Hüseyin Nihal ATSIZ [1905-1975]

Re: Hüseyin Nihal ATSIZ [1905-1975]

İletigönderen Osman_Pasa » Cum Şub 19, 2010 0:07

En büyük Türkler'den birisi olan Yıldırım Beyazıd'ın anası Türk değildir. Hangi Türkçü onu Türklük kadrosundan çıkarmıştır veya çıkarabilir? İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif'in babası Arnavut, ülküsü de Türkçülüğe aykırı olan ümmetçilik olduğu halde hangi Türkçü Mehmet Akif için Türk değildir demiştir? Mesele Yıldırım Beyazıd veya Mehmet Akif kadar Türk olabilmektir.

Bence bu ifadelerde olumsuz bir yan yok . Atsiz'da degisme var , olgunlasma var bu ifadeler , kafatasciliktan siyrilip olgunlastigini gosteriyor ki 60'misli yaslarin olgunlugu ; 1941'de ogluna yazdigi vasiyetin uzerinden 27 yil gecmis . Fikirleri gorusleri gelismis olgunlasmis ...

Bugun Ataturk'cu olan Nice eski solcularin gecmislerinde Ataturk'u burjuva gorup beyenmediklerini bugunse 180 derece donup dogruyu buldugunu dusunursek . Atsiz'da degisebilir ...
Kullanıcı küçük betizi
Osman_Pasa
Üye
Üye
 
İletiler: 108
Kayıt: Çrş Şub 03, 2010 1:16

Re: Hüseyin Nihal ATSIZ [1905-1975]

İletigönderen Türk-Kan » Cum Şub 19, 2010 0:37

Irkçı manyak akıllanmış mı akıllanmamış mı hiç farketmez. Ortalıkta dolaşan ATSIZCI manyaklarda böyle bir akıllanma söz konusu değil.

Bu konu yeterince zaman kaybına yol açtı. Memleket elden gidiyor, Atsız'ı tartışana kadar ona kafa yorun.

Konu kilitlendi.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Hüseyin Nihal ATSIZ [1905-1975]

İletigönderen Ram » Cum Şub 19, 2010 2:27

Ben vasiyete bakarım. Türkçülük dışarıya dönük değilde, içeriye dönük yapılırsa -ırkçı tanımlamalar içermese dahi- yapılan ırkçı bölücülüktür. Kaldı ki ilgili vasiyet ve genel görüşleri ırkçı tanımlamalarla "desteklenmiştir".

Dışarıya dönük Türkçülük ise, yapılırken diğer dünya milletlerini dışlayan, onlara düşmanca bakan bir tür ırkçılık olarak savunulmamalıdır.

Son olarak, bizi asıl rahatsız edenler, Atsız'a "Ata, başbuğ" ve benzeri sıfatlar yakıştırarak onun izinden gittiklerini öne süren ırkçılardır(Türklüğü ve Türkçülüğü kimseye bırakmayıp buna rağmen Türk'ü yüceltmekten ziyâde, ona-buna düşman kesilenler).
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Önceki

Şu dizine dön: Öz Geçmiş

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x