Kılıçdaroğlu Baykal'a Rağmen Aday

Tartışma Alanı

Re: Kılıçdaroğlu Baykal'a Rağmen Aday

İletigönderen Türk-Kan » Çrş May 19, 2010 3:10

Urunguj yazdı:K. Kılıçdaroğlu CHP genel başkanı oldu sayılır'a banane diyen biri, ...

Vatanını o kadar da önemsemiyor diyeyim en azından!

Vatan sevdamızı Kılıçdaroğlu sevgisi ile ölçen bebelere en azamisinden hadsiz diyelim biz de!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Urunguj » Çrş May 19, 2010 3:11

Yeni yapılmış kaka suratlı Zaman gazetecisinin, Deniz Baykal'a KAHRAMANIM dediği bir süreçten geçiyoruz.

Cinsel taciz nedeniyle ABD'ye girişte sorun yaşaması muhtemel birinin desteği köstektir!

(Türkkan saçmalıyorsun. CHP'dir kastettiğim, ve CHP bu vatanın kurucusudur)
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye

İletiler: 222

İletigönderen Çetin Taş » Çrş May 19, 2010 3:18

Yazılanları henüz okuma şansım oldu.

Bazı söyleyeceklerim var.

Her şeyden önce bu sitedeki herkes bir diğerine saygı göstermeyi öğrenmeli.Daha sanal ortamda birbirine saygı duymayan insanlar, kaza ile memleketi yönetmek konusunda ucundan-kıyısından imkan sahibi olduklarında nasıl davranırlar acaba? Bu sitede kimse kimsenin amiri de değildir, memuru da değildir. Herkes görüşlerini terbiyesizlik yapmadan, saygısızlık yapmadan açıklasın.

Bu girişi yapma nedenim özellikle Kutadgubilig arkadaştır. (Tabi onun gibi davranan diğer arkadaşlaradır da sözüm.) Senin gibi düşünmek zorundamıyız arkadaşım? Sen nasıl senin gibi düşünmeyen insanları saçmalamakla suçlarsın? Yazılanları okumadın mı, neticede her şeyi nedenleri ile yazmaya çalışmış herkes.

Bakın. Burada rahatsızlık şudur. Benim CHP ile ilgili eleştirilerim de işte bu sayfalarda yazan bazı arkadaşların yorumlarından aynen anlaşılmaktadır. Eğer bizler tarikatçılıktan, ırkçılıktan(milliyetçilik yani ATATÜRK milliyetçiliği değl), mezhepçilikten, yavşaklıktan rahatsız oluyorsak benim tarikatçim, benim ırkçım, benim mezhepçim, benim yavşağım iyidir şeklinde tavır sergilememeliyiz.

Açayım biraz daha, çünkü sonradan saçmalamakla itham edilmek istemem bir kez daha.
Ben bu ülkede SÜNNİCİLİK kadar ALEVİCİLİK'ten de rahatsızım. Ben SÜNNİCİLİK kadar, ALEVİCİLİK' in de ATATÜRK İLKE ve DEVRİMLERİ'ne aykırı olduğuna inanıyorum. Bu sayfalarda yazan bazı arkadaşların fazlaca duygusal yorumlar yazdıkları hemen anlaşılıyor. KEMAL KILIÇDAROĞLU' na karşı kafamdaki soru işaretlerinin nedeni elbette ALEVİ olması değil. En azından şu ana kadar ALEVİCİ olacağına dair kesin bir tavır sergilemedi. Ama daha önce benim ve başka bazı arkadaşların da belirttiği gibi her ATATÜRKÇÜ'nün sonuna kadar sahip çıkması gereken TUNCELİ-DERSİM olayı konusundaki ÇİĞLİĞİ ve PKK'YA AF konusundki ÇİĞLİĞİ ve tabi ki neticede lider olma vasıfları konusunda bana göre yetersizliği onun liderliğini benimsemememe neden oluyor. Fakat Deniz Baykal'ın yeniden lider olmasındansa Kılıçdaroğlu'nun başkan olmasını tercih ederim.

Keşke parti içinden başka bir isim üzerinde anlaşılsaydı ve Kemal Kılıçdaroğlu bir süre daha siyasetin inceliklerini öğrenmeye devam etseydi. Dürüst olacağım diye kendisine sorulan her soruya cevap vermek telaşından saçma sapan cevaplar vermemeyi öğrenirdi böylece.

Neyse...

Öz şu olmalı arkadaşlar.
Memlekette işin çivisi çıkmış.İşsizlik almış başını gitmiş.Bölücülük hem de her türden hortlamış.Televizyondlardakşi dizilerde bile ya Kürtler anlatılıyor, ya Çingeneler, ya Kafkas kökenli vatandaşlarımız. Yani bence kasten farklılıklar vurgulanıyor. Hal böyle olunca BİRLİK-BERABERLİK VURGUSU daha da bir anlam kazanıyor.

Herr şeye rağmen elde kalan en büyük kale CHP olduğu için de hassasiyetler artıyor.

Umarım kaygılarımızda haksız çıkarız.
Çünkü CHP'nin Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında iktidar olacağına inanıyorum.Ama sonrasında eğer AKP'nin bile beceremediği,yapmaya çekindiği bir takım olayları GANDİ KEMAL'e yaptırırlarsa o zaman vay bizim halimize!!!

HERKESİN GENÇLİK VE SPOR BAYRAMLARINI KUTLUYORUM......
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Türk-Kan » Çrş May 19, 2010 3:22

Urunguj yazdı:(Türkkan saçmalıyorsun. CHP'dir kastettiğim, ve CHP bu vatanın kurucusudur)

1992'de Pensilvanya'cı Baykal'ın kurduğu CHP mi bu vatanın kurucusu imiş bilge bebe? Yüzüne gözüne bulaştırdığı laiklik ilkesi dışında Altı Ok'un hangi ilkesine sarılmış, benimsemiş, parti politikası yapmış? Tam bağımsızlık mı demiş? AB'ye, NATO'ya rest mi çekmiş?

Tartışma uslûbuna dikkat etmeni öneririm, geç saatlerde ileri geri zırvalamak zararlıdır.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Urunguj » Çrş May 19, 2010 3:30

Peki özür dilerim, üslubum için.

Bebe

Bu nasıl söz?

Ben gerçek CHP'den bahsediyorum, 12 Eylül cuntasının kapattığı Atatürk'ün CHP'sinden, Zaman yazarının kahramanının chp'sinden değil! (kahraman artık olmadığına göre artık CHP diyebilirim)
En son Urunguj tarafından Çrş May 19, 2010 3:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Urunguj
Üye
Üye

İletiler: 222

İletigönderen Başkomutan » Çrş May 19, 2010 3:34

Kavga mı var...Kılıçdaroğlu'nu Sarıgül desteklerse tam olur...Ben bu Kinzer'e bayıldım.Tüm Baykal düşmanları için iç açıcı şeyler söylemiş!..
Ne Baykal Ne Kılıçdaroğlu...
Şimdi CHP zamanı...
Bitmiştir.. :iyi geceler:
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

İletigönderen Türk-Kan » Çrş May 19, 2010 3:39

Urunguj yazdı:Bebe

Bu nasıl söz?

Insan yavrusu, kötü bir söz degil :wink:

Urunguj yazdı:Ben gerçek CHP'den bahsediyorum, 12 Eylül cuntasının kapattığı Atatürk'ün CHP'sinden, Zaman yazarının kahramanının chp'sinden değil!

Atatürk'ün CHP'sini ressam Kenan kapatmadi, 1938'den beri yok o CHP Urunguj.

Gelismeleri takip et, ABD cikisli haberleri özellikle takip et. Hele ki Sarigül'ün demeci dogruysa, ki sen de Teke Tek'te Kilicdaroglu'nu dinlemissin, o da kapilari acik birakti, manevralarin yönü görünecektir.

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen maydonos » Çrş May 19, 2010 3:40

Evet arkadaslar; bosverin artik bu konuda biririnizi uzmeyin. Gelecege bakmak zamani. Herkes gerildi. Ama artik hersey yoluna girecek diye dusunuyorum. Kilictaroglu iyi bir burokrat ama karizmatik bir lider degil. Ses tonu dusuk. Ancak yapacak birsey yoktur. Su anda en iyisi bu idi. Halk destekliyor.

Benim Turkiye de yasayan arkadaslardan ricam eger Chp icinde iseler lutfen lider yetistirsinler. Karizmatik ve iyi egitimli ayrica guclu insanlara gereksinim var. Bu konuyu iletin lutfen. Hicbirsey icin gec kalinmis degil.

19 mayisimiz kutlu olsun. Tanri genclerimizi ve yurtseverleri korusun ve dayanma gucu versin.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen eskopatj2 » Çrş May 19, 2010 11:54

Tek kurşun atmadan içerden fetih ve Türkiye’nin tasfiyesi ve Kendisiyle kavgalı Türkiye
Kutadgu Bilig
Bu arada forumda takip ettiğim kadarıyla bazı üyeler bu konuda nefret düzeyinde yazılar yazıyor, herkes yazdığına dikkat etsin. Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu iyi, düzgün bir insandır!

Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmemiz Kutadgu Bilig'in Çok zoruna gidiyor galiba....

Çetin Taş'ın Bu yazısına sonuna kadar katılıyorum.
Bakın. Burada rahatsızlık şudur. Benim CHP ile ilgili eleştirilerim de işte bu sayfalarda yazan bazı arkadaşların yorumlarından aynen anlaşılmaktadır. Eğer bizler tarikatçılıktan, ırkçılıktan(milliyetçilik yani ATATÜRK milliyetçiliği değl), mezhepçilikten, yavşaklıktan rahatsız oluyorsak benim tarikatçim, benim ırkçım, benim mezhepçim, benim yavşağım iyidir şeklinde tavır sergilememeliyiz.

Açayım biraz daha, çünkü sonradan saçmalamakla itham edilmek istemem bir kez daha.
Ben bu ülkede SÜNNİCİLİK kadar ALEVİCİLİK'ten de rahatsızım. Ben SÜNNİCİLİK kadar, ALEVİCİLİK' in de ATATÜRK İLKE ve DEVRİMLERİ'ne aykırı olduğuna inanıyorum. Bu sayfalarda yazan bazı arkadaşların fazlaca duygusal yorumlar yazdıkları hemen anlaşılıyor. KEMAL KILIÇDAROĞLU' na karşı kafamdaki soru işaretlerinin nedeni elbette ALEVİ olması değil. En azından şu ana kadar ALEVİCİ olacağına dair kesin bir tavır sergilemedi. Ama daha önce benim ve başka bazı arkadaşların da belirttiği gibi her ATATÜRKÇÜ'nün sonuna kadar sahip çıkması gereken TUNCELİ-DERSİM olayı konusundaki ÇİĞLİĞİ ve PKK'YA AF konusundki ÇİĞLİĞİ ve tabi ki neticede lider olma vasıfları konusunda bana göre yetersizliği onun liderliğini benimsemememe neden oluyor.

Güncelmeydan son derece özgür düşüncülerin sergilenecegi bir platform diye düşünüyorum.
Kemal Kılıçdaroğlu görecez. Kutadgu bilig inşallah hep beraber görürüzde sizin dediğiniz gibi çıkar ben duymuş olduğum tereddütlerimde inşallah yanılırım'da sen haklı çıkarsın.
Türk-kan
1938 beri chp atatürkçü çizgide ilerlemiyor bunu son derece katılıyorum.
Halazır Amerikan Mandası çizgisinde devam ediyor!
Amerikan mandası çizgisinde devam eden bir partiye hangi kutsal görevimizi yerine getirecez Haydar Bey?
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj2
Üye
Üye

İletiler: 66

Kılıçdaroğlu'nun ikizi yeniden CHP'de

İletigönderen Çetin Taş » Çrş May 19, 2010 12:21

CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu, kardeşinin başarılı ve gelecekte başbakan olacağına inandığını belirtti.1 Nisan'da CHP'den istifa ederek DP'ye geçen Adil Kılıçdaroğlu, yeniden CHP'ye döndü.

Kocaeli'de yaşayan Adil Kılıçdaroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinden yarım saat sonra dünyaya gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığına aday olmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

İkiz kardeşini canı gönülden kutladığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Hayatı boyunca görev aldığı kurumlarda başarılı oldu. Halkın sesine kulak vereceğine, tabana sahip çıkacağına ve iktidara geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

YENİDEN CHP'DE

Gazetecilerin “Yaklaşık bir ay önce CHP'den ayrılıp DP'ye geçmiştiniz. Geri dönecek misiniz veya döndünüz mü?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Parti içerisinde huzursuzluk olduğu için ayrıldım ve yeniden partime, CHP'ye döndüm” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Adil Kılıçdaroğlu, “Halkın sesine kulak vermesini istiyorum. İşçinin, köylünün, emeklinin koşulları belli. Bu insanların nasıl yaşadıkları ortada. CHP daha önce varoşlara gidemiyordu. Belirli kesimlerle irtibat kuruyordu. Ankara'nın doğusunda birçok il var. Bu illerden neden CHP milletvekili çıkaramıyor. Ben inanıyorum Kemal Bey, Doğu'dan ve Güneydoğu'dan da çok oy alacak” şeklinde konuştu.

Adil Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olacağını kendilerinden son ana kadar gizlediğini, kendisinin de haberi televizyonlardan öğrendiğini belirterek, “Başarılı olacağına, gelecekte bu ülkenin başbakanı olacağına inanıyorum” görüşünü ifade etti.

DP İL BAŞKANI ŞAHİN

DP Kocaeli İl Başkanı Ercüment Şahin ise “Adil Kılıçdaroğlu bizim şu anda kayıtlı üyemiz. DP'den istifası konusunda şu an için bana ulaşan bir şey yok. Birkaç gündür, kendisine ulaşamıyoruz. Kullandığı telefonu değiştirmiş ama kısa zamanda görüşmeyi istiyorum” dedi.

Adil Kılıçdaroğlu'nun sevdikleri bir arkadaşları olduğunu ve DP'ye gönüllü olarak geldiğini ifade eden Şahin, “Kardeşi Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı için adaylığı söz konusu. Kardeşinin genel başkanlığa aday olmasınından dolayı Adil Bey, eğer CHP'ye dönme kararı alırsa buna saygı duyarız ancak bizim gönlümüz onun DP'de kalması yönündedir” diye konuştu.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14774046.asp?gid=373
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen İL-BARS » Çrş May 19, 2010 12:50

Kutadgu Bilig yazdı:İL-BARS ve onun gibi düşünenler, Onur Öymen'in yaptığı yaraya tuz basmaya benziyor. Onur Öymen'in sözlerine katılıyorum ancak ne gereği var bunun. Politikada her zaman her yerde istediğini konuşamazsın. Hele senin partine destek vermiş kitlenin yaralarını kaşımamalısın, bunun CHP'ye de yararı yok. Bu sadece Kürtçülerin işine gelir. Bu sözlerin Doğu'da CHP'nin imajına nasıl zarar verdiğini biliyor musun? Kemal Kılıçdaroğlu da Tuncelili olduğu için elbette bundan etkilenmiş olabilir. Ben bu konuda kendisini anlıyorum. Malesef senin gibi düşünenler pek empati yapmadığı için ne demek istediğimi anlamayabilirler. Af konusunda ise onun anlatmak istediği ile senin düşündüğünün zerrece bir benzerliği yoktur, dinci sitelerin galeyanına gelme. Ben kendisini dinledim sizin düşündüğünüz bir kanıya varmadım. O konuşmasının cımbızlanan değil de bütününe baksaydın düşüncelerinin yersiz olduğunu anlayacaktın.

Onur Öymen; kimsenin yarasına tuz falan basmadı. Gerçekleri, doğruları söyledi. Tarihi Gerçekler birilerine acı veriyorsa, yüzleşmekten korkuyorlarsa bu onların sorunudur. Bizim Milletimiz, Ordumuz kimseyi katletmedi. Sadece isyan eden eşkiyalar cezalandırıldı ve aileleri sürgüne gönderildi. Olan biten budur. İsyanda birilerinin akrabası, sülalesinden, aşiretinden kimseler ölmüşse; bu Türk Ordusu'nun ya da Türk Milleti'nin suçu değildir. Devlete başkaldıran seyyid rıza ve onun eşkiyalarının suçudur. Tek gerçek budur. Başka bir gerçek olduğunu iddia ve ima edenlerin; pkklı ve diğer terör örgütü mensuplarından farkı yoktur.

Bu yarası olanların zaten C.H.P'ye oy olarak hiçbir katkısı yoktu. Bazı belli bölgeler hariç; Doğu ve Güneydoğu'da başa güreşen şu an sadece iki parti var; bunlar akp ve dtp'dir(yeni adlarıyla bdp). Bunların ikiside zaten kürtçü ve Türk düşmanı partiler, tavanlarının tabanlarının da birbirlerinden çok farklı düşündüklerini zannetmiyorum.

Ne CHP'nin ne de başka bir partinin esamesi okunmuyor çoğu yerde(Bu söylediğim hem yerel hem de genel seçimler içindir)...Son yerel ve genel seçimlerde, C.H.P kaç oy almış buralardan?(Ki Kılıçdaroğlu'da o dönem parti yönetimindeydi).

Ben teröristler ve yardakçılarıyla empati kurmak zorunda değilim. Kimse de Türk Milleti'nin bir ferdini bunun için zorlayamaz. Kimsenin galeyanına geldiğim falan yok. Kılıçdaroğlu'nun kendi sözleriydi, af ve isyanla ilgili söyledikleri...Bunları da Televizyonda tüm kanallarda söyledi ve bende bizzat canlı olarak izledim.

Sonuç olarak bu süreçte C.H.P'li arkadaşlarımız istediklerini desteklerler. Bundan doğacak olumlu olumsuz sonuçlardan kendileri mesuldürler. Biz sade vatandaş olarak bu süreç ile ilgili kendi endişelerimizi, kaygılarımızı dile getiriyoruz. C.H.P üyesi arkadaşlar: "Sizin ne haddinize?", "Siz kimsiniz ki Gandi Kemal'e böyle sözler söyleyebiliyorsunuz?" diye düşünebilirler.

Kusura bakmayın ama ortada Yüce Atatürk'ün kurduğu bir partinin kaderi söz konusu ise bu tüm Türk Milleti'nin fertlerini ilgilendiren bir mevzudur. Herkeste düşüncelerini dile getirmekte serbesttir, hürdür.

"Fikirler, Hürriyetler zincir kabul etmez!"

Herkesin 19 Mayıs Bayramı kutlu olsun.
En son İL-BARS tarafından Çrş Haz 09, 2010 20:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
İL-BARS
Üye
Üye

İletiler: 135

İletigönderen Ram » Çrş May 19, 2010 14:28

Offtopic :
Tunceli İsyanı, -tıpkı açılım son adlı diğer ihanet konuları gibi- yıllardır alt yapısı hazırlanmış (kimlerin hazırladığını yinelemeye gerek yok) bir yıkım konusudur. 2001 bunalamı, birisi birisine kitapçık fırlattığı için çıkmadı, ilk damla olarak sunulmasına karşın son damla işlevindeydi; bunalımın hazırlığı önceden tamamlanmıştı.

Tunceli konusu da böyledir. Birileri birisinin kulağına (büyük olasılıkla kadehli toplantılarda) fısıldamış, fısıldanan ise görevini yerine getirmiş, görevini yerine getireni duyan öteki görevliler de üzerlerine düşeni yapmışlar. Birisi öksürtülmeseydi, başka biri öksürtülecekti belki de doğrudan kusturulacaktı.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Başkomutan » Çrş May 19, 2010 14:32

Kılıçdaroğlu gel derse gelecek

Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde bir CHP şimdiden çekim merkezi oldu. Kamer Genç'in ardından önemli bir isim daha CHP'ye göz kırptı.

Resim

CHP Genel Başkanlığı için adaylığını koyan Kemal Kılıçdaroğlu parti içinde yarattığı uzlaşmanın yanı sıra küskünleri ve çeşitli nedenlerle ayrı düşen muhalifleri de toplayacak gibi görünüyor.

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç’in “Teklif gelirse CHP’ye katılırım” açıklamasının ardından adı CHP Genel Başkanlığı için geçen Prof. Dr. Süheyl Batum da "Kemal Kılıçdaroğlu" dedi.

Anayasa hukukçusu, eski rektör Batum’un adı 2008 yılında yapılan CHP Kongresi genel başkan adaylığı için geçti. CHP’de ciddi bir değişim ve dönüşüm arayan isimlerden biri olan Batum, Baykal’a karşı aday olmadı ancak Kılıçdaroğlu ile birlikte değişeceğini inandığı bir CHP’de görev almaya hazır.

STATÜKO KIRILMALI UMUDU

Kılıçdaroğlu’yla birlikte gelen sürece umutla baktığını söyleyen Batum süreci şöyle değerlendirdi:
”Aslında Baykal gitti, Ahmet geldi olarak bakmıyorum. Türkiye’de dünyada statükoyu kıracak bir değişime ihtiyaç var. Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarını gelmesi bu açıdan umut verici bir gelişme. Sayın Kılıçdaroğlu bugüne kadar çok sıcak, cana yakın, dürüst, namuslu bir görüntü verdi. Ne iş yaptığı önceden de belli olan bir politikacı. Bana Türkiye siyasetinin üzerine giydirilen gömleği çıkarıp atabilecek bir siyasetçi olarak geliyor.”

VURDU MU İNLETEN LİDER KALMADI

Batum, Kılıçdaroğlu’nun mutevazı yapısını da avantaj olarak görüyor. “Her şeyli bilen lider… Vurdu mu yerler inliyor…” gibi lider modelinin artık yok olduğunu söyleyen Batum, “Halkla konuşan, onların arasına giren, derdini soran” bir yaklaşım doğru artık. Büyük değişim hareketleri de böyle başlar. Kılıçdaroğlu’nun mevcut siyaset anlayışını değiştireceğine, bir çok kişiyi de etrafında toplayacağını düşünüyorum” dedi.

GEL DERSE GİDERİM

Batum’a “Peki siz de Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alır mısınız” diye sorduk. Batum’un buna cevabı net oldu: “Evet… Tabiki” diyen Batum şöyle devam etti:
”Bir akademisyen olarak hukuk açısından neyin doğru olup olmadığını görüp tartışıyorum. Giydirilen gömleğin hiçbir şekilde demokratik laik soysal hukuk üstünlüğüne dayalı bir sistem getirmeyeceği huzursuzluğu yaşıyorum. Şikayetçi oldum. Bunları değiştirip düzeltmek gerek diyen biriydim. Kılıçdaroğlu ile el ele verebilecek insanlarla değişim süreci yaşanabilir. Ben de gel “Daha demokratik bir Anayasa yapalım”, “Gel bu statükoyu birlikte kıralım”, “Gel teknik konularda yardım et” derlerse tabiî ki içinde yer almak isterim.”

internethaber.com
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

İletigönderen Comte » Çrş May 19, 2010 15:42

maydonos yazdı:Benim Turkiye de yasayan arkadaslardan ricam eger Chp icinde iseler lutfen lider yetistirsinler. Karizmatik ve iyi egitimli ayrica guclu insanlara gereksinim var. Bu konuyu iletin lutfen. Hicbirsey icin gec kalinmis degil.

"Lider yetistirme"yi ilk burada okuyorum. :D

"Lider" nasil yetistirilir?

Bence bu daha cok bir karakter özelligidir, bu özelligi tasiyan birisi zaten bir sekilde kendisi ortaya cikar.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Comte
Dilmaç
Dilmaç

İletiler: 195

İletigönderen eskopatj2 » Çrş May 19, 2010 15:42

İL-BARS aynen bu düşüncelerine katılıyorum.
Ne CHP'nin ne de başka bir partinin esamesi okunmuyor çoğu yerde(Bu söylediğim hem yerel hem de genel seçimler içindir)...Son yerel ve genel seçimlerde, C.H.P kaç oy almış buralardan?(Ki Kılıçdaroğlu'da o dönem parti yönetimindeydi).

Ben teröristler ve yardakçılarıyla empati kurmakmak zorunda değilim. Kimse de Türk Milleti'nin bir ferdini bunun için zorlayamaz. Kimsenin galeyanına geldiğim falan yok. Kılıçdaroğlu'nun kendi sözleriydi, af ve isyanla ilgili söyledikleri...Bunları da Televizyonda tüm kanallarda söyledi ve bende bizzat canlı olarak izledim.

Sonuç olarak bu süreçte C.H.P'li arkadaşlarımız istediklerini desteklerler. Bundan doğacak olumlu olumsuz sonuçlardan kendileri mesuldürler. Biz sade vatandaş olarak bu süreç ile ilgili kendi endişelerimizi, kaygılarımızı dile getiriyoruz. C.H.P üyesi arkadaşlar: "Sizin ne haddinize?", "Siz kimsiniz ki Gandi Kemal'e böyle sözler söyleyebiliyorsunuz?" diye düşünebilirler.

Kusura bakmayın ama ortada Yüce Atatürk'ün kurduğu bir partinin kaderi söz konusu ise bu tüm Türk Milleti'nin fertlerini ilgilendiren bir mevzudur. Herkeste düşüncelerini dile getirmekte serbesttir, hürdür.

"Fikirler, Hürriyetler zincir kabul etmez!"

Herkesin 19 Mayıs Bayramı kutlu olsun.

Kutadgu Bilig
Haşa estağfrullah 77 il örgütünün oyunu almış bir başkan adayınız var.(tek aday)
Haşa estağfrullah medya'dan muhteşem bir psikolojik destek alıyorsunuz.
Anketler'de sizi destekliyor. Bir kısım halk'ta aynı şekilde sizi destekliyor.
İktidar'a emin adımlar'la gidiyosunuz.
Bura'da kaygılarımızı dile getirmemiz sizi neden bu kadar rahatsız ediyor anlamadım?
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj2
Üye
Üye

İletiler: 66

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x