Emanet bombalarla IŞİD’le savaşıyoruz...

Emanet bombalarla IŞİD’le savaşıyoruz...

İletigönderen Erkan Güçiz » Pzr Ağu 07, 2016 16:51

ABD Hava Kuvvetleri Dergisi Mart 2016 sayısından.

ABD Hava Kuvvetleri, IŞİD’e karşı savaşta koalisyon ortakları ile yalnız istihbarat, üsler ve stratejik planları değil, bombaları da paylaşıyor.

Koalisyon, Avustralya, Belçika, Kanada, Danimarka, Fransa, Ürdün, Hollanda, İngiltere, Bahreyn, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’den oluşuyor.

Mart 2016’ya kadar 4748 bomba ve 28675 füze kullanılmış. ABD Savunma Bakanı 2017 bütçesine, 45 bin yeni “akıllı bomba” alımları için 1,7 milyar dolar ek konulmasını istiyor.

Bombardıman harekâtının büyük bir bölümü ABD tarafından yapılıyor.

2014’den beri atılan bomba ve füze sayısı 20 binden fazla.

Hava Kuvvetlerinden sorumlu bakan yardımcısı, “bizim işimiz terörist öldürmek; işler iyi gidiyor” diyor. “Cephane stoklarımızı yenilememiz lâzım; yıllar sürüyor, sipariş verilen günden malın teslim alınmasına kadar geçen zaman” diyerek işin aciliyetinin altını çiziyor.

ABD Hava Kuvvetleri üst düzey komuta heyetinden General Raymond, “bu emaneten verilen bombaların karşılığı ABD’ye ödeniyor”, diyor. Ancak bu ödemenin nakit olarak mı yoksa bir tür ticari anlaşmalarla mı olduğunu açıklamıyor.


Nasıl ödeyeceğiz biz bu emanet bombaların parasını diye sorarsak; “emeğimizi yok pahasına BATI’ya peşkeş çekerek”.

http://www.airforcetimes.com/story/mili ... /82219174/

Ek bilgi:ABD’nin IŞİD ile savaşına silah satanlar: “İşler iyi gidiyor”
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x