Zaman: Cmt May 28, 2022 19:35

News News of Gündem

Site map of Gündem » Dizin : Gündem

Taraf’ın Hedefi Neydi? Türklükle hesaplaşmaya kalktılar. Sahte deliller, sahte imzalarla ordumuzu tutsak etmeye kalktılar.

Bu yazımda iki hatırlatma yapacağım. Birincisi, geçen yazımda Yasemin’in Çongar’ın eşinden bahsetmiştim. Oray Eğin’in Chris Mason’ın CIA ajanı olduğuna dair iddiaları ve Çongar’ın söyleşisinden bir bölümü buraya almış ve birkaç soru sormuştum. İlk hatırlatmam bu olacak.
Resim
İkincisi, Türkiye’deki sivil-asker ilişkilerine dair, kumpas zamanlarında dile getirilen görüşlerini hatırlatacağım. Böylece “Kişi kendinden bilir işi” misali Taraf vb. zihniyetin TSK’ye nasıl saldırdığını hatırlayıp anlamış olacağız.

Önce Yasemin Çongar’ın eşiyle ilgili sözde cevaplar verdiği söyleşiyi hatırlayalım. Çongar’la söyleşi ...


YAKIN TARİHTEN KENDİNE ÖZGÜ BİR YAPRAK: 27 MAYIS… Dr. Noyan UMRUK

YAKIN TARİHTEN KENDİNE ÖZGÜ BİR YAPRAK: 27 MAYIS…
Dr. Noyan UMRUK

Bugün 27 Mayıs… 68 kuşağının “Anayasa ve Özgürlük Bayramı”… Yakın tarihimizin önemli bir köşe başı…

Sosyal bilimlerde altın bir kural var: Her olguyu kendi “zaman”, “zemin”, “mekan” boyutları içinde el almak, değerlendirmek… Aksi takdirde, şaşkın ördek misali suya tersinden girmek yanlışına düşmek mümkün…

Gelin, o günlere bir bakalım:

Toplumların tarihlerinde, devlet işlerinin iyi gitmediğini düşünen basiret sahibi, ciddi fikir adamları ve düşünürlerin iktidarların uyarmalarına ...


Devlet hastanesinde görevli cerrah hekim göçünün geldiği vehamete dikkat çekti: Hastanemizde doktor kalmadı!

Hekim göçü durdurulamıyor. Hem ekonomik hem de sosyal hayatları nedeniyle yurt dışına çıkan doktorların sayısında artış yaşandı. Tarsus Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrah olan Op. Dr. Şahin Fahrettin Gündoğdu, hekim kıtlığına dikkat çekti. Gündoğdu, çalıştığı hastanede doktorun kalmadığını belirtti.
Resim
Sağlık çalışanlarına şiddet, beş dakika muayene, uzun süren nöbetler ve asgariye yakın ücretler nedeniyle Türkiye'den yurt dışına giden doktorların sayısı artıyor.

Geçen yıl 2 bine yakın beyaz önlüklünün Türkiye’den ayrıldığı ve bu yıl sonuna kadar ise ...


Eğitim ve bilim deyip duruyoruz.

Eğitim ve bilim deyip duruyoruz.
Peki;
Ateşe su dökülürse veya işenirse cin çarpacağına inanan bir topluma mı anlatacağız bunu?
Yada erkeklerin küpe takmasının günah olduğuna inanan bir kitleye bunu anlatmaya çalışmalı mıyız?
Yeni doğan çocuğun göbek bağını; dindar olması için cami avlusuna, okuyup adam olması için kitap arasına veya olunmasını istendiği ilgili yere bırakılmasına umut bağlayan insanlara mı anlatacağız bilim ve eğitimi?
Baykuş ötmesini o bölgeye gelecek bir belanın işareti olarak kabul eden insanlara bilim ...
Read more : Eğitim ve bilim deyip duruyoruz. | Görüntüleme : 34 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Bu rezilliğin adı ülkemizi işgal ettirme hazırlığıdır.

ATATÜRK HAVAALANI’NI YIKMAK, TRAKYA’YI YUNAN’A TESLİM ETMEKTİR !…

Ümit Yalım
Yunanistan, Türkiye’ye yönelik jet harekâtı için havaalanları inşa ederken Erdoğan ve Saray Hükümeti Trakya’nın ve İstanbul’un savunması için kullanılan Atatürk Havaalanı’nı yıkıyor.1923 Lozan Antlaşması ve 1947 Paris Antlaşması’na göre gayri askeri statüdeki Ege Adalarını silahlandırarak adalara Tümen, Tugay ve Alay çapında askeri birlikler yerleştiren Yunanistan, Limni, Midilli, İstanköy, Rodos ve Çoban adalarına Türkiye’ye yönelik jet harekâtı için havaalanları inşa etti.
Resim
Burnumuzun dibindeki ve gayri ...
Read more : Bu rezilliğin adı ülkemizi işgal ettirme hazırlığıdır. | Görüntüleme : 42 | Yanıtlar : 1 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Türkiye’nin Ağır Sorunları Var, Unutma , YABANCILARA TOPRAK SATTIKÇA HANGİ DEĞERLERİMİZİ KAYBEDİYORUZ?

Prof.Dr.Cihan Dura
Yabancılara toprak satışı, basit bir satış işleminden mi ibarettir, yoksa son derecede yaşamsal başka yönleri de mi vardır? Akıl sahibi olan bilir: gerçek ayrıntıdadır. Peki nasıl ulaşırız ayrıntıya? Analiz yaparak, ince gözlemler yaparak... Öyleyse, biz de ufak bir analiz denemesi yapalım.

1) Ekonomik açıdan bakınca, toprak bir üretim faktörüdür, hem de yerine yenisi konamayan bir üretim faktörü... Aynı zamanda, millî servetin temel bir unsurudur. Demek ki biz yabancıya toprak sattıkça, ülkemizin üretim faktörünü, ...


Sizin cennete gitme- vatan kurtarma şeyiniz nasıl gidiyor.

Erdoğan’ın ABD’de vakıf işlerini takip eden yeğeni Fatih Erdoğan.Bu kadar para trafiği olunca yetişebilsin diye Lamborghini almışlar vakıf kasasından.
Sizin cennete gitme- vatan kurtarma şeyiniz nasıl gidiyor.
Resim
Resim
Read more : Sizin cennete gitme- vatan kurtarma şeyiniz nasıl gidiyor. | Görüntüleme : 40 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


Devlette liyakat sistemini bitirirseniz devleti içten içe çürütürsünüz. Geldiğimiz nokta budur.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklama yaptı.

‘TOPLU KAÇIŞ HAZIRLIĞI VAR’
Kemal Kılıçdaroğlu, ülkeyi yönetenler kaçma hazırlığında olduğunu ileri sürerek bürokratlara hitaben "Bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. Toplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen planlardan sana rol biçtiler. Değişim geldiğinde halinin nice olduğunu hiç umursamıyorlar. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar." ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘TAM BİR BUHRAN’
“Tam bir ekonomik, sosyal buhranla karşı karşıyayız. ...


Kozmik Oda’ya Giriş Serbest SADAT’a Giriş Yasak

Tunuslu Muhammed Buazizi 26 yaşındaydı. Tunus’un Sidi Buzid sokaklarında sebze satarak geçimini sağlıyordu. Tunus polisi için Buazizi’nin ruhsatsız olarak sebze satması çok büyük bir sorundu. Bu millî güvenlik tehdidi hemen engellenmeliydi. Üniversite diplomalı işsiz Buazizi, kahraman Tunus polisi tarafından tekme tokat dayak yedi.

Buazizi 17 Aralık 2010’da kendini yaktı ve bir süre sonra da hayatını kaybetti. Tunus polisi büyük bir zafer kazanmıştı.

17 Aralık 2010, Orta Doğu coğrafyası için milat olacaktı çünkü Arap Baharı denilen ...
Read more : Kozmik Oda’ya Giriş Serbest SADAT’a Giriş Yasak | Görüntüleme : 61 | Yanıtlar : 0 | Dizin : Genel - Güncel Konular


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 146075 ileti • Toplam 44433 başlık • Toplam 24719 üye

x