Karl Marx film oluyor

Kültür ve Sanat Etkinlikleri hakkında herşey bu bölümde

Karl Marx film oluyor

İletigönderen Türk-Kan » Pzr May 06, 2007 20:07

Karl Marx film oluyor

Alman filozof Karl Marx'ın gençlik dönemi beyaz perdeye yansıyacak.

Film yapımcısı Jacques Bidou, Haiti doğumlu yönetmen Raoul Peck'in yöneteceği filmin ünlü filozofun gençlik maceralarını konu alacağını ve Marx'ın 1830-1848 yılları arasındaki gençlik dönemini kapsayacağını söyledi.

Marx'ın bu dönemde genç bir deha olarak görüldüğünü belirten Bidou, bu dönemin ayrıca düşünce hayatında büyük bir hareketin doğuşu olarak değerlendirildiğini ifade etti.

Filmde, Marx'ın Paris ve Brüksel'deki günlerinin, Komünist Manifesto'yu yayımlamasının, aristokrat eşi Jenny von Westphalen ve Komünist Manifesto'yu beraber yazdığı arkadaşı Friedrich Engels ile ilişkilerinin ele alınacağı
belirtildi.

Bidou, filmde rol alacak oyuncuların henüz belli olmadığını, ancak ilke olarak karakterlerin genç olması gerektiğini söyledi.

20 milyon dolara mal olacak İngilizce filmin çekimlerine 2008'in şubat ayında Almanya, Fransa, Belçika ve Lüksemburg'da başlanacağı, aynı yılın sonunda da gösterime gireceği kaydedildi.

Kaynak
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Hasta » Pzr May 06, 2007 21:01

Vay vaaaayyy,çok iyi yaa...Sağol,Türk-Kan...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Egeli » Pzr May 06, 2007 21:05

Türk-Kan, paylaşım için sağol.Bence filmde,Marx'ın siyasi yanıyla birlikte kökleriyle ilgili dokundurmalar da ağırlıklı olacak,dengenin de bu yönde olacağına inanıyorum filmde.İzleyenlerde ''Komünizm'İn babasına bak'' yorumları ağırlıkta olacak,film sonrasında,bence....
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye

İletiler: 1724

İletigönderen Ram » Pzr May 06, 2007 22:26

Marx Komunizm'in babası da, Marx'ın babası kim onu kimse merak edip araştırmıyor.

Türk-Kan, haber için teşekkürler.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Berco » Pzt May 07, 2007 0:13

Asıl önemli olan 1848'den sonrası...Gençliği veya yaşayışından çok bizi ilgilendiren eserleridir.

"Bugüne kadar filozoflar hep dünyayı yorumladılar,halbuki değiştirmek gerek onu."

Karl Marx
Kullanıcı küçük betizi
Berco
Üye
Üye

İletiler: 166

İletigönderen Veled » Pzt May 07, 2007 16:17

Türk-Kan, haber için teşekkürler sağolun
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen Nihan » Pzt May 14, 2007 12:14

Ram yazdı:Marx Komunizm'in babası da, Marx'ın babası kim onu kimse merak edip araştırmıyor.

Türk-Kan, haber için teşekkürler.

Ram, aklımda kaldığı kadarıyla Marx'ın babası Yahudi asıllı bir avukattı ve mesleğinde ilerleyebilmek için Protestanlığa geçerek oğlunu da 6 yaşında kilisede vaftiz ettirmişti. Yahudi asıllı olduğu felsefesinden belli ya zaten.
[img]http://img340.imageshack.us/img340/5780/nihanimza1kx5.jpg[/img]
Artık beklemiyorum.
Açık bir kapı gördüm.
Şimdi sevgi şehrindeyim.
Boşuna beklemişim.
Kullanıcı küçük betizi
Nihan
Üye
Üye

İletiler: 832

İletigönderen Berco » Pzt May 28, 2007 22:50

Babası niye sizi bu kadar ilgilendiriyor onu anlayamadım,hele babasının dini niye bu kadar sizi ilgilendiriyor onu hiç anlamadım.Babasının yaptığı Marx'ı ne ilgilendirir?

Marx ateisttir ne musevi ne de hristiyandır.

Felsefesinden ancak ateist olduğunu çıkarabilirsin.
Kullanıcı küçük betizi
Berco
Üye
Üye

İletigönderen Nihan » Pzt May 28, 2007 22:59

Musevi olduğunu kabul edersen kitaplı kâfir, ateist kabul edersen kitapsız kâfir. Ne fark etti Berco? Yahudi Yahudi'dir onun içinden parayı, istihdamı kontrolü, efendilik isteğini çıkarıp atamazsın. Karl Marx para sıkıntısı çektiyse bu Almanlar'ın uyanıklığındandır. 8)
[img]http://img340.imageshack.us/img340/5780/nihanimza1kx5.jpg[/img]
Artık beklemiyorum.
Açık bir kapı gördüm.
Şimdi sevgi şehrindeyim.
Boşuna beklemişim.
Kullanıcı küçük betizi
Nihan
Üye
Üye

İletiler: 832

İletigönderen Ram » Pzt May 28, 2007 23:24

Berco, babası da ilgilendirir, soyu da, sopu da, mensup olduğu kuruluşlar da... Bir coşkun içkiye hap atmış, kırk akıllı çıkaramamış hesabı.

Bu şahıs; Illuminati'nin, League Of The Just olarak bilinen, İslâmi kanadının tasarımcı üyesidir. Öyle ya; Illuminati, emekçinin örgütüydü, işçilerin hakları için çalışıyordu öyle mi¿? Marx da zaten Müslüman'dı...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Egeli » Pzt May 28, 2007 23:26

Nihan yazdı:Musevi olduğunu kabul edersen kitaplı kâfir, ateist kabul edersen kitapsız kâfir. Ne fark etti Berco? Yahudi Yahudi'dir onun içinden parayı, istihdamı kontrolü, efendilik isteğini çıkarıp atamazsın. Karl Marx para sıkıntısı çektiyse bu Almanlar'ın uyanıklığındandır. 8)

Genetik özellikleri tabi...Yorumun hoş.Bu yoruma dayanarak,
----------------------------------
Komünizmin babası,Marx
Marx'In babası Yahudi

Komünizmin dedesi Yahudilik
------------------------------------
Faşizmin(babası sayılr)Hitler
Hitlerin babası(atası)Yahudi
Faşizmin dedesi Yahudilik

Ortak paydada bütünleşiyorlar:-D
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye

İletiler: 1724

İletigönderen Berco » Sal May 29, 2007 21:45

Zamanının bütün zenginlerine savaş açacaksın,gerektiğinde cepheye ineceksin,işçi sınıfını Paris'ten İngiltere'ye sürekli destekleyeceksin,hayatın İngiltere kütüphanesinde Kapital'i yazmakla geçecek ve bu kitabınla tamamen varolan sistemi çözümleyeceksin,kurtuluş için sürekli mücadele edeceksin.İşçi sınıfını ezenlere en ağır küfürleri saydırıp,dünyaya rezil edeceksin sonra da sen yahudi doğdun işte şudur budur diyecekler...Desinler...

Şunu unutmayalım ki Marx'ın mirasını sahiplenenler zafere ulaştığı an yahudi bankerler vs. tarihin çöplüğüne yollanacaktır.Bıraktığı miras tamamen sermaye karşıtıdır.Dolayısıyla dünya sermayesinin büyük bir kısmını elinde bulunduran yahudiler için büyük bir tehlikedir.Altında komplo teorileri aramak kadar gereksiz birşey bana göre yok.Çünkü artık Marx öldü ve fikirleri kaldı.Fikirleri ise oldukça açık,hiçkimse onda yahudiliğe bir yatkınlık vs. göremez.Dinler karşısında tutumu nettir.Ki tüm dedikleriniz gerçek olsa bile fikirleri ve gösterdiği hedefler tamamen bununla tezat düşüyor ve herkes ikinciyi biliyor.

Son olarak tarihsel materyalizm'i kuran bir insan "musevi" olamaz.

Musevi olduğunu kabul edersen kitaplı kâfir, ateist kabul edersen kitapsız kâfir. Ne fark etti Berco? Yahudi Yahudi'dir onun içinden parayı, istihdamı kontrolü, efendilik isteğini çıkarıp atamazsın. Karl Marx para sıkıntısı çektiyse bu Almanlar'ın uyanıklığındandır.

Bir insan inanmadığı zaman doğru birşey söyleyemez mi?Bilimsel olarak bir doğruya ulaşması için Tanrı'ya mı inanması gerekiyor?

Anti-semitizm tamamen yahudi egemenlerinin istediği birşeydir.İnsanları doğuştan damgalamak ise ırkçılıktan başka birşey değildir.

Adamın biri çıkıyor efendilerinize karşı ayaklanın diyor,sonra da adam efendilik oluşturmaya çalışmakla suçlanıyor...Bütün bunları deyip kitleleri harekete geçirdikten sonra yahudilik kaç para edecek?

Ayrıca biz kimlerin efendisine karşı "intisaba kalkan" köleleri "lanetlediğini" biliyoruz :!: Efendi konusuna hiç girmeyelim :!:
Kullanıcı küçük betizi
Berco
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal May 29, 2007 21:53

Berco, İbrani olmasında bir sakınca yok. Ama hem İbrani, hem de dünyanın en muamma dolu batınî örgütü ile bağlantın varsa, orada dur. Kaldıki, çatışmalar bunun bizzat kanıtıdır. Sen istediğine inanmakta özgürsün tabi.

Ayrıca burada kimse ırkçılık yapmıyor veyahut anti-semitist değil. Anti-Siyonist çok insan bulabilirsin burada, ben de dahil. Ama anti-semitistlik, Hitlervari bir mevzudur ki, burada Hitler'e saygı duyan da biri bulacağını zannetmiyorum. Nihan arkadaşımız, tıpkı senin gibi inancının gereğiyle konuşmuş.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Berco » Sal May 29, 2007 22:12

Ram, Beni fikirler ilgilendiriyor,yaptığı toplumsal tahliller ilgilendiriyor.Doğuracağı sonuç tüm yahudi kapitalistlerinin kökünü kurtuyorsa bana göre yanlış birşey yok.Ama bu "bağlantı","din" hatta "baba" konularındaki yaklaşım yanlış yerlere varıyor.Şeriatçıların Atatürk karşısındaki tutumu aklıma geliyor.Hiç kimse mükemmel değildir,Marx bir düşünce adamıdır ve fikirlerine bakılır.

Ben de kendisine(Nihan) inancının gereğiyle cevap verdim.Anlayacaktır. :)
Kullanıcı küçük betizi
Berco
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal May 29, 2007 22:28

Berco, fikirleri Yahudi Kapitâlistlerin kökünü mü kurutmuş¿? [img]http://img487.imageshack.us/img487/5927/55mm9nz9.gif[/img] Ben göremiyorum da... Yani şeriatçıların, ATATÜRKe yapıştırdığı iftiraları, bizim burada Marxa yaptığımızı söylüyorsun. :) İlginç ve bir o kadar da komik elbet. Benim sağlam gerekçelerim var. Kısa Illuminatiyi de, uzun Illuminatiyi de, birçok kişiye nazaran iyi bildiğimi düşünüyorum. Ayrıca bunun mükemmellikle alâkası yok. :) Bunun, örgüt bağlantısıyla ilgisi vardır. Tek başına babası İbrani olsun, olmasın, bir şey ifade etmez. Hegel ve Leninin de bağlantıları vardır. Özellikle Hegel, tam üyedir. Lenin'e ise aracılar vasıtasıyla ulaşılmıştır. Dünya ortamını çaktışmaya sürüklediler ve başardılar. Ne Musa kazandı, ne İsa... Kazanan, oyunu oynatandır.

Nihan'a anti-semitist yakıştırması yapmışsın, ona cevap verdim. Nihan da anlar senin yazdıklarını, ben de anlarım.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

Sonraki

Şu dizine dön: Kültür & Sanat Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x