AKP'nin Gladio Tetikçisi PKK İle Gezi Anlaşması

AKP'nin Gladio Tetikçisi PKK İle Gezi Anlaşması

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Haz 10, 2013 15:19

AKP'nin Gladio Tetikçisi PKK İle Gezi Anlaşması

Tayyip Erdoğan, psikolojisini, sağlık ve servet raporlarını elinde tutanlar tarafından büyük bir tuzağa doğru yürütülürken, Türkiye'yi halkın öfkesi ve meşru muhalefeti üzerinden yeni bir dönemece sokmak için Gladio bugün Taksim'e indi.

Düne kadar coşkulu ve çoğulcu bir görüntü sergileyen Taksim'de bu sefer sahnenin önüne elinde katilin posterleri ile PKK'lılar ve marjinal sol gruplar yerini almıştı.

Sahneyi kontrol eden Taksim Platformu'nun ise kitleyi birleştirmek ve canlı tutmaktan çok oyalayan ve eğlendiren bir şarkı ve slogan portföyü seçmiş olması, dün tek başına Çarşı Grubu'nun yarattığı atmosferi bile yaratamadı.

Taksim Platformu'nun emekçilerden gaylere kadar bir çok kesimin öfkesini dile getirirken, meydanda sırtında bayrakları ile yürüyen, yıllardır bayrağından şehidine kadar sürekli hakarete uğrayan onbinlerce endişeli Türk'ün adını bile anmaması; Tayyip Erdoğan iktidarının yıllardır bu ülkede Türk'ü yoksayması ile paraleldi.

Bu arada iki gün öncesine kadar çok dinamik bir yayın yapan Halk TV'nin yayınlarında son 2 gündür ilginç bir ton farkı gözükmeye başladı.

Gezi ile başlayan ve tüm Türkiye'ye yayılan protesto gösterilerini ayrıntılı olarak aktarma yerine Halk TV; tüy dökme reklamları, "Halk TV sevgisi büyüyor anonsları" ve Internet'ten derleme Gezi Parkı Bienali görüntüleri arasına serpiştirilmiş ve çoğu arşiv görüntüleri sunmaya başladı.

Eline kamerayı/mikrofonu alıp Gezi Parkından canlı yayın yapan bir Halk TV göremedik.

Taksim'in en kalabalık olduğu dün akşamı tepeden yayınlayıp, kalabalığı tam anlamı ile yansıtan bir Halk TV göremedik.

Halbuki aynı Halk TV, "banttan canlı" başlığı altında, 3 gün öncesinden, Taksim'in kalabalığını seyrek gösteren, tepeden model helikopter ile çektiği görüntüleri sürekli yayınlıyor.

Halk TV'de nedense Kayseri'de, Antakya, Antalya'da ki onbinlerce insanın protesto gösterilerinin de görüntülerini de göremedik son 2 gündür.

Türkiye'ye yayılmış kitlesel bir muhalefet hareketini bir "gençlik bienaline" çevirip, siyasi kimliğinden sıyırıp hadımlaştırmak isteyenler var ise, Halk TV bu odakları son 2 gündür hiç üzmedi.

Taksim'de son 2 gündür yaşanan bir diğer gelişme; meydana seyyar içki satıcılarının girmesi oldu.

Çarşı'nın kurucularından Bülent Ergenç bu satıcının içki satmasını engellemek isterken bıçaklandı.

Belli noktalara yerleştirilen ve el arabaları içinde bira satan bu elemanlara bugün Taksim Meydanı'nda stratejik noktalara yerleştirilmiş "köfteciler" eklendi. Elleri işlerinden çok gözleri meydanda olan bu köftecilerin zamanı gelince nasıl kullanılacağını göreceğiz.

Ve tabi meydanda en stratejik yerleşme PKK'nın yerleşmesi idi.


Taksim Platformu'nun bugün miting için kurduğu sahnenin önünde ellerinde katilin posteri ile PKK'lılar ve "TSK ve Polis lağvedilsin" gibi akla zarar talepleri ile marjinal sol gruplar yerlerini almıştı.

Sırtlarında bayrakları, ailecek yürüyüp gelen binlerce endişeli Türk'ü bu sahne çok rahatsız etti ve onbinler bu sahne üzerine Taksim'i usul usul terketti. Milyonları toplanmasının beklendiği miting, dün akşam Çarşı Grubu'nun çoşturduğu meydan kadar bile olamadı.

Gladio beslemesi PKK Gezi Parkı'nda da meydanı gören stratejik bir köşeye konuşlandırılmıştı.

Haftabaşında Gezi Parkı'nda kıyıda köşede tek bir flama ile yeralan PKK bu sefer, parkın meydana hakim ana köşelerinden birine bayrakları ve katilin posterleri ile stand açmış şekilde yerleştirilmişti.

Kendilerine küfreden bir Başbakan'dan kurtulmaya çalışan bir Millet'in, kendisini katleden bir narko-terörist ile aynı dava etrafında yanyana durmayacağını bilenlerin tahmin ettiği üzere, PKK'nın sahneye girmesi ile sahadaki hava değişmeye başladı.

AKP iktidarına karşı bugüne kadar Diyarbakır sokaklarında onlarca nümayiş düzenleyen PKK'nın, bu protesto eylemleri başladığından beri Diyarbakır'da tek bir yaprak oynatmamışken, durup dururken bugün Taksim'de boy göstermeye başlaması bir demokrasi ve çoğulculuk talebi değil AKP ile yapılan anlaşmanın göstergesidir.


Bu anlaşma , 2 gün önce, Ankara'da Diyarbakır Emniyet'ine ait TOMA'ların görünmeye başlaması ile deşifre olmuştur.

PKK, AKP'ye Diyarbakır'da sorun yaşanmayacağını garanti ettikten sonra , bu TOMA'lar Ankara'ya yollanmıştır.

Ve bu anlaşmanın en önemli maddesi, PKK'nın Gezi direnişini dağıtmak için kullanılmasıdır.


Bu anlaşmanın sonucu olarak, ülke gündeminden düşen ve adına "Çözüm Süreci" denilen ihanet sürecine yeniden dönülebilecektir.

Kendini yıllardır halk direnişi olarak lanse eden Gladio beslemesi narko-terör örgütü PKK bu maksatla bugün Taksim meydanına Cumhuriyet tarihinin en masum halk hareketlerinden birini bastırmak için konuşlandırılmıştır.

Milletvekili süsü verilmiş PKK militanı Sebahat Tuncel meydanda boşuna dolaşmamıştır.

Katillerinin posterinin gözüne sokulmasına razı olmayacakların verecekleri iki türlü tepki de AKP'nin işine yarayacaktır.

Kitleler ya usanıp, kahrolup çekilecek ya da tepki gösterip Gezi Parkı'nı dağıtacak olaylar fitillenecek.

Birinci seçeneği bugün kısmen başardılar ve 2. seçenek için ise geri sayım başladı.

İstanbul'un çeşitli yerlerinden otobüslerle Gezi Parkı çevresine polis yığan AKP Gezi Parkı'na saldırıyı dışarıdan polisle değil, içeriden ustaca planlanmış bir provokasyon ile PKK üzerinden yaparsa hiç şaşırmayın.

Zaten son 2 gündür PKK ve marjinal gruplar üzerinden ve içki satışı ile marjilanelleştirilen Gezi direnişi hızla kendi içinde bir çeki düzen verip, bir lider bulamasa da, bir yönetim kurulu etrafında örgütlenmeli ve romantik safhadan siyasi safhaya geçmelidir.

Aksi takdirde bugün sahaya indirilen Gladio taşeronlarının harekete geçmesi yakındır.

Kürt çetelerin Osmanlı hanedanları ile anlaşıp, masum halkları katletmesi bu topraklarda daha önce de yaşanmıştır. Bu tarihsel perspektif, mevcut tablo ile birleştirildiğinde daha da bir anlam kazanmaktadır.


Açık İstihbarat, 9 Haziran 2013
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Açık İstihbarat

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x