İhanet partisi Akape kapanmadı!

Genel & Güncel Konular

Re: İhanet partisi Akape kapanmadı!

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Eyl 27, 2011 11:59

Ankara'yı karıştıran iddia!

Haşim Kılıç’ın, AKP’nin kapatılması davası sırasında, ABD Büyükelçisi Jaffery’e bilgi verdiği öne sürüldü.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, AKP’nin kapatılması davası sırasında, ABD’nin Ankara eski Büyükelçisi James Jaffery’e bilgi verdiği öne sürüldü. CHP Manisa eski milletvekili Şahin Mengü tarafından dile getirilen bu konunun, Wikileakes belgelerinde de yer aldığı iddia edilirken, CHP lideri, Kemal Kılıçdaroğlu da, Kılıç’ın bu olay nedeniyle koltuğunda oturmaması gerektiğini savundu.

Şahin Mengü, Aydınlık Gazetesindeki köşe yazısında, "Haşim Kılıç’ın 29 Ocak 2010’da ABD Büyükelçisi Jaffery’i ziyaret edip, siyasi parti davaları, askerlerin sivil mahkemede yargılanmaları gibi konularda verdiği kararlar hakkında bilgi aktardığı ve Anayasanın da antidemokratik olduğunu söylediği ortaya çıktı" dedi. Kılıç’ın istifasını da isteyen Mengü, şunları yazdı:

"Bu olay, dünyayı sarsan, artık hiçbir şeyin gizli kalmayacağının belgesi olan Wikkileaks belgelerinde yer almaktadır. (Ref: A. 09 ANKARA 1765 B. ANKARA 107) Büyükelçi 02 Şubat 2010 tarihinde aşağıda anlatacağımız hususları da kendi merkezine yani Washington’a geçti. Kılıç, Siyasi Partilerin kapatılmasına her zaman karşı olduğunu fakat DTP’nin Anayasa da siyasi partilerin kapatılmasıyla ilgili maddesine aykırı bir çok fiilleri olduğunu, sadece siyaset düzeyinde kalmayıp, terörü destekledikleri için, Mahkemenin yapacağı başka bir şey kalmadığını söylediği belgeden anlaşılıyor."

İDDİA "ARZ EDİYOR"

"Haşim Kılıç asker şahısların sivil mahkemede yargılanmaları konusunda Mahkeme’nin önüne gelen yasa ile ilgili olarak, o tarihteki Anayasanın 145. Maddesinin antidemokratik olduğunu, fakat Mahkemenin Anayasayı değiştirme yetkisi olmadığı için iptalden başka seçeneği kalmadığını ABD Büyükelçisine ARZ EDİYOR. Hukukçu olmayan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Anayasa konusunda da, bu Anayasa’nın o tarihe kadar 83 Maddesinin değiştiğini, artık bu Anayasa’nın halk oylamasında halkın büyük desteğini alan anayasa ile bir alakası kalmadığını, bu anayasanın değişmesi gerektiğini söylediği belgede yer alıyor. Konuşmanın ifade tarzına ve yapıldığı yere bakarsanız, Kılıç sanki bir amirine gelişen olaylarla ilgili bilgi sunuyor zannedersiniz. Bir müstemleke Yüksek Mahkemesi Başkanı bile müstemleke valisine bile böyle sunum yapmaz."

KILIÇDAROĞLU DA SERT ÇIKTI

Bu iddia CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da sorıldu. CHP lideri ‘’Bu görüşme normal değil’’ diyerek şunları söyledi:

"Bunu bir Anayasa Mahkemesi Başkanı yapıyorsa, o koltukta oturmaması lazım. Bir Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın dağıtacağı tek şey hukuktur. Onu da hukukun üstünlüğü kuralı üzerinde inşa etmek zorundadır. Ama birilerine gidip, hesap, bilgi vermek gibi bir görevi üstleniyorsa, artık o Anayasa Mahkemesi Başkanı değildir"


VATAN, 27 Eylül 2011
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Önceki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x