet reformu artık Batılı yayılmacıların isteklerine uygun olarak sonuçlandırılmakta...

Bu arada, İstiklâl Meclisi binası, tütün-sigara kaçakçılığı nedeniyle Amerika’da soruşturmaya uğrayan Philip Morris Kumpanyası ile Sabancı Vakfı’nın verdiği 500 bin dolarla onarıldı ve içi dışı değiştirildi. İstiklâl Meclisi’nin kapısına Amerikan kumpanyasının adı yazıldı.

Şimdi sormak gerekiyor: Hangi "23 Nisan" ve hangi yüzle Anıtkabir’e?

Hayır, bu böyle yürümeyecek! Bağımsız Cumhuriyetimizi yeniden kuracağız. Uydurma ne yapılmışsa yıkıp, orayı Mustafa Kemal’in 1933 alanına dönüştüreceğiz. En büyük bayramımızı hep birlikte işte orada kutlayacağız.

Ancak kolay mı, yabancı işgalcileri, yerli işbirlikçileri ve onlara göz yumanları söküp atmak?

Kolay mı, cumhuriyetimizi koruyup kollayacağız diyerek, bağımsızlık yemini edenleri Amerikan yöntemiyle ezip geçenleri aşmak?

Elbette kolay olmayacak, fakat kesinlikle başarılacak! Ama bugün, ama yarın!


Mustafa Yıldırım üst üste yapıtlar veriyor. Halkımızı aydınlatan, derinliği olan, çok anlamlı, çok etkileyici çalışmalar: "Sivil Örümceğin Ağında", "Meczup Yaratmak", "Azerbaycan'da Adım Adım Teslimiyet", "58 Gün", "Ulus Dağına Düşen Ateş". Şimdi de "Savaşmadan Yenilmek".

Bu uyuşuklukla, bu çıkarcılıkla, bu özel hesaplarla daha çok yaşayacağız? ABD bizden asker ister; Kore'ye, Afganistan'a, Balkanlar'a, Lübnan'a... Binlerce askerimizi yollarız. Özgürlük uğruna, "hür dünya" adlı bir uyduruk düşünceyi savunmak için! Daha doğrusu ABD çıkarlarını korumak için!..

Ama ülkemizin sınırlarını bir parmak aşmaya kalkıştık mı, hemen uçaklar tepemizde dolaşır, "Sakın ha, sakın ha, yoksa?" gözdağlarıyla!..

İşte, Mustafa Yıldırım'ın "Savaşmadan Yenilmek" dediği budur! Teslimiyet gibi bir şeyi yaşamak, yaşatılmak...

"Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz." Olmamalı!.. Ama biri var, dağlardaki eşkıyalardan güçlü!.. Mustafa Yıldırım, "Savaşmadan Yenilmek" te diyor ki:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler eşkıyanın küçük ortağı olmayı içlerine sindirmiyorlarsa, bu gerçeği görmüyor olamazlar. Türkiye Cumhuriyeti tüm geçmiş eşkıyalıkların, devletlerarası hukuka aykırı işgallerin, örtülü kanlı operasyonların, Birleşmiş Milletlerde, o olmazsa uluslararası savaş-terör, soygunculuk, soykırım mahkemelerinde dava konusu edilmesini istemelidir. Çünkü yok olunacaksa, onurumuzla yok olalım daha iyi!.." Onur diye bir şey varsa, kalmışsa!..


Oktay Akbal, Cumhuriyet, 5.6.2007Mustafa Yıldırım'ın yine adeta iğneyle kuyu kazarak ortaya bir kitap çıkardığını... Yıldırım'ın "Savaşmadan Yenilmek" isimli bu kitabında, içinde bulunduğumuz ya da yakın geçmişimizdeki süreçte ülkesine ihanet edenlerin encamını sergilediğini...

Şakir Süter, Akşam, 22.5.2007


Mustafa Yıldırım 'ın son kitabının adı bu; yine Ulus Dağı Yayınları basmış. Can gözü kulağı açık bir Anadolu insanının, yurdumuz, bölgemiz, dünya üzerinde oynanan oyunlar karşısındaki bilinçli tepkilerini dile getiren yazılardan oluşuyor ve diyor ki:

Ama tarih boyunca asla 'çılgın' olmamış, akıllı Türklerden bazıları hâlâ diyor ki:

O zaman da ihanet vardı, şimdi de var,

Sonunda Ulus Dağı'na çıkılacak

Ve yine bir ateş yakılacak

Savaşmadan yenilmek yok! "


Bertan Onaran, Cumhuriyet, 2.5.2007 (Tanıtım Yazısından)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Re: Savaşmadan Yenilmek

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Kas 23, 2012 17:03

Kitabı şu an için piyasada bulmak ne yazık ki pek mümkün değil.
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12264
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!


Şu dizine dön: Kitap Tanıtımları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x