İnadına Mustafa Kemal'in Askerleriyiz

İnadına Mustafa Kemal'in Askerleriyiz

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzr Ara 16, 2012 14:51

İnadına Mustafa Kemal'in Askerleriyiz

İktidar olma umudunu küresel dengelerden kendisine düşecek paya bağlayan Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, bu acizlik doğrultusunda yeni bir adım atarak, parti mitinglerinde kullanılan "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganını, "Mustafa Kemal'in yurttaşlarıyız" şeklinde değiştirdi!

***

Vatan gazetesinden Kıvanç El'in haberine göre,

"CHP örgütleri gençlik kollarının öncülüğünde artık toplantı miting gibi her türlü etkinlikte 'Mustafa Kemal Askerleriyiz” ifadesi yerine 'Mustafa Kemal’in Yurttaşlarıyız'‘ı slogan olarak kullanılacak. Parti Meclisi’nin 25 yaşındaki en genç üyelerinden Umut Akdoğan’ın mimarı olduğu slogan CHP Gençlik Kolları tarafından da jet hızıyla sahiplenildi. Gençlik Kolları yeni sloganın yer aldığı kaşkollar yaptırmaya başladı. Yaptırılacak atkı, şapka gibi eşantiyon malzemeleri ile afişlerde de aynı dönüşüm sağlanarak, asker yerine vatandaş ifadesi yer alacak..."

Habere göre "devrim niteliğinde değişim" şablonuyla pohpohlanan bu psikolojik harp operasyonu, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da pek beğenildi. "Jet hızıyla" olur verildi ve yeni sloganın basılı olduğu şapka ve kaşkollar hazırlandı.

CHP'yi tarihi bağlarından koparıp konjenktürel bir şablon partisi haline getirmeyi amaçlayan psikolojik harp zinciri içinde yeni ve sinsi bir adım anlamına gelen bu kararın ilk "uygulaması" 13 Aralık'ta Silivri'de sahneye konulmuş.

Habere göre tutuklularla dayanışma için Silivri Cezaevi önünde toplanan kalabalıkta; TGB'li gençler "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganını atarken, CHP'li gençler "Mustafa Kemal'in yurttaşlarıyız" şeklinde bağırmışlar!

Böylece bir taşla iki kuş birden vurulmuş ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sine hem yeni bir hibrit gen eklemlenirken, hem de Silivri zindanının kapısına dayanan Millet Vicdanı'nı haince ikiye bölünmüş!

Küresel dizaynlı yeni CHP'nin, "kürsü muhalefeti" anlayışının bir rutini de cevap alınmayacağı bilindiği halde soru önergesi vermektir.

Biz de böyle yapalım dedik ve CHP yönetimine aşağıdaki soruları sormaya karar verdik.

Cevap alamayacağımızı biliyoruz; biz de zaten bu soruları GDO'su değiştirilmiş yeni CHP üzerinden Türk Milleti'nin kadim vicdanına havale ediyoruz:

1)- "Mustafa Kemal'in askerleriyiz"
sloganının "militarist düşünceyi" çağrıştırdığını nereden çıkardınız? Buradaki "asker" kelimesinin, tarihin en hakiki asker-millet dayanışmasıyla kazanılmış Kurtuluş Savaşı'mızdaki "milleti" ifade ettiğini unutma ve unutturma yetkisini kimden alıyorsunuz?

2)- "Asker" ile "yurttaş"ı birbirinden ayrı, hatta birbirine düşman iki kamp gibi görmeyi ve göstermeyi Tayyip Erdoğan'dan mı öğrendiniz?

3)- Bu sloganların, parayla tutulmuş profesyonel reklamcılar tarafından üretilmiş bir slogan olmadığını, Türk Milleti'nin emperyalizme karşı varolma savaşından, gerçeklerden ve tarihin acılı derinliklerinden süzülüp geldiğini bilemeyecek kadar mı kendinizi "değişim" kompleksine kaptırdınız?

4)- Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş olan Asker-Millet iradesinin 'asker' boyutundan, moda icabı rahatsız olarak, Türk Ordusu'nu Amerikancı darbe cuntalarıyla eşitleme oyununda figüran rolü aldığınızın farkında mısınız?

5)- Tarihe mal olmuş sloganlar sizce şapka, kaşkol ve anahtarlık gibi eşantiyon malzemelerinden kazınarak Türk Milleti'nin bilincinden de kazınmış olur mu?

6)- Başbakan talimatıyla dizi filmlerin yayından kalktığı olmuştur da, kitlelerin bir Genel Başkan talimatıyla 100 yıllık sloganı bir günde terkettiği nerede görülmüştür? Kemal Kılıçdaroğlu, tarihi kökleri olan bir partinin başında olduğunun; bu partide çocuk sayısından, hangi filmlerin izleneceğine kadar Genel Başkan tarafından karar verilemeyeceğinin farkında değil midir? "Jet hızıyla onay verdi" başlıklı haberlere konu olarak, kendisini Tayyip Erdoğan mı zannetmektedir?

7)- Bu sloganı "militarizmi yansıttığı için" değiştirmenizi dikte edenlere, "Amerikan milli parasının üzerindeki 'We trust in God' sloganı, Amerika'nın bir din devleti olduğunu düşündürüyor; değiştirilsin" deme karakterini gösterecek içinizden bir kişi olsun çıkmadı mı? Küresel planlar içinde yer edinip göze girme yarışı aklınızı ve vicdanınızı bu kadar mı kararttı?

8)- Miting meydanlarından CHP'nin tarihine sahip çıkan partililer inadına "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganını atar ve sizin profesyonel makyajcılara hazırlattığınız "Mustafa Kemal'in yurttaşlarıyız" sloganı, Genç Siviller gibi sönük kalırsa ne yapacaksınız? Kürsüden inip gidecek misiniz örneğin?


Açık İstihbarat, 16 Aralık 2012
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Açık İstihbarat

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x