ABD'nin İki Sadık Müttefiki: İsrail ve Türkiye / Hon. Prof. Dr. Nurullah AYDIN

ABD'nin İki Sadık Müttefiki: İsrail ve Türkiye / Hon. Prof. Dr. Nurullah AYDIN

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Nis 20, 2012 15:10

ABD'nin İki Sadık Müttefiki: İsrail ve Türkiye

ABD’nin Ortadoğu’da ayrılmaz parçası İsrail yanında Türkiye’de sadık müttefiki haline getirildi. Artık Türkiye yetkilileri, ABD adına görüşüyor, hareket ediyor.

Küçük Amerika, demokrasiye geçen Türkiye hülyaları.1939 yılında eğitim ve askeri anlaşmayla başladı. NATO’ya girişle 1951 den itibaren yandaş askerlere darbeler yaptırtarak, muhalifleri tasfiye ettiren ve eksen kaymasını önleyen ABD; bu kez siyaset, yargı, medyayı ele geçirerek orduyu darmadağınık kılarak eyaleti haline getirdi.


Köle ruhlu sapık haşhaşiler tarikatının müridi Siyasal İslamcı kadro ile ılımlı İslam, dinlerarası diyalog etiketi altında yoksul Müslümanları cennet huri, yağ, kömür aldatmalarıyla iktidara getirildi. Katliamdan zevk alan kan içici vampirlerin çocukları Avrupa dan İslam dünyasına geçti. Haçlı vahşiler, Neo-haşhaşi Müslümanlarla ittifak kurdular.

Oysa; ABD’nin Wall Street Jurnal, The New York Times, Standart & Poor’s gibi saygın gazeteler bile gelen bu felaketin sinyallerini şimdiden bas bas bağırarak haber veriyor.

Dolara bağımlı bütün ekonomiler ister istemez bu çöküşün altında kalacaklar. Başta Çin ekonomisinin, AB ekonomisinin bu felaketten etkilenmemesi mümkün değildir.

ABD’deki toplumsal ayaklanmalar, Irak’ta, Afganistan’da ve Ebu Garip’te dünyanın en güçlü ordusunun içine düştüğü sefalet, ahlaksızlık ve peşinden gelen hazin askeri başarısızlıklar, jeopolitik, jeostratejik bölgelerdeki çözülmeler bize Amerika’nın içine düştüğü çıkmazın ciddiyetini ortaya koyuyor.

Güney Amerika Mâliye Bakanları; ABD’nin ekonomik çöküşünün etkilerine karşı alınacak tedbirleri konuşmak için toplanıyor.

Dünyanın ileri gelen bilim adamları bu çöküşü 10 yıl önceleri haber verdiklerinde onlara gülümseyenlerin bu gün gerçeğin acı yüzüyle karşı karşıya geldiklerine şahit oluyoruz.

ABD’nin para ve ekonomik sistemine bağlı tüm ülkelerin büyük bir depremle sarsılacağını, bu depremin tahrik ettiği tsunaminin bir çok ülkenin ekonomisini de alt üst edeceğini birçok araştırmacı açıklıyor.

Çin, Rusya, Brezilya, Hindistan ve bazı ülkelerin yeni bir para birimi arayışlarının altında da bu felaket senaryolarının öngörüleri yatmaktadır.

Nasıl komünizm büyük bir gürültü ile çöktü, bu sisteme bağlı ülkeler bu yıkıntının altında kaldılar ise, kapitalizmin yıkılışı ondan daha dehşetli ve doğurduğu felaketin bedeli de komünizm yok oluşuyla ortaya çıkan faciadan daha ağır olacaktır.

Bu felaket ekonomide olduğu kadar ekolojide, askeri olduğu kadar sivilde, toplumsal olduğu kadar bireysel hayatta, ABD’de olduğu kadar tüm dünyada hissedilecektir.

Birçok ülkenin zayıf ekonomileri ilk sarsıntıda yerle bir olacak belki geriden gelecek artçı depremlerini bile göremeyecektir.

Nasıl Komünizmin çöküşü iki başlı dünya dengesini değiştirip ABD’yi dünya jandarması haline getirdi ise, bu çöküşte tek başlı dünya düzeninin sonu olacak, ister istemez insanlık yeni bir dünya düzeni ortaya çıkaracaktır.

Bu düzen; güçlü ekonomileri ve devlet yapıları olan ülkelerin eliyle kurulacaktır.

Bu sistemin kuruluşunda Türkiye söz sahibi aktörlerden birisi olmak istiyorsa önce kendi iç sorunlarını acilen halletmesi ve önce komşularıyla sonra Türk ve İslam alemiyle birlikte ekonomik bir blokun alt yapısını şimdiden hazırlamak zorundadır.

Bu gün Arap sermayedarlarının milyarlarca dolarları bu çöküşün altında kalıp yok olacak korkusuyla –ki öyledir- petrodolar patronları gemilerini demirleyecek emin bir liman, paralarını yatıracağı güçlü bir ülke aramaktadır.

Türkiye; Orta Asya’nın, Ortadoğu’nun, Balkanların, Kafkasların, Kuzey Afrika ülkelerinin en sadık dostu, en güvenilir kardeş ülkesi olmaya aday potansiyele sahiptir.

Türkiye doların hegemonyasına karşı ortaklık yapabileceği ülkelerle yeni para birimi ve ekonomik, sosyal, kültürel bir birliktelik oluşturmanın öncülüğünü yapmak zorundadır.

Lider Türkiye olmanın yolu; ABD ve doların hakim olduğu koloni devletlerden değil, süper güçlerin kontrolü dışında oluşturulması gereken yeni bir sistemin çatısı altından geçer.

Komünizm çöktü, Kapitalizm çöküyor. Dünya insanlığa huzur ve mutluluk getirecek yeni bir dünya sistemine gebe. Her son buluş bir başlangıcın da habercisidir.

Akıl, duygu, sevgi, hoşgörü, eşitlik, adalet ve paylaşım ekseninden uzaklaşan insanlık mutluluğu yeniden kendi varlığına yaklaşmakta bulacağına inanıyorum. Çağı dışı kalmış dogmalarla inançlarla, fikirlerle değil. Bunun için de birlik ve beraberlik önemlidir.

Günün Sözü: Köle ruhu insanların şatafatlı liderlikleri çabuk söner.

Hon. Prof. Dr. Nurullah AYDIN, 20 Nisan 2012
na741954@gmail.com
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12207
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Nurullah AYDIN

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x