MHP'de Birliği Sağlamak Zorundayız / Erdal SARIZEYBEK

Emekli Jandarma Albay - Yazar

MHP'de Birliği Sağlamak Zorundayız / Erdal SARIZEYBEK

İletigönderen baragakal » Pzr May 15, 2011 5:38

MHP'de Birliği Sağlamak Zorundayız

Demokrat Parti, Anavatan ve Doğruyol partileri birleşimi, biri Özal diğeri Çiller siyaseti, yani biri terörü silahlı güç haline getiren siyaset, diğeri ise bu silahlı güce halk desteği sağlayan siyasetin adı ve birleştiler ve oldu DEMOKRAT PARTİ..

Birleştiler ve bir Genel Başkan seçtiler, Namık Kemal Zeybek, bizim bildiğimiz bir ülkücü yani MHP’li idi ama şimdi sanırız eski ülkücü oldu, hani şu son günlerin modası olan eski ülkücü…

Ama bizim bildiğimize göre ÜLKÜCÜ’NÜN ESKİSİ OLMAZ, ama şimdi oldu, yaptılar, bu AKP siyaseti referandum öncesi bunu da çıkardı, bir takım kişiler ekrana getirildi ve MHP aleyhine propaganda yaptırıldı ve yapanlara da eski ülkücü dendi, yazık, ülkücünün eskisi olmaz…

Eski ülkücü olmaz, ülkü bir idealdir, kendine eskici diyenler bizden değildir…

Hatırlarsınız, Demokrat Parti’ye ÇİLLER düşünülüyordu ve “Başbakan’ın onayı olmadan Çiller gelemez” deniliyordu, ama şimdi Namık Kemal Zeybek geldi, öyleyse Namık Kemal Zeybek Başbakan’dan icazet aldı, bu işin anlamı işte bu bizce, peki ama neden?

AMAÇ: MHP’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarını bölmek ve bu şekilde yüzde 10 seçim barajı altına çekmeye çalışmak, bu açık ve nettir…

Öte yanda, Muhsin Yazıcıoğlu’nu trajik bir kaza sonucu kaybettik, (BBP) Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı, Alperenler ve yeni bir genel başkan seçtik, 12 Eylül referandumuna gittik ve bu yeni genel başkanımız referandumda “EVET” dedi, yani AKP’ye “EVET” diyen yine bir ülkücü ile karşı karşıya kaldık…

Bizim bildiğimiz ülkücü, Türk kimliğini yerden yere vuran, Türk Milleti kimliğini Anayasa’dan çıkarmaya çalışan, ben Türk’üm dahi demekten kaçınan bir AKP siyasetine EVET demez, ama rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’ndan sonraki genel başkan, ülkücü genel başkan EVET dedi, bilmem ki ALPERENLER de EVET dedi mi, sanmıyorum…

Peki ama neden?

AMAÇ: MHP, Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarını bölmek, bu şekilde yüzde 10 seçim barajı altına çekmeye çalışmak ve TBMM’ne girmesini engellemek…

Allah korusun, MHP seçim barajına takılırsa eğer, Anayasa’yı tek başına değiştirecek bir çoğunlukla AKP Meclis’e girecek!

Eğer ki bu senaryo tutarsa, Anayasa değiştirilecek ve binlerce yıllık Türk kimliği, Türk Milleti, Türk vatanı, Türk Bayrağı kutsal kavramlar rafa kaldırılacakmış, çok kimlikli ama aslında kimliksiz, çok dilli ama aslında dilsiz, çok dinli ama aslında dinsiz, çok topraklı ama aslında kaynağı olmayan vatansız bir topluma dönüştürülecekmişiz, bunun adı da İLERİ DEMOKRASİ imiş…

AKP ve ardındaki ABD, AKP ve ardındaki AB, AKP ve ardındaki İsrail MHP’yi bu ileri demokrasi önünde bir engel görüyormuş, hesap bu, kitapları bu…

Ne yapacaklarını şaşırdılar, GÜÇLÜ MHP’yi parçalayabilmek için ne yapacaklarını şaşırdılar, şimdi yeni bir parti daha kurdular, adı Milliyetçi Muhafazakâr Parti imiş, reklamlarda görüyoruz ve kim olduğunu dahi bilmiyoruz, olsun, kimsenin gücü buna yetmez, ülkücü olmak bir idealdir, parayla satılmaz, satın da alınmaz, ülkücülük yürektedir…

Ne yapacaklarını gerçekten şaşırdılar, Başbakan ikide birde milliyetçilere çatıyor sanki milliyetçilik nedir biliyormuş gibi, korkuyorlar Güçlü MHP’den, onca telaş bundan…

Şimdi de kasetler çıktı, insanlarımız izleniyor, tuzak kuruluyor, tuzağa çekiliyor ve bu ahlaksızlık üzerinden siyaset yapılıyor, MHP karşıtı bakalım daha ne oyunlar oynanacak, olsun yine de yetmez, Atatürk milliyetçiliğini yok etmeye kimsenin gücü yetmez…

Alperenler AKP siyasetine, ne olursa olsun, artık destek vermez, inandığımız budur…

Kemal Derviş’i hatırlıyor musunuz, ABD’den geldi CHP’yi paramparça etti ve gitti…

CHP şimdi Kılıçdaroğlu ile toparlandı ve halk desteği artıyor, güçlü CHP…

Şimdi bunun yanına bir de GÜÇLÜ MHP’yi koyun, bu ne demektir biliyor musunuz, AKP’nin elinden iktidarı almak demektir, AKP’nin elinden devlet gücünü almak demektir, bu nedenle GÜÇLÜ MHP önemlidir…

Anadolu vicdanı Demokrat Parti’yi silmiştir, 22 Temmuz’da birleşmeyerek iktidarı AKP’ye veren Demokrat Parti’yi vicdanında mahkûm etmiştir, göreceksiniz Anadolu Demokrat Parti’ye oy vermeyecek, değil barajı aşmak, yanına bile yaklaşamayacaktır, çünkü Anadolu 22 Temmuz seçimlerinde aldatıldığını düşünmektedir, hem Mumcu-Ağar ikilisinden hem de Yaşar Büyükanıt teklisinden…

MHP üzerinde oynanan oyunlar bir tuzaktır, bu tuzağa düşmeyiniz…

MHP’de birliği sağlamak zorundayız, ülkemiz ve çocuklarımızın geleceği için…

Ey Milliyetçiler!

Ey Muhafazakârlar!

Ey Alperenler!

Ey Ülkücüler!

Ey Türk Milleti, bugün söz konusu olan vatandır ve vatan tehlikededir!

GÜÇLÜ MHP, ÇIKIŞ YOLUMUZ OLACAKTIR…

Gün; Milliyetçi Hareket Partisi’nde oyları birleştirmek ve sandıkta birleşmek zamanıdır.

MHP’ye mi kızıyorsunuz, olsun, o zaman CHP’ye oy verin…

CHP’ye mi kızıyorsunuz, o da olsun, yüreğiniz rahat olsun ve MHP’ye oy verin, ama mutlaka oy verin, AKP siyasetini iktidardan almanın tek demokratik çıkış yolu budur…

Her ikisine de kızıyorum, bu yüzden AKP’ye oy vereceğim derseniz, işte bu olmaz, bu mertlik olmaz, vatan tehlikede diyerek adım adım Anadolu’yu gezen bizler için bu doğruluk olmaz…

Vatanın, AKP siyaseti yüzünden, tehlikeye düştüğü göre göre hala ona oy vermek delikanlılığa da sığmaz, o zaman çıkın yiğitçe BEN AKP’YE OY VERECEĞİM deyin, deyin ki, yarın Anadolu’da bir ateş yanarsa, çocuklarımız da bilsin bu ateşe benzin dökenleri, biz soramazsak dahi Türk tarihi bilsin kime hesap soracağını…

Bu mesele artık bir siyasi parti meselesi olmaktan çıkmış ve bir vatan meselesi haline gelmiştir, vatan olmaz ise din de olmaz, iman da, bayrak da olmaz, namus da!

Bunu aklınızdan hiç çıkarmayın…

Erdal SARIZEYBEK, 14 Mayıs 2011
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

Re: MHP'de Birliği Sağlamak Zorundayız / Erdal SARIZEYBEK

İletigönderen baragakal » Pzr May 15, 2011 9:03

Sarizeybek'in Mhp'yi ve ulkuculugu oven tanimlarina zerre kadar katilmam.
Bu partinin dune kadar hem Turk milliyetçiligine hem de memlekete verdigi zarar ortada.
Fethullah, Mhp uretmesi milliyetçiligin duacisi, bu agaçtan çok meyve yedi.
Akp kurulurken bir tasini demokrat taban koyulduysa iki tasi bunlarin "kadrolarimiz" dedigi firildaklar getirdi.

Evet, dune kadar Bahçeli ne olursa olsun abilerini uzmedi, "sus sabret" dediler dinledi, karaktersizce ve akilsizca hizmet etti, Cumhurbaskani seçilecek meclise tipis tipis gireceksin dediler girdi. Ne Mutlu Turk'um demeyi ilkellik sayan Abdullah Gul, sayesinde cumhura baskan oldu. Ve sonunda bitti, sistemin ittigi yer itibariyle sifir noktasina geldi, yok olmasi gerekiyor çunku burdan ote kendisine soylenebilecek ne bir abi sozu ne de kaçacak yer kaldi.

Aslinda, yok olmus olmasi gerekirken Yeniçag gazetesi, yani Sabahattin Onkibar, Aslan Bulut ve bir grup vatansever sayesinde hala yasiyor ve gerçekte hak etmedigi bir
dusunceyi, hakkiyla beceremedigi bir mucadeleyi temsil ediyor.
Yeniçag sayesinde bence seçimin kilit tasi pozisyonunda. Sarizeybek meclis disina atilmalari için yapilan bir çok seyi yazmis, biz de izliyoruz. Kasetler pespese patlayinca, kursulerde agzi kopuren Bdp'lilerin nasil hiz kestigini de izledik.

Seçim sonrasi senaryolar ve Yenicag'in verdigi mucadele adina, Mhp, ustunde dusunulmesi gereken bir seçenek.
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

İletigönderen Asena Bozkurt » Pzr May 15, 2011 9:28

MHP de birleşme düşüncesine sonuna kadar katılıyorum, gönülden ideolojik bir bağım yok ancak bugün mantıklı olan, gerçekçi olan, MHP de oyları birleştirmektir. Evet çok eksiği gediği var ama kötünün iyisi olarak bugün mecburen böyle yapmalıyız. Meclise üç partinin barajı geçerek gireceği gayet aşikar iken oyları bölüp AKP ye haddinden fazla güç vermenin manası yok diye düşünüyorum.

Eskiden CHP ve MHP de toplansın oylar derdim ama CHP değişim yapıcam deyip Y-CHP olunca, AKP'lileşince geriye sadece "tatmin edici olmasada" MHP kaldı.

ne HEPAR'a, ne SAADET'E, ne DP'ye, ne de diğer küçük partilere atılan oylar bir işe yaramayacak, barajı geçemeyeceklerini onlara oy atacak olanlar dahi biliyorlar, itiraf etsin herkes kendine bunu, bırakın bugün tüm ideolojileri... Hepsi AKP ye atılmış oylar gibi olacak bu seçimde. Bu partilerin liderlerini de severim ama Türkiye' yi daha çok sevdiğim için MHP diyorum tekrar. Sırf AKP nin gücünü olabildiğince kırmak için buna mecbur hissediyorum.

Açıkçası MHP nin %20 lere yaklaşacağını düşünmeye başladım her şeye rağmen.

Bugün AKP siyasetinin şiddetinden kurtulmak, en azından büyük ölçüde kırmak için MHP diyelim, yarın yine hepimiz kendi yakın hissettiğimiz partiye oy veririz, nasıl olsa bu ülkeye bunlar gibi ihanet etmeyeceğiz, sadece kim daha iyi yönetecek yarışına gireceğiz, ama bugün durum çok farklı.

Herkese saygılar,sevgiler...
Kullanıcı küçük betizi
Asena Bozkurt
Üye
Üye

İletiler: 34

İletigönderen bozkurtlar diyari » Pzr May 15, 2011 11:25

Paylasim icin tesekkür ederim.
Birleselimde nerede olursa olsun yaliniz ULUSALCI olsun Vatan'in birlik beraberligini saglayacak, hirsizligin
yolsuzlugun olmadigi yer olsunda nere olursa olsun...
Cok yakinda ama cok yakinda cok kötü seyler olacak...
Bende bu Mhp'ye güvenmiyorum.....
ABDullah'i kim Cumhurbaskani yapti ??? Oda gitti pkk'la kolkola girdi VATAN'i bölünme noktasina getirdi.
pkk'li hasip kaplan'in kim elini tutup sirtini sivazladi ??? Hemide Mecliste....
Lipya'ya asker gönderme kararin altina kim imza atti ???
apo denilen pici kim astirmadi ??? Asacak gücü yok deme sakin, neden orada kaldin o zaman ???
Bunlar daha bilinen...
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletiler: 570

İletigönderen Ram » Pzr May 15, 2011 13:11

MHP;

Bağımsızlığımızı savunacak mı¿?

Yitirdiğimiz değerlere sahip çıkıp bozulanları onaracak mı¿?

Satılan kuruluşları geri alma girişiminde bulunacak mı¿?

Dinin siyâsete âlet edilmesine karşı çıkacak mı¿?

Örümcek ağını yırtıp atma girişiminde bulunacak mı¿?

Hacı Fettan ve yapılanmasını çökertme girişiminde bulunacak mı¿?

Vatan hainleriyle ortak yönetim (koalisyon) kurmayı reddedecek mi¿?

NATO genişleme tasırımına uymayıp sömürgen güçlerin karşında yer alacak mı¿?

Daha da çoğaltılabilecek soruları bir yana bırakırsak, eğer bunlardan herhangi birinin yanıtı "hayır" ise bu, manda da birleşmek anlamına gelir ve bu nasıl olurda yıkıma karşı bir çözüm olarak sunulabilir¿?

Yurt yıkılırken "40 yapaaaar", "pisekevit" diyerek yurttaşlara şirin gözükmekten başka bir numarası olmayan, öncesinde meydanlara ip atarken "türban" derdine düşüp Colin Powell'ın sözlüsünün Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkomutanılık katına oturmasına yardım eden muhterem(!) ve buyruğundakiler nasıl bir mantıkla umar olarak sunulabilir¿?

SARIZEYBEK, belli bir kesime seslenmiş ve hain ampûle oy vereceğinize, bunlara oy verin demiş. Yazının özeti budur, çok deşmeye gerek yok; ne var ki burası Güncel Meydan, burada ampûle kıyısından köşesinden ilgi duyanlar bir dakika dahi barınamaz; dolayısıyla "MHP'de birleşelim" yaymacasının burada hiçbir anlamı yok.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen bozkurtlar diyari » Pzr May 15, 2011 14:14

Ram yazdiklarina katilmamak mümkün degil !!!

Yillarca bizlere TÜRK MILLIYETCILIGI diye emperyalizim kan emici siyonist amerikan MILLIYETCILIGINI savundurdular.
Yillarca KARDESLERIMIZLE düsman ettiler.
Oysa ki """ATATÜRK TÜRK MILLIYETCILIGINDE"""Bizleri bulusturmadilar.
Buyrun Türkes'in oglu nereden aday oldu ???
Karanlik partiden.
Peki bumu davamiz, ülkümüz dedigimiz seyler...
Malesef aldatildik ve halen aldatiliyoruz...
ATATÜRK TÜRK MILLIYETCILIGINDE bulusalim diyorum.Ulusal bir cati altinda
Gecenlerde Türkes'in bir konusmasini dinledim youtube'den yüzüm kizardi, satekar fetullah icin övgüler
düzüyor buyrun sahtekar sümüklü hoca simdi kimin kucaginda.Vatanimizi yikmak icin cia'la vede pkk denilen katillerle kol kola...
Adamlar resmen ATATÜRK TÜRKIYE'sini yikmak yerine Islam /Kürt devleti kurmak istiyorlar.
Buna izin verilemez...
Inanmayan You Tube'yi bir arastirsin görsün...

Not :Taksimde ATAMIZA yapilan o serefsizligi Mhp ve TSK neden görmezden geldi acaba kendime sormadan edemiyorum.
Uyanalim VATAN elden gitmeden...
Ben bunu bilir bunu söylerim.
O serefsizligin karsiligi verilmeliydi...
Nerede MHP ??? Nerede TSK acaba ???

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletigönderen Asena Bozkurt » Pzr May 15, 2011 14:57

dediklerinizin hepsini biliyorum(çoğu zaten haksız ve klişe eleştirilerden oluşuyor) ve bunları bilerek yazıyorum, daha detaylı açıklamalar yapma ihtiyacı hissettim şimdi..

ne olursa olsun bu seçimde meclise sadece 3 parti barajı geçerek girecek, bunu hepimiz biliyoruz.. yeni bir partiyi meclise sokacak zaman ve güce sahip değil kimse, koşullar şu an bundan ibaret.

aslında istemiyorum bende MHP ye oy vermeyi ama ne yapayım başka? öbür türlü boşa gidecek oyumuz.

hem Atatürk Milliyetçiliğini kim temsil ediyor ki şu an güç olarak? meclise girebilecek bir güç olarak kim? bağımsız bir kaç adaydan başka kimse giremeyecek meclise bu anlamda. Banu Avar, Nihat Genç gibiler bağımsız aday olsaydı oy verirdim mesela, meclise sokardık onu. sevdiğimiz takip ettiğimiz aydınlardan(en azından benim çok sevdiğim ve takip ettim) bir Yaşar Nuri Öztürk siyasete girdi (helal olsun), o da sonunda istifa etti, gördü kirliliği, yapamadı ve döndü kitaplarına odaklandı yeniden. (Maun Suresi Böyle Buyurdu kitabını tavsiye ederim)

ayrıca MHP nin Atatürk Milliyetçiliğini savunmadığını söylemek için hiç bir kanıtınız olamaz, böyle bir şey yok.

herkes tutturmuş bir "birleşin, birleşin" diye de? evet çok güzel birleşmeliyiz doğrudur, peki nerede birleşicez, özellikle son iki yıldır "birleşin, birleşin" kelimesi çok yoğun bir şekilde kullanılıyor, yanlış olan eleştirilip, doğru olanlar söyleniyor, ama ortaya birleşik bir güç çıkmıyor.

eee ne yapayım ben şimdi, MHP ye oy vermeyip ne yapayım? madem kimse nerede birleşeceğimizi söyleyemiyor, madem alternatif bir kitle partisi oluşmuyor, güç yok, kaç yıldır birleşik ve güçlü alternatif bir güç ortaya çıkamıyor, ne yapayım yani?

yaptığınız eleştiriler size göre yerinde ve doğru, bana göre kısmen doğru, ama zaten ben başka bir şeyden bahsediyorum gördüğünüz üzere, gidip oy kullanıcaz sonuçta hepimiz, ben yukarda anlattığım gerekçeler sebebiyle MHP den daha mantıklı bir seçim göremiyorum, bulamıyorum...

eleştirilerinize gelince;
madem yanılıyorum, olması gerekeni söyleyerek eleştirin bari, yoksa tek başına "oy verme MHP ye, onlarda aynı yolun yolcusu" demek kolay...

üstelik MHP nin barajı geçememesi durumunda neler olacağını da anlatmama gerek yok değil mi? AKP ye destek vermediği durumları da gayet biliyoruz, bunu da unutmayın, ama AKP nin o kadar çok milletvekili var ki ne yapıp edip çıkardılar o yasaları..

o zaman hepimiz saçalım oyları etrafa, MHP de barajı geçemesin, sonra meydan AKP ve CHP ye kalsın, hatta BDP bile girecek meclise bağımsızlarla yine de MHP olmayacak düşünsenize, eee ne olacak sonra, referanduma bile gitmeden patır patır bütün yasalar geçecek, alt üst olacak iyice Atatürk Türkiye'si..

sen AKP ye engel olamadıktan sonra istediğin kadar konuş ne işe yarar, ama AKP siyasetine engel olabilecek imkanın MHP ye oy vererek sağlanabilecekken bu neden yapılmasın ki? işi zora sokmanın , yokuşa sürmenin ne manası var böylesine kritik bir dönemde? macera yaşamaya doyamadınız mı?

ne derseniz deyin, MHP Atatürk değerlerine ve bu ülkeye sahip çıkar, sağ sol davasının olduğu zamanlarda dahi kusurlarıyla beraber asıl amacı vatanın bütünlüğünü yıkıcı ideolojilerden korumaktı, o sorduğunuz tüm sorulara da "evet" diyen bir parti MHP...

Cumhurbaşkanı seçildiği günlerde bu konuşmaları hiç birimiz yapmıyorduk, o yıllarda durumlar çok farklıydı ve bu derece bir yıkım projesi söz konusu değildi, hiç bir aydın böyle bir ciddi tehlikeden söz etmiyordu. Olayları o günün şartlarıyla değerlendirirseniz kimin neyi niçin yaptığını daha iyi anlarsınız.

Türkeş' in Fetullah gülen i öven konuşmaları yüzüden eleştirmeniz de tarihi bilenler tarafından tutmaz arkadaşlar. Türkeş bu konuda (80'li 90'lı yıllar) tek örnek değil, Barış Manço, Bülent Ecevit, Cem Karaca, Necmettin Erbakan, Süleyman Demirel, Erdal İnönü ve daha bir çok insanın YouTube da Fetullah gülenin yaptıklarını öven röportajlarını bulabilirsiniz. Daha o kadar çok insan var ki bunu söyleyen o yıllarda. Cümle alemi vatan haini ilan edemezsiniz dimi buna bakarak, biraz mantıklı düşünün ve tarihi o günün şartlarıyla değerlendirin. O yıllarda işler çok farklıydı ve bugünki gibi bir tehlike öngörülemiyordu HİÇ KİMSE tarafından..

Eleştiri yaparken, geçmişin gerçekleri ile bugünün gerçeklerini birbirine karıştırmamak gerekir. Tarih her şeyi o günün koşulları içinde değerlendirmeyi şart koşar. Bunu unutmayın.
Siz bence sadece eleştirmiş olmak için eleştiriyorsunuz. Bir sonuç çıkmıyor eleştirilerinizden.

Sonuna kadar MHP diyorum, eğer dememek lazımsa bunu daha mantıklı değerlendirmelerle, somut yönlendirmeler yaparak açıklayınız.

Erdal Sarızeybek madem sevdiğiniz ve takip ettiniz aydın bir kişilik, ne dediğini ve niçin dediğini daha iyi anlamaya çalışın.

Bugünlerde Ulusal Kanal daki konuklarda MHP ye yönelik olumlu bir yönlendirme ve kanaat tespit ediyorum bir süredir. Bunlar boşuna değil, insanlar günün şartlarında bilinçli olarak, mantıklı olana yöneliyorlar bence.

Gerçeği inkar etmeyiniz, macera aramayınız, gerçekçi olmadan yapılacak her hareket marjinal ve cılız kalacaktır, birleşmek derken dağılmak olacaktır.
Saygılar sevgiler...
Kullanıcı küçük betizi
Asena Bozkurt
Üye
Üye

İletigönderen bozkurtlar diyari » Pzr May 15, 2011 15:08

Evet zorunluklu Chp vede zorunluklu Mhp diyorum...
Sadece ama sadece ANA VATAN icin...

Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Pzr May 15, 2011 15:30

Anlaşılan ne anlatsak kâr etmiyor.

"İyi de oyumuzu kime verelim, onu da söyle kolaysa" denilince ve "kime verirseniz verin" yanıtı alınınca da sorunlar çözülüyor demek ki.

Oyunuzu verdiniz ve MHP tek başına da iktidar oldu diyelim. Seçim geçip gittiğinde ne yapacaksınız¿? Siz bana bunun yanıtını verin.

Sorularımız açık; ne ki, "sonuna kadar X" denerek sorular anlamsız kılınıyor.

İnsanlar kendi oy vereceği partinin/adayın yaymacasını yapmaya koşullanmış, bunu zorunluluk olarak görüyor. Partiyi veya adayı savundu mu, o savunduğu parti veya adayın onun yerine yurdu savunacağına inanmış.

Yurt savunması için durmadan çalışmak zorunluluğunu kendinde duyan az, bunlar da Meclis'e giremiyor. Böyle olunca da "onlar doğru ama güç bunlarda işte ne yapalım", "benim adım Hıdır, elimden gelen budur" veya "ehven-i şer" anlayışıyla kolaya kaçılıyor.

Oysa "ehven-i şer şerlerin en büyüğüdür", "ya istiklâl, ya ölüm" diyen Mustafa Kemâl gün gibi açık, hâlâ keskin.

Oyunuzu Mustafa Kemâl'e verin. Mustafa Kemâl'in izi oy pusulasında görünmüyor mu, o zaman sormayın "kime oy verelim" diye ve düşünmeyin artık sandık sınırlarıyla.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Asena Bozkurt » Pzr May 15, 2011 15:53

evet o zaman sandığa gitme, oy verme o zaman, otur keyif yap Pazar günü tatile çık..

soruların anlamlı, ama sen gerçekçi değilsin.. sonuçta ne olacağına bak? demek ki sanada ne desek kâr etmiyor..

"onlar doğru ama" denen hiç bir güç yok ortada, ne dediğin belli değil? kimmiş o "doğru güç" söyle artık da gideyim ona oy vereyim, kaç defa sordum hala cevap yok.. yıllardır yok, sen bir isim versende o güç o isimler değil emin ol.. bu birleştirici gücü sağlayacak kişi gelmedi henüz, 2. Atatürk henüz gelmedi, sanırım hiç gelemeyecek...

yaymaca yapmıyorum, hiç olmayan bir alışkanlığım vardır, o da sağda solda yorum yapmak, kırk yılın başı insiyatif alayım, fikirlerimi paylaşayım dedim, bana böyle klişe eleştirilerle gelmeyin lütfen, pişman etmeyin insanı fikirlerini paylaştı diye..

yurt savunması için durmadan çalışmadığım kanaatine ne hakla ve nerden vardın?

sen pusulada Mustafa Kemal i göremesende oy vermek zorundasın, bu kadar basit.. en azından ben kendim için böyle düşünüyorum ve tercihi mi neden ve nasıl yaptığı mı paylaşıyorum. bana bundan dolayı kimse kızamaz, ama siz kızıyorsunuz ne haddinizeyse..

sadece fikrinizi paylaşıp, yorum yapın, yorumları eleştirin, insanların niçin yorum yaptığını sorgulamayın, insanları sorgulamayın, buna hakkınız yok, beni tanımıyorsunuz bile, iki üç mesaj sonra beni vatan haini etmeye de kalkışacakmış gibi bir haliniz var...

şunu kabul edin artık; bugün halkın kendisi, siyaseti olumsuz anlamda çoktan sollamıştır ve bunun geri dönüşü olmayacak, daha kötü olacak, bu gerçeği görüyorum, yinede aksi için çalışmaya devam edeceğim, vicdanen huzuru bulmak için. Atatürk sevgimden ve ona bağlılığımdan dolayı ve en önemlisi dinime olan bağlılığımdan dolayı.

ve şunu da kabul ediniz ki, bugün bir Atatürk Türkiye' sinden söz etmek zaten mümkün değildir, bizler o bahsettiğiniz, "gelecek" dediğiniz tehditleri çoktan aldık ve yedik zaten, bugünkü Türkiye çoktandır Atatürk' ün bize miras bıraktığı Türkiye değildir. O iş çoktan geride kaldı.

Bu anlamda siz boşuna nefes harcıyorsunuz çünkü yaklaşımıza bakılırsa bugün hemen şimdi ayağa kalkıp ölümüne bir eylem içine girmeniz gerekiyor, bir dakika daha durmanız hata, hiç bir şey olmasını beklemeyin artık, çünkü olacak olan çoktan oldu zaten, korktuğunuz şey başınıza yıllar önce geldi ve yerleşeli çok oldu. Hadi ne duruyorsunuz, top tüfek taş ne varsa hemen şimdi başlayın savunmaya..

Günaydın.
Kullanıcı küçük betizi
Asena Bozkurt
Üye
Üye

İletigönderen Asena Bozkurt » Pzr May 15, 2011 15:57

Ram yazdı:İnsanlar kendi oy vereceği partinin/adayın yaymacasını yapmaya koşullanmış, bunu zorunluluk olarak görüyor. Partiyi veya adayı savundu mu, o savunduğu parti veya adayın onun yerine yurdu savunacağına inanmış.

Bu cümleyi aynı zamanda Erdal Sarızeybek' e karşıda söylemiş oluyorsunuz, acaba duysa size nasıl bir cevap verirdi çok merak ettim doğrusu :))
Kullanıcı küçük betizi
Asena Bozkurt
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Pzr May 15, 2011 17:32

Asena Bozkurt yazdı:
Ram yazdı:İnsanlar kendi oy vereceği partinin/adayın yaymacasını yapmaya koşullanmış, bunu zorunluluk olarak görüyor. Partiyi veya adayı savundu mu, o savunduğu parti veya adayın onun yerine yurdu savunacağına inanmış.

Bu cümleyi aynı zamanda Erdal Sarızeybek' e karşıda söylemiş oluyorsunuz, acaba duysa size nasıl bir cevap verirdi çok merak ettim doğrusu :))

Birincisi, o yazılanlar, kapsadığı herkes için geçerlidir. İkincisi, Erdal SARIZEYBEK yıllardır yurdu için çırpınıp durmaktadır; seçim zamanı seçimle ilgili yazı yazması niteliğini bozmaz. Üçüncüsü, Erdal SARIZEYBEK olsun, Banu AVAR olsun, kim olursa olsun; bir şeye karşı çıkıyorsak çıkarız. Birilerine destek veriyoruz diye, o birilerini yanlış gördüğümüz noktalarda eleştirecek, yerecek, onlara karşı çıkacak yerde susup pısanlardan olmadık. Böyle olmadığımız gibi destek verdiğimiz ve yanlışına karşı çıktığımız halde yanlışından dönmeyenlere de sırt çeviririz.

Gelgelelim -genele yazdığım ancak tümünü üstüne alındığın- diğer iletine; ne dediğim açık, anlamamışsın. Örnek mi:

"Onlar doğru ama güç bunlarda işte ne yapalım" tümcesine "onlar doğru ama" denen hiç bir güç yok ortada, ne dediğin belli değil? kimmiş o "doğru güç" söyle artık da gideyim ona oy vereyim, kaç defa sordum hala cevap yok.. yıllardır yok, sen bir isim versende o güç o isimler değil emin ol.. bu birleştirici gücü sağlayacak kişi gelmedi henüz, 2. Atatürk henüz gelmedi, sanırım hiç gelemeyecek..." tümcesiyle yanıt veriyorsun; "doğru güç" nereden çıktı, seçilmesi için birilerine oy verilmesini önerdiğim nereden çıktı¿? Hâlâ anlamadıysan, daha ayrıntılı anlatabilirim.

Ayrıca "doğru" olanlar ile söz edilenleri seçilmek derdinde olanlar içinde arıyorsun. Sözü edilenler, haklı neden ve kanıtlarla "şu şu şöyle yanlıştır, böyle hatalıdır, öyle sapmıştır; oysa şöyle olmalı, böyle yapılmalıydı" diyerek yıkıma karşı isyan eden aydınlardır. "Yurt savunması için durmadan çalışmak zorunluluğunu kendinde duyan az"lardır ve "bunlar Meclis'e giremmemektedir"; "böyle olunca da 'onlar doğru ama güç bunlarda işte ne yapalım', 'benim adım Hıdır, elimden gelen budur' veya 'ehven-i şer' anlayışıyla kolaya kaçılmaktadır."

yaymaca yapmıyorum, hiç olmayan bir alışkanlığım vardır, o da sağda solda yorum yapmak, kırk yılın başı insiyatif alayım, fikirlerimi paylaşayım dedim, bana böyle klişe eleştirilerle gelmeyin lütfen, pişman etmeyin insanı fikirlerini paylaştı diye..

Seçim yaymacası yapıyorsun, "MHP'den başka seçenek yok, MHP'ye oy verilmeli" diyorsun. Bunun adı yaymacadır. İster dört yılda bir yap, ister her gün yap, bunun, yapılanın yaymaca olup olmamasıyla bir ilgisi yok. Yaymacayı yapacaksan, yazının da içeriğinde de belli olduğu gibi ampûle oy vermek niyetinde olanlara yapmalısın.

yurt savunması için durmadan çalışmadığım kanaatine ne hakla ve nerden vardın?

Yurt savunması için durmadan çalışmadığın kanaatine varmadım; seçimlerde MHP yararına çalıştığın kanaatine vardım.

sen pusulada Mustafa Kemal i göremesende oy vermek zorundasın, bu kadar basit.. en azından ben kendim için böyle düşünüyorum ve tercihi mi neden ve nasıl yaptığı mı paylaşıyorum. bana bundan dolayı kimse kızamaz, ama siz kızıyorsunuz ne haddinizeyse..

Ben değilim, sen öyle olabilirsin. Bu bir yana, içinde bulunulan durum ve koşullar, partilerin niteliği, oyların tümünün boşa gideceğini göstermektedir; bizim dediğimiz budur. "Ampûl gittiğinde yerini alacak yıkımı durduramayacağı gibi -az veya çok az devirde de olsa-, yıkımı sürdürecektir" görüşnüdeyiz. "Oyunuzu verin, ancak oydan umudunuzu kesin, umut oyda değil; umut Mustafa Kemâl önderliğinde birleşmektedir" diyoruz.

Seçimine bir şey dediğimiz yok, seçimini burada güzellemene karşı, -yurdun yıkımına karşı- umar olarak sunmaya çabalamana karşı soru soruyoruz.

sadece fikrinizi paylaşıp, yorum yapın, yorumları eleştirin, insanların niçin yorum yaptığını sorgulamayın, insanları sorgulamayın, buna hakkınız yok, beni tanımıyorsunuz bile, iki üç mesaj sonra beni vatan haini etmeye de kalkışacakmış gibi bir haliniz var...

Seni tanıyıp tanımamızın önemi yok, ancak sorgulama hakkımız var; bu da yapılan yorumlardan dolayı herkeste var olan bir hak, yoruma göre sorguluyoruz. Örneğin bir yazının yayımlanmadığını görüp kafamıza göre kurup kurup atıp tutmuyoruz.

Burada "ampûle oy vereceğim/pekakaya oy vereceğim, bu benim seçimim" diyecek olanı barındırmayız örneğin. Onu bu yorumundan dolayı sorgulayıp yargılamasını peşin peşin yapıyoruz; öyleyse buna da hakkımız olmamalı. Öyle "bu benim seçimim" denilince işin içinden çıkılmıyor. AKPKK dışında, MHP yerine ABC deseydin de aynı sorular sorulacak, yapılan yorumlara göre de bu sorular artacak veya duracaktı.

şunu kabul edin artık; bugün halkın kendisi, siyaseti olumsuz anlamda çoktan sollamıştır ve bunun geri dönüşü olmayacak, daha kötü olacak, bu gerçeği görüyorum, yinede aksi için çalışmaya devam edeceğim, vicdanen huzuru bulmak için. Atatürk sevgimden ve ona bağlılığımdan dolayı ve en önemlisi dinime olan bağlılığımdan dolayı.

Ne güzel.

ve şunu da kabul ediniz ki, bugün bir Atatürk Türkiye' sinden söz etmek zaten mümkün değildir, bizler o bahsettiğiniz, "gelecek" dediğiniz tehditleri çoktan aldık ve yedik zaten, bugünkü Türkiye çoktandır Atatürk' ün bize miras bıraktığı Türkiye değildir. O iş çoktan geride kaldı.

Aydınlattığınız için teşekkür ederiz, sayenizde yeni öğrendik bu acı gerçeği. Öyleyse kolaya kaçmalı ve bu yok olmuş değerleri savunmayı ivedilikle bırakmalıyız.

Graham Edmund Fuller, "Zorunlu batılılaşma Türk toplumunda bazı yaralar bıraktı. Kendi Osmanlı tarihini, İslam geleneklerini sevenler vardı. Batılılaş­ma, İslamiyet'i aşağılayan bir hale dönüşünce bu bir hoşnutsuzluğa yol açtı. Kemalizm'in sonuna geldiğini ve belki de sonuna gelmesi­nin iyi olduğunu söyledim. Halkın büyük bir parçası İslam için daha hürmet görmeyi, Osmanlı tarihi ile övünme istedi. Dünyada hiçbir lider ne George Washington, ne Nehru, ne Lenin, ne Gandi sonsuza kadar yaşayabilecek bir ürün vermedi. Oysa İncil ve Kur'an veriyor. Liderler ölüyor. Önce bedenleri, zaman içinde düşünceleri siliniyor. Oysa Kur'an ve İncil yaşıyor. İşte Mus­tafa Kemal'in başına gelen de her tarih yazmış liderin başına gelen­ den farklı değildir..." dediğinde hiçbirimiz inanmamıştık, yılmamıştık, oysa ne safmışız.

Bu anlamda siz boşuna nefes harcıyorsunuz çünkü yaklaşımıza bakılırsa bugün hemen şimdi ayağa kalkıp ölümüne bir eylem içine girmeniz gerekiyor, bir dakika daha durmanız hata, hiç bir şey olmasını beklemeyin artık, çünkü olacak olan çoktan oldu zaten, korktuğunuz şey başınıza yıllar önce geldi ve yerleşeli çok oldu. Hadi ne duruyorsunuz, top tüfek taş ne varsa hemen şimdi başlayın savunmaya..

Örgütlenmeden yapılacak herhangi bir girişimin başarısızlığı kaçınılmazdır. Top, tüfek savaşı için de, düşünce savaşı için de, "yok olmuş" denilen değerleri yeniden egemen kılmak için de örgütlenme koşuldur. Yapılacak örgütlenmenin temeli Mustafa Kemâl olmak zorundadır. Bu zorunluluk olmasa, çoktan birlik sağlanırdı. Bunun zorunluluk olması da temel ve öz olmasından, yaşamsal önemde olmasından kaynaklanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde, Mustafa Kemâl'in tartışmasız tek önder olmadığı bir yapı düşünülemez.

Gerçekte veya uygulamada öyle mi; öyle değil. ATATÜRK'ün bir görüşünü benimseyip veya hiçbir görüşünü benimsemeyip yola çıkanlar ülkeyi yıllardır yönetti; öyle olunca da sonunda yıkıcılar, karşı devrimciler gücü tamamen ele geçirdi. Bu böyledir diye yanlışa ortak olacak değiliz.

Bu bir yana;

Sorularımız hâlâ açıktır ve yanıt alınamamıştır. Seçim gelip geçecek; partiperestler, -yalnızca MHP için değil- tüm partiler için sorulmuş yukarıdaki birkaç bayağı sorunun yanıtlarını versinler.

Karşıdakinin işine gelecek, karşıdakini pışpışlayacak; ötekine karşı çıkıp berikini kollayacak yanıtlar verilmez buradan. Sömürgenler ve uşaklarınca "yok olduğu" öne sürülen değerlere gelince; "o iş çoktan geride kaldı" deyip uymasa da, uyuşmasa da başkalarını benimseyecek, sonuna kadar ABC diyecek değiliz. Çünkü biliriz:

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen bozkurtlar diyari » Pzr May 15, 2011 17:48

Bence cok anlamsiz bir tartisma.
akp'nin ekmegine yag sürmekten baska bir seye yaramaz.
Partiler hatta ülkeler üstü gücü yani emperyalizimi görmezden gelemeyiz.
Yani basimizda ates var diyorum sira bize geldi diyorum siz halen sag sol davasini tartisiyorsunuz.
Tanri yardimcimiz olsun ben bu tartismadan cekiliyorum...

Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Pzr May 15, 2011 17:57

Sağ, sol ne ki¿? Bunlarla uğraşmak, hele ki günümüzde büyük gereksizliktir.

BİZ Mustafa Kemâl diyoruz. Kimler "önderim Mustafa Kemâl" diyorsa, yükümlülüklerini yerine getirmekle sorumludurlar. Koyduğu ilkeleri, düşünceleri, uygulamaları, duruşları açık.

Bozkurtlar Diyari, dünyada o ateşi püskürtüp yurdundaki yangını söndürerek yengi kazanmış tek kişiden söz ediyoruz.

bozkurtlar diyari yazdı:Bence cok anlamsiz bir tartisma.
akp'nin ekmegine yag sürmekten baska bir seye yaramaz.
Partiler hatta ülkeler üstü gücü yani emperyalizimi görmezden gelemeyiz.
Yani basimizda ates var diyorum sira bize geldi diyorum siz halen sag sol davasini tartisiyorsunuz.
Tanri yardimcimiz olsun ben bu tartismadan cekiliyorum...

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Asena Bozkurt » Pzr May 15, 2011 19:29

bence de Ram gereksiz bir sürü yazılarla boğuşuyor, amaçsızca cevap yetiştiriyor. Ram, bu iş böyle olmaz, Atatürk'ü savunmak ve sahip çıkmak etrafını hiçe saymak ve aşağılamak değildir, bu şekilde olmaz bu iş gerçekten, boşa uğraşıyorsun, seni kendi haline bırakıyorum artık, sevgiler saygılar...artık istediğini yaz cevap olarak, ben de bu tartışmadan çekiliyorum...
Kullanıcı küçük betizi
Asena Bozkurt
Üye
Üye

Sonraki

Şu dizine dön: Erdal SARIZEYBEK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x