Cumhuriyeti ve Atatürk'ü Sahiplenme Ekipleri (CASEK) / Prof. Dr. Cihan DURA

Cumhuriyeti ve Atatürk'ü Sahiplenme Ekipleri (CASEK) / Prof. Dr. Cihan DURA

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Oca 25, 2018 11:31

Cumhuriyeti ve Atatürk'ü Sahiplenme Ekipleri (CASEK)

-CUMHURİYET VE ATATÜRK İÇİN AİLE-İÇİ EĞİTİMİ YAYMA EKİBİ” (CATAY)

-CUMHURİYETE VE ATATÜRK’E YÖNELİK SALDIRILARI TAKİP EKİBİ (CASAT)

- ...

I) “CUMHURİYET VE ATATÜRK İÇİN AİLE-İÇİ EĞİTİMİ YAYMA EKİBİ” (CATAY) KURALIM

Milli Eğitim Bakanlığı; yürürlüğe koyduğu yönetmeliklerle sosyal etkinliklerin amaçları arasından “Öğrencilerin Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetiştirilmesi” bölümünü çıkarıyor.

ANNELER, BABALAR!...

Devlet artık Atatürkçü kuşaklar yetiştirme hedefini terk etmiş bulunuyor.

Yıllardır, adım adım yaptıkları bu... Bize ılık suya atılan kurbağa muamelesi yapıyorlar. Ufak ufak, ancak sürekli olarak Cumhuriyet kalemizden bir tuğla söküyorlar.

İşte son marifetleri (23 Ocak 2018):

“Yeni MEB müfredatının detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nca güncellenen müfredatta ilkokul 4 ve ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar için hazırlanan sosyal bilgiler eğitim programında Atatürk’ün adı sadece bir cümlede geçiyor.”

*

Öyleyse görev size düşüyor!

Aile içinde bir küçük OKUL açınız. Çocuklarınızı Atatürkçü yurtseverler olarak artık siz yetiştireceksiniz. Her hafta bir iki saatinizi bu görevinize ayırınız.

Neler yapabilirsiniz?

1) Hazırladığım şu kaynaktan esinlenebilirsiniz:

ATATÜRKÇÜLER NE YAPMALI: YEDİ FAALİYET ALANI
https://www.facebook.com/notes/cihan-dura/atat%C3%BCrk%C3%A7%C3%BCler-ne-yapmali-yedi-faaliyet-alani/10154099116987648/

2) Kendi bilgi ve kültürünüzün yanı sıra kullanabileceğiniz kitaplar olarak, şu adresteki yapıtlardan uygun gördüklerinizi kullanabilirsiniz.

ÇOCUKLAR İÇİN ATATÜRK VE CUMHURİYET KİTAPLARI
http://www.cihandura.com/tr/makale/COCUKLAR_ICIN_ATATURK_VE_CUMHURIYET_KITAPLARI

3) Aile-içi Eğitim faaliyetini toplumumuza benimsetmek ve ülke çapında yaymak için, 2-3 kişi bir araya gelerek “Cumhuriyet ve Atatürk için Aile-içi Eğitimi Yayma Ekipleri” (CATAY) kurunuz. Bunların sayısı yurt çapında yüzleri bulsun, geçsin.

*

Geçenlerde bir FcB arkadaşımdan şöyle bir ileti aldım: “Facebook’ta çene çalmakla, foto paylaşmakla, bayat methiyeler yağdırmakla, “izindeyiz” teraneleriyle bir yere varamazsınız. Elinizi azıcık da olsa, taşın altına koyun. İş yapın, iş!...” Bana biraz haksızlık yapıyor ama, dediği de doğru değil mi?

*

İŞ BÖLÜMÜ

-Aile içi eğitimin gerekçe ve faydalarının belirlenmesi

-Aile içi eğitimde kullanılacak dokümanların belirlenmesi

-Eğitimin nasıl yürütüleceği hususunun belirlenmesi

-Bütün bunların her türlü iletim aracı kullanılarak yurttaşlarımıza duyurulması.

* * *

II) CUMHURİYETE VE ATATÜRK’E YÖNELİK SALDIRILARI TAKİP EKİBİ (CASAT)

Atatürkçüler!

Öyle bir zaman gelir ki: “yalnızca yaptıklarımızın bir anlamı vardır. Ne dediğimiz, ne düşündüğümüz hiç önemli değildir.” Bugün, tam da öyle bir zamandayız.

İşte bu yapmamız gerekenlerden en basit biri: Cumhuriyetimize ve Atatürk’e yapılan saldırıları takip etmek ve karşılıksız bırakmamak!

*

Bu amaçla birkaç arkadaş bir araya gelerek takip ekipleri kurun ve aşağıdaki işleri yapın:

-Saldırı niteliğindeki paylaşımları yapanlara gerçeği anlatan kaynak ve bilgi ulaştırın. [Örneğin: Sinan Meydan’ın kitapları, özellikle “Panzehir” ile “Cumhuriyet Tarihi Yalanları” (İnkılap Kitabevi) adlı yapıtları…. Bu kitaplardan alıntılar, özetler, kopyalar yollayın.]

-Saldırıyı Facebook’a, Twitter’a,… şikâyet edin.

-Durumu, Atatürk’e yapılan hakaretleri ciddiyetle takip edip yasal işlem başlatan şu kuruluşa iletin (Twitter): https://twitter.com/izmirbarosuatam

-Emniyet’e başvurun.

Şikâyet için, yanlış bulduğunuz paylaşımın “link”ini kopyalayın. Paylaşımı silenler çıkabileceğinden bir de “ekran fotoğrafı”nı alın.

Alınan linki ve ekran fotoğrafını (screen shot), kısaca konuyu da anlatarak şu adrese e-posta olarak gönderin: sanaldevriye@egm.gov.tr

E-postayı alan birim mutlaka şikâyeti değerlendirir ve geri dönüş yapar. Çekinmeyin, bilgileriniz saklı kalıyor.

Haksız paylaşımı mümkün olduğunca dostlarınızla paylaşıp onları da bilgilendirin.

*

Ekran fotoğrafı nasıl alınır?

Her klavyede üstte bulunan PrtSc tuşuna basın. Print Screen (PrtSc) tuşuna bastığınız an, bilgisayar ekranın fotoğrafını çeker ve hafızasına depolar.

Yazdığınız e-posta aşamasında farenin sağ tuşuna basarak “yapıştır” dediğiniz an, daha önce hafızaya alınan görüntü iletinize eklenmiş olacaktır (Eğer gerekli bilgiye sahipseniz, -örneğin Paint programı- görüntünün fazla olan alanlarını kırpabilirsiniz. Ayrıca “Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır” yazarak Google’da arama yapabilirsiniz.)

*

İŞ BÖLÜMÜ

-Saldırı nitelikli yayınları takip ve belirleme

-Bilgilendirici metnin belirlenmesi ve iletilmesi

-Paylaşımın kaldırılması talebi

-Bildirme v şikâyet: ekran alıntısı, başvuru

Prof. Dr. Cihan DURA, 25 Ocak 2018
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

Re: Cumhuriyeti ve Atatürk'ü Sahiplenme Ekipleri (CASEK) / Prof. Dr. Cihan DURA

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Prş Oca 25, 2018 15:50

Çok güzel, etkili ve uygulanması çok kolay önlemler ve öneriler. Sevgili hocamız Prof. DURA'ya en candan tebrikler ve teşekkürler
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

Şu dizine dön: Cihan DURA

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x