Zaman: Pzr Ağu 01, 2021 7:06

News News of Gündem

Site map of Gündem » Dizin : Gündem

2019 yılında “Bakanlığımızca yangın söndürmede kullanılan hava aracı sayısı yeterli sayıdadır” yanıtı verildiği ortaya çıktı.

Yurt genelinde birçok noktada meydana gelen yangınlar ormanları küle çevirirken, Türkiye'nin yangın söndürme filosunun yetersizliği tartışma konusu oldu. CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker’in, 2019 yılında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye verdiği soru önergesindeki, “Yangın müdahale uçağı ve helikopteri sayısının artırılması düşünülmekte midir” sorusuna, bakanlık tarafından “Bakanlığımızca yangın söndürmede kullanılan hava aracı sayısı yeterli sayıdadır” yanıtı verildiği ortaya çıktı.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in, 12 Temmuz 2019'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması üzere ...


Gamze’yi balkondan attıktan sonra ‘kendini attı deriz’ demişler

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde lise öğrencisi Gamze Açar'ın (17) iş görüşmesi için gittiği termal otelin 5'inci katından düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili 4'ü tutuklu 5 sanık hakkında hazırlanan iddianamede tanık ifadesine yer verildi. Tanık Ö.E. ifadesinde, 4 çığlık sesinin ardından 'Oğlum ne yapacağız, başımıza kalmasın, nasıl kurtulacağız bu işten?' ve 'Saçmalama oğlum, kendini attı deriz, yırtarız, bizim başımızı yakmazlar' şeklinde konuşmalar duyduğunu anlattı.
Resim
Gamze Açar, 7 Kasım 2020’de, internette gördüğü iş ilanı üzerine Rıza Doğan ile ...


Türk-İş açıkladı: Açlık sınırı 2 bin 903 TL, yoksulluk sınırı 9 bin 457 TL oldu

Türk-İş, Temmuz'da dört kişilik bir ailenin açlık sınırının 2 bin 903 TL, yoksulluk sınırının ise 9 bin 457 TL'ye yükseldiğini açıkladı.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Ankara’da hesaplanan gıda enflasyonunun Temmuz’da bir önceki aya göre yüzde 1.35 arttığını; dört kişilik bir ailenin açlık sınırının 2 bin 903 TL, yoksulluk sınırının ise 9 bin 457 TL’ye yükseldiğini açıkladı.

Açlık sınırı geçen yıl Temmuz’da 2 bin 407 lira, yoksulluk sınırı 7 bin 839 lira; 2021 Haziran’da açlık ...


Tekstil devi AKTEKS’in fabrikaları icradan satılıyor

Bir dönem Türkiye’nin en büyük Akrilik ve Polip fabrikalarını bünyesinde barındıran ve ihracat rekorları kırarak, Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Listesi'ne giren AKTEKS İplik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin 4 fabrikası, yaklaşık 54 milyon 500 bin TL muhammen bedel ile icradan satışa çıkarıldı.
Resim
Gaziantep 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan AKTEKS Akrilik İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş, kısa sürede tekstilde Türkiye'nin önde gelen firmaları arasına girmeyi başardı. Bu yükselişi sürekli devam eden firma, teşviklerden yararlanarak ...
Read more : Tekstil devi AKTEKS’in fabrikaları icradan satılıyor | Görüntüleme : 51 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


SIĞINMACI CENNETİ GÜZEL ÜLKEM, ŞİMDİ DE AFGANLAR...Dr. Noyan UMRUK

SIĞINMACI CENNETİ GÜZEL ÜLKEM, ŞİMDİ DE AFGANLAR.. :taz: .Dr. Noyan UMRUK

Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü’nün resmî web sitesi güncel verilerine göre dünyada yaklaşık 5 milyon 635 bin kayıtlı Suriyeli göçmen bulunuyor. İçişleri Bakanlığı verileri ise bu rakamın 3 milyon 614 bini Türkiye’de yaşıyor.

Sözün kısası Türkiye, en çok sığınmacı ağırlayan ülke konumunda. Türkiye’nin ardından sırasıyla Lübnan, Ürdün, Irak, Mısır geliyor.

Dünyada ise sadece Almanya önderliğinde A.B, sorunun ...


Enerjide vaatler fiyasko oldu

Enflasyon oranının kat be kat üzerinde yapılan elektrik ve doğalgaz zamları vatandaşın belini büküyor.

TÜİK'in verilerine göre haziran ayında yıllık enflasyon yüzde 17.53 olurken, son bir yıldaki elektrik fiyatındaki artış ise yüzde 29 oldu. Doğalgaz fiyatı da 2021'in ilk 7 ayında 7 defa artarak yüzde 18.9 yükseldi. Son 3 yılda elektrik fiyatı yüzde 98, doğalgaz fiyatı da yüzde 110 arttı.

Uzmanlara göre, yanlış enerji politikaları sonucunda vatandaş pahalı elektrik ve doğalgaz tüketiyor. Özelleştirme ve doğalgaz ...
Read more : Enerjide vaatler fiyasko oldu | Görüntüleme : 71 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


OECD’nin son raporunda net biçimde ortaya kondu. 36 ülke içinde

Son 10 yılda Türkiye’de eğitim hizmetlerinden memnuniyet ve adalete güvende yaşanan erozyon OECD’nin son raporunda net biçimde ortaya kondu. 36 ülke içinde Türkiye adalete güvenin ve eğitimden memnuniyetin en hızlı azaldığı ülke oldu.

OECD, Government at a Glance 2021 adlı raporuna göre Türkiye'de iktidar, adalet ve eğitim hizmetlerinde sınıfta kaldı. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) hükümetlerin karnesini çıkardığı raporda Türkiye adalet ve eğitim hizmetlerinden halkın duyduğu memnuniyette son sıralarda yer aldı. 36 OECD ülkesini ...
Read more : OECD’nin son raporunda net biçimde ortaya kondu. 36 ülke içinde | Görüntüleme : 76 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Ekonomisi en kırılgan ülkeler açıklandı

Hollanda merkezli Rabobank, gelişmiş ülkelerde artan enflasyon beklentileri karşısında en kırılgan ülkeleri mercek altına aldı. Türkiye 18 yükselen ekonomi arasında en kırılgan beşinci ülke olurken, yüksek cari açığa, yüksek döviz borcuna ve düşük rezerve dikkat çekildi.

Hollanda merkezli Rabobank, gelişmiş ülkelerde artan enflasyon beklentilerinin gelişmekte olan ülkeler için yarattığı riski analiz eden bir rapor yayımladı. Raporda, ‘gelişmekte olan ülkeler kırılganlık ısı haritası' ve ‘gelişmekte olan ülkeler kırılganlık sıralaması’ da paylaşıldı.

Dünya genelinde ekonomik toparlanmanın gelişmiş ...
Read more : Ekonomisi en kırılgan ülkeler açıklandı | Görüntüleme : 84 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


291 milyon dolarlık Türkevi - İSRAF SALTANATINA BİR ÖRNEK DAHA!

Cumhuriyet tarihinin yurt dışındaki en büyük yatırımlarından biri olan New York'taki Türkevi binasının maliyeti ortaya çıktı.

Türkiye, Amerika'nın New York şehrinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nin karşısında 32 katlı bir gökdelen inşa etti.

Eylül 2017'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarafından temeli atılan ve bu yıl hizmete açılması planlanan Türkevi’nin maliyeti konusunda farklı rakamlar ortaya atılmış ancak resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Dışişleri Bakanlığı’nın verilerinden elde ettiği bilgiye göre New York’taki Türkevi binasının maliyeti 291 milyon 260 bin 400 ...
Read more : 291 milyon dolarlık Türkevi - İSRAF SALTANATINA BİR ÖRNEK DAHA! | Görüntüleme : 89 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Açlık sınırı 3 bin 513, yoksulluk sınırı 12 bin 195 liraya yükseldi

Kamu-Ar araştırmasına göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı temmuzda bir önceki aya göre 45 lira artarak 3 bin 513 lira oldu. Yoksulluk sınırı ise 12 bin 195 liraya kadar yükseldi. Açlık sınırı yedi ayda 367 lira, yoksulluk sınırı bin lira arttı.

Kontrol edilemeyen enflasyon, dar ve sabit gelirlilerin, açlık riskini ve yoksulluğunu giderek artırıyor. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı temmuzda 3 bin 513 lira olurken, gıda dışı gereksinimler için yapılması gereken harcama ise ...


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 144988 ileti • Toplam 43865 başlık • Toplam 24672 üye

x