Eruygur, BALBAY, TOLON ve AYGÜN gözaltında!

Genel & Güncel Konular

İletigönderen dertsiz » Çrş Tem 02, 2008 2:03

maydonos yazdı:ben skyturku izledim de bir ara.cikardigim sonuc su rte mazlum ve zavalli ilan edilip onun uzerine konusma yapiyorlar.sanki iceri alinip tutuklanda rte imis gibi.sedar akinan da rte ye avukatlik yapmaya baslamis sonuna kadar yanindaymis vah vah cok acidim gercekten.beyin travmasimi gecirmis yoksa..diger insanlarin adini bile gecirmediler.cok sasirdim dogrusu.gozalti surecinde rte zarar gormus komik bunlar ya aciyorum....eger bunlar entellektuelse ben de tom ve ceriyim.

sana katilmiyorum. programin tamamini izledim ve izlemeye devam ediyorum.

sevgili kardesim

RTE bu konularda zurnanin son deligi. Tayyip bu plan programlari düsünecek ve uygulayacak kapasiteye sahip degil. Tayyipin tek özelligi, halkin dilinden konusmasi.

Tayyip kullaniliyor ve "kucaga oturmus" durumda.(bu cümlemden dolayi sizlerden özür diliyorum)

Tayyip ve ekibi, bir müddet daha kullanilacak ve sonra selpak gibi cöpe atilacak.
Kullanıcı küçük betizi
dertsiz
Üye
Üye

İletiler: 248

İletigönderen maydonos » Çrş Tem 02, 2008 2:50

proje dis kaynakli anladik ta uygulayan kim ya ?kendi hainlerimiz degil mi?sakin sakin ne sakini ya oradan buradan suphelenecegimize kendi hainlerimize bakalim.savcilar darbesi olmus bu ilk de degil.insanlar intihar etmis hapislerde.iftiralarla hapislere tikiliyor.neymis dis kaynakliymis.halen sakin sakin.bekle bekle gor.daha buyuk baligi yakalasinlarda gorun bakalim.hic itibarimiz kalmayinca gorecegiz.babamin bir lafi vardir affiniza siginiyorum biraz kaba kacacak fakat `gaz cikaranin onune buyuk tuvaletini yapacaksinki dotu yok sanmasinlar.` derdi.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

Mustafa Kemalin askerleri bitmez

İletigönderen erkan73 » Çrş Tem 02, 2008 4:25

Bunlar 1000 lerce Cezaevi insaa etseler,yinede yetmez bizlere eger Ataturkculuk vatanperverlik in adi ergenekon olduysa
evet biz ergenekonuz sayimiz 100 degil 1000 degil biz Milyonlariz ve korkumuz yok biz Mustafa Kemalin askerleriiz emperyalizme karsiyiz,varmi bizleri sigdirabileceginiz cezaevleriniz???????????????????????????????
Kullanıcı küçük betizi
erkan73
Üye
Üye

İletiler: 26

İletigönderen emesiz1979 » Çrş Tem 02, 2008 7:46

ampul kafa can çekişiyor, kuduz köpek gibi oraya buraya salyalarını saçmaya devam ediyor.
kuduz köpeği öldürmek gerek ...
“Halkın her dediği demokrasinin gerekleri olarak kabul edilirse bu bir çoğunluk diktatörlüğü yaratabilir. Demokrasinin sınırlarını halk belirlemez, demokrasinin temel ilkeleri belirler.”
Prof. DR. AHMET TANER KIŞLALI
Kullanıcı küçük betizi
emesiz1979
Üye
Üye

İletiler: 70

İletigönderen luzismud » Çrş Tem 02, 2008 9:05

Takim niye hala tamamlanmadi...

Oktay Sinanoglu
Yalcin Kücük
Nihat Genc
Yasar Nuri Oztürk
Hulki Cevizoglu
Tuncay Özkan

...
(Bu isimler bir nefeste sayabildiklerim ... burada ismi gecmeyen binlerce kisiden özür dilerim...)

Bunlar neden hala disarda?... Onlari da psikoljik olarak mi bitirme niyetindeler acaba...

Yarin bir yerlerde vatan millet falan diyecekler...
Karsisindakiler de diyecek ki " Hadi len... Seni gözaltina bile almadilar ... Sen kendini ulusalci mi saniyorsun"
Komik degil mi... Bir zamanlar PKK li olmanin yolu Diyarbaki cezaevinden gecerdi
Bundan sonra da ULUSALCI olmanin yolu gözaltindan gececek anlasilan

Haaa bu arada ...

Ben neden hala disardayim?!!!

Baska yereden sesimi duyurma imkanim olmadigi icin burada bilmem kimin bilmem ne savcilarina suc duyrusunda bulunuyorum... Söz konusu operasyona göz altina aldiginiz her bir kisinin yaptigi herbir seye imza atarim... fiilen olamadimsa da fikren SUC ORTAGIYIM...
Kullanıcı küçük betizi
luzismud
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 170

İletigönderen Ram » Çrş Tem 02, 2008 9:08

maydonos yazdı:Ram; umit ederim bu ongorulerin dogrudur.nasil bu kadar iyimsersin? bende iymser olmak istiyorum. Sarizeybek artik yeter diye konusmaya baslamissa.demekki durum vahim.

Benim iyimser olduğumu nereden çıkardın¿? Ayrıca ben durumun vahim olmadığını söylemedim ve imâ etmedim. SARIZEYBEK, "ihaneti gördüm diyordum, şimdi ihaneti yaşıyorum, yaşıyoruz, içindeyiz" diyor. E doğru söylüyor. Ben de aksi bir kelâm etmedim.

1-asker kimlikli sahislar polis tarafindan gözaltina alinabilir. eger sucüstü durum varsa yapilabilir bu uygulama. ama polis merkezine götürülen askeri kimlikloi sahsin üstü polis tarafindan aranamaz. inzibat veya askeri polise teslim edilir ve gereken sorusturmayi askeri makamlar yapar..(bugün yasanan durumda sucüstü mahiyeti yok)

İçeri alınan askerler muvazzaf subay değildir, sivil muamelesi görürler. Suç, görevdeyken işlendiyse, dosya askerî mahkemeye intikâl eder.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen emesiz1979 » Çrş Tem 02, 2008 9:19

karalanacaklar var daha
adil serdar saçan
erol bilbilik
erol manisalı
sabih kanadoğlu
vural savaş
turgut özakman
emin çölaşan
osman paksüt
abdurrahman yalçınkaya
hulki cevizoğlu
serdar akinan
ümit zileli
güler kömürcü
hasan ünal
özcan yeniçeri
arslan bulut
hikmet çetinkaya
bekir coşkun
yılmaz özdil
mümtaz soysal
metin özkan
behiç kılıç
liste uzun

mezarından Atatürk'ü çıkarabilseler
onu da tutuklayyacaklar
suçu da ingiliz mandasından bizi kurtarma sebebi olabilir.
hatta 2007 de akepe denen ampul zihniyetinin iktidar olacağını
tahmin edip vural savaşı hulki cevizoğlunu ve diğerlerini örgütlediği
yönünde bir suç kapsamına konulabilir.
“Halkın her dediği demokrasinin gerekleri olarak kabul edilirse bu bir çoğunluk diktatörlüğü yaratabilir. Demokrasinin sınırlarını halk belirlemez, demokrasinin temel ilkeleri belirler.”
Kullanıcı küçük betizi
emesiz1979
Üye
Üye

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Tem 02, 2008 9:21

Türkan,Sinan Aygün bir işadamıdır.Bu nedenle iş adamlarının suskunluğunu vurguladım.Yoksa o kastettiğim işadamlarının ne kadar > olduklarını 1970lerden günümüze gelene dek yeterince gördük.Her zaman olduğu gibi özde aynıyız.Ama detaylarda farklıyız seninle Türkancığım.
RAM kardeşim.İlginç ama bu kadar iyimser olmana çok şaşırıyorum.Umarım bu kadar iyimser olmakla sen doğrusunu yapıyorsundur.Çünkü bu memleketin güvenilir kurumlarına gereken operasyonlar yapılmış.Ya sindirilmiş ya da kontrol altına alınmış.Nereden çıkardın iyimser olduğumu demişsin maydonos arkadaşa ama yorumunun genelinden anlaşılan bu.Askeri kontrol eden komuta kademesinin sindirilmiş olduğunu kabul etmiyorsun.Bu yeteri kadar ve belki de fazla bir iyimserlik zaten.
maydonos arkadaşın projenin dış kaynaklı olduğu yönündeki tespitine katılıyorum.Keza dertsiz arkadaşın yaptığı tespitler de son derece yerinde.Batının yenildiği 3 düşmandan biridir Türkler ve her daim kontrol altında tutulmalı,hükmedilmelidir onların açısından.
emesiz ve erkan kardeşlerimin temennilerini paylaşıyorum.
luzismud'un fikrine katılıyorum ama saydığı listede asla içeri alınacağı aklıma gelmeyen insanlar da var.Ayrıca tartışma konusu olabilir.

Bu arada aklıma gelmedi dersem yalan olur.
Eğer etrafta bu kadar dolandıktan sonra Tuncay Özkan içeri alınmazsa cidden hakkında ciddi spekülasyonlar olacak.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Ram » Çrş Tem 02, 2008 9:24

Güler KÖMÜRCÜ'yü zaten karaladılar.

emesiz1979, en başından beri diyoruz, Ergenekon'un bir numaralı ismi Mustafa Kemâl ATATÜRK'tür diye. Bu Tarrrafgirlerin "operasyonu nambır vana kadar götürmeliler, korkmasınlar" diye onlarca defa böğürmelerinin sebebi de bu olsa gerek...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Ram » Çrş Tem 02, 2008 9:42

Çetin Taş yazdı:RAM kardeşim.İlginç ama bu kadar iyimser olmana çok şaşırıyorum.Umarım bu kadar iyimser olmakla sen doğrusunu yapıyorsundur.Çünkü bu memleketin güvenilir kurumlarına gereken operasyonlar yapılmış.Ya sindirilmiş ya da kontrol altına alınmış.Nereden çıkardın iyimser olduğumu demişsin maydonos arkadaşa ama yorumunun genelinden anlaşılan bu.Askeri kontrol eden komuta kademesinin sindirilmiş olduğunu kabul etmiyorsun.Bu yeteri kadar ve belki de fazla bir iyimserlik zaten.
maydonos arkadaşın projenin dış kaynaklı olduğu yönündeki tespitine katılıyorum.Keza dertsiz arkadaşın yaptığı tespitler de son derece yerinde.Batının yenildiği 3 düşmandan biridir Türkler ve her daim kontrol altında tutulmalı,hükmedilmelidir onların açısından.

Allah aşkına bir iyimserlik göstersene Çetin. :) Yazdıklarımdan buraya bir iyimserlik cümlesi, kelimesi veyahut imâsı çıkarabilir misin¿? Askere güven duymak, iyimserlik midir¿? Eğer askere güvenim iyimserlikse, bunu tartışalım o zaman. Vallahi ben de sana şaşıyorum.

Al sana üç profil:

Hilmi ÖZKÖK -> Akape ve mâlûm cemaat tarafından yağlandı. Tayyip, bu kimseye "hocam" dahi diyebildi. Çuval olayına, "ABD'liler zaman zaman böyle saçmalar" diye bir açıklama dahi yapabildi.

Yaşar BÜYÜKANIT -> 4 ordulu bir komutan, Kara Kuvvetleri Komutanı. Çetecilikle suçlandı. Darbeyle suçlandı. Suçlayanlar kim¿? Üstteki yıkama-yağlama yapanlara ek, AB ve ABD plânını oluşturanlar ve bunu uygulayan tetikçiler.

İlker BAŞBUĞ -> Üsttekilere ek olarak, "Ağlama Duvarı" resimleri piyasaya sürüldü. Bu komutan için, yani müstakbel Genelkurmay Başkanı için, Yahudi intibası uyandırıldı. Kimler yaptı bunu¿?

Daha da onlarca "basit" neden sayabilirim. Sadece buradan dahi çıkarılacak sonuç gayet açıkken, kimse kusura bakmasın, ben kime güveneceğimi gayet iyi görüyor ve biliyorum. Ben Tarrrafgirlerin ve benzerlerinin "askeri gözden düşürme, aşağılama ve kötüleme" gayretlerine kapılmayacağım.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen maydonos » Çrş Tem 02, 2008 10:25

Ram; bu elestri degildi.gercekten boyle olmasini isterdim diye uzuntumu yansittim.paylastim bir sekilde senin dusuncelerini elestirmedim.ozelliklede bu gunlerde ruh halim hic musait degil. kusura bakma guzel dilegim bile diken olmus lutfen boyle yanlis anlasilmak istemem.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen Ram » Çrş Tem 02, 2008 10:29

maydonos yazdı:Ram bu elestri degildi.gercekten boyle olmasini isterdim diye uzuntumu yansittim.paylastim bir nevisenin dusuncelerini elestirmedim.ozelliklede bu gunlerde ruh halim hic musait degil.

Yo, eleştirebilirsin. Yanlışsa kendimce düzeltirim, doğruysa kendimce hak veririm.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen MansurSah » Çrş Tem 02, 2008 11:44

Ram yazdı:Güler KÖMÜRCÜ'yü zaten karaladılar.

emesiz1979, en başından beri diyoruz, Ergenekon'un bir numaralı ismi Mustafa Kemâl ATATÜRK'tür diye. Bu Tarrrafgirlerin "operasyonu nambır vana kadar götürmeliler, korkmasınlar" diye onlarca defa böğürmelerinin sebebi de bu olsa gerek...

Lajendik hazretleri de buyurdu ya "büyük balık yakalanana kadar devam edilmelidir" diye.. Daha ne desin adam.

Hem onların şemasına göre lider, sözde Veli Küçük'tü ya; "büyük balığın" örgüt lideri falan değil de bizzat Mustafa Kemal ve tam bağımsız, laik T.C. olduğu açık.
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

İletigönderen emesiz1979 » Çrş Tem 02, 2008 12:20

"Operasyon bir ikiyüzlülüğü ortaya çıkardı" NURAN YILDIZ

İletişimci olarak baktığım zaman iki önemli şey görüyorum. Bunlardan bir tanesi çok başarılı bir strateji hayata geçirilmiş durumda. Ve başarılı bir şekilde sahneye kondu. İkincisi ne savcılıktan ne emniyetten ne de hükümetten bir açıklama var. Bir bilgiye bakılmaksızın olup bitenler incelenerek birtakım çıkarımlarda bulunuyor.

Bir başka önemli konu dezonfarmosyon. "Darbe olacak" diye belirli bir grubun pompaladığı konu var. Bu şüpheye karşı Türk Silahlı Kuvvetleri yüzlerce açıklama yapmaktan yorulmuş olmalı.

Son operasyona baktığımız zaman gözaltına alınan kişilerin neleri temsil ettikleri önemli. Mesela askerler, çok sevilen iki tane komutan. Sinan Aygün gibi sevilen isimlerden biri. Bir de Mustafa Balbay gibi medya grubunun temsilcisi. Bir önceki operasyonu hatırlarsanız, orada da üniversiteden vardı, siyasi parti lideri vardı ve yine medyadan bir isim vardı. Muhalif grupların temsilcelirinin olması çok daha önemli. Bu isimlerin temsil ettikleri kurumlar muhalif söylemleriyle bilinen, alınan kararlara muhalefet eden kurumların birer üyeleri.

Bu sürecin bazı gerçekleri ortaya çıkardığını da düşünüyorum. Bir ikiyüzlülüğün ortaya çıktığını gösterdi. Bir kısım köşe yazarları sürekli insan haklarından söz ettiler. Ama bugün ben özellikle takip ettim hiçbiri Ergenekon Operasyonu nedeniyle gözaltına alınan ve şu ana kadar herhangi bir karar verilmemiş olan insanların haklarıyla ilgili hiç konuşmadılar. Bugün o insanlar için iki emekli generalin gözaltına alınmış olması Türkiyeyi biraz daha demokratik yapmış olmalı onlar için.

Çok daha önemli bir başka şey de cehaletin ortaya çıkması. O da şu: Bu olayın zamanlaması. Tamam, bir tarafından baktığınızda kapatma davasına ilişkin mütalaanın verildiği güne denk geliyor olması gündemde. Ama bunu Başbakanın Org. Başbuğla görüşmesine bağlayanlar var. Çok önemli isimlerin bu yanlışa düştüklerini görüyorum.

kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=8 ... 2008/07/02

Genelkurmay Başkanlığından Ergenekon açıklaması
"Askeri lojmanlardaki arama savcı katılımıyla asker tarafından yapıldı"

02.07.2008 11:37
Genelkurmay Başkanlığından beklenen Ergenekon açıklaması geldi. Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada askeri lojmanlarda yapılan aramanın savcı katılımıyla asker tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi.

"1. Bir süredir yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında, 01 Temmuz 2008 günü, içlerinde üst rütbeli emekli askerlerin de bulunduğu bazı şahıslar adli makamlarca gözaltına alınmış ve bu şahıslara ait ev ve işyerlerinde aramalar yapılmıştır.

2. İcra edilen arama ve gözaltı uygulamalarının bir kısmı, askeri mahallerde bulunan lojman ve sosyal tesislerde vuku bulmuştur.

3. Uygulamalardan sonra bazı basın ve yayın organlarındaki haberlerde, “Bu uygulamaların Genelkurmay Başkanlığı’nın bilgi ve izniyle yapıldığı” şeklinde yorumlara yer verilmiştir.

4. Aramalar, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 119’uncu maddesi 5’inci fıkrasındaki “Askeri mahallerde yapılacak arama, Cumhuriyet savcısının istem ve katılımıyla askeri makamlar tarafından yerine getirilir” hükmüne istinaden yapılmıştır."
kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=8 ... 2008/07/02
Kullanıcı küçük betizi
emesiz1979
Üye
Üye

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Tem 02, 2008 12:28

Yok Ram kardeşim.Ne demek?Elbette ki orduyu küçük düşürme çabalarına kapılma,kapılmayalım.Benim sıkıntım bu yapılanların temel amacı orduyu küçük düşürmek olduğu halde az önce internet sitesine düşen Başbuğ ve Genel Kurmay adresli haberlerden de göreceğin gibi muallak ve muğlak abuk subuk bir tavır takınılmasından duyduğum rahatsızlıktır.TSK bizim göz bebeğimizdir.Şüphe yok ve kimse ile tartışmam bile.Ama be kardeşim düşününce de havada kalan şeyler çok fazla.Kemalistler birer-ikişer içeriye tıkılıyor.Ortada iddianame bile yok 13 aydır.Daha önce Veli Küçük alındı hadi onun sabıkası vardı.Ama generallerimiz,Apo'yu sorgulayan Albay ve daha diğerleri.Mustafa Balbay,Sinan Aygün....Daha önce Doğu Perinçek,Emin Gürses..e daha kimler...Asker bu konuda ki tavrını belli etmeli.Etmezse işte benim gibi kötümserler kaygılarında haklı çıkarlar.
İyimser olduğunu düşünmeme sebep,TSK komuta kademesi ile ilgili benim paylaştığım kaygılara sahip olmamandan dolayı kendi düşüncem.
Bu işin sonu iyi yerlere gitmeyecek.
Karambolde Kıbrıs'ta da birşeyler oluyor.Bilmem farkında mısınız?
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x