İhanet partisi Akape kapanmadı!

Genel & Güncel Konular

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Tem 30, 2008 18:47

Bu üyelerden dokuzu Cumhurbaşkanım Ahmet Necdet Sezer'in mirası değil miydi?

Cey kardeşim.Sorunun cevabını bilmiyorum ama AHMET NECDET SEZER'in kişiliğinden şüphelenmemizi gerektirecek en ufak bir davranışı olmadığını hatırlatmak isterim.AHMET NECDET SEZER,ATATÜRK'ten sonra gelmiş geçmiş en büyük KEMALİST'tir.

Baykal: Odak olduğu tespit edildi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anayasa Mahkemesinin 11 üyesinden 10'unun AK Parti'nin “laikliğe karşı fiillerin odak noktası haline dönüştüğünü tespit ettiklerini” söyledi.


CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Deniz Baykal'ın başkanlığında, Anayasa Mahkemesinin Ak Parti hakkındaki kararının açıklanmasının ardından kısa bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Baykal, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, “Anayasa Mahkemesinin 11 üyesinden 10'u Ak Parti'nin laikliğe karşı fiillerin odak noktası haline dönüştüğünü tespit etmiştir” dedi.

Baykal, Ak Parti'nin Hükümet'te bulunduğuna ve Parlamento çoğunluğunu oluşturduğuna dikkati çekerek, bu nedenle Anayasa Mahkemesinin tespitinin önemli olduğunu vurguladı. Baykal, “Bu bir kriz tespitidir. Anayasa Mahkemesi krizi çözmemiş, tespit etmiştir” dedi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/95507 ... 9&sz=31233
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen AlpereN » Çrş Tem 30, 2008 18:56

bende bu konuda çok karamsarım,halk değişmeyeceğinede göre artık yavaş yavaş Ilımlı İslam Devletine kaymaya başlayacağız,üzülüyorum Atatürkün bu halk için yaptıklarına,bu yolda şehit olan insanlara üzülüyorum ve Aziz Nesinin ne kadar haklı olduğunu birkez daha anlıyorum...
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye
 
İletiler: 628
Kayıt: Pzr Nis 22, 2007 22:57

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Tem 30, 2008 19:13

ve Aziz Nesinin ne kadar haklı olduğunu birkez daha anlıyorum...

Evet Alperen kardeş.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Tem 30, 2008 19:13

maydonos yazdı:babamda diyorki icmek yerine Ataturkun genclige hitabesini oku iyi gelir..

Babanla hemfikirim maydonos :)

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Resim
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Çetin Taş » Çrş Tem 30, 2008 19:20

Maydonos.Babanı dinle çünkü haklı.Sen bana uyma.

Şu an Baykal canlı yayında kararı yorumluyor.Fakat bu durumu benim tespit edebildiğim kadarıyla sadece ATA TV ve ULUSAL KANAL veriyor.

Bilginize kardeşlerim.

Türkan.
Okumak rahatlatıyor gerçekten.Ama televizyon kanallarını gezip aüzı kulaklarına varan yavşakları görünce etkisi kayboluyor.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen SuLtanAhmet » Çrş Tem 30, 2008 19:25

İnsanlarımız at gözlükleri ile gündemde ki olaylara baktıgı sürece bu ülke yerinde saymaya ve günden güne eriyip bitmeye mahkum olacaktir.Herkesi karamsarlık bulutları kaplamıs ve bu gereginden fazlaca can sıkıcı...

Piyasalar rahatlayacak,ohh cok sevindik vb gibi laflarla daha nereye kadar ??{Utanma duygusu diye birsey kalmamıs bu insanlarda...}
Sen "Dogrusun","Yalanlar"Benle Dolu ! [Burcin Birben]
Kullanıcı küçük betizi
SuLtanAhmet
Üye
Üye
 
İletiler: 215
Kayıt: Prş Şub 22, 2007 13:48
Konum: Mechul

İletigönderen Tsigalko » Çrş Tem 30, 2008 19:47

"Minareler Süngü Kubbeler Miğfer
Camiler Kışlamız Müminler Asker "
dedi içeri girdi daha da güçlendi dışarıya çıktı Tek başına iktidar oldu.
Asker 27 Şubat Muhtırasını verdi Rekor bir oy olan %47 oy almış tekrar İktidar olmuştur.
Şimdi kapatılma davası Bu da istedikleri sonuçla bittikden sonra daha önceki iletilerimde göndermişdim Umutsuz yaşanmaz ama bunlar bizim umutlarımızı da götüren manzaralar.
Bu şerefsizler Muzlum rolünü çok akıllıca mantıklı yeri ve zamanında oynuyor ve bu malzemeyi de çok iyi kullanacağından şüphem yoktur.
ALLAH herkesin gönlüne göre versin.
Resim
"Tarihi isimler değil; "zaman" lar belirler! Ve zamanlar hep Atatürk'ü haklı çıkarıyor."
Ahmet Taner Kışlalı
Kullanıcı küçük betizi
Tsigalko
Üye
Üye
 
İletiler: 346
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 23:17

İletigönderen rafet » Çrş Tem 30, 2008 21:59

Askerin verdigi o e-mail muhtirasi sacma sapan birseymis.
Adam hukumet, hersey elinde.Hirbirseyine sinirlama gelmedi, tum gucunu kullanarak, belediye
kaynaklarini kullanarak secimlere gittiler.
Muhtira vermenin anlami ne oldu?
Biraz da oy hileleri, calmalariyla % 47 olarak dondu.

Genel Kurmay baskani laiklik konusnda tavrimiz belli falan demis.
Ne diyelim, tavriniz belliyse diyecek sozumuz yok.

Simdi bunlar akillanacak mi?Hem akillanma ne demek?Tum ulkenin kaynaklarini, sanay kuruluslarini,
topraklarini yabancilara satmadilar mi?satis yasa ile olunca vatana hiyanet suc olmuyor mu?
Bir savasda Silahli Kuvvetleri hangi guc, kaynak besleyecek?
Telekomu bile dusmana satmissiniz.
Fransa kiytirik bir kurulusunu bile yabanciya satmamak icin yasa cikartiyor falan.
Amerika Cinlileri piyasasina sokmuyor, devamli mudahale ediyor.

Bizde serbest.babalar gibi satiyoruz masallah.
Bazilari da hala "Bana sorma ben bilmem aya sor yildiza sor ..."diye turku cigirmakda

Artik Ergenekon davasinda da belki sekizinci, dokuzuncu dalga baslar artik.
AKP aklandi gibi birsey oldu.
Bu hizla, bu gucle kim tutacak bakalim AKP hororzlarinin onunu?

Mustafa Kemal gercekten buyuk lidermis.Taa o gunden bugunleri gormus, uyarilarda bulunmus:

." ...Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler....."
Kullanıcı küçük betizi
rafet
Üye
Üye
 
İletiler: 185
Kayıt: Sal Kas 06, 2007 2:07

İletigönderen tuba » Prş Tem 31, 2008 1:06

Ram, sen haberi verdiğinde saat 18.16...konuşma 18.00'de başladı dersek bile, Cnn International, tam borsa kapanmadan yarım saat önce, saat 4.30'da mahkeme kararını canlı yayında vermiş....eee bundan da güzel bir komplo teorisi çıkar artık herhalde :shock: benim asıl anlamadığım haber burdan mı oraya sızmış, yoksa ordan mı buraya :evil:
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye
 
İletiler: 1113
Kayıt: Cmt Ara 29, 2007 21:09
Konum: Güneşin doğduğu yerden...

İletigönderen Ram » Prş Tem 31, 2008 1:34

tuba yazdı:Ram, sen haberi verdiğinde saat 18.16...konuşma 18.00'de başladı dersek bile, Cnn International, tam borsa kapanmadan yarım saat önce, saat 4.30'da mahkeme kararını canlı yayında vermiş....eee bundan da güzel bir komplo teorisi çıkar artık herhalde :shock: benim asıl anlamadığım haber burdan mı oraya sızmış, yoksa ordan mı buraya :evil:


Borsa değerlendi, dolar düştü. Piyasalar son yılların en rahat zamanını geçirdi. Ne zaman¿? Kapatma açıklamasından evvel. Peki, piyasaların en olumsuz etkilendiği zamanlar hangisidir¿? Belirsiz zamanlar.

"Kapatılacak mı, kapatılmayacak mı¿?" sorusu, Türkiye'nin en belirsiz sorularında başı çekiyorsa, gündem bununla meşgûlken piyasalar olumsuz etkileneceğine tam tersine nasıl iyiye gitti¿?

Yok yok, ampûl zekâsıyla cevap vereyim: "Abartmayın canım. Cnn kafadan atmıştır (bakınız, 'tahmin etmiştir' bile değil), şansına tutmuştur."

Bu arada İBDAcı Haşim efendi iki saat gevezelik etmeseydi [sanki pop-sıkar yarışması finalini sunuyor (konuşma başlangıcı 18:05, kararı açıklaması 18:15)], daha da erken verecektim haberi amma, belliki başkalarına da daha evvelden gevezelik etmiş.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen tuba » Prş Tem 31, 2008 1:50

Ergenekon'un bu işte bir parmağı olabilir... :hmm:
Kullanıcı küçük betizi
tuba
Üye
Üye
 
İletiler: 1113
Kayıt: Cmt Ara 29, 2007 21:09
Konum: Güneşin doğduğu yerden...

AKP neden kapatilmadi?

İletigönderen Ersun » Prş Tem 31, 2008 2:20

neden kapatilmadi ? aylardir zaten telefon dinleme , takip ,belge ve bilgi toplayarak bazi Anayasa Mahkeme üyeleri tesir altina alinmistir ,ben bu tür olaylari su meshur amerikan filmlerinde izlerdim demek ki mümkünmüs ve varsayalim AKP bugün icin kapatilmis olsa idi ,orada kapatilsin diye oy kullanan ve adi aciklanacak olan mahkeme üyesi sizce emekli olunca bir siyasi komplo ile ayni su sözde Ergenekon olayinda oldugu gibi tutuklana bilir di ve elbette onlarda bu Tehlikeli Tayyip Erdogan siyasetini cok iyi biliyorlar. Mahkeme tarafsizligini kaybetmis ve AKP,ABD VE AB den ne yazik ki korkmustur.zaten tam 6 yildir Teslimi Amerika ve Teslimi Avrupa siyaseti izleyen AKP en kritik satislari yapmis ve Ulusallik Bagimsizlimizi köseye sikistirmistir. Türkiye Cumhuriyeti nin ayakta kalan birkac kalesinden biri olan Anayasa Mahkemesi de bugün itibari ile düsmüstür geriye birkac dernek ve meclisde CHP kalmistir , gercekten cok zor bir durum icerisinde dir ülke ama elbette bu gibi durumlarda basvuracagimiz nokta Atatürk tür, benim gibi Atatürk Devrimlerine kara sevdali olan insanlarla yilmadan ,bikmadan mücadeleye devam etmek zorundayiz ,herkese selamlar saygilar...
Kullanıcı küçük betizi
Ersun
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Çrş Tem 30, 2008 2:34

İletigönderen Mete Han » Prş Tem 31, 2008 10:39

Ampül'ü çıkarttılar,''kapandı'' sandık.Galiba Ampülü değiştiriyorlar.Geri taktılar yerine.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Mete Han
Üye
Üye
 
İletiler: 14
Kayıt: Prş Tem 31, 2008 9:38

İletigönderen MedceziR » Prş Tem 31, 2008 13:42

AKP'nin de işine geldi Anayasa Mahkemesininde, böylece küsmece darılmaca kalmadı. Sadece AKP'nin cep harçlığı kesildi.

Artık daha istikrarlı bi şekilde bok yoluna gidiyoruz...
Resim

"Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklal varki ecnebilerin nasihatlarıyla ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir..."


Söylesem tesiri yok
Sussam gönül razı değil...
Kullanıcı küçük betizi
MedceziR
Üye
Üye
 
İletiler: 1763
Kayıt: Pzr Nis 08, 2007 15:54
Konum: Yiğidin Harman Olduğu Yerden...

İletigönderen Türk-Kan » Prş Tem 31, 2008 15:01

Uluslararası yatırım bankası JP Morgan'ın iki gün önce piyasaya düşen ve AKP'nin kapatılmayacağını öngören raporu çok konuşuldu. Anayasa Mahkemesi'nden yüzde 80 ihtimalle 'piyasa dostu' bir karar çıkacağını öngören ve yatırımcılarına 'hisse alın' diyen JP Morgan haklı çıktı.

Ne kadar olumlu düsünüyordu herkes, hele ki karara son bir kac gün kala...
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x