'Hocalı Katliam'ı soykırım kabul edilsin'

Genel & Güncel Konular

'Hocalı Katliam'ı soykırım kabul edilsin'

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Şub 28, 2009 11:14

'Hocalı Katliam'ı soykırım kabul edilsin'

Hocalı Katliamı'nın uluslararası kamuoyunda soykırım olarak kabul edilmesi için kampanya başlatıldı.

Türkiye Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi (TÜRKSAM) Başkanı Sinan Oğan, Ermeni çetecilerinin Hocalı'da dünyanın gözü önünde bir soykırım gerçekleştirdiğini belirterek, ''Bir grup Türk aydını olarak Hocalı'nın uluslararası kamuoyunda soykırım olarak kabul edilmesi için kampanya başlattık'' dedi.

Oğan, bugün Ermenistan'ın işgali altında bulunan Karadağ'ın Hocalı kentinde gerçekleştirilen soykırımın üzerinden 17 yıl geçtiğini bu süre içinde bu soykırımda yaşamını kaybedenlerin çeşitli etkinliklerle anıldığını, fakat bu olayın hiçbir zaman uluslararası boyuta taşınmadığını ifade etti.

Bir kısım Türk aydını olarak ''http://www.hocalisoykirimi.com'' adresiyle ulaşılan web sayfası hazırladıklarını anlatan Oğan, şunları söyledi:

''Bu sayfaya girerek Hocalı'da yaşananların soykırım olduğunu kabul edenler kayıt yaptıracaklardır. Hedefimiz soykırımın 18. yıl dönümü olan 2010 yılında 1 milyon kişinin bu siteye kayıt yaptırmasını sağlamaktır. Daha sonra kayıt yaptıran, yani kampanyaya katılanların listesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AHİM) ve Birleşmiş Milletler (BM) ile BM'nin sözleşmesi gereği ilgili bütün kuruluşlara başvurarak, Hocalı'da yaşananların soykırım olduğunun kabulünü isteyeceğiz.''

Dün kurulan web sitesine hiçbir tanıtımı yapılmadan 2 bin kişin kayıt yaptırdığını da bildiren Oğan, ''çağımız internet çağı olduğuna göre böyle bir kampanya başlattık. Tüm Türk halkını ve insanlığı kampanyamıza katılmaya çağırıyoruz'' dedi.


Hocalı'da neler yaşandı?

Kampanya için hazırlanan web sitesinde Hocalı katliamıyla ilgili bilgi verdiklerini anlatan Oğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 yılında Ermenistan ordusu sivil, kadın, çocuk, yaşlı ayırımı yapmadan 613 kişiyi en ağır işkenceler uygulayarak soykırıma tabi tutmuştur. Katledilenlerin 83'ü çocuk, 106'sı kadın ve 7'den fazlası ise yaşlıydı. Bu katliamdan toplam 487 kişi ağır yaralı olarak kurtulmuştur. 1275 kişi ise rehin alınmış, 150 kişi ise kaybolmuştur. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin yakıldığı, birçoğunun kafa derilerinin yüzüldüğü, gözlerinin oyulduğu, kulakları, burunları ve kafaları ile vücutlarının çeşitli uzuvlarının kesildiği görülmüştür. Aynı vahşetten hamile kadınlar ve çocuklar bile nasibini almıştır.''


HABERCEM
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

İletigönderen Panzehir » Cmt Şub 28, 2009 23:34

Kayıtlı gözüken kişi sayısı 1500 küsür şuanda.. Bu kadar açık olan soykırım için neyin mücadelesi verilir pek de anlayamıyorum. N.Ş.A'da zaten kabul edilmesi gereken acı bir durumdur yaşanmış olanlar.

Hâlâ insan hakları zırvalığından bahseden Batı'daki zihniyete duyrulur...

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen Urumchi » Pzr Mar 01, 2009 3:46

medeniyet dedigin tek disi kalmis canavar dostlar
Bunlara neyi kabul ettireceksin .. Batililarib ne vicdanlari var ne Allah korkulari ...
1.5 milyon irakta oldu , 200 - 250 bin Bosnada sesleri cikti mi? 1500 kisi icin sitem bile
etmezler.. :(
Kullanıcı küçük betizi
Urumchi
Üye
Üye
 
İletiler: 259
Kayıt: Çrş Şub 25, 2009 17:46


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x