MHP'de Birliği Sağlamak Zorundayız / Erdal SARIZEYBEK

Emekli Jandarma Albay - Yazar

Re: MHP'de Birliği Sağlamak Zorundayız / Erdal SARIZEYBEK

İletigönderen K. Milliyeci Torunu » Çrş May 18, 2011 15:47

Daha önce partiler üstü bir aydın portresi çizen Sn. Sarızeybek, yurtsever bir aydındır.
Eski SDK ( Sarızeybek düşünce klübünden ) bildiğim kadarı ile kendisi her zaman partiler üstü durmuştur.
İlk kez bir partiye bukadar açıktan destek verdiğini görüyorum. Ki haklıdır.

AKP seçim sistemi nedeni ile meclise girecek gibi görünen Cumhuriyet Güçbirliği adayları nedeni ile bonus olarak kazanacağını hesapladığı vekilleri kaybedeceği endişesine bürünmüştür.

35 CİA uzmanının destek verdiği psikolojik harekatta, B planı devreye sokulmuş ve MHP yıpratılarak, baraj sorunu yaşaması, oylarının diğer milliyetçi partilere dağılmasının sağlanması, MHP nin barajı geçememesi sonucunun doğması , ve AKP nin de anayasayı tek başına istediği gibi değiştirmeye yetecek kadar bonus milletvekili kazanması planı devreye girmiştir.

Bu bağlamda Sn. Sarızeybek tıpkı Sn. Ram ın dediği gibi belirli bir kesime seslenerek oylarınızı en büyük milliyetçi parti olan MHP de birleştirin demekle kalmamış. MHP ye kızıyorsanız, CHP ye, CHP ye kızıyorsanız MHP ye verin diyerek , sandıktaki son umudun henüz tükenmediği mesajını vermiştir. Sn. Sarızeybeğin olası daha zor günlerde bu konuda farklı açılımları da olabileceği şimdiden kestirilmelidir.

MHP açısından bakarsak, ben buradaki bir çok okurun aksine, Sn. Ram ın sorduğu o güzel sorulara sonuna kadar katılıyorum ve destekliyorum. ( sonraki söyleyiş tarzına değil ).

Bunca zaman AKP ye payanda olan, cemaate selam çakan bir partimidir ? Evet.
Adaylarının profili açısından incelendiğinde o kadroların ülke yönetimine talip olmaması gerektiği de açıktır.
Ancak hem yürekli, hem bilinçli, hem Kemalist, ve muhafazakar kanattan çok Türkçü olan kanat, sürekli yerim dar, yerim dar, oynamaya yenim dar dese de, oluşan güç birliği içinde adaylık beklentilerini boşa çıkarsa da, şu an alel acele oluşan güç birliğini sadece sözde desteklese de, görev günü geldiğinde merkezinde Kemalistlerin yer aldığı ortak cepheye gözünü kırpmadan koşacağı, vatan savunmasında en ön saflarda yer alacağı açıktır.

Partiler üzeri güç birliği açısından en büyük gelişme, bu seçimde Sn. Engin Alanın seçilmesi, daha sonra genel başkanlığı devralması, partiyi daha ilkeli bir çizgiye taşıması, ve ardından da partiler üzeri güç birliğinin gerçekleştirmesin sağlanmasında en önemli fonksiyonu gerçekleştirmesi olacaktır.

Hiç birimizin, Hepimiz kadar güçlü olmadığını hep birlikte fark etmemiz ,
İlkeli, disiplinli bir mücadele bilinci ile çalışmamız,
ortak cephe bilinci ile hareket etmemiz,
yanımızdaki adamları gözünün üzerinde kaşın var gibi söylemlerimiz ile kırıp dökmememiz,
gerektiğini hep brilikte Sn. Ram da dahil olmak üzere öğreneceğiz.

Yineliyorum, bu konudaki söylediklerine, fikirlerine sonuna kadar katılıyorum, ancak söyleyiş tarzına değil.

Dostum ( bu sözcük , ben senin nereden de dostun oluyorum paylaması ile karşılaşmanın göze alınması ile kullanılmıştır ) malesef ki hala ne söylendiği değil, nasıl söylendiğinin dikkate alındığı günlerde yaşıyoruz.

Senin tarzının geçerli olacağı dönem, vatanın bilfiil işgali ile başlayacaktır.

Saygılarımla
Kuvvai Milliyeci Torunu

NOT: Bir kaç gün önce bu mesajı yine bu mealde yazmıştım, ancak gitmedi, nerede yanlışlık yapıyorum bilemedim. Anca zaman buldum yineledim. Umarım bu mesaj gider. /KMT
Kullanıcı küçük betizi
K. Milliyeci Torunu
Üye
Üye

İletiler: 43

İletigönderen Asena Bozkurt » Çrş May 18, 2011 16:24

zaten bende kendisini söylediklerinin yanlışlığı ile değil, tarzından dolayı eleştirmiştim evet, Atatürk böyle savunulmaz, en az RAM in kendisi kadar hatta çok daha fazla konuya hakimim ve söyleyecek sözüm vardır, dediği her şeyin farkındayım ve biliyorum.

Ancak elma ile armutu karıştırarak cevap gelince söyleyecek bir şey kalmıyor, hatta böyle bir üslupla diyalog kurmak imkansızlaşıyor. Bu yüzden onu kendi haline bırakmıştım yoksa sorduğu sorular çok yerinde çok güzel.

Bugün ise daha farklı bir sorun yaşıyoruz.

Gerçekçi olun, meclise girecek 3 parti ve bağımsız adaylar var. 3. Partinin meclise girememesi bize ne ye malolur görmek lazım. AKP ye meydanı boş bırakmamak lazım diye MHP ye istemesemde oy vermek zorunda hissediyorum diye kimsenin beni partizanlıkla suçlamaya, bunu yaparken de "tutarsız bilgiler" sunmaya hakkı yoktur, olamazda.

Neyse o cevapları hatırladıkça sinirleniyorum, böyle devam etmemesini diliyorum ama sanmam çünkü 5 sene önce de bu şekilde yazıp çiziyordu, şimdi de aynı... Klavye kahramanlığı yaparak olmuyor bu işler, gidip o sandıkta oy kullanacaksın doğru düzgün.. Bazen kötü olduğunu bilsen de, kötünün iyisini seçip desteklemek zorunda kalırsınız, ne olursa olsun şöyle bir ortamda MHP ye verilen oy kimseyi pişman etmez artık, buna eminim!

Saygılar, sevgiler...
Kullanıcı küçük betizi
Asena Bozkurt
Üye
Üye

İletiler: 34

İletigönderen Çetin Taş » Çrş May 18, 2011 21:17

Erdal Sarızeybek'in yaptığı her hareket doğru mu?
Hayır.

Yazdığı her şey doğru mu?
Hayır.

Bu yazıyı, verilen mesajı bence bu soruların cevabının HAYIR olduğunu bilerek değerlendirin dostlar.
Kırmayın birbirinizi.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen 77aer77 » Prş May 19, 2011 10:00

erdal bey sizi çok seviyorum yazılarınızı ve kitaplarınız severek okuyorum siz taktir ettiğim temiz geçmişi olan iyi bir asker iyi bir insansınız. sizin siyasete girmenizi ve Osman Pamukoğlu ismine katılmanızı çok isterim. ben eskiden chp liydim gördümki akp ve chpnin birbirinden farkı yok. kılıçdaroğlunun birden bire ekranlara çıkışı ilk başta akp düşmanı görünümünde halkın sevgisini kazanması ve birden bire chp nin başına gelişinde bana göre dışardan birinin parmağı var.
bu dönemde medyanın ve başka güçlerin reklamına izin vermediği hak ve eşitlik partisinden ve Osman pamukoğlu isminden biraz bahsetmenizi ve düşüncelerinizi paylanızı bekliyorum
Kullanıcı küçük betizi
77aer77
Üye
Üye

İletiler: 5

İletigönderen K. Milliyeci Torunu » Prş May 19, 2011 14:27

K. Milliyeci Torunu yazdı:Bu bağlamda Sn. Sarızeybek tıpkı Sn. Ram ın dediği gibi belirli bir kesime seslenerek oylarınızı en büyük milliyetçi parti olan MHP de birleştirin demekle kalmamış. MHP ye kızıyorsanız, CHP ye, CHP ye kızıyorsanız MHP ye verin diyerek , sandıktaki son umudun henüz tükenmediği mesajını vermiştir. Sn. Sarızeybeğin olası daha zor günlerde bu konuda farklı açılımları da olabileceği şimdiden kestirilmelidir.

Sn. Asena Bozkurt;

Dün bu yorumu yapmıştım. farklı açlımları da olabileceğine değinmiştim, ancak sürecin bukadar hızlı ilerleyeceğini bilememiştim.
Bugün Sn. Sarıeybeğin, MHP ye açık desteği, üye oluşu ve parti içinde verilecek görevlere talip olduğu bilgisi geldi.

Aynı günlerde bir de biliyorsunuz Engin paşanın ayağa kalktı kalkmadı polemiği sürmekte. Her iki olguyu birlikte değerlendirecek olursak, kimleri Engin paşanın bu tutumunu kahramanca bri duruş olarak yorumlamakta.

Ben kahramanca değil, ilkeli duruş olarak görüyorum.

Bugünkü Hürriyet web sitesinde fotoğrafa var, RTE konuşma yapmış dönüşte ayağa kalkmamış diye huylanmış, oysaki arka sıralarda da bir sürü zevat ayağa kalkmamış durumda.

Ancak tartışma RTE nin törene iki saat geç geleceğini Engin paşanın kabul etmemesi ile ve" emir değişmez ifadesi" ile başlıyor.

Her neyse asıl söz etmek istediğim ilkeli duruş da değil.

Biliyoruz ki şu an Engin Paşa MHP den aday.
Biliyoruz ki şu an MHP nin üzerine kaset komploları ile gidilmekte, ve MHP yi baraj altına iterek, MHP den çalınan oylar ile AKP ye Bonus vekiller kazandırılmak istenmekte.
Çünkü daha önceki seçimlerde çöpe giden oylar sonucu AKP nin kazandığı bonus vekilleri busefer AKP kazanamayacak çünkü Güçbirliği adayları vekil olacak.

O durumda emperyalizmin görevlendirdiği danışmanlardan destek alarak B planını gündeme getirdiler, ve MHP yi yıpratmaya çalışıyorlar.

MHP kim ?
Bunca zaman "devlete saygılıyız" bahanesi ile en kritik oylamalarda AKP zihniyetine payanda olan , ilkeli duruş gösteremeyen , cemaate selam çakan, susan, ilkeli bir mücadele yapamayan, bir parti. Elindeki ülkü ocakları gibi, disiplinli ve örgütlü bir kitleyi mücadelede etkin bir şekilde kullanamayan bir parti.

Meydanlarda okadar "Susma sustukça sıra sana gelecek" diye bağıran gençler her halde MHP binalarının önünden geçerken sloganı değştirmeleri gerekiyordu ki
"payanda olma, payanda oldukça sıra sana gelecek" diye bağırmaları gerekiyordu ki hazretlerde jeton düşsün.

Ben MHP nin şu an baraj sorunu yaşamayacağını düşünüyorum, en son bunca yıl partiler üstü kimliğini yakından bildiğim Sn. Sarızeybek de MHP ye desteğini bu kritik günlerde açıkladı.

MHP nin ne olursa olsun, baraj sorunu yaşamadan, kendi vekillerini bonus vekil olarak AKP ye kaptırmadan bu seçimi geçmesi gerekiyor. O nedenle bunca yıl partiler üzeri kimlik taşıdığını her fırsatta ifade eden Sn Sarızeybeğin MHP ye bugünlerde verdiği bu desteği , aslında yarın oluşturulacak GERÇEK GÜÇBİRLİĞİ ne bir destek olarak yorumlamak, ve desteklemek gerektiğini düşünüyorum.
( MHP propagandası yapılacak yer burası değil diyen Sn. Ram a da bu nedenle eleştiri getiriyorum, çünkü süreç çok kritik ve çok hızlı şekilde işliyor)

Engin Paşanın, genel merkezde Genel başkan yardımcısı odası hazırlandığını basından okuyoruz.
Bence ilk kongrede Engin paşanın, genel başkan adaylığını da koyup, MHP çizgisini İLKELİ mücadele yapan, gerçek Atatürkçü bir çizgiye taşıması sürpriz olmayacaktır.

(Ne yani şimdi MHP gerçek Atatürkçü cizgide değil mi ?" diye gelecek eleştirilerden önce , lütfen bir önceki seçimlerde MHP nin yüksek oy aldığı seçim bölgelerinde, son referandumda yaşadığı dehşet oy kaybını, AKP zihniyetine payanda olan o desteği, nasıl açıklarsınız önce onu düşününüz öyle eleştiriniz )

Sn. Sarızeybek gibi kadroların da MHP kadroları içinde bulunması, MHP nin Muhafazakar kesimlerinin de Türkçü, Atatürkçü, ilkeli bir çizgiye gelmesini sağlayacak, ve GERÇEK GÜÇBİRLİĞİNİ çabuklaştıracak ve kolaylaştıracaktır.

Dikkat edilirse Sn. Banu Avar gibi Türkçü, Avrasyacı, kanat önderleri, şu anki güçbirliğini desteklediklerini sözde ifade etmektedirler ancak , yine de oluşan güçbirliğinin, bizim de özlemimiz olan Sağcısı, solcusu, sosyalisti, Ülkücüsü, demokratı, dindarı, Türkçüsü, Kemalisti ile oluşacak daha güçlü bir güçbirliği olmadığının altını çizerek, sadece sol tabanlı zayıf bir güç birliği olduğunu eleştirmekteler. ( Bakınız: Sn. Avarın Sandık kafalı olmak başlıklı makalesi )

Ancak yine de Sn. Avarın hakkını teslim etmek gerekiyor, o da ilerde oluşacak gerçek ve güçlü güçbirlği için bugünkü oluşan ve kendisinin sadece sol tabanlı dediği "güçbirliği oluşumundan, öğrenecek çok şeyimiz var" demesidir.

Umarım bu akşam Güçbirliği yemeğinde Sn. Avarın kendisini görürüz, ve artık Türkçü/Avrasyacı kanattan sık sık duyduğumuz "yenim dar, yenim dar, oynamaya yerim dar", bahanelerinin zamanı olmadığını, insanları sadece birlik olmaya çağırmanın bugün artık yeterli olmadığını, önlerine düşüp İLKELİ BİR BİRLİKTELİK için kitlelerin yollarını da aydınlatmaya başlamanın gerektiğini, hala sandıkta umut var olduğunu söyleyip, neden bu seçimlerde GÜÇ birliğinden aday olmadıklarını da yüzüne karşı eleştirebiliriz.

Saygılarımla
Kuvvai Milliyeci Torunu
Kullanıcı küçük betizi
K. Milliyeci Torunu
Üye
Üye

İletigönderen Asena Bozkurt » Prş May 19, 2011 17:42

K. Milliyeci Torunu yazdı:MHP nin ne olursa olsun, baraj sorunu yaşamadan, kendi vekillerini bonus vekil olarak AKP ye kaptırmadan bu seçimi geçmesi gerekiyor. O nedenle bunca yıl partiler üzeri kimlik taşıdığını her fırsatta ifade eden Sn Sarızeybeğin MHP ye bugünlerde verdiği bu desteği , aslında yarın oluşturulacak GERÇEK GÜÇBİRLİĞİ ne bir destek olarak yorumlamak, ve desteklemek gerektiğini düşünüyorum.
( MHP propagandası yapılacak yer burası değil diyen Sn. Ram a da bu nedenle eleştiri getiriyorum, çünkü süreç çok kritik ve çok hızlı şekilde işliyor)

Engin Paşanın, genel merkezde Genel başkan yardımcısı odası hazırlandığını basından okuyoruz.
Bence ilk kongrede Engin paşanın, genel başkan adaylığını da koyup, MHP çizgisini İLKELİ mücadele yapan, gerçek Atatürkçü bir çizgiye taşıması sürpriz olmayacaktır.

Bu yorum benim bakış açımı gayet güzel özetliyor, idealist bakmayı tabiki biliyoruz, asıl doğrunun ne olduğunu hepimiz biliyoruz ama mantıklı ve gerçekçi bakmayı da bilmek gerekiyor her şeye rağmen...

En az iki yıldır güç kazanamayan güç birliği, şu dar zaman da alternatif bir şekilde yapılamayacağına göre, şimdilik MHP ile durumu idare etmek gerekiyor.

Seçimden sonra yine bildiğimiz yolumuza bakacağız, seçim sonuçları bizim moralimizi biraz bozacak, bu gerçeği de bilerek kendimizi hazırlayalım, bundan daha kötüsünde çok daha fazlasını yapabilmiş bir milletiz, yine yapacağız, bu seçimlerde asıl istediğimizi gerçekleştiremeyecek olsak da vazgeçmeden, moralimizi bozmadan, adeta küllerimizden doğarak ayağa kalkacağız, en tepeye çıkacağız, buna eminim.

Herkese saygılar, sevgiler.
Kullanıcı küçük betizi
Asena Bozkurt
Üye
Üye

İletigönderen Asena Bozkurt » Cum May 20, 2011 9:02

YILMAZ ÖZDİL YAZDI

Ecevit hastaydı, yürüyemiyor, bırakmıyordu, İsmail Cem ile Hüsamettin Özkan gidişatı değiştirmek için ayrıldı, yeni parti kurdu, sol için umut oldu... O da ne? ABD’den gelen arkadaş “ben de varım” dedi, işin içine girdi, n’oluyo demeye kalmadan, “ben artık yokum” dedi, çarşı karıştı tabii, satan satana, lider adayı İsmail Cem aniden bertaraf oldu.

Mehmet Ağar ile Erkan Mumcu, ortak oldu, barajı geçmelerine kesin gözüyle bakılıyordu, tarih başka akacaktı, bi katakulli, darmadağın, ikisi de tasfiye oldu.

Cem Uzan, parti kurdu, bismillah, üç ayda langırt diye yüzde yedi’yi geçti, faktör oldu... Ve, hızar çalıştı, onu da biçti.

Tuncay Özkan, partisi marjinaldi
ama, milyonları sokağa dökmeyi başarıyordu, doooğru Silivri’ye... Doğu Perinçek, milyonları sokağa dökemiyordu ama, ne diyecek diye milyonlar onun ağzına bakıyordu, takır takır anlatıyordu çünkü... Paket, Tuncay’ın yanına.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri düştü. Herkes dinleniyor, herkesin o anda nerede olduğu biliniyor, kokpitteki gazetecinin imdat çığlıkları canlı yayında, köylüler düşse düşse şuraya düşmüştür diyor, nafile, öldüğünden emin olunana kadar kıç kadar arazide bulunamadı.

Deniz Baykal’a komplo; cezaevine gönderilemediği için evine gönderildi.

Açın haritayı... Tanganika’dan Yeni Zelanda’ya, Güney Afrika’dan Norveç’e kadar, son 8-9 senesindeki siyaset sahnesinde, bu kadar “tesadüf”ü olan
bi başka ülke gösterebilir mi kimse?

Sağcı-solcu olmaya gerek yok.
Bakarkör olmak yeterlidir.

Sıradaki hedef...
Devlet Bahçeli’dir.
Kullanıcı küçük betizi
Asena Bozkurt
Üye
Üye

İletigönderen MuhammedMustafaKemal » Cum May 20, 2011 22:26

Gençler iyi güzel tartışmışsınız, partiyide seçmişsiniz MHP, eleştirmişsinizde, tarafda tutmuşsunuz, yalonız birşeyi aslında birini gözden kaçırmışsınız. ÜMİT ÖZDAĞ bu adama dikkat edin, ASAM'ın kurucusu, nasılki Amerika projelerini büyük bir kurula yaptırıyor, Türkiyenin projelerinide bu adam çizdi belirledi. Bu adam büyük bir deha zehir gibi, bu adama dikkat edin. Bu adam 2. Atatürk olur demiyorum ama iyi bir stratejist, emperyalizme akan derenin yönünü değiştirebilir. Allah yardımcısı olsun, ama bu adama dikkat edin, takib edin ve destekleyin inanın pişman olmayacaksınız.
Kullanıcı küçük betizi
MuhammedMustafaKemal
Üye
Üye

İletiler: 9

İletigönderen Çetin Taş » Pzr May 22, 2011 14:04

MuhammedMustafaKemal yazdı:Gençler iyi güzel tartışmışsınız, partiyide seçmişsiniz MHP, eleştirmişsinizde, tarafda tutmuşsunuz, yalonız birşeyi aslında birini gözden kaçırmışsınız. ÜMİT ÖZDAĞ bu adama dikkat edin, ASAM'ın kurucusu, nasılki Amerika projelerini büyük bir kurula yaptırıyor, Türkiyenin projelerinide bu adam çizdi belirledi. Bu adam büyük bir deha zehir gibi, bu adama dikkat edin. Bu adam 2. Atatürk olur demiyorum ama iyi bir stratejist, emperyalizme akan derenin yönünü değiştirebilir. Allah yardımcısı olsun, ama bu adama dikkat edin, takib edin ve destekleyin inanın pişman olmayacaksınız.

İlk mesajını bu konuda yazman ilgimi çekti. Sırf bu mesaja bunu yazmak için üye olmadın umarım?
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen MuhammedMustafaKemal » Pzt May 23, 2011 0:05

[mod="bezgin"]Forum Kuralları

4. Fıkra dahi olsa, Türk gelenek ve göreneklerine aykırı yazılar yayınlamak; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, cinsellik içeren yazılar yazmak ve bu konularda gereçler yayınlamak, küfürlü yazışmak, küçük düşürücü iletiler göndermek yasaktır.

20. Forumda, Türkçe Yazım Kuralları geçerlidir. Uygun yahut hoş görülmeyen içerikler silinir. Bu uygulama, genellikle beş satırı aşan düzensiz ve hatalı içeriklerde uygulanır. Bu hoşgörünün kötüye kullanımında ise, ilgili kimse uyarılır.

Ek Kurallar

--------------------------------------------------------------------------------

1. Forum içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yıkıcı ve yakıcı tasarı veyahut görüşleri savunmak, övmek yasaktır. Kuralı ihlâl edenler, forumdan uzaklaştırılacaktır.

C) Budunsal (etnik) ve mezhepsel (dinsel kol) ayrılıkları aşılamak, yurt bütünlüğüne tehlike oluşturacak şekilde ilgili ayrılıkları savunmak, ek kurallara aykırıdır.[/mod]
Kullanıcı küçük betizi
MuhammedMustafaKemal
Üye
Üye

İletigönderen baragakal » Pzt May 23, 2011 1:29

Ram yazmis:

SARIZEYBEK, belli bir kesime seslenmiş ve hain ampûle oy vereceğinize, bunlara oy verin demiş. Yazının özeti budur, çok deşmeye gerek yok; ne var ki burası Güncel Meydan, burada ampûle kıyısından köşesinden ilgi duyanlar bir dakika dahi barınamaz; dolayısıyla "MHP'de birleşelim" yaymacasının burada hiçbir anlamı yok.

Yazinin ozetinde-hedefinde anlasiriz, lakin niye paylastigimi, tartismayi nereye koydugumu hemen altina gelen yorumumda bulursun.
Yonetici duzenlerken ikisini birbirinden ayirmis.

-
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

İletigönderen Çetin Taş » Pzt May 23, 2011 1:51

MuhammedMustafaKemal yazdı:denk gelmiş :) benim şu ara işlerim gerçekten çok yoğun, pek ilgilenemiyorum aslında diğer konulara da yazacaktım ama gerçekten burası sallama bi yer değil, gençler gerçekten çok bilgili. Hepsi Allah'a emanet olsun ama gençler şunu bilsinki "kürtlere, kürdistan hayaldi, şimdiyse adım adım yaklaşmaktalar, bu bir yarış bu bir haykarış ve bizim gönlümüz Turan'dan yana" artık onlar nasılki kürdistan hayallerini alanade ve gerçekçi şekilde söylüyorlar, nasılki o çirki kadın çıkıpda "siirtide kürdistana kattık, ığdırıda aldık kürdistanın sınırlarını belirledik" diyebiliyor, artık bizlerinde dirilip Kırgızistanıda kattık, özbekistanıda aldık yaşasın Türk birliği yaşasın Turan dememiz lazım, evet Türk birliği hayaldi gerçek olacak

Evet, buradaki arkadaşlar memleketini, vatanını, milletini, bayrağını, Atatürk'ü seven arkadaşlardır.
TURAN'ı savunmak tabii ki bileceğin iş ama Türkiye bize yeter düşüncesindeyim, yeter ki onun sınırlarını koruyabilelim, sahip çıkalım, böldürmeyelim, topraklarımızın üzerinde emelleri olanlare bu toprakları dar edelim.

Gerçekçi olmak lazım.

Türkiye'nin dirliğini ve birliğini sağlayalım. Ondan sonra belki fiziki anlamda bir TURAN olmaz, çok ütopik. Ama AB benzeri TÜRK CUMHURİYETLERİ EKONOMİK TOPLULUĞU tarzında ve tadında; gümrük birliği ve üye ülkeler arasında serbest dolaşımın olduğu bir birliktelik bence olabilecek en güzel TURAN'dır. Zaten ekonomik birliktelikten sonra bir de TÜRK DEVLETLERİ ASKERİ İŞBİRLİĞİ ÖRGÜTÜ gibi bir organizasyon kurulduğunda işte o zaman al sana TURAN.

Bunun dışında ki TURAN düşüncelerine katılmıyorum, gerçekleştirilmesini imkansız ve anlamsız görüyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Pzt May 23, 2011 2:33

baragakal yazdı:Ram yazmis:

SARIZEYBEK, belli bir kesime seslenmiş ve hain ampûle oy vereceğinize, bunlara oy verin demiş. Yazının özeti budur, çok deşmeye gerek yok; ne var ki burası Güncel Meydan, burada ampûle kıyısından köşesinden ilgi duyanlar bir dakika dahi barınamaz; dolayısıyla "MHP'de birleşelim" yaymacasının burada hiçbir anlamı yok.

Yazinin ozetinde-hedefinde anlasiriz, lakin niye paylastigimi, tartismayi nereye koydugumu hemen altina gelen yorumumda bulursun.
Yonetici duzenlerken ikisini birbirinden ayirmis.

-

Offtopic :
Yorum ayrı yazılır, kim ayırdıysa doğrusunu yapmış; bu, yorumun daha açık görünmesini sağlar ki ben de açık açık gördüm. İlgili yorumda -sanki burada (yazı konusundaki gibi) ampûle yakın olanlar, oy verecek olanlar varmışçasına yapılan/yapılacak olan- MHP yaymacasının gereksizliğinden söz ediliyor, yazının neden eklendiği sorusu sorulmuyor, ekleyene de söz edilmiyor.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen K. Milliyeci Torunu » Pzt May 23, 2011 10:32

MuhammedMustafaKemal yazdı:....... bu bir yarış bu bir haykarış ve bizim gönlümüz Turan'dan yana" ......
artık bizlerinde dirilip Kırgızistanıda kattık, özbekistanıda aldık yaşasın Türk birliği yaşasın Turan dememiz lazım, evet Türk birliği hayaldi gerçek olacak

Sn. MuhammedMustafaKemal,

Yukarıdaki alıntıya iki soru ile yanıt vermeden önce daha önceki mailinizde işaret ettiğiniz Sayın Ümit Özdağ konusunda ki düşüncelerimi paylaşmak isterim.
Gerek temas ettiğim MHP vekilleri, gerekse de MHP li aydınlar yazılarında dayandıkları kitlenin profilini çok net çizerler.

Fazla kitap okumayı sevmeyen, ideolojik açıdan daha çok kendisine söylenileni kabul eden, geniş bir kitlemiz var derler ki haklıdırlar. Onların söylemediği ve benim haksızlık etmemek için eklemem gereken çok önemli bir özellikleri daha vardır ki, ocak disiplini ile büyümüşlerde özellikle örgütlülük, disiplin oldukça yüksek seviyededir ve bu özellikler gelecek günler için çok büyük önem arzetmektedir.

Kısaca liderini izleyen, fazla okuyup yazmayan, ancak kendisine söyleneni harfiyen yapan, disiplinli bri örgütsel güçtür, MHP liler ve gençlik teşkilatı olan Ülkü Ocakları dersek çok da yanlış yapmış olmayız.

Seçimden sonra ayın 15 inden sonra ciddi bir ayaklanma içinde olunması yönünde emir imralıdan çıkmıştır. Olası kötü bir senaryo da bu ayaklanma karşısında kitleleri kontrol edecek, sevk ve idare edebilecek, liderliği açık olarak kabul edilecek, liderlere ihtiyaç olacağı kesindir.

Şu an vatan savunmasında yine örgütlü, disiplinli bir gençlik örgütü daha vardır. TGB li gençler, meydanları, emperyalsitlere ve yerli işbirlikçileirne koydukları zeki ve disiplinli eylemler ile dar etmektedirler. Bu gençlerin özellikleri ise, daha fazla okumaları, ideolojileri tartışa tartışa kabul etmeleri, büyük fedakarlıklar ile şu an mücadeleinin için de var olmalarıdır.

Sonuçta elde avuçta sadece iki tane örgütlü ve disiplinli gençlik örgütü vardır. Biri etkin mücadele içindedir, diğeri sanırım özellikle dışarıda tutulmaktadır.

Sn. Ümit beyin ellerinden öperim, çok derin bir stratejisyen olduğunu biliyorum. Ancak, olası bir kalkışma, ve olası bir dış destek sonrası ( libya da ki gibi hukuki zemini de hazırlanmış bulunan) dış müdahale durumu ortaya çıkarsa, vatan savunmasında, Efsane komutan Sn. Engin Alanın, ve kadrolarının kitleler üzerindeki liderliği tartışılmaz üstünlük sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Aynı şekilde, bugün TGB nin seçim çalışmalarında destek verdiği Sn. Çetin Doğanın ve diğer vatansever komutanların da öyle bir kötü senaryo da liderlikleri tartışılmaz üstünlük sağlayacaktır.

Ayrıca bu liderler söz konusu iki kitleyi de ilkeli bir güçbirliği çatısı altında bir araya getirebilecek uyumu sağlayacaklardır görüşündeyim.

Yukarıda ki alıntıya gelince,izninizle size İki sorum olacak.

ilki önce vatan fikrinde hem fikiriz değil mi ? Önce vatan , önce misak - milli. Sonra çağın koşullarının getirdiği Turan. Söz konusu Turan artık hak verdiğim Sayın Çetin beyin söylediği gibi mi olur, daha ilersinde mi , daha gerisinde mi olur bilemem, ama size söz, Vatanı kurtardıktan hemen sonra ben de varım sizin yanınızda o mücadelede. Ancak vatan kurtulana kadar lütfen iki gözümüzü de sadece kendi vatanımıza kast eden düşmanlara dikelim. Birini bile daha sonraki bir hedefe dikersek, bugünkü , vatanımıza kast eden düşmanı bulmak için sadece bir gözümüz kalmaz mı ?

İkinci sorum ise ? Turan konusunda örnek verdiğiniz, söz gelimi, Kırgızistan, Özbekistan gibi ülkelerin 80 seneden fazla olarak Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler birliğinde yer aldığını, ciddi bir sosyalist eğitimden geçtiğini, kültüründe ciddi asimilasyonlar olduğunu, O ülkelerin artık Enver paşa dönemindeki o naif ülkeler olmadığını, en azından Sosyalist düzene yakın olduklarını, Türkiye de ki MHP/ Türkçü/Turancı/ Avrasyacı kadroların ise sosyalist sisteme oldukça uzak olduğunu, oradaki ülkelerin ciddi bir anti amerikancı yapı içinde olduklarını, buradaki kadroların ise yeni yeni ABD yi suçladığını, bilmek ve ona göre o ülkelere bugün, eskisinden çok daha farklı ve çok daha gerçekçi bir şekilde yaklaşmak gerektiğinin herhalde farkındasınızdır değil mi ?

Saygılarımla

Kuvvai Milliyeci Torunu
Kullanıcı küçük betizi
K. Milliyeci Torunu
Üye
Üye

İletigönderen MuhammedMustafaKemal » Pzt May 23, 2011 12:25

babacım ben Türk Milliyetçisiyim, vatan kurtulsun da, Turanda teferruatlar arasına girer bi müddet önce vatan önce vatan önce vatan
Kullanıcı küçük betizi
MuhammedMustafaKemal
Üye
Üye

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Erdal SARIZEYBEK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x