AKP'deki korku paranoyaya dönüştü! / Arslan BULUT

AKP'deki korku paranoyaya dönüştü! / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Haz 22, 2017 14:41

AKP'deki korku paranoyaya dönüştü!

Daha birkaç yıl öncesine kadar, AKP ve FETÖ, muhalifleri Ergenekon çuvalına doldurmaya çalışıyordu. Şimdi FETÖ alt düzeyde tasfiye ediliyor ama cemaat medyasının başlattığı iftira atarak muhalifleri yıldırmaya çalışmak veya kurulan kumpasın yaygarasını yapmak virüsü, AKP medyasında devam ediyor. Korktukları herkese "FETÖ'cü" diyorlar!

Yenişafak, Hüsamettin Cindoruk gibi bir devlet adamı için Fethullah Gülen'in FETÖ'den yargılanan avukatının iddialarını dayanak yaparak "Büyük abi Cindoruk" diye manşet haber yaptı!

* * *

Yenişafak, habere "11 Haziran'da görüştüğü Kılıçdaroğlu'na 'Tünelin ucunda ışık yok, CHP'ye büyük görev düşüyor' diyerek İstanbul-Ankara yürüyüşü öncesi taktik veren Hüsamettin Cindoruk'un FETÖ'yle ilginç bağlantısı çıktı" spotuyla başladı.

FETÖ sanığı avukat Orhan Erdemli, güya 19 yıldır sürdürdüğü Fethullah Gülen avukatlığından istifa etmek istemiş ve Şerif Ali Tekalan, Mustafa Yeşil, Ali Bayram, Ahmet Kara, Süleyman Uysal, Harun Tokak gibi üst düzey FETÖ'cülerin baskısına maruz kalmış! Savunmasında "Bir gün (İstanbul İmamı) Ahmet Kara telefonla aradı. Sayın Hüsamettin Cindoruk'un adresini verdi, orada birlikte kendisiyle görüşelim dava ile ilgili tavsiyeleri olacak dedi. Gitmesem başıma bela olacaklardı. Beyoğlu'nda Mısır Apartmanı'ndaki Hüsamettin Cindoruk'un ofisine gittim. Oradaki konuşmalardan bu grubun akıl hocasının Hüsamettin Cindoruk olduğunu anladım." diyormuş!

Yenişafak da bu iddiaya dayanarak, "Kılıçdaroğlu da ona koştu" diyerek, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cindoruk'u Nişantaşı'ndaki evinde ziyaret etmesini hatırlattı ve "11 Haziran günü gerçekleştirilen bu ziyaretten sadece 4 gün sonra Kılıçdaroğlu'nun kaos oluşturmaya çalışmakla suçlandığı 'adalet yürüyüşü' başladı. Kılıçdaroğlu, Cindoruk'tan aldığı tavsiyeyle başladığı düşünülen yürüyüşün 6. gününde, 15 Temmuz'daki kahramanlık destanına gölge düşürmeyi amaçlayan açıklamalarda bulundu" gibi kurgulara yer verdi.

Gazete, Cindoruk'un CHP'ye de "akıl hocalığı" yaptığını iddia etti.

Hüsamettin Cindoruk adına bir açıklama yapan Millî Merkez Sözcüsü Ufuk Söylemez, "Paranoya içinde kumpas kurmaya kalkışıyorlar. Taraf gazetesini aratmıyorlar" dedi ve yakın geçmişte FETÖ medyasında da Cindoruk'u benzer şekilde itham eden ve hedef gösteren çok sayıda haber ve manşet yayınlandığını hatırlattı.

Söylemez, Cindoruk-Kılıçdaroğlu görüşmesinde yürüyüş fikrinin gündeme gelmediğini de söyledi. (Cindoruk'un ofisindeki görüşme iddiasına da bir açıklık getirilmeli.)

* * *

Anlaşılıyor ki yürüyüş korkusu, AKP medyasındaki sorumlu arkadaşların sağlıklı değerlendirme yapabilme yeteneğini dumura uğratmış.

Hüsamettin Cindoruk, "Ana Muhalefet Partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşünü haklı, meşru ve doğru buluyoruz" diye açıklama yapınca, hatta "Yargının siyasallaştırılması, OHAL'in amacından saptırılarak, tüm muhalif kişi ve kurumlara yönelik bir baskı ve infaz aracına dönüştürülmesi asla kabul edilemez. Çünkü adalet yoksa, yargıya güven kalmamışsa, o zaman milletin demokrasi ve hukuk kuralları içinde direnme hakkı meşru hale gelir" deyince ne yapacaklarını şaşırdılar.

Galiba insan haklarını, hukuku, meselâ yürüyüş yapma hakkını, gerçekten iktidarın lütfu sanıyorlar. Kim bilir belki de "zatı şahane"nin ihsanıdır!

* * *

Cindoruk'un insan hak ve hürriyetlerinden bahsetmesinin samimi sebebini anlayamıyorlar. Haktan hukuktan bahseden onlara göre FETÖ'cüdür!

FETÖ medyasının işlediği suçların aynısını işleyerek FETÖ ile mücadele edilmez.

Cindoruk veya bu ülkenin aklı başında her insanı diyor ki, "hukukun gereklerini yapın, tasfiye etmek istediğiniz muhaliflere iftira atmayın!"

FETÖ'cüler, millî güçlere kumpas kurdu da o kumpas kimin aleyhine döndü? Biraz ibret alın ve kumpas kurmaktan vazgeçin! Yoksa kurduğunuz tuzağa yakalanacaksınız!

Arslan BULUT, 22 Haziran 2017
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x