ABD: AKP'nin kapatılması ulusal çıkarlarımızı zedeler

Genel & Güncel Konular

ABD: AKP'nin kapatılması ulusal çıkarlarımızı zedeler

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Haz 25, 2008 10:34

AKP'nin kapatılması ulusal çıkarlarımızı zedeler

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Matt Bryza "AKP kapatılırsa bu, bizim ulusal çıkarlarımıza zarar verir" dedi.

Bryza, ABD’nin, "ültimatom göndermesinin veya tehditte bulunmasının uygun olmadığını da" dile getirdi.

Düşünce kuruluşu Washington Enstitüsü’nun yıllık "Turgut Özal konuşmasını" yapan Bryza’ya, AKP hakkında Anayasa Mahkemesi’nce kapatma kararının verilmesi durumunda bunun Türkiye-ABD ilişkilerini nasıl etkileyebileceği soruldu.

"ABD'nin ültimatom ya da tehdit göndermesi" hakkında

Bryza, "Siyasi tartışmanın bir partinin yasaklanmasıyla çözümlenmesi, muhtemelen oldukça talihsiz olur. Tabii ki bu, AB’nin standardına da uygun değil. Türkiye, şimdi AB’nin içinde değil, ancak AB’ye girebilir. Türkiye’nin demokratik sistemi, anayasal düzeni, evrimden geçiyor, Türkiye, AB yoluna devam edecekse de evrimden geçmeli" yanıtını verdi.

Matt Bryza, ardından, "Bunu çözümlemek Türkiye’nin işi. ABD’nin ültimatom vermesi veya tehditte bulunması uygun değil" ifadesini kullandı. Başkan George W. Bush’un, ikinci görev dönemine başlarken yaptığı konuşmada demokrasilerin, ülkelerin kültürel ve tarihi koşullarına göre farklılıklar gösterebildiğini anlattığına işaret eden Bryza, "Türkiye’de, bizim kendi demokrasimizi yapılandırdığımız biçime uymayan şeyler olabilir, ancak sonunda Türk demokratik sisteminin, bunu çözümleyecek kadar güçlü olduğuna gerçekten güveniyoruz" dedi.

Türkiye AB müzakereleri hakkında

Türk-Amerikan ilişkilerinin tezkere krizi sonrasında yaşadığı dönemi uzun bir değerlendirmeyle anlatan Bryza, soru-yanıt bölümünde AKP'nin kapatılması halinde AB'nin müzakereleri durdurmasının ABD'nin çıkarlarına zarar vereceğini söyledi. Bryza, "AB’ye girişin ufukta olmaması durumunda Türk liderleri için gerekli reform kararlarını vermenin çok daha zorlaşabileceğine inanıyoruz" diye konuştu.

AKP'nin gizli gündemi hakkında

Matt Bryza, "AKP’nin gizli bir gündeminin bulunup bulunmadığının" sorulması üzerine de, "Herhangi bir insanın ne gizli gündeminin olduğunu bilmiyorum. Bu bilinemez. Biz, yönetim olarak, Türk hükümetini eylemleri, reformları ve gösterdiği işbirliği derecesiyle değerlendirmeliyiz" dedi ve ABD’nin, bu üç unsurun hepsinden memnun olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın üst düzey yetkilisi Bryza, "Burada demokrasi, laiklik ve hukun üstünlüğüne ilişkin anayasa ilkeleri arasında bir denge var" ifadesini kullandı.

Bryza, konuşmasının yazılı bölümünde de, "Bazı siyasi liderler, Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonunun, yeni bir döneme uyarlanmasını savunuyor. Onlara karşı çıkanlar ise, bu çabaların, Kemalizm’e ve laiklik, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne ilişkin anayasal ilkelere zarar verdiği görüşünü taşıyor. AKP hakkındaki kapatma davası da, bu tartışmanın ortaya çıktığı konu" diye konuştu.
[img]http://img178.imageshack.us/img178/7320/hurriyetlogosn3.jpg[/img]
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Egeli » Çrş Haz 25, 2008 12:41

Sizin ulusal çıkarlarınızı zedeliyeyim!!!!
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

İletigönderen maydonos » Çrş Haz 25, 2008 16:53

simdi soruyorum ab ve d mi durust yoksa bizi yoneten iki ayakli keneler mi?kizmiyorum bunlari alkisliyorum.turkiyeyi yonnetenlere de yuhhhhhh cekiyorum.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen emesiz1979 » Çrş Haz 25, 2008 17:09

ampul söndü dolar göründü.

amerikan yönetiminde hazineden çıkan paraların aktarıldığı kurumlar tek tek yazılmasına rağmen bazı ödemeler gizlenerek kayda geçirlmiyor. bu paraların nereye gittiği konuusunda yönetime hesap sorulduğunda , ülkenin çıkarları için başka ülke yönetimlerine gizli kalmak kaydıyla ödendiği söyyleniyor.
“Halkın her dediği demokrasinin gerekleri olarak kabul edilirse bu bir çoğunluk diktatörlüğü yaratabilir. Demokrasinin sınırlarını halk belirlemez, demokrasinin temel ilkeleri belirler.”
Prof. DR. AHMET TANER KIŞLALI
Kullanıcı küçük betizi
emesiz1979
Üye
Üye
 
İletiler: 70
Kayıt: Prş Oca 03, 2008 17:03
Konum: İzmir

İletigönderen Kadir Kavri » Cum Ağu 01, 2008 0:47

Çıkar dedikleri B.O.P'mu Şu Amerikalıların Bir ALLAH Bir dediklerine inanılım o kadar
Kullanıcı küçük betizi
Kadir Kavri
Üye
Üye
 
İletiler: 41
Kayıt: Pzt Mar 31, 2008 20:09

İletigönderen luzismud » Çrş Eyl 17, 2008 10:04

maydonos yazdı:simdi soruyorum ab ve d mi durust yoksa bizi yoneten iki ayakli keneler mi?kizmiyorum bunlari alkisliyorum.turkiyeyi yonnetenlere de yuhhhhhh cekiyorum.


Isin dürüstlükle alakasi yok. Gerek ABD gerekse AB artik isin psikolojik savas boyutunda yeni safhalara gecti...

Dünden bu güne degil, onlarca yildir memleketi bunlarin yandaslari, köleleri (atis serbest... vereceginiz sifat hayal gücünüze kalmis) ne derseniz deyin bir cüruh yönetiyor. Bunlara karsi muhalefet (CHP'yi kastetmiyorum) kemiklestikce bunu eritmek, bezdirmek icin gövde gösterisi yapiyorlar...

Bence olay bundan ibaret...
Kullanıcı küçük betizi
luzismud
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı
 
İletiler: 170
Kayıt: Cum Mar 21, 2008 1:25

vatandasin Chavez'e çagrisi

İletigönderen mustafat » Çrş Eyl 17, 2008 12:41

Bugün Cumhuriyet'te, Deniz Som'um kösesi Vaziyet'te yaziyor:

Teröre çare

TÜRKİYE Cumhuriyeti yurttaşı Kemal Öncü’nün Venezüella Devlet Başkanı Hugo Rafael Chavez Fria’ya dilekçesidir:

“Sayın Başkan; değerli vaktinizi harcamamak için dileğimi kısa ve öz olarak ileteceğim. Ben bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşıyım ve yıllardır terör belasının acılarını yaşamaktayım. Terörle baş edilmesinin askerin becerisinden ziyade siyasi iradenin niyet ve becerisine bağlı olduğuna inanan biri olarak, Türkiye’nin 2003’ten beri Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin gelmiş geçmiş başbakanlar içinde en beceriklisi olduğundan hiç kuşkum yoktur. Ancak, o değerli devlet adamının on parçaya bölünmesini beklemenin de insafsızlık olacağının farkındayım. Dolayısıyla, bir yandan partililerinin ve yakın çevresinin birer birer gün ışığına çıkan yolsuzluklarını temsilen koskoca bir mızrağı çuvala sığdırmaya çalışır ve dikkatleri iş adamlarının, siyasal muhaliflerinin mal varlıklarına çekmeye çalışırken; bir yandan da yarıya yakınını zapturapt altına aldığı medyanın geri kalanının sesini kısmak için gecesini gündüzüne katarak kürsülerden laf yetiştirmesinin, kendisine terörle uğraşmak için yeterli zaman bırakmadığı gerçeğini de dürüstçe kabul etmek gerekir.

Sayın Başkan; Türkiye’de teröre her gün birer ikişer verilen kurbanların acısı anaların, babaların, eşlerin, çocukların ve insan olanların yüreklerini dağlıyor. Bu koşullarda, vakti olmadığı için haklı olarak terörle mücadeleyi arka plana iten Beyefendi’yi anlayışla karşılayarak terörle mücadele konusunda başka bir siyasal iradeden medet ummak zorundayız.

Coğrafik konumumuz gereği (malum, Ortadoğu’dayız) çevremizde bu mücadeleyi terörünün hamisi ve destekçisi ABD’ye rağmen yapabilecek bir babayiğit devlet ve devlet adamı malumunuz olduğu üzere yoktur. Yine malumunuz olduğu üzere bu çapta bir devlet adamı olarak sadece Beyefendi var ve ne yazık ki onun da açıkladığım nedenlerle bu mücadeleye ayıracak vakti yok. Medyayı ve muhalefeti tam susturduktan sonra belki.

İşin özü Başkan Chavez; teröristbaşı ABD’ye kafa tutan sizin gibi bir Başkan için, bizdeki terör fındık fıstık çerez olsa gerektir. Alacağınız önlemler bir şehit eksik olmasını sağlayacak ise eğer, bizler için dünyalara değerdir.”
Kullanıcı küçük betizi
mustafat
Üye
Üye
 
İletiler: 153
Kayıt: Cmt Ağu 09, 2008 14:06

İletigönderen Raider_Turk » Cum Eki 24, 2008 22:22

bu ülkede olan bitenleri anlamak gerçekten mümkün değil...
Birileri kral çıplak diye bağırdığı halde kral hala çıplak geziyor ve halk ise oralı bile olmuyor... İşte bu sebepten artık birşeylerin değişmesi gerekiyor...
Kullanıcı küçük betizi
Raider_Turk
Üye
Üye
 
İletiler: 19
Kayıt: Cum Haz 27, 2008 8:28

İletigönderen AsiLTürk » Sal Ara 02, 2008 22:33

Adamlar İstedikleri Gibi At Koşturuyorlar Bir şey diyen yok...Yazıklar Olsun Sessizlere...
Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir....Mustafa Kemal Atatürk...
Kullanıcı küçük betizi
AsiLTürk
Üye
Üye
 
İletiler: 26
Kayıt: Cmt Kas 22, 2008 22:23

Re: vatandasin Chavez'e çagrisi

İletigönderen SunkurMete » Pzr Ara 07, 2008 20:48

mustafat yazdı:Bugün Cumhuriyet'te, Deniz Som'um kösesi Vaziyet'te yaziyor:

Teröre çare

TÜRKİYE Cumhuriyeti yurttaşı Kemal Öncü’nün Venezüella Devlet Başkanı Hugo Rafael Chavez Fria’ya dilekçesidir:

“Sayın Başkan; değerli vaktinizi harcamamak için dileğimi kısa ve öz olarak ileteceğim. Ben bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşıyım ve yıllardır terör belasının acılarını yaşamaktayım. Terörle baş edilmesinin askerin becerisinden ziyade siyasi iradenin niyet ve becerisine bağlı olduğuna inanan biri olarak, Türkiye’nin 2003’ten beri Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin gelmiş geçmiş başbakanlar içinde en beceriklisi olduğundan hiç kuşkum yoktur. Ancak, o değerli devlet adamının on parçaya bölünmesini beklemenin de insafsızlık olacağının farkındayım. Dolayısıyla, bir yandan partililerinin ve yakın çevresinin birer birer gün ışığına çıkan yolsuzluklarını temsilen koskoca bir mızrağı çuvala sığdırmaya çalışır ve dikkatleri iş adamlarının, siyasal muhaliflerinin mal varlıklarına çekmeye çalışırken; bir yandan da yarıya yakınını zapturapt altına aldığı medyanın geri kalanının sesini kısmak için gecesini gündüzüne katarak kürsülerden laf yetiştirmesinin, kendisine terörle uğraşmak için yeterli zaman bırakmadığı gerçeğini de dürüstçe kabul etmek gerekir.

Sayın Başkan; Türkiye’de teröre her gün birer ikişer verilen kurbanların acısı anaların, babaların, eşlerin, çocukların ve insan olanların yüreklerini dağlıyor. Bu koşullarda, vakti olmadığı için haklı olarak terörle mücadeleyi arka plana iten Beyefendi’yi anlayışla karşılayarak terörle mücadele konusunda başka bir siyasal iradeden medet ummak zorundayız.

Coğrafik konumumuz gereği (malum, Ortadoğu’dayız) çevremizde bu mücadeleyi terörünün hamisi ve destekçisi ABD’ye rağmen yapabilecek bir babayiğit devlet ve devlet adamı malumunuz olduğu üzere yoktur. Yine malumunuz olduğu üzere bu çapta bir devlet adamı olarak sadece Beyefendi var ve ne yazık ki onun da açıkladığım nedenlerle bu mücadeleye ayıracak vakti yok. Medyayı ve muhalefeti tam susturduktan sonra belki.

İşin özü Başkan Chavez; teröristbaşı ABD’ye kafa tutan sizin gibi bir Başkan için, bizdeki terör fındık fıstık çerez olsa gerektir. Alacağınız önlemler bir şehit eksik olmasını sağlayacak ise eğer, bizler için dünyalara değerdir.”


Kemal Öncü Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olabilir ama o mektubu yazarken kimin adına yazma hakkını kendinde bulmuştur. Chavez'i alkışlayabilirsin arkadaş ama Atatürk'ümün kurduğu ülkede başka önderlere yakaracak kadar küçüldüysen ve ülke bu duruma gelene dek biz gençlere bu ülkeyi böyle bıraktıysan çekil kıyına, gölge etme bari. Savaşmadan ölecek olan tek nesil olmanın utançlığını, aşağılık duygusunu mu yaşıyorsun acaba? Bu yazıyı buraya alan arkadaş hangi erekle(amaçla) aldı anlamadım. Birilerini birilerine şikayet edeceğine sen ne yaptın Türkiye'm için onu söyle. Böyle şeylerle bilinçaltına dışarıda başka çıkalgalar(çareler) aramayı mı yerleştirmek istiyorlar. Gölge etmeyin... Artık Türk Milleti de biziz, Atatürk de biziz.
Söz konusu(Mevzubahis) vatansa gerisi ayrıntıdır(teferruattır)...
Türk'üz Ne Mutlu, Soyumuz Oğuz'dan, Yürürüz Turan'a; Canlr Feda, Kanlar Feda Birleşmiş Türk Yurduna...
Kullanıcı küçük betizi
SunkurMete
Üye
Üye
 
İletiler: 15
Kayıt: Pzr Ara 07, 2008 3:44

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Şub 19, 2009 14:53

AKP gibisini bulmuşlar kolay kolay bırakırlar mı? Kapatılma sürecinde ABD ve AB'nin neler yaptıklarını, neler söylediklerini hep beraber gördük. Yok demokrasi gereği parti kapatılamazmış, yok anayasa mahkemesi demokrasiye darbe vuruyormuş böyle bir sürü ıvır zıvır dinledik. Türkiye'nin rejimiyle oynayan ve Türkiye'ye ihanet eden kim olursa olsun ister AKP, ister CHP, MHP, SP ya da başka bir parti olsun kapatılmalıdır. Önemli olan Türkiye'nin çıkarları, partilerin değil. Ben parti kapatılmasına karşı değilim. Yalnız şöyle bir eksik var, sadece partinin kapatılması yetmez, kapatılan partinin tüm kadrosunun ömür boyu siyasetten men edilmesi gerekir. O zaman bu meydan okumaları, ihanetleri bir daha kolay kolay görmeyiz.
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

İletigönderen mukanorkan » Prş Şub 19, 2009 18:43

refahın ve Faziletin kapatılması yararlarına mı oldu
Kullanıcı küçük betizi
mukanorkan
Üye
Üye
 
İletiler: 425
Kayıt: Çrş Oca 07, 2009 16:18

İletigönderen yigitler » Prş Şub 19, 2009 20:58

zafercem yazdı:AKP gibisini bulmuşlar kolay kolay bırakırlar mı? Kapatılma sürecinde ABD ve AB'nin neler yaptıklarını, neler söylediklerini hep beraber gördük. Yok demokrasi gereği parti kapatılamazmış, yok anayasa mahkemesi demokrasiye darbe vuruyormuş böyle bir sürü ıvır zıvır dinledik. Türkiye'nin rejimiyle oynayan ve Türkiye'ye ihanet eden kim olursa olsun ister AKP, ister CHP, MHP, SP ya da başka bir parti olsun kapatılmalıdır. Önemli olan Türkiye'nin çıkarları, partilerin değil. Ben parti kapatılmasına karşı değilim. Yalnız şöyle bir eksik var, sadece partinin kapatılması yetmez, kapatılan partinin tüm kadrosunun ömür boyu siyasetten men edilmesi gerekir. O zaman bu meydan okumaları, ihanetleri bir daha kolay kolay görmeyiz.


Cok haklisin Zafercem. Kimse demokrasiden'de soz etmesin, bunlar Ergenekon denilen davasinda gunahsiz insanlari gece yarisinda evlerinden gozaltina aliniyor, veya tutuklaniyor, ve bosuna aylarca icerde yatiyorlar. Suclari da sadece millet sevdalisi, Ataturk ilkelerini savunmak, ve bu AKP'yi elestirmek ve kirli camasirlarini otaya cikarmak. AKP'nin demokrasisi iste bu. Keske kaptilabilse bu parti, ama kapatildiktan sonra dediginiz gibi tum kadrosunu omur boyu siyasetten men etmek lazim, ayni zamanda o satilmis yandas gazetelerden ve yazarlarindan da hesap sormak lazim, ve hepsini yuce divan'a goturmek lazim!
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye
 
İletiler: 600
Kayıt: Pzr Ara 07, 2008 21:41


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x