Adım adım parti ordusu! / Arslan BULUT

Adım adım parti ordusu! / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Tem 01, 2017 15:57

Adım adım parti ordusu!

Ulaştırma Bakanlığı'nın ABD'den getirttiği ve sıvı ve tabaka patlayıcıları tespit etme özelliğine sahip "ClearScan" cihazı, Atatürk Havalimanı'nda "ABD'ye uçacak yolcular üzerinde" kullanılmaya başlandı!

AA'nın haberine göre tarama yaptığı nesnelerin görüntüsünü üç boyutlu ekrana yansıtacak cihazla, operatöre görüntüyü her türlü çevirme, döndürme, yaklaştırma, belirli nesneleri sıyırma, nesnenin içindeymiş gibi inceleme imkânı sağlanıyor.

Gazeteci olarak bize zaman zaman çeşitli duyumlar gelir. Gelen bilgiyi, çeşitli kaynaklardan teyit ederken beyninizi de "ClearScan" cihazı gibi çalıştırırsanız sonuç alırsınız.

* * *

Bana gelen son bilgi, geçen yıl Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne atanan kişinin uygulamaları ve Millî Savunma Üniversitesi'ne alımlar sırasında mülakatta sorulan dini nitelikte sorular ile ilgiliydi.

Millî Savunma Bakanı Fikri Işık, Millî Savunma Üniversitesi'ne bağlı harp okulları ve astsubay meslek yüksekokullarına bu yıl toplam 5 bin 268 öğrenci alınacağını bildirdi. Işık, böyle bir üniversite kurulmasının "15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra bir daha TSK'nın içeriden ele geçirilmemesi için" hayata geçirilen bir uygulama olduğunu söyledi.

* * *

FETÖ ordudan tasfiye ediliyor mu gerçekten?

Biz araştırmaya devam ederken, Prof. Dr. Ümit Özdağ, konu ile ilgili bir basın toplantısı yaptı ve şöyle dedi:

* "15 Temmuz sonrasında Erdoğan'ın açık hedefi Türk Ordusu'nu parti ordusu haline getirmektir. Bunun ilk hamlesi Tarım Bakanlığı Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci'nin, Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne Eylül 2016 tarihinde atanması olmuştur.

* Yeni subay terfi yönetmeliğine göre Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri komutanlıklarında bütün atama, yükseltme, emeklilik, sicil ve özlük işlemlerinden sorumlu olan Nizamettin Ekinci, AKP'den 2007 ve 2011 seçimlerinde Diyarbakır milletvekili aday adayı olmuştur. Milletvekili aday adaylığı sırasında yeşil-sarı-kırmızı renkte Türkçe-Kürtçe-Zazaca seçim propagandası broşürü bastırdığı ifade edilmektedir.

* Nizamettin Ekinci döneminde Tarım Bakanlığı'ndaki FETÖ'cü örgütlenme çok etkili olmuştur. Öyle ki bu bakanlıktan toplam 1064 kişi FETÖ'cülükten atılmıştır.

* Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri'nde komisyonlar kuruldu. Ancak bu komisyonlarda birçoğu 28 Şubat sürecinde irticai faaliyetten TSK'dan uzaklaştırılan ve daha sonra SADAT ve ASDER bünyesinde aktif siyaset yapan emekli subaylar görevlendirilmiştir. Bu kişiler sınavların kayıt altına alınması için konulan kameraları kaldırtmıştır.

* ASDER bir parti yan kuruluşudur. SADAT ise Arap Baharı'ndan sonra Müslüman Kardeşler'in iktidara geldiği ülkelerde orduları eğitmek amacı da dahil askeri şirket olarak kurulmuştur. Suriye'deki değişik grupların eğitimini de üstlenmiştir. Libya'da küçük işler gerçekleştirmiştir.

* Ancak SADAT artık bu amaçların ötesine geçmiş, bir paramiliter iktidar partisi örgütlenmesinin çekirdeğini oluşturmaya başlamıştır. SADAT başkanı aynı zamanda Cumhurbaşkanının askeri danışmanı olan emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi millî ve üniter devlet karşıtı bir duruşu temsil etmektedir. Erdoğan, neden 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' derken, askeri danışmanı kendisi ile aynı görüşte olmayan birisidir?"

* * *

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ise 14 Ocak 2017'de TBMM Genel Kurulu'nda, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a şu soruları sormuştu:

"Başkomutanın bir partinin genel başkanı olduğu bir ülkede Silahlı Kuvvetler komutanlarının durumu ne olacak? Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, tüm ordu komutanları başkomutanın partisine üye olacak mı?"

Şimdi, herkes kendi beynindeki "ClearScan" cihazını çalıştırsın lütfen!

Arslan BULUT, 1 Temmuz 2017
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x