Menderes gibi geldi, Menderes gibi gidecek...

Tartışma Alanı

İletigönderen maydonos » Pzr Şub 01, 2009 18:45

menderesin icraatlarini sonra ozal simdide tayyip devam ettirmekte, songun gibilerde rte soytarisi ve saksakcisi olarak yasamakta...sen kim saniyorsun yok koseye sIkistirmis bilmem ne dayi dayi...kaynak belirtmek yok ...ortalik karistiricisi mahallle dedikoducusu gibi davranmak sana yakismis...ne de olsa basbakanda senin gibi ornek aldigin insandan farkli davransan sasardim..
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen antalyalim » Pzr Şub 01, 2009 20:04

songün kardesim, alakasi olmayan bir konuyu bu baslik altinda nasil tartismaya aciyorsun akla mantiga sigmiyor.Madem ki cok istiyosun, acarsin bi baslik orda edebinle tartisirsin.Böyle provakatör safsatalarla kafani bulandirma.
Senin Tuncay Güneyle bi akrabaligin var mi?
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 522

İletigönderen MansurSah » Pzt Şub 02, 2009 19:40

Çok güzel ve manalı bir sunum olmuş Sema, yürekten teşekkürler!

TürkSolu Dergisi'nin (2003 yılındaki) 40. sayısı da bu başlıktaydı.

Resim

TürkSolu, Sayı 40, İnal Kahramanaoğlu
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

İletigönderen termO » Sal Şub 03, 2009 2:11

Hiç zannetmiyorum Menderes gibi gideceğini...Hayal kurmamak lazım bence...Şu anda Akp'nin iktidardan indirilmesinin en gerçekçi yolu bir kapatma davasından geçmektedir.Ordunun darbe yapacağını zannetmiyorum.2. bir kapatma davası açılabilirse belki kurtulabiliriz Akp'den...Fakat bunun içinde acele edilmeli zira 3-4 yıl içinde 3 tane Anayasa Mahkemesi üyesi emekliye ayrılıcak ve onların yerine ABdullah'ın atacağı isimler gelecektir.Anayasa mahkemesinde 5 kişiyi elde eden Akp'yi artık kapatabilmek İMKANSIZ olacaktır.
Görünüşe göre Davos olayından sonra Akp'nin oyları artacaktır.Yerel seçimlerde oy patlaması yapacakları bir gerçektir ne yazık ki...Kaldı ki Chp eğer kendisine çeki düzen vermezse,Deniz Baykal Atatürk'ün partisine yakışacak şekilde partiyi yönetemezse Akp'nin 2011 seçimlerinden de başarıyla çıkması muhtemeldir ve bu durumda 2016 yılında kadar bunlar başımızda kalacaktır.Bu dönemde Abdullah 2. sefer cumhurbaşkanı seçilirse eğer artık Türkiye için karanlık dönem iyice başlamış olacaktır.Bu durumdaki bir Türkiye'yi hayal edebiliyormusunuz?Akp ordunun komuta kademesini ele geçirmiş,ordudaki Atatürkçü-laik-aydınlanmacı-vatansever generallerimiz yerine ılımlı islamcı,Abd-Ab uşağı yeni generalleri getirecektir...Yargı kurumu başta Anayasa Mahkemesi olmak üzere tamamen Akp ekseninde hareket edecek,Akp'ye rakip olarak görülen partiler anında kapatılacak,susturulacak ve demokratik düzen iyice ortadan kalkacaktır.Daha sonra üniversiteler,sendikalar,odalar,sivil toplum kuruluşları ele geçirilecek,tüm siyaset-yargı-bürokrası Akp tekeline girecektir...
Keşke bunlar bir rüya olsa...Bizler geçim derdimizle uğraşırken Akp en uzak yerdeki köye bile gitmekte,cahil halkı 1 torba kömürle,pirinçle kandırmakta ve oylarını almaktadır...Bu şekilde devam ettiği sürece herşey Akp'nin lehine gibi görünmektedir...Bu yüzden ben Akp'nin ve Erdoğan'ın Menderes gibi gideceğine pek ihtimal vermiyorum...Bu konuda gerçekten çok karamsarım.
Kurduğumuz son devletimiz herhalde 100. yılını göremeyecek,frenk oyunlarıyla-alicengiz oyunlarıyla kahpece yıkılacaktır...
Kullanıcı küçük betizi
termO
Üye
Üye

İletiler: 12

İletigönderen maydonos » Sal Şub 03, 2009 7:57

yanlis bilmiyorsam artik dava acacak savcida kalmadi..bilgisi olan arkadas varsa bilgilendirebilir mi?
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen suleyman32 » Sal Şub 03, 2009 10:53

Evet çok haklısınız elle tutulur yapılan bir şey yok sadece makyaj var var ki onunda çıkmasına az kaldı.
Kullanıcı küçük betizi
suleyman32
Üye
Üye

İletiler: 5

İletigönderen suleyman32 » Sal Şub 03, 2009 10:59

Bazı arkadaşlar AKP den tek kurtuluş yolunun kapatma davası olduğunu düşünüyolar lakin bu şu şartlarda imkansız.Ama şartlar böyle devam ederse kendi sonlarını kendi hazırlayacaklar.Hepimizim bildiği üzere dünyada Küresel kriz var,Ve bütün dünya ülkeleri piyasalarını canlı tutmak için alınması imkansızmış gibi görünen kararlar alınıyor.Bizde elle tutulur bir şey yok.Bizim 5 yılda refahmış gibi görünmemizin tek sebebi sıcak para ve bıyıklı yabancılardır.2001 Krizi eceviti 2009 Krizi AKp yi götürür.
Kullanıcı küçük betizi
suleyman32
Üye
Üye

İletiler: 5

İletigönderen termO » Sal Şub 03, 2009 12:21

maydonos ne yazık ki o da doğru ya...Ordu değil darbe yapmak,artık muhtıra vermekten bile çekinir oldu.First lady'miz türbanlı,Mgk'daki asker etkisi azaltıldı,milletle ordu arasına düşmanlık tohumları ekildi,Kürtçe dil için son gaz çalışmalara devam ediyorlar (üstelik ilginçtir genelkurmay da bunları destekliyor) vs..Tayyip rüzgarı arkasına almış görünüyor,yerel seçimlerden yüzde 99 galip çıkacaktır ne yazık ki...Bu gidişe ''dur'' diyebilecek hiçbir gücümüz yok ne yazık ki...
Kullanıcı küçük betizi
termO
Üye
Üye

İletiler: 12

İletigönderen Ata-Türkçü İhtila » Pzr Mar 15, 2009 3:08

Bu ülke çok Menderes gördü hepsinin sonu mezar oldu sorunun asıl kökeni bilinçsiz cahil olan halk kitlesidir beyinleri uyuşturulmuş bu kitle Türk'ün güneşten parlak ışığıyla uyandırılmalıdır.
Kullanıcı küçük betizi
Ata-Türkçü İhtila
Üye
Üye

İletiler: 37

günahiyla sevabiyla menderes

İletigönderen alamancı » Pzr Mar 15, 2009 13:16

menderesi bende hiç sevmem. Türkiyede birçok seyin bozulmasi onunla basladi. egitimde yozlasma, kücük amerika olma hayalleri, her mahallede bir milyoner yaratma, düzeysizlik, muhalefet ve gazeteciler üzerinde fasist baskilar, bugünkü kadar olmasa da din sömürüsü... ama Menderes halk uyandi da tercihleri degisti diye mi gitti? hayir. Banu Avar'in CIA programinda eger dogruysa Menderesin ipi ekonomik iliskilerde Rusyaya yanasip bir denge politikasi kurmak istedigi için ABD tarafindan çekildi deniyor. menderes Türkiyeye bilerek veya bilmeyerek çok zarar vermis olabilir ama bence o günkü Menderes hükümeti bugünkü AKP kadrolari kadar hain, hirsiz ve satilmis degildi. bu benim izlenimim, tarihi çok iyi bilirim falan diye kesinkes iddia edemem. daha iyi bilen varsa dinlerim.
Kullanıcı küçük betizi
alamancı
Üye
Üye

İletiler: 241

İletigönderen bozkurtlar diyari » Pzr Mar 15, 2009 14:37

Tarih :10 Kasim 1938
Bu tarihden sonrasi hepsi yalan vede sahte.
O zaman bu zaman emperyalist serefsizlerin kucagindayiz.
Hep kolayi secerek, basta gecmisimize, TÜRK MILLETINE vede gelecegimize hainlik etmisler.
Eger toplumun bir bölümü ATATÜRKe ve silah arkadaslarina kin kusuyorsa yada küfür ediyorsa orada büyük
bir sorun var. Gelecekteki cocuklarimiza gecmisini unutturarak gelecegini belirlemek istiyorlar.
Büyük bir reforma ihtiyacimiz var.
Tabiki bu reform ATATÜRKün bizlere emanet ettigi genclige hitabesini okumamiz yetiyor.
Yoksa yok olmaya dogru gidiyoruz.
Bana ne sag diyerek serefsiz amerikan politikalari, nede sol diyerek dogu ülkelerin yönetimi lazim.
Bana ATAMIN mirasi genclige hitabesi yeter..."TÜRK MILLIYETCISI"
Gerisinin cani cehenneme...

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü dogru okuyup onu anlamak lazim.
Halan gecerli o düsünceleri ve bence bu dünya döndükce gecerligini kaybetmeyecek.
Ne mutluki bizlere böyle bir dahi cikarabilmisiz. ATAM'la gurur duyuyorum...
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletiler: 570

Devlet ve Siyaset

İletigönderen jamesB07 » Pzr Mar 15, 2009 21:32

Sema kardesin buraya yukledigi goruntu cok guzel ve cok bilgilendiricidir! gerceklerin herkesin yuzune carpilmasini sag-
lamistir! Songun gibi birileri neden urkmuslerdir ve kimlere satilmislardirki, Sema kardesimizin goruntusune saldirmakta-
dir? Songun takma adli kisinin yazdiklari;kendisinin Turk olmadigini, satilik yazilar yazarak ulusalci sitelerdeki insanlari kiz-
dirmak icin aramiza sokuldugunu gostermektedir! RAM'den bu Songun'u yasaklamasini istiyorum! herkese saygilar!
---TANHU---
Kullanıcı küçük betizi
jamesB07
Üye
Üye

İletiler: 153

Re: Menderes gibi geldi, Menderes gibi gidecek...

İletigönderen sessiz sedasız » Pzt Eyl 28, 2009 22:32

bu eski videoymuş ama yeni izleyebildim büyük emek verilmiş çok güzel olmuş...türkan ablanın facebooka sitemizdeki bazı haberleri ve videoları koyduğunu gördüm...bununla ilgili keşke bir çalışma grubu kurulsa ve bunun gibi ama daha kısa ve son gelişmelerinde dahil olduğu ilgi çekici videolar yapılabilse de facebook yada youtube gibi sitelerde dolaştırılsa...keşke kafam bu tür şeylere çalışsada bende birşeyler yapabilsem ama gönüllü arkadaşlar bunun için vakit harcayamaz mı ? etkili bir mücadele yöntemi olmaz mı ?
Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Kullanıcı küçük betizi
sessiz sedasız
Üye
Üye

İletiler: 988

İletigönderen Neyzensever » Pzt Eyl 28, 2009 23:44

Arkadaslar hayal kurmayalim.....

Cumhuriyet suan IDAM sehbasinda RTE bozuntusu celat.
Kullanıcı küçük betizi
Neyzensever
Üye
Üye

İletiler: 74

İletigönderen alamancı » Pzt Eyl 28, 2009 23:49

Songülü niye sepetliyorsunuz bu toplumda onun gibi düsünen yüzbinlerce beyni yikanmis veya zircahil vatandas var. onlarin düsünce tarzlarini ve hassasiyetlerini anlamamiz gerekiyor birakin konussun hepiniz birden çullanmayin üzerine. bizim dinci aforozcu engizisyondan bir farkimiz olsun öyle degilmi. Songülü garipsemeyin ben onun gibi onlarcasini tanidim. hirsizlik soygun talan yalan din tüccarligi gözleri görmüyor garip sembollere takiyorlar. vay sen türbanima el uzatamazsin vay sen ezanima dil uzatamazsin vay sen dinimi camiye hapsettin... papagan gibi ezberletmisler bunlari. hurafe ve kuru ezberle beyinleri de papagan kadar kalmis. ama bu insanlari anlamak lazim birakin konussunlar. küçükken yetersiz protein almis da olabilirler hor görmeyin. protein ve omega asitleri olmadan biliyorsunuz beyin gelismiyor.
Kullanıcı küçük betizi
alamancı
Üye
Üye

İletiler: 241

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x