Zaman: Pzt Eki 25, 2021 19:46

News News of Gündem

Site map of Gündem » Dizin : Gündem

Kirasını ödeyemeyen aile sokakta yaşıyor

Antalya’da biriken 3 aylık kira borcunu ödeyemeyen kaynak ustası 64 yaşındaki Hüseyin Sarpkaya icra kararıyla evden çıkartıldı. Sarpkaya, işsizlikten dolayı yeni ev bulamayınca eşi, biri epilepsi hastası 2 çocuğu, gelini ve biri 9 aylık, diğeri 2,5 yaşındaki 2 torunuyla sokakta kaldı.
Resim
Epilepsi hastası evli oğlu, gelini, 9 aylık ve 2,5 yaşında 2 torunu, bir de bekar oğluyla beraber Kepez ilçesi Barış Mahallesinde yaşayan Hüseyin ve Serpil Sarpkaya (54) çifti, 3 aylık birikmiş ev kirasını ...
Read more : Kirasını ödeyemeyen aile sokakta yaşıyor | Görüntüleme : 76 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular


GATA ve asker hastaneleri neden kapatıldı/ açılmadı?

Emekli Askeri psikiyatrist Dr. Semih Dikkatli yazdı.
15 Temmuz 2016 tarihinde, FETÖ’cü teröristler tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan alçak darbe girişiminin temel hedefi, ülkeyi bir iç savaşa sürükleyerek parçalamak, TSK’yı dağıtarak etkisiz hale getirmekti.

Daha bu gecenin ilk anlarından itibaren, yaşananların emir komuta zinciri olmadan gerçekleşen, FETÖ’cü bir girişim olduğunu ve sonunun hayırlı olmayacağını düşünmüştüm. Neyse ki; TSK içinde halen çoğunlukta olan, Atatürkçü ve yurtsever personelin marifeti ve halkımızın desteğiyle bu girişim güdük kaldı.

Böylesine bir girişimin ...
Read more : GATA ve asker hastaneleri neden kapatıldı/ açılmadı? | Görüntüleme : 75 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


İki ayaklı OT kütlenin Vatansever Reza Zarrabı, adını Aaron Goldsmith olarak değiştirdi.

Hayırsever iş insanı diyerek Tük bayrağı altında tv de program yaptırdılar.
Umarım atlarına verdiği isimler rüşvet dağıttığı süzmelerin isimleridir. Çağırır çağırır hasret giderir. Adam Türkiye de başrol oynadı..
İki ayaklı OT kütlenin Vatansever Reza Zarrabı, adını Aaron Goldsmith olarak değiştirdi. ABD’de ‘Next Level’ adında şirket kurdu.
Bunun patronu Babek Zencâni "8 milyar dolar rüşvet dağıttık" diyor.Türkiye'de 8 milyar dolar rüşvet dağıttım diyen, yapılan tüm yolsuzlukları itiraf edip ABD'den koruma alan Reza Zarrab ya da yeni ...


Türkiye gri listede: OECD’ye bağlı Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Türkiye’yi izlemeye aldı

FATF, 1989 yılında kara para aklama, terörün finansmanı ve uluslararası finansal sistemin bütünlüğüne yönelik diğer benzer tehditlerle mücadele etmek amacıyla kuruldu. Türkiye'nin de kurucu üyesi olduğu FATF, her yıl yaptığı değerlendirme toplantılarında kara paranın aklanması, terör finansmanının engellenmesi alanındaki tabloyu paylaşıyor.
Resim
Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanını engellemede eksikleri olduğu için Türkiye'nin daha sıkı izlenmesini gerektiren gri listeye alındığını duyurdu.

Merkezi Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan ve OECD'ye (Ekonomik İşbirliği ...


BİN YILDIR ARAP ADETLERİNİ/ÖRFÜNÜ DİN DİYE YUTTURMUŞLAR, SONUÇLARI MEYDANDA.

Eskiden bütün Türklerde böyleydi, halihazırda ise Kuzey Türklerinde (Kıpçak grubu) ve Bulgaristan Türklerinde evlenecek kişilerin yedi göbek ötesine bakılır. Yedinci göbeğe kadar akraba sayılan kız alınmaz. Ama ne yazık ki Mezopotamya bataklığına yakınlaştıkça Türkler o eski güzel adetlerini unutmuşlar; yakın akraba evliliği Batı/Güney Türklerinde sıklıkla görülür olmuştur.

Adı Diyanet olan Hiyanet İşlerinin aklı midesi ile husyeleri arasında gidip gelen insanımsıların sapıkça heveslerine fetva üretme derekesine düştüğü ortadadır, En son baldız meselesinde sergiledikleri kepazelikten ötürü hem ...


PKK/PYD’nin hayal kırıklığı

Suriye’deki on yıldır devam eden savaşın defalarca gösterdiği gibi Kürt milisleri Türk-ABD ilişkilerin en büyük engelidir. Bölgede dev kudrete sahip olan Türkiye ile PKK/PYD’nin düşmanlığı şartında Kürt milislerine ABD tarafından yapılan destek onların tek kalan kurtarma şansı gibi görünüyor. O yüzden PKK, söz konusu desteği kaybetmemek için ellerinden geleni yaparak Washington ile Ankara’nın özellikle Suriye konusunda uzlaşmasına yol açmamak için her fırsat kullanır. Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi’nde zırhlı araca PKK/PYD terör örgütünce güdümlü füzeyle yapılan ...
Read more : PKK/PYD’nin hayal kırıklığı | Görüntüleme : 120 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


İstanbul Fırıncılar Odası, ekmeğin 2.5 TL olması için başvuruda bulundu.

İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Odası talebi değerlendirirken, kararı beklemeyen fırıncılar zam yapmaya başladı.
Resim
Bazı ilçelerde ekmek 2.5 TL satılmaya başlandı. Fırıncılar ekmeğe zam değil gramaj artışı yaptıklarını söylese de, aradaki farkı anlayamayan vatandaş tepki gösterdi. Fırıncı Yılmaz Özdemir, “Aslında 2.5 lira bile kurtarmıyor. 140 liraya aldığımız un şu an kaç para belli değil” dedi. Fırıncı İdris Şişman da “Şu an ekmek 2,5 lira” diye konuştu.

İstanbul Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu, ekim ayı olağan ...


PTT, yurt dışı gönderimine yüzde 300’e varan zam yaptı

PTT şubelerinde henüz güncel fiyatlar ilan edilmiş değil ancak vatandaşlar işlem gerçekleştirdiği sırada ise zamlı fiyatlarla karşılaşıyor.

PTT'de geçmiş dönemlerde mektup, kartpostal, tebrik kartı ve benzeri gönderim tarifeleri için uygulanan sabit fiyat kalktı; yerine, her ülke için farklı miktarda, anlık kura göre değişen SDR birimi üzerinden fiyat belirlendi. Böylece yurt dışı gönderim ücretlerine yüzde 300'e yaklaşan oranlarda zam geldi. Örneğin 2020'de Almanya'ya 6.5 TL'ye gönderilen kayıtsız mektup artık ortalama 20 liraya gönderilebiliyor.

Sözcü'den Batuhan Serim'in ...
Read more : PTT, yurt dışı gönderimine yüzde 300’e varan zam yaptı | Görüntüleme : 132 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


ARTIK ÖZGÜN-SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR SOSYO-EKONOMİK GELİŞME MODELİ ACİLİYET KAZANMIŞTIR… Dr. Noyan UMRUK

ARTIK ÖZGÜN-SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR SOSYO-EKONOMİK GELİŞME MODELİ ACİLİYET KAZANMIŞTIR… Dr. Noyan UMRUK


Evet... Yine yeniden...


Arş-ı alaya varan yolsuzlukları duymayan kaldı mı?


Dolar dört nala giderken beşibiryerdelere transfer edilen milyonlarca doları bilmeyen mi kaldı?


On binlerce esnaf dükkân kapatıyor...


Alıp başını giden işsizlik, özellikle eğitimli genç işsizliği sonucu geleceğini yurtdışılarında aramaktan başka çare bulamayan yüzbinlerce gencimize içimiz sızlamıyor mu?

Gelir dağılımında adalet çökmüş, milyonlarca emekçiyi ilgilendiren asgari ücret açlık giderek sefalet düzeyine düşmüşken...

Yargı ve eğitim ...


ABD Başkanları Beyaz Saray’a kira ödemez ama onun dışındaki herşey maaşlarından kesilir

1981 yılında yemin ederek ABD Başkanlığına göreve başlamasından yaklaşık bir ay sonra dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan ve eşi Nancy Reagan, Beyaz Saray’da akşam yemeğini yedikten sonra hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaşırlar.

Görevli garson yemeğin hesap faturasını getirmiştir. Baş kahyanın bir garsonla gönderdiği hesap faturasında sadece o akşamın değil son bir ayın bütün yemeklerinin hesabı da yer almaktadır.

Sadece yemekler de değil… Ağırladıkları kişisel misafirlerin, bir aydır kullandıkları kuru temizleme hizmetinden, diş fırçası, diş macunu, ...


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 145215 ileti • Toplam 43980 başlık • Toplam 24682 üye

x