Eruygur, BALBAY, TOLON ve AYGÜN gözaltında!

Genel & Güncel Konular

İletigönderen MansurSah » Sal Tem 01, 2008 16:55

Türk-Kan yazdı:Istiklal mahkemeleri kurulmalidir bu vatan hainleri icin!


Er yada geç kuracağız. Aslında idama karşıyım; ama Yücel Aşkın'ın içeri alınmasını, yardımcısının hayatını kaybetmesini.. Ergun Poyraz'ın bir yıldır içerde tutulmasını vs. düşündükçe.. Hele Kubilay'ı ve Sivas'ı düşündükçe.. Deniz'leri, Uğur Mumcu'ları, Necip Hablemitoğulları'nı..

Şu da var ki, "İstiklal Mahkemesi" sözünü her duyduğumda, Yalçın Küçük'ü hatırlıyorum: "İstiklal Mahkemeleri, hain gazeteci-yazarları değil, vatan savunmasından kaçan askerleri yargılamak üzere kuruldu!"

Hayal ediyorum da, İstiklal Mahkemelerinin yargılama süreci oldukça sade ve hızlı olacaktır.

Kondolezya Rice'ın BOP için sarfettiği sözleri, hazırlanan haritaları ve son kaç yıldır ortadoğudaki uygulamaları ve akan 1.5 milyon kanı göz önünde bulundurarak, BOP'un vatanımız için açık bir tehdit ve bölücülük olduğu sabit görülerek, BOP'çu herkesin, bu gerçekleri bile bile vatana ihanet ettikleri aşikar olarak.. Eh haydi hep birlikte, gereğini düşünelim. 5 dakika sürmedi bakın :)

Diyarbakır'ı, BOP'un yıldızı yapmak istediklerini utanmadan büyük medya kanallarında sarfedenlere de özel kampanyalarımız mevcuttur.
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı
 
İletiler: 611
Kayıt: Cum Ara 07, 2007 18:04
Konum: Osaka, JP

İletigönderen Çetin Taş » Sal Tem 01, 2008 18:46

Komutanım ve diğer tüm gözaltına alınanların er ya da geç suçsuzlukları ortaya çıkacaktır.Bundan şüphem yok.
Bir başka konuya dikkatinizi çekmek istiyorum.Zaman zaman söylüyordum ve bu son gelişme ile ne yazık ki kendi kafamda bundan emin oldum.Mevcut genel kurmay kadrosu bir şekilde sindirilmiş.Bir şekilde ele geçirilmiş.Özel Kuvvetler'in koruduğu askeri lojmanlardan iki tane ordu komutanı Genel Kurmay Başkanı'nın izni olmadan alınamaz.Ve Genel Kurmay Başkanı'na ne gerekçe gösterildi ve nasıl bu gerekçeye inandı?Benim mantığım almıyor.Alan açıklasın lütfen.Türk Silahlı Kuvvetleri olanı biteni göremiyor ya da görmesi engelleniyor.Bu yapılanlar toplumu ikiye hiç birleşmeyecek şekilde bölmeyi amaçlıyor.Askeri halkın gözünde küçük düşümeyi amaçlıyor.Yazık.
Az önce tüm kanalları gezdim ve KANALTÜRK'te Ufuk Uras'ın ana haber bülteninde ki ''ENGİN'' görüşlerini izlemek zorunda kaldım.
Diğer kanalları gezdim.Fettullah'ın kanallarında bilimum yağdanlıklar Ufuk Uras ile aynı yorumları yapıyorlar.
Gün içinde ki Dengir'in açıklamalarını veriyorlar.Bakıyorum Ufuk Uras'ın söylediklerinden farksız.
İşadamları ise şu saate kadar sessiz.Tıpkı Genel Kurmay gibi.
Bu işin sonu çok kötü.Hem de çok.

Not:Şu an ART'de Lagendayk'ın açıklamasını okudular.Bu operasyon olumludur ve büyük balık yakalanana kadar devam etmelidir demiş.Vah Türkiye'm vahhh!!!!
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen Türk-Kan » Sal Tem 01, 2008 19:07

Çetin, ben senin kadar karamsar düsünmüyorum. Benim izlediklerim ve dinlediklerim seninkilerden cok farkli... Ben aniran eseklerin seslerine kulak asmiyorum. Bu Cumhuriyeti korumak icin ne gerekiyorsa feda etmeye haziriz diyor dinlediklerim :) Askerin sindirildigine de inanmiyorum. Tam aksine, askerin sessizligini zevkle izliyorum. Bu isbirlikci hainlerin istedikleri zaten askerin aktiflesmesi degil mi..? Türk milletinin Cumhuriyetini koruyacagina yürekten inaniyorum.

Hani derler ya, eceli gelen köpek camii duvarina iser :) Durum budur.

Ayrica Cetin, su an Hulki Cevizoglu'nu dinliyorum da: En cok sesi cikmasi gereken Baykal ve CHP'nin bugün ne gibi bir etkinligi oldu, Cumhuriyet'i ve Tercüman'i ziyarete gittiler mi? Bize bugünkü "demokratik" günleri yasatan bizzat Baykal degil mi?
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen MansurSah » Sal Tem 01, 2008 19:18

Türk-Kan, ben de senin gibi düşünmek istiyorum ama sonuçta askerin arasından lojmana girip, emekli paşalarımızı göz altına alıyorlar; buna ne demeli? Hele ki genelkurmayın izni olmadan girip içerde arama yapamazlar.

Ya genelkurmay, nasılsa birşey çıkmayacağından emin olarak, bu paşaları almalarına izin vererek, halkın tepkisinin büyümesini, senin dediğin gibi sessizce izliyor; yada Çetin Taş'ın dediği gibi zor bir durum söz konusu :(
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı
 
İletiler: 611
Kayıt: Cum Ara 07, 2007 18:04
Konum: Osaka, JP

İletigönderen Pınar » Sal Tem 01, 2008 19:53

2 temmuz 93 te madımak otelinde 33 tane (sıfat saymama gerek bile yok -insan-) insanımızı diri diri yakan bu zihniyete devletimizi emanet etti bu millet !!!

Yazıklar olsun....

Artık aklınızı başınıza toplayın oturun izleyin araştırın, koca karı işlerini bırakın bir araya toplanın. Türk olduğunuzu unutmayın millet!!!
Halk tarafından devlete "Sen bana hizmet etmek için varsın, bunun ötesinde senin bir anlamın yok" dendiğinde herşey yoluna girecektir...

(Osman Pamukoğlu)
Kullanıcı küçük betizi
Pınar
Üye
Üye
 
İletiler: 1380
Kayıt: Çrş Haz 06, 2007 7:47

İletigönderen AlpereN » Sal Tem 01, 2008 20:21

Çetin Taş yazdı:Komutanım ve diğer tüm gözaltına alınanların er ya da geç suçsuzlukları ortaya çıkacaktır.Bundan şüphem yok.
Bir başka konuya dikkatinizi çekmek istiyorum.Zaman zaman söylüyordum ve bu son gelişme ile ne yazık ki kendi kafamda bundan emin oldum.Mevcut genel kurmay kadrosu bir şekilde sindirilmiş.Bir şekilde ele geçirilmiş.Özel Kuvvetlerin koruduğu askeri lojmanlardan iki tane ordu komutanı Genel Kurmay Başkanının izni olmadan alınamaz.Ve Genel Kurmay Başkanına ne gerekçe gösterildi ve nasıl bu gerekçeye inandı?Benim mantığım almıyor.Alan açıklasın lütfen.Türk Silahlı Kuvvetleri olanı biteni göremiyor ya da görmesi engelleniyor.Bu yapılanlar toplumu ikiye hiç birleşmeyecek şekilde bölmeyi amaçlıyor.Askeri halkın gözünde küçük düşümeyi amaçlıyor.Yazık.
Az önce tüm kanalları gezdim ve KANALTÜRKte Ufuk Urasın ana haber bülteninde ki ENGİN görüşlerini izlemek zorunda kaldım.
Diğer kanalları gezdim.Fettullahın kanallarında bilimum yağdanlıklar Ufuk Uras ile aynı yorumları yapıyorlar.
Gün içinde ki Dengirin açıklamalarını veriyorlar.Bakıyorum Ufuk Urasın söylediklerinden farksız.
İşadamları ise şu saate kadar sessiz.Tıpkı Genel Kurmay gibi.
Bu işin sonu çok kötü.Hem de çok.

Not:Şu an ARTde Lagendaykın açıklamasını okudular.Bu operasyon olumludur ve büyük balık yakalanana kadar devam etmelidir demiş.Vah Türkiyem vahhh!!!!


bende ne yazık ki Çetin abi gibi karamsar düşünüyorum,Türkiye artık kutuplaştı,Atatürkçüyüm demek suç oldu,dediğimiz zaman hemen damga hazır dinsiz,imansız , TSK bunlara sessiz kalıyo,AKP kapansa bile ondan sonra gelecek olanın daha faşist olacağını düşünüyorum,ne zamanki gerçek ulusalcılar ülke yönetimini ele alana kadar,şuan bende ART yi izliyorum bütün konuklar gerçekten yorumlarında tedirgin olduklarını dile getiriyor bende şahsım adıma gidişatın kötü olduğunu ve bir darbe daha yaşayacağımızı düşünüyorum...
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye
 
İletiler: 628
Kayıt: Pzr Nis 22, 2007 22:57

İletigönderen Ram » Sal Tem 01, 2008 20:31

Genelkurmay'dan izin alınması şart değildir. Bilgi verilmiştir fakat izin alma zorunluluğunun hukuksal bir yaptırımı yok. Gider, Hilmi ÖZKÖK'ü de alırlar (onu almazlar da) kimse bir şey diyemez.

Çetin, hiç kimse, hele hele bu vatanı korumakla görevli ve milletimizin-devletimizin en güvenilir kurumu olan Türk Silâhlı Kuvvetleri, dile getirdiğin kadar kör, aciz, güçsüz olamaz, buna binaen de işbirlikçi olamaz.

Şimdi asker buna neden sessiz kaldı¿? Önce şunu sormak gerekir: "Asker bundan önceki mevzulara ve daha birçok şeye de sessiz kalmadı mı¿?"

O Altan kardeşler, o Emre Aköz, o Nazlı Ilıcak, o Cengiz Çandar, o Engin Ardıç, o Şamil Tayyar, o Tarrraf, o Yeni Şafak, o Zaman, o Vakit vesaire, şanlı askerimize hâlâ mütemadiyen saldırıyorsa, asker sessiz kalmakla doğru yapıyor demektir.

Mirim, SARIZEYBEK'in bir bölümüne yetişebildim, ekleyeceğim kısa sürede.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen Çetin Taş » Sal Tem 01, 2008 21:32

Ram kardeşim.Genel Kurmay başkanının izni olmadan askeri hiç bir tesisten polis bir vida dahi dışarı çıkartamaz.Genel Kurmaya bilgi vermek yeterli demişsin.Bu düşüncenin kaynağı nedir bilmiyorum.Asker kişiler emeklilikten sonra da askerlik kanunu hükümlerine tabidirler.Yargılanmaları Genel Kurmay Başkanlığı bilgilendirilerek değil bu bilgilendirmenin sonucunda izin alınarak yapılabilir.

Aciz ve güçsüz olmaması gerekir.Bunu zaten ben dahil hiç bir vatansever istemez.Ama bir şekilde yönetim kademesinin refleksleri engelleniyor.Bugünkü olay bence bir dönüm noktasıdır.

Türkan,bu mevzuyu nasıl Baykal'a getirdin ve beni nasıl yine Baykal'ı savunur pozisyona soktun bu berbat günde,gerçekten şaşkınım ama yapacak da başka bir şey bulamıyorum.Baykal bugün meclis grubunda hükümete ERGENEKON soruşturması konusunda küfür hariç ne söylemek gerekiyorsa söyledi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş olayı haber alır almaz Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilciliği'ne gitti.CHP'nin ileri gelen tüm yetkilileleri şu an dahil televizyon kanallarına çıkmışlar ve yapılanların haksızlığını,yapılanların hükümetin rejimle hesaplaşmasının bir parçası olduğunu haykırıyorlar.

Çok ilginç.MHP susuyor.İş adamları susuyor.Asker susuyor.Ve sen hala daha Baykal’ı ve CHP’yi sorguluyorsun.Kusura bakma arkadaşım da bizim yani vatanseverlerin bir arada olmamız gereken bu günde dahi CHP-Baykal eleştirisi yapman bence doğru değil.

Asker konusunda da önce bir yanlış anlaşılma varsa düzeltmek isterim.Ben ASKER DARBE YAPSIN diyenlerden değilim.Ama hemen her konuda fikir beyan eden TSK,düne kadar kuvvet komutanlığı yapmış ve KEMALİST tavır ve duruşları tüm Türkiye tarafından bilinen iki emekli generalinin tutuklanması ile ilgili ağzını açıp bir şeyler söylemek zorundadır.(Üstelik Hurşit Tolon'un gözaltına alınması anlaşıldığı kadarıyla bayağı bir arbede ile olmuş.)Halkın gözünde orduyu küçük düşürme çabalarının bir devamı olan bu harekete karşı net bir tavır almak durumundadır.Vaziyeti idare eden açıklamalar şahsen beni bıktırdı.Halkımızı tanıyan birisi olduğumu düşünüyorum ve benim gibi düşünen pek çok kişinin aynı durumda olduğuna eminim.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen Türk-Kan » Sal Tem 01, 2008 22:05

Çetin, mevzuyu Baykal'a getiren ben degil, Baykal'in ta kendisidir. Günlerdir Baykal'in diline doladigi Tayyip ve laiklik anlayisi. Bugün yasadiklarimizin sorumlulugunu Deniz bey üzerinden atamaz Cetin, en azindan benim gözümde! Sen muhtar bile olamayacak adami Basbakan yap, sonra da kalk "bu gecmiste söyle demisti, söyle laik degildir" diye veryansin et! Demokrasiyi bir tramvay olarak gören birine devleti teslim edersen, sonuclarini da bilmen gerekir. Belli ki, adamlar giderken arkalarinda bir yangin birakma, ortaligi yakip yikma derdindeler. (Elimde degil Cetin, Tayyip'e her sövdügümde aklima Baykal geliyor ve o da nasibini aliyor...)

Bir kac gün önce Tayyip Ilker Pasa ile ne görüstü sence Cetin..? Genelkurmay'in bilgisi olmadan böyle bir operasyon gerceklestirilemez.

Evet, vatanimi herseyden cok seviyorum. Ve bu yüzden, bugünleri yasamamiza sebep olan herkesin (CHP dahil) elestirilebilecegini düsünüyorum. Is adamlari dediklerin kimler Cetin? Küresel sermaye. Milli burjuvazi diye birsey mi kaldi ki, is adamlarindan ses gelsin. Asker de asker diyorsun yani :) Ben diyorum ki, amac askeri konusmaya zorlamak, yargiya müdahale ile suclayabilmek, darbe cigirtkanliklarini mesrulastirmaktir.

Her ne olursa olsun, bu pimi cekilmis "Ergenekon" bombasi ellerinde patlayacaktir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen maydonos » Sal Tem 01, 2008 23:06

darbe diyince akliniza asker mi geliyor.gelmesin bence hukumet polisten olusturdugu gucle darbe yapmistir.fasist ve dinci darbe yapilmistir.adim adim karsi devrim yapiliyor.bunlarin f tipi orgutlendigini ulusal kanal bangir bangir yayinladi fakat herkes uyudu.cok gec kalindi bu parti kuruldugu gun kapatilmaliydi.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen Ram » Sal Tem 01, 2008 23:07

Kaynağını belirtmişim Çetin: "Hukuk"

Ne diyorum bak: İsterlerse, Hilmi ÖZKÖK'ü de alırlar, yani son Genelkurmay başkanını...

"Velevki" izin alınmış olsun, bu "TSK işbirlikçidir" anlamına gelmez.

Aramızdaki anlaşmazlık şudur:

Sen, "asker nasıl susar, nasıl konuşmaz¿?" diye sorup isyan ederken, TSK'yı "sindirilmiş, ele geçirilmiş yani aciz ve işbirlikçi" olarak nitelendiriyorsun.

Ben, bu gibi durumlarda askerin, bırak konuşma yapmasını, "daha en başından" masaya yumruğunu vurup olaya hakim olmasını beklerdim. Fakat Çetin, askerin sözde "acizliğini, işbirlikçiliğini yahut hainliğini" yalnızca susmaya bağlayacaksak, vayki halimize... Zira sen her ne kadar asker darbe yapsın diyenlerden değilsen de, asker bir kez konuşursa, "bu hâl ve şartlarda" sonu darbeye gider.

Ha iyi mi olur, kötü mü olur bilemeyiz. Olası bir darbe için, bugüne kadar olmuş hiçbir müdehale ile kıyaslanamacayağı ve içerideki hainlerin temizleneceği izlenimiyle iyi denilebilir. Fakat aynı zamanda, bunun küresel bir plânın neticesinde bir darbe teşviki olduğunu da düşünürsek, bu önce askerin, sonra devletin ve en nihayetinde de milletin sonu olur.

Şu zamanlar, "Cumhuriyet tarihinin" en vahim, en riskli ve en tehlikeli günlerinin yaşandığı günlerdir. Herkes bir şey söyler, o kadar çok kafadan o kadar çok ses çıkar ki -ki çıkmakta- herkesin kulağı uğuldar, baş ağrısından damarlar kalınlaşır.

Koca Genelkurmay susuyorsa, ben bunu "hainlik ya da acizlik" olarak değil, bir strateji, bir yol izlenmesi şeklinde yorumlarım. Üstelik Genelkurmay, daha içindeki pisliklerin temizlemiş görünmüyor.

Son olarak; evvelki operasyonlarda konuşmayan Genelkurmay, kendi bünyesinden emekli generâller alınıyor diye konuşursa bu biraz "kaykaycılık" olur.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen maydonos » Çrş Tem 02, 2008 0:37

Ram; umit ederim bu ongorulerin dogrudur.nasil bu kadar iyimsersin? bende iymser olmak istiyorum. Sarizeybek artik yeter diye konusmaya baslamissa.demekki durum vahim.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen dertsiz » Çrş Tem 02, 2008 1:19

iki konuyu kisaca cevaplamak istiyorum.

1-asker kimlikli sahislar polis tarafindan gözaltina alinabilir. eger sucüstü durum varsa yapilabilir bu uygulama. ama polis merkezine götürülen askeri kimlikloi sahsin üstü polis tarafindan aranamaz. inzibat veya askeri polise teslim edilir ve gereken sorusturmayi askeri makamlar yapar..(bugün yasanan durumda sucüstü mahiyeti yok)

2-bu konuda mhp aciklama yapti ve bence gayet mantikli bir aciklama yapti. gözünüzden kacmis olabilir.
Kullanıcı küçük betizi
dertsiz
Üye
Üye
 
İletiler: 248
Kayıt: Çrş May 16, 2007 1:10
Konum: uzaydan

İletigönderen maydonos » Çrş Tem 02, 2008 1:28

ben skyturku izledim de bir ara.cikardigim sonuc su rte mazlum ve zavalli ilan edilip onun uzerine konusma yapiyorlar.sanki iceri alinip tutuklanda rte imis gibi.sedar akinan da rte ye avukatlik yapmaya baslamis sonuna kadar yanindaymis vah vah cok acidim gercekten.beyin travmasimi gecirmis yoksa..diger insanlarin adini bile gecirmediler.cok sasirdim dogrusu.gozalti surecinde rte zarar gormus komik bunlar ya aciyorum....eger bunlar entellektuelse ben de tom ve ceriyim.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen dertsiz » Çrş Tem 02, 2008 1:55

Sevgili arkadaslar.


Gönlü ülke sevgisi ile yanan delikanli (kiz ve erkek) kardeslerim.

hele bir sakin olun bakalim. sakin olun derken, pasif olun demiyorum. meseleleri sakin kafayla izleyin manasinda söylüyorum.

sakince düsünün ama icinizdeki duygulariniz sakinlesmesin.
böyle anlarda yazilan, söylenen her kelime önemlidir. söz gider ama yazilan yazi baki kalir.

***

Gün boyu Türkiyeden bircok samimi arkadasimla telefonlastim. Politika ile ilgili olan bu arkadaslarimin hepsinin ortak görüsü, herseyin karma karisik oldugu seklinde. (Bunu diyenlerin icinde AKP liler de var.)

***

Arkadaslar

Yapilmakta olan "eylem" , Amerikan projesi.

konuyu biraz detaylandirayim müsaadenizle;


tarih boyunca, batinin karsisinda direnen veya diger bir tanimla, batinin daima yenildigi üc devlet/toplum vardir.

Afganistan
Iran
Osmanli/Türkiye


Afganistani hallettiler. Iranin tepesine vurmak icin hazirlik yapiyorlar. Afganistan ve irani, ilk önce demokrasiden uzaklastirdilar. sonra gercek islamdan uzaklastirdilar. Afganistani Taliban cahillerine, Irani da Humeyni Mollalarina teslim ettiler.

Her iki devlet de, tarih sahnesinden silindi/silinmek üzere.

Geriye kaliyor Türkiye.

Tayyipi iktidara getirmek icin ne lazimsa yapti ABD. bazen kafasina vurdurarak bazen de överek. Cogu zaman da populist faaliyetleri yapabilsinler diye para/kredi vererek.

AKP artik, dindar veya milli bir parti degildir. ABD nin ve Amerikan Kongresinin emrinde, kontrolunda bir yapiya ulasmistir.

Artik AKP nin iktidar olmasi veya fazla oy almasi önemli degildir ABD projesi icin.

Artik AKP nin kapatilmasi gerekli görülmektedir. Kapatilip, ufaltmak ve ilerde tekrar kullanmak istediklerinde marjinal bir konumda yedekte durmasini istemektedirler.

Yilardir ABD de yasayan ve faaliyetlerini rahatlikla devam ettiren Fetullah Gülen, nedense!!! son 15 gün icinde "Oturum ve vize" problemi ile karsilasmistir.

Fetullah mecburen!!! Türkiyeye dönecektir. (tabi bu arada, kendisine kefil olan, referans veren isimlere dikkat edin. genis bir yelpazenin fetullahin arkasinda oldugunun mesajini vermektedirler aslinda)

***

Tayyip kendi partisinin kapatilmasi icin ne lazimsa yapiyor. bunu yaparken, toplumu germek ve iki cepheye bölmek icin ne lazimsa yapiyor.

konusmalarina dikkat edince, kavga cikmasi icin cabaladigi anlasilir.halbuki sade bir vatandas bile o makamda olsa, bu problemleri daha kolay cözebilir. Ülke kamplara ayriliyor. halk birbirine düsman hale getiriliyor. Sinirler gergin, herkes birbirine kin biliyor. vs. vs. Yapilanlari gördükce, Genclige hitabenin son cümleleri aklimiza geliyor. gaflet ve Hiyanet icinde olanlar vardir.

Gene yapilanlari gördükce, 27 mayis öncesi yapilan yanlislar hatirlaniyor. 27 mayis öncesi, gazeteciler, muhalifler tutuklaniyor, yandas basin olusturuluyor. bircok partidas zengin ediliyordu. Ordu aleyhinde konusmalar yapiliyordu.

Sizlere tanidik gelmiyor mu bu durumlar?

***

Arkadaslar

Bu Millet, bu ülke sahipsiz degildir.

Kurumlari topyekün olarak suclamayin. Her kurumun icinde milli veya gayri milli unsurlar vardir.

Önemli olan, yurtseverlerin birlikte ve beraber hareket etmeleridir.

Milli Cephe de bulunan hicbir kuruma karsi olmamak lazim. hatalari olabilir ama hatalarini düzeltmeye cabalamak lazim.

konuyu, sahislar ve partiler baglaminda tartismayalim. Milli Cephede, Yurtseverler arasinda ayrilik ve aykirilik olmamalidir. Falanca parti de, filanca kurumda bulunanlarin her biri degerlidir. Bunlarin birbirleri ile kavga etmemesi gerekir.

Arkadaslar

Ne demek istedigimi , tarihten bir örnekle acikliyayim.

Osmanli imparatorlugu Devleti kurulurken, Anadoluda bircok Türk Beyligi vardi ve bunlar birbirleri ile kavga etmekteydiler.
Ama, Osmanlinin kurucu yöneticileri, diger Türk beylikleri ile savasmadi. Direk olarak Bizansla savasti. Bizansi hedef aldi kendisine. Bizansla savastikca, diger beyliklerin mensuplari yavas yavas Osmanli ile birlesti. Ve esas düsman olan Bizansi yendi. Anadolu Türk Birligi öyle kuruldu.

Ne demek istedigimi anlatmaya calistim. Okudugunuz icin tesekkür ederim.

selam ve sevgilerimle

Nazim Alemdar
Kullanıcı küçük betizi
dertsiz
Üye
Üye
 
İletiler: 248
Kayıt: Çrş May 16, 2007 1:10
Konum: uzaydan

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x