Kılıçdaroğlu Baykal'a Rağmen Aday

Tartışma Alanı

Re: Kılıçdaroğlu Baykal'a Rağmen Aday

İletigönderen Deli Haydar » Prş May 20, 2010 10:29

Tehlike
Cumhuriyet Gazetesi / 20 Mayıs 2010

Medyada büyük bir “Kemal Kılıçdaroğlu” rüzgârı esiyor, estiriliyor. Sosyal demokrasiden nasibini almamış liboşlar ve hatta tescilli iktidar yalakaları bile “Kılıçdaroğlu” diyor başka bir şey demiyor.

Kılıçdaroğlu’nun Deniz Baykal’ın boşalttığı CHP genel başkanlığı koltuğuna oturmadan partinin oylarında “patlama” düzeyinde büyük artış sağladığı açıklanıyor. Kılıçdaroğlu’na İngiliz sömürgesi Hindistan’a bağımsızlığını kazandıran Gandi yakıştırması yapılıyor, “Gandi Kemal” deniyor.

Gandi Kemal”, “Karaoğlan”a benzetiliyor. Kılıçdaroğlu “umudumuz” oluyor ve “eski umudumuz” Bülent Ecevit’le özdeşleştiriliyor.

Özetle medyada Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye bugüne dek görülmemiş bir destek gösteriliyor. Kılıçdaroğlu da toplumunun nabzını tutacak popüler demeçler veriyor; havuzlu villalarda oturmayacağını, çocuklarının zenginleşmeyeceğini açıklıyor. CHP, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na açılsa hisse senetleri tavanı delip gökyüzüne çıkacak!

Kılıçdaroğlu henüz genel başkanlık koltuğuna oturmamış olsa da başbakan olmuş gibi muamele görüyor ve Deniz Baykal’a da cumhurbaşkanlığı uygun görülüyor!

Bütün bunlar yani medyanın desteği ve dolayısıyla kamuoyunda yaratılan beklenti bir siyasi parti için güzel şeyler. Her ne kadar bugüne dek medyanın desteğini alan bir partinin iktidara geldiği görülmemişse de reklamın ve propagandanın iyisi kötüsü olmaz!

Fakat…
Medyadaki bu destek aynı zamanda büyük bir tehlikenin de habercisi olsa gerek.
Nedir o tehlike?

Medyatik olmak… Medyanın eline düşmek… Medyaya mavi boncuk dağıtmaktan medyaya teslim olmak, popüler olmak adına siyasi çizgiyi bozmak. Örneğin, Baykal’ın hizipçiliği yüzünden CHP’den ayrılanlar partiye dönüş mesajları verirken ikinci cumhuriyetçi olanlara, bölücülere destek verenlere de kucak açılacak mı belli değil.

Gandi’nin pasif direniş felsefesini Kılıçdaroğlu’nun sabrını biliyoruz ama Kemalizm’in devrimci niteliği ne olacak bilmiyoruz! Kim bilir, belki de bizim “tehlike” sandığımız, iktidara yürürken zorunlu olan “değişim”in bir parçasıdır!

Deniz Som

Gandi mi? Ecevit mi?
Hürriyet Gazetesi / 20 Mayıs 2010

Hürriyet, Milliyet ve Vatan gazetelerinin internet sayfalarında yayınlandı... Haber şöyle:
Kemal Kılıçdaroğlu, maden ocağında meydana gelen patlama nedeniyle yarın sabah Zonguldak’a gidecek.

Haberin altına iniyoruz...
Okur yorumları şöyle:
“Yolun açık olsun.”
“Adam gibi adam.”
“Bravo.”
“Çok şükür Türkiye’me.”
“Tertemiz bir insan.”
“Süper adam, süper.”
“Güler yüzlü, doğasında var.”
“Aradığımız vizyon işte bu.”
“Gurur duydum.”
“Yiğidim.”
“Hayırlı olsun.”
“Başarılar diliyorum.”
“İktidara yürüyoruz.”
“Desteklemeyen ölsün.”
“Sinerji işte bu.”
“Helal olsun.”
“Dürüst insan.”
“Allah’ını seveyim.”
“Harikasınız (:”
“Kıskananlar çatlasın.”

30 gariban mezarda...
Adam taziyeye gidiyor.
Kimi şükrediyor, kimi alkışlıyor.

Çünkü...
Nereye gittiğinin, ne diyeceğinin falan hiçbir önemi yok artık.
Zaten vazgeçti sonra, gitmedi.

Adım gibi eminim ki, “Kılıçdaroğlu Zonguldak’a gitmiyor” diye haber yapılsa, altına aynı yorumlar gelir, “adam gibi adam, bravo, vizyon işte bu, harikasınız” filan. Yani? Üzüm üzüme baka baka kararır.

Kimi Gandi’ye benzetiyor, kimi Ecevit’e ama, yanılıyorlar, adını biz koyalım...
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li seçmenin Tayyip Erdoğan’ıdır.

Yılmaz Özdil

Neyse ki sivilleşmeyen; sivriliklerini yitirip körelmeyen kalemlerimiz hala var...
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi

İletiler: 714

İletigönderen elzet » Prş May 20, 2010 10:58

Yazık sizleri okudukça Türkiye için üzülüyorum. Bu ülke 10 senedir Tayyip ve Cemaate katlanıyor sesiniz çıkmıyor. KILIÇTAROĞLU CHP nin başına geçti ne zamandır iktidar lafını ağzına alamayan CHP iktidar demeye başladı, milleti aldı bir şüphe. Kardeşim KILIÇTAROĞLU gökten zembille inmedi. CHP grup başkan vekili, AKP ye en büyük darbeleri indirmiş adam ne çabuk unuttunuz. Dingir Mir Mehmet Fıratı, Melih Gökçeği ve karşısına çıkmaya korkan AKP lileri ne çabuk unuttunuz. Deniz BAYKAL'ın da Tayyibi başbakan yapmasını ne çabuk unuttunuz. Şimdi CHP KILIÇTAROĞLU ile iktidara yürüyor bunu çekemiyorsunuz. Bu ülke Kemal KILIÇTAROĞLU'na bir 4 sene katlanamazmı bu kadarmı kötü adam. Bence KILIÇTAROĞLU'na laf söyleyenlerin hepsi AKP li. Çünkü çevremdeki AKP lilerde eyvah demeye başladı. Şimdi bir sürü dosyayla AKP ye saldıracak, bütün pislikleri ortaya dökecek diye. AKP li milletvekilleri ve yöneticeleri bile laf söylemez. Çünkü tertemiz bir kişilik. Şahibesi hiç yok. Ancak ondan korkarlar. Sizler gibi.
Kullanıcı küçük betizi
elzet
Üye
Üye

İletiler: 3

İletigönderen Ram » Prş May 20, 2010 11:53

elzet yazdı:Yazık sizleri okudukça Türkiye için üzülüyorum.

Üzüldüğün için üzüldüm.

Bu ülke 10 senedir Tayyip ve Cemaate katlanıyor sesiniz çıkmıyor.

Sesimiz kısıldı yüce padişahımız döneminde; biz de Yeni Gandi'ye güçümüz yettiğinden ha bire saldırıyoruz. Yoksa üç maymunu oynuyorduk da, merül merül olan biteni izliyorduk.

KILIÇTAROĞLU CHP nin başına geçti ne zamandır iktidar lafını ağzına alamayan CHP iktidar demeye başladı, milleti aldı bir şüphe.

"Şüphe vermemekle görevli olan, siyâsilerdir. Siyâsete giren bunu bilmek zorundadır." diyebilecek kadar Yeni Gadi'nin düşmanıyız; yoksa, düşman olmasak, hainlik yapmasak, senin anlatımınla -bugüne kadar iktidar sözcüğünü ağzına alamamış- CHP'yi, Yeni Gandi'yle birlikte var gücümüzle desteklerdik.

Kardeşim KILIÇTAROĞLU gökten zembille inmedi.

Biz zeplinle indiğini zannediyorduk.

CHP grup başkan vekili, AKP ye en büyük darbeleri indirmiş adam ne çabuk unuttunuz. Dingir Mir Mehmet Fıratı, Melih Gökçeği ve karşısına çıkmaya korkan AKP lileri ne çabuk unuttunuz.

Kendi adıma yazayım; horoz dövüşü olarak değerlendirmiştim: horoz-dovusu-kilicdaroglu-vs-tingir-mingir-25-eylul-08-t16456.html

"Belleği yerinde olup tam bağımsızlık anlayışına iye kimseler, Yeni Gandi'nin o vatan hainine gereken yanıtı veremediğini anımsayacaktır" derdim ama elbette bir önemi yok benim gibi köstekçinin sözünün.

Deniz BAYKAL'ın da Tayyibi başbakan yapmasını ne çabuk unuttunuz.

Sorma destekçi; Berkeleyli Mooncu Baykal başka! O kadar Baykalseveriz ki onun için yapılan ölüm orucunu dahi biz tertipledik. Aslında unutmadık da; ona yolunu açtığı padişahımız için müteşekkiriz.

Şimdi CHP KILIÇTAROĞLU ile iktidara yürüyor bunu çekemiyorsunuz.

Bizi bunun için suçlayamazsın. Bizler, padişahımıza ve arkasındaki güçlere sesini çıkartamayan, Baykalsever, Gandiyesöver, câhil, kör, komplocu ve köstekçileriz. İşimiz bu anlayacağın.

Bu ülke Kemal KILIÇTAROĞLU'na bir 4 sene katlanamazmı bu kadarmı kötü adam.

Katlanamaz. Civanıma katlanır ama Gandi'ye katlanamaz. Nedeni açık; biz Gandi düşmanı Tayyip destekçileriyiz.

Bence KILIÇTAROĞLU'na laf söyleyenlerin hepsi AKP li. Çünkü çevremdeki AKP lilerde eyvah demeye başladı. Şimdi bir sürü dosyayla AKP ye saldıracak, bütün pislikleri ortaya dökecek diye. AKP li milletvekilleri ve yöneticeleri bile laf söylemez. Çünkü tertemiz bir kişilik. Şahibesi hiç yok. Ancak ondan korkarlar. Sizler gibi.

Hay usunla bin yaşa! Ben de tam onu dile getirmiştim. Biz ampûl kafalı mahlûkatız. En büyük akape başka büyük yok! Ama yine de siz kazanacaksınız; siz, "inadına CHP, inadına Kılıçdaroğlu" diyenler kurataracaksınız bu vatanı. Bizim ihanetimize, hayınlığımıza karşın başaracaksınız.

Hey Allah'ım, bari bunları bize çok gör...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Çetin Taş » Prş May 20, 2010 12:11

elzet, yıllara dayanan geçmişi olan bu tartışma platformuna henüz gönderdiğin 3. mesajında bu kadar cüretkar yazabilmen aslında benim seninle ilgili şüphelenmeme neden oldu.

Üstelik de hararetle desteklediğin KILIÇDAROĞLU'nun adını bile doğru yazamıyorsun.

Eğer gerçekten hiç bir art niyetin yok ise, o zaman da okuduğunu anlayabileceğin günlerin gelmesini diliyorum.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen İL-BARS » Prş May 20, 2010 12:14

elzet yazdı:Bence KILIÇTAROĞLU'na laf söyleyenlerin hepsi AKP li.

Bu sakat-partizanca mantıktan bakarsak Övenlerin hepside C.H.P'li o zaman...Bülent Arınç'ta buna dahildir herhalde...

Arınç’tan Kılıçdaroğlu yorumu: Bu iş bitti
http://www.ntvmsnbc.com/id/25096232/

Arınç’tan Kılıçdaroğlu yorumu: Bu iş bitti
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na aday olmasını "doğru ve yerinde" olarak nitelendirdi. Arınç, Kılıçdaroğlu'nun seçileceğinin kesin olduğunu belirterek, "Bu iş bitti" dedi.

Video: Bülent Arınç röportajı
Bülent Arınç NTV'nin sorularını yanıtladı.
ntvmsnbc
Güncelleme: 13:18 TSİ 18 Mayıs. 2010 Salı

ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, NTV canlı yayınında Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığına adaylığını koymasını, ''Bu beklenen bir gelişmeydi, en azından bizim gözlemlediğimiz kadarıyla'' şeklinde değerlendirdi.

Bugüne kadar hiçbir partinin kendi iç dinamikleriyle kişilerle ilgili bir tartışmaya girmediğini, bunun doğru da olmayacağını ifade eden Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Ama CHP'de yaşananlar, -Türkiye'nin hem iç politikası açısından hem de CHP'nin köklü bir parti olması açısından- Baykal'ın genel başkanlıktan ayrılmasını takiben neler yaşanacak, bunlar çok ilgiyle karşılanıyor.
Haberin devamı ↓reklam

Sayın Kılıçdaroğlu konusunda toplumda bir karşılık vardı, parti içerisinde bir karşılık vardı. O da doğrusu cesaretli davrandı. Yaptığı birkaç yanlış vardı, 'Ben aday olmayacağım, aday değilim' şeklinde... Belki Sayın Baykal'ı tatmin etme konusunda bunları söyledi. Bu sözlerinin hemen arkasından da kendisine yapılan telkinleri herhalde yeterli gördü. Çünkü siyasetçi doğru zamanda doğru karar verebilen kişidir. Kendisine yönelik 'genel başkan ol' veya 'aday ol' tekliflerini geri çevirmedi.''

Arınç, bir soru üzerine ''Kılıçdaroğlu, doğru zamanda çok doğru bir karar verdi ve bunun neticesini de görecek ve genel başkan olacak'' dedi.

'SİYASET İDDİA İŞİDİR'
Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir gazeteye verdiği demeçte ''ilk seçimlerde partisinin yüzde 40 oy alacağını, sadece genel başkanlığa değil başbakanlığa da aday olduğunu'' söylediğinin hatırlatılması üzerine Arınç, şöyle konuştu:

''Genel başkan adayı olmuşsa ve genel başkan olacağına inanmışsa böyle bir hedef koyması çok gerçekçi ve çok doğru. Çünkü siyaset iddia işidir. Hiçbir genel başkan partisinin barajın altında kalacağını düşünmez, muhalefette kalacağını da söylemez ama buna halk karar verir. Bir partinin kendisine koyduğu hedef olarak tek başına iktidar ve yüzde 40'lık oy oranını göstermişse bu siyasetçi, özellikle Cumhuriyet Halk Partisinde doğru bir iş yapmış demektir. Zaten Baykal'ın da en büyük kabahati buydu. Yüzde 20'yi aştığı zaman başarı olarak görüyordu.

Biz AK Parti'nin kuruluşunda sayın genel başkanımız Tayyip Erdoğan'ın bize söylediği bir sözü şimdi hatırlıyorum, 'ilk seçimde yüzde 40 ve 15 milyon oy almalıyız'. Ben ondan daha önce partilerde bulunmuş bir insan olarak bunu biraz iddianın da üstünde biraz gerçekçi olmayan bir rakam olarak görmüştüm. Çünkü 1995'de ben Refah Partisinden milletvekili oldum, yüzde 21.5 ile birinci parti olduk. 1999 seçimlerinde Demokratik Sol Parti birinci parti oldu yüzde 21.5 ile. Şimdi onun bir mislini daha fazla söylemek ne kadar gerçekçi olur, diye bir tereddüt içindeydim ama biz bunu aldık. 15 milyonun üstünde oy aldık ve yüzde 35 ile de birinci parti ve iktidar partisi olduk. Eğer Sayın Erdoğan'ın milletvekilliği adaylığı engellenmese ve onun liderliğinde seçimlere katılsaydık, yüzde 40'ı da almış olacaktık. Kaldı ki 5 sene sonra 2007'de yüzde 47 oy alabildik. Sayın Kılıçdaroğlu ile biz ayrıca tartışırız, CHP olarak da bir rakip olarak elbette halkımız önünde yarışacağız ve biz onu mutlaka geçeceğiz.''

İLGİLİ HABER

YSK kararı için ne dedi?

Arınç, ''geçmişte yaşamış ve geçmişe şartlanmış bir siyasetçi olarak yüzde 21'lerle, 22'lerle en büyük başarıyı görmüş bir siyasetçi olarak bana genel başkanım yüzde 40'lık bir hedef veriyordu. Hayal değildi ama başarılması zor bir hedef olarak görmüştük. Şimdi artık biz çıtayı o kadar yükselttik ki yüzde 40 çok aşağılarda kaldı'' dedi.

'YENİDEN TEK BAŞINA İKTİDAR OLACAĞIZ’
Arınç, şöyle konuştu: ''Biz güçlü bir partiyiz ve iktidar partisiyiz. Halkta karşılığımız var ve en büyük desteğimiz de halkın desteği. Bunu da zaten önümüzdeki referandumda bütün Türkiye görecek. Halk bize inanıyor, bizi destekliyor ve yaptığımız hizmet odaklı siyasetten de memnun. İktidar yarışında kendimize rakip mutlaka partiler olacaktır ama onların hepsini geçeceğimizi ve yeniden tek başına iktidar olacağımızı biliyor ve görüyoruz.

Bu konuda CHP ile ilgili olarak, Sayın Kılıçdaroğlu'nun partinin başına geçmesi ve yeni bir vizyonla yeni bir kadroyla bu iktidar yarışında AK Parti ile mücadele etmesinden biz ancak memnun oluruz. Çünkü biz rakiplerimizin güçlü olmasını isteriz. Bununla kendimizi daha güçlendireceğimizi düşünürüz. Yeter ki siyasi rakipler birbirlerini fikir, düşünce, vizyon, Türkiye'nin geleceği, bu konularda eleştirsinler. Yani çirkin siyasetle belden aşağı vurmakla birbirini itham etmekle vatan haini diye suçlamakla; demokratik açılım projesini, mayın temizleme projesini... Referanduma, rejimle laiklikle bilmem ne korkusuyla çıkmadan, bunun Türkiye'ye ne getirip ne götüreceğini tartışarak çıkmak isteriz.''

''CHP'deki değişim ve dönüşüm ihtiyacının kendisini bangır bangır ilan ettiğini'' ifade eden Arınç, ''Bunu duymayanlar Sayın Baykal gibi çevresindeki üç beş insandır. Bütün Türkiye, 'bu partide bir değişime ihtiyaç var' diyor, gözlerini kapayanlar şimdi içine düştükleri halden dolayı gerçekten acınacak durumdalar'' diye konuştu.

Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Teşkilat bunu isteyince ve bunun karşılığını halktan da bulunca, bu partinin kendi iç dinamikleriyle bunu gerçekleştirmesi lazım. Biz Fazilet Partisi içerisinde böyle bir mücadele verdik. 14 Mayıs 2000 tarihinde Sayın Abdullah Gül ile Sayın Recai Kutan'ın iki rakip olarak kongreye katılması, bunun öncesinde teşkilatlarla delegelerle kurulan ilişkiler, Türkiye kamuoyuna bu yenilikçi hareketin getirmek istediği vizyon, karşılığını buldu. Şimdi MYK üyeleri ne diyecekler?

CHP, bu değişimi ve dönüşümü istiyor. Burada cesaretli olan Kılıçdaroğlu oldu. Yola değişim ve dönüşümle devam etme kararını aldı. Şu anda 80 il başkanı Kılıçdaroğlu'na 'hayır' dese kongrede kazanacaktır. MYK üyelerinin hepsi Mustafa Özyürek gibi çıksa da ''sırtımızdan hançerlendik'' diyerek gözyaşı dökseler, Maltepe Belediye Başkanı on tane genç getirmiş, iddia edilen, onun yanına 100 tane daha ilave etse hiç imkanı yok, bu iş bitti. Neden? Çünkü, bunlar toplumdan habersiz, bunlar partisinden habersiz, teşkilatından habersiz, gözlerini kapatmışlar, kendilerini Baykal'ın varlığına adamışlar. 'O varsa ben de varım' demişler. Baykal da bunlara korku imparatorluğu kurmuş partisinde. Şimdi o bitti, kabustan uyandı CHP. Ve Sayın Baykal'ın gidişini fırsat bildiler. Bu sırada da çok iyi bir taktikle, çok iyi bir PR çalışmasıyla Sayın Kılıçdaroğlu geldi ve 'ben adayım' dedi.

Bundan böyle Sayın Baykal'ın yapacağı tek şey, Kılıçdaroğlu'na 'hayırlı olsun' demek ve onun adaylığını desteklemektir. Bir parti grup toplantısında Sayın Baykal konuşur ve ondan sonra grup toplantısı kapatılır. Hiçbir milletvekilinin konuşma yapmasına, eleştirmesine izin verilmez. Baykal, eser, yağar, gürler, kürsüyü yumruklar ve karşısındakiler alkışlarlar. Grup toplantısından çıkarlar. Türkiye'nin gerçekleri farklı, içerde konuşulanlar farklı...

Yani Sayın Baykal'a bu yaştan ve bu kadar hizmetten sonra, bu rüzgarın karşısında durması mümkün değil. 'Kılıçdaroğlu, güçlü bir insandır, bundan sonra yola o devam edecek, ben de destekleyeceğim' demesi Baykal'ın CHP'de nostalji açısından da olsa bir değer taşıdığını gösterecektir. Başka hiçbir çaresi yok.''

Arınç, halkın CHP'den değişim istediğini, tabanın bundan etkilendiğini ve teşkilatın da bunu söylediğini ifade ederek, ''Baykal, 'şu olsun' demiş o olmuş'' dedi.

Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la aynı frekansta konuşan milyonlar bulunduğunu, onun dünya görüşüne, fikrine, düşüncelerine ve ortaya koyduğu hizmet eksenli siyasete alkış tutan milyonların olduğunu belirten Arınç, ''Bu beraberlik çok önemlidir. Sayın Baykal'ın böyle bir olay nedeniyle genel başkanlığa veda etmesinin, kendisinin kurguladığı bir senaryo içerisinde tekrar gelmeye yönelik olduğunu biliyorum ama gelecek durum yok artık. Bundan sonrası onu daha çok mahcup edebilir'' diye konuştu.

Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili olarak da değerlendirmede bulunan Arınç, şöyle devam etti: ''Bu olay, son oylama gecesi saat 11 civarında kulislerde konuşulmaya başlandı. Ben, Sayın Başkanımı tebrik etmek istiyorum. Ahlaklı insanlarız, kimsenin özel hayatıyla ilgili nitelenmesini, zorda bırakılmasını, hatta kuşku duyulmasını bile istemeyiz. Bu çok yanlış bir şeydir. Onun için 'hangi ahlaksız servise koydu?' dedi ve Binali Bey'le konuşmuş, ben o sırada yoktum. 'Elinizden gelen bütün engellemeleri yapın ve kanuni açıdan bunların erişimini engelleyin' demiş. Türkiye'de belki milyonlarca insan bu görüntüyü görmedi ve izlemedi. Biz o sırada bir şey merak ettik. Sayın Baykal'ı, ben beş sene meclis başkanlığındaydım, ondan önce de Mecliste yakından görme, tanıma imkanı buldum. Çok masumane bir şey istedim, 'Bu, bir montaj olabilir, ayrı yerlerde çekilen şeyler özel hayata müdahale etmiştir, sonra bunlar, bir araya getirilmiştir. Allah korusun 'seks kaseti' ismiyle de pazarlanmıştır. Bununla da güçlü bir lider, gözden düşürülmek istenmektedir. Bunu yapacak ahlaksızlar var mı, var'.

Dolayısıyla böyle bir montaj meydana getirilmiş ve Sayın Baykal'ın siyasi hayatını bitirmek amacıyla yurt içinden, yurt dışından, parti içinden, parti dışından kimse bunlar, bunun ortaya çıkarılması, hem kendisini görebilir hem de şüphesiz hükümetin organları görebilir. Ama bir tek şeyi öğrenmek istedik. Sayın Baykal ve iddia edilen hanımefendi şunu söylemedi. 'Hayır, biz kesinlikle böyle bir evde, böyle bir durumda, böyle bir vaziyette, insanların kuşku duyduğu bir şekilde bir araya gelmedik. Bu, birileri tarafından ortaya çıkarılmış bir montaj kasettir'. Bunu söylerse aile hayatına bağlılık bakımından, Türk toplumunun ortak değerlerine saygı göstermesi bakımından, örnek aldığımız Sayın Baykal'ın bunu söylemesi halinde son derece rahatlayacaktır ve diyecektir ki 'demek ki böyle bir şey reddediliyor. O zaman bir komplo ile karşı karşıyayız. Bu konuda kendisine ve hükümete de görev düşüyor'. Ama, bugüne kadar bunu her iki taraf da söylemedi. 'Biz, böyle bir evde buluşmadık, böyle bir fotoğraf, bu kasetler tamamen bizim dışımızda yapılmıştır, böyle bir birliktelik olmadı' diye.''

Arınç, savcılığın Baykal'a bildiklerini ve buranın neresi olduğunu sorduğunu ancak Baykal'ın ''bilmem ve söylemem'' diye cevap verdiğini kaydetti. Baykal'ın bu konuda hiçbir bilgi vermeyeceğini ifade eden Arınç, ''Yani bu konuda hiçbir bilgi vermeyeceğini, hükümete güven duymadığını, yargıya güven duymadığını söylüyor. O zaman da bu taraftaki insanlar diyor ki, 'sen konuşmadığına, bir bilgi vermediğine göre, kabulleniyorsun' deniliyor'' dedi.

'SUSUYORLAR, SADECE HÜKÜMETİ SUÇLUYORLAR'
Arınç, CHP'nin en yakınındakinden en uzağındakine kadar herkesin ''Baykal ile Hanımefendi'nin'' açıklama yapmak ve elindeki bilgileri mutlaka yetkili mercilere verip, bu işin ortaya çıkarılması konusunda yardımcı olmasını beklediğini bildirdi. Bunun hala olmadığını ifade eden Arınç, ''susuyorlar, sadece hükümeti suçluyorlar. Hükümetin başında olan insan, senin ahlakını, senin iffetini, senin namusunu savunmak için elinden gelen gayreti göstermiştir, gerekli yerlere talimat vermiştir. Talimat verilen yerlere 'bu konuda yardımcı ol', deniliyor. Bütün bilgileri birleştirelim. Bu bir komplo ise bunları ortaya çıkarırız. Dolayısıyla, Sayın Baykal'ın ve iddia edilen diğer kişinin bir açıklama yapmasına ihtiyacımız vardır. Bu yerine getirilmedi ve dolayısıyla şimdi Baykal'ı götüren hem budur hem de onun arkasındaki insanların güven eksikliğidir.''

CHP'nin geçmişten bu yana siyasi ve toplumsal hayatta derin izleri bulunan bir parti olduğunu belirten Arınç, CHP'ye ilişkin son tartışmalar hakkında şu yorumda bulundu: ''Ben CHP'yi meydanlarda, sandıklarda, seçimlerde yenmek isterim. Yoksa onun iç meseleleriyle uğraşacak insanlar değiliz. Ben kurultayı da büyük bir başarıyla yapmasını temenni ediyorum. CHP'yi daha üst noktalara çıkaracak başarılarda, Türk siyasetinde etkili olmalarını bekliyoruz. Adeta 70'li yıllarda yaşanan Bülent Ecevit-İsmet Paşa kavgasının bir başka versiyonunu CHP içerisinde görüyoruz. O zamanki şartlarla bu zamanki şartları da bir benzerlik içerisinde görebiliriz.''
Kullanıcı küçük betizi
İL-BARS
Üye
Üye

İletiler: 135

İletigönderen Deli Haydar » Prş May 20, 2010 13:01

elzet yazdı:Bence KILIÇTAROĞLU'na laf söyleyenlerin hepsi AKP li. Çünkü çevremdeki AKP lilerde eyvah demeye başladı. Şimdi bir sürü dosyayla AKP ye saldıracak, bütün pislikleri ortaya dökecek diye. AKP li milletvekilleri ve yöneticeleri bile laf söylemez. Çünkü tertemiz bir kişilik. Şahibesi hiç yok. Ancak ondan korkarlar. Sizler gibi.

Gündemin nabzını çevrenizdeki AKP'lilerin tepkilerinden ölçmeniz, farkındalık eşiğiniz ile ilgili yeterli bilgiyi bizlere vermektedir. Dikkat edin de bugün, "bizlere bakıp Türkiye için üzülürken", yarın siz acınacak hale düşmeyin!
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi

İletiler: 714

İletigönderen İrfan Tuna » Prş May 20, 2010 13:10

Dostlar, geçtiğimiz hafta yaşananları kısaca sıralayalım.

Baykal'a iğrenç bir komplo yapıldı.

Baykal, bu iğrenç komployu cepheden karşılamak yerine, Pensilvanya'ya selam göndererek teslimiyetçi bir tavırla göğüslemeye çalıştı. CHP genel başkanlığından istifa etti.

Yaklaşan kurultay öncesinde CHP'deki genel başkan arayışında Kemal Kılçdaroğlu adı ön plana çıktı ve Kemal Kılıçdaroğlu, parti içindeki geniş kesimlerin desteğini alarak adaylığını açıkladı.

Kemal Kılçdaroğlu'nun adaylığını destekleyenler arasında İsa Gök, Şahin Mengü, Kemal Anadol gibi anti emperyalist duruşları çok sağlam isimler var.

Ama ilginç bir biçimde emperyalist Batı güdümlü holding medyası da daha ilk günden Kemal Kılıçdaroğlu'nu açık biçimde desteklemeye başladı..

Şimdi olgulara bakalım:

Evet, ülkemizdeki ABD işbirlikçileriyle, ABD emperyalizmine karşı duranlar arasındaki iktidar mücadelesi, önümüzdeki CHP kurultayının da konusu olacak.

Bu kurultayda ABD emperyalzimi, parti içinde kendine yakın bulduğu isimleri parti yönetimine sokmaya çalışarak Kemal Kılçdaroğlu'nu kuşatmaya mutlaka çalışacak... ABD emperyalizmi, her zaman uyguladığı yöntemle, halk içinde giderek daha büyük bir umut haline gelen Kemal Kılıçdaroğlu adı üzerinden, emekçi halkın sisteme yönelik artan öfkesini, yeniden sisteme kanalize etmeye çalışacak... Holding medyası, daha ilk günden Kemal Kılıçdaroğlu'na verdiği bu açık desteğin ''diyetini'' günü geldiğinde mutlaka isteyecek...

Tüm bu olacaklar, şimdiden görülüyor ve açık biçimde anlaşılıyor.

Ama şu da var ki, CHP içinde gerçekten anti emperyalist duruşu çok sağlam insanlar var. Kişi olarak -buradaki bazı değerli dostların değindiği kimi haklı eleştirilere karşın- Kemal Kılıçdaroğlu da onlardan biri.

Ama önemli olan, Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere, CHP içindeki anti emperyalist insanlar, parti politikalarını belirlerken ABD'den ve ülkemizdeki uzantılarından gelecek baskılara ne oranda direnecek?

İşte bu sorunun yanıtı ülkemiz açısından yaşamsal önem taşıyor. CHP politikalarının önümüzdeki dönemde ABD kontrolüne girmemesi için CHP içindeki ve dışındaki anti emperyalist güçlere çok önemli görevler düşüyor.
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye

İletiler: 1059

İletigönderen Başkomutan » Prş May 20, 2010 16:47

Dersimli Gandi'ye hemşeri uyarısı

Kürt siyasal hareketenin önde gelen isimlerinden biri olan Burkay...

Demokratik açılım sürecinde hükümetin ajandasında görüşülecek kişiler arasında yer alan Kemal Burkay'ı aslında kamuoyu yakından tanıyor.

Deniz Baykal'ın istifasını İsveç'ten nasıl okuyorsunuz?

Aslında Baykal'ın çoktan siyaset sahnesini terk etmesi gerekirdi. Bir siyasi lider olarak topluma sunduğu hiçbir çıkış yolu, hiçbir proje yok. Tek özelliği kararlı bir statükocu, değişim karşıtı olması. Böyle biri umut verebilir mi? Kalsa ne yapardı, dönüp de ne yapacak?

DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞATTI

Aynı zamanda hemşeriniz olan Kılıçdaroğlu, Alevi oylarının CHP'ye dönüşünü sağlayabilir mi?

Kılıçdaroğlu'nun Alevi ve Kürt kökenli olması da kanımca bir başına değişim için yeterli güvence olmaz. Kılıçdaroğlu şimdiye kadar değişim sinyalleri vermedi.Hatta Onur Öymen'in Dersim'le ilgili demeciyle ilgili olarak bile geri adım atarak kendisinden bir şeyler bekleyenleri düş kırıklığına uğrattı. Ama Baykal'ın gölgesinden kurtulduktan sonra değişimin başını çekebilir mi, bilemem. Bunu yapabilse elbet memnun olurum.Kürtlerin ve Alevilerin beklediği de statükocu değil, sorun çözmeye çalışan bir partidir. Bu olmadıkça salt bir Alevi Kürt genel başkan oldu diye Kürtlerin oyları oraya yönelmez, Alevilerin CHP'ye desteği artmaz.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı...

Öyle görünüyor ki eğer Baykal aday olmazsa Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı'na seçilebilir. Ama, tek başına Baykal'ın gitmesi ve yerine Kılıçdaroğlu'nun veya bir başkasının gelmesi CHP'yi değiştirmeye yetmez. Önemli olan CHP politikalarının değişmesidir. Türkiye'nin bu aşamada gerek duyduğu değişimdir, AK Parti'ye alternatif olabilecek gerçek bir sosyal demokrat harekettir. CHP konusunda umutlu değilim. Kılıçdaroğlu değişimin bayrağını yükselterek değil, ama bir 'skandal'ın ardından postu devralmış olacak. Salt direksiyona oturmakla, istese bile bu kemikleşmiş statükocu, sistemci partiye yön değiştirmesi kolay değil.

aksam.com.tr
haberiniz.com

tamamı tarafımdan eklenmemiştir! kaldırılması ya da kalması yöneticilerin takdiri...
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

İletigönderen İrfan Tuna » Prş May 20, 2010 17:01

İşbirlikçiler yazdı:Öyle görünüyor ki eğer Baykal aday olmazsa Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı'na seçilebilir. Ama, tek başına Baykal'ın gitmesi ve yerine Kılıçdaroğlu'nun veya bir başkasının gelmesi CHP'yi değiştirmeye yetmez. Önemli olan CHP politikalarının değişmesidir. Türkiye'nin bu aşamada gerek duyduğu değişimdir, AK Parti'ye alternatif olabilecek gerçek bir sosyal demokrat harekettir.

Dün akşam sanıyorum CNN Türk'teydi, ABD tezgahından geçmiş seksi güzel Amberin Zaman'da, bir yandan bakımlı saçlarını savuruyor, bir yandan da yukarıdaki sözlere benzer şeyler söylüyordu.

Evet dostlar, ABD emperyalizmi ve ülkemizdeki işbirlikçileri, AKP aracılığıyla yürütemeyeceklerini anladıkları projeleri CHP üzerinden gerçekleştirmek için çok yoğun baskılar uygulayacaklar. Bu daha şimdiden çok iyi anlaşılıyor.

Ama CHP içindeki ve dışındaki anti emperyalist güçler ne kadar sağlam durabilirlerse, bu oyunun boşa çıkarılma olasılığı da o oranda güçlenecektir.
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye

İletiler: 1059

İletigönderen Türk-Kan » Prş May 20, 2010 18:18

Ram yazdı:Hey Allah'ım, bari bunları bize çok gör...

Her şekilde sınıyor bizi yüce Tanrım :)
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş May 20, 2010 18:20

15 YILLIK DOSTUM İÇİN YÜREĞİM AĞZIMDA

Dostlarınız yükselirken ne hissedersiniz? Arkasından bakarken… Yanında yürürken…

Sevinç?

Gurur?

Keyif?

Yoksa hepsini birden mi? Karmaşık hisler mi dolanır içinizde?

Benim hissim yoğun endişedir. Hele bir de dostumun kabuğu yeterince kalınlaşmamış, tırnakları uzamamış, üslubu bilenmemişse… Endişem iyice derinleşir.

Nihat Genç gibi heyecanlanmak istesem de heyecanlanamam. Endişem tutar beni, bırakmaz.

Kemal Kılıçdaroğlu… 15 yıllık dostum.

Akademisyenliğimi borçlu olduğum insan… Hayatımın yönünü değiştiren adam. Akademinin daha ikinci yılında, tam bırakıp gitmeye kalkmışken, vazgeçiren beni. “Dur, mücadeleye devam” diyen.

Heyecanlanamıyorum Nihat Genç gibi… Yüreğim ağzımda.

Okurlarım “Neden hiç Kılıçdaroğlu hakkında yazmıyorsunuz?” sorularında haklı olsalar da, sanki yıllardır tanıyıp, destekliyor gibi yaltaklananlar kuyruğuna baktıkça yazmak yerine düşünmeyi seçiyorum.

Medyanın abartılı diline bakıyorum, Kılıçdaroğlu’nun üslubuyla ne büyük tezat… Bürokraside soyadı adından önde gider, “Kemal Bey”den daha çok “Kılıçdaroğlu”dur gıyabındaki ünü. Maliye’den dostlarına sorun, öyledir…

Öylesine alçakgönüllüdür ki onunla konuşan heybetliler çareyi heybeti söndürmekte bulur.

Nezaketi karşısında ne kadar incelseniz de çaresiz kalırsınız.

15 yıllık dostum…

Oran’da, huysuz ihtiyarın yeri Kalbur’da yemek yerken neden daha sık yapmıyoruz bunu, yapmalıyız kararı aldığımız adam…

Doğaldır. İçimizden geçen hayat gibi. O kadar ki duruşu, gösterişler dünyasıyla büyük tezattır.

Maceracı değildir, siyaset ise tam bir maceradır, böyle tezat gördünüz mü?

İnce ve kırılgan duruşunun altında duran kararlılığına tanık oldukça siz, bu tezata şaşıracaksınız…

Naifliğinin gizlediği inatçılığını, barışçılığına rağmen inandığı konular için savaşçılığını göreceksiniz…

Sağın en güçlü olduğu dönemde… Maliye’nin efsane Gelirler Genel Müdürü Altan Tufan’ın yardımcılığını yaparken…

Cumhuriyet gazetesi okumanın cesaret ve de demir gibi bir yürek istediği günlerde…

Cebinde Cumhuriyet’le girerdi, Bakanlığa… Bayrak taşır gibi taşırdı gazetesini… Anlayın.

Maceracı değildir ama mücadelecidir. Çalışır. Üretir. Doğrunun ve haklının yanında durmaktan bir an bile sakınmaz…

Endişem ondan. Bu medyanın ağzına düşüp öğütülecek diye korkarım. Cephede savaşırken düşmanın kalleşliğine hazır mıdır diye endişelenirim.

İddialı, baskın, baskıcı, saldırgan siyasetçilerle çevrelenmişken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun onlarla tezat duruşu iyi gelecektir yalnız ve güzel ülkeme…

Nuran YILDIZ
nuran@nuranyildiz.com

Odatv.com, 20 Mayıs 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

İletigönderen eskopatj2 » Prş May 20, 2010 18:50

[mod="UYARI"]Bozuk Türkçe![/mod]
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj2
Üye
Üye

İletiler: 66

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş May 20, 2010 19:53

eskopatj2, yaptığım yorumlar gayet açık, kim istiyorsa üstüne alınabilir. Kemal Kılıçdaroğlu CHP'ye başkan adayı olduktan sonra nedense daha önce hiç görmediğimiz eleştiriler yapılıyor. Benim de bazı konularda endişelerim var, yalnız birçoğunuzun düşündüğü gibi değil. Bu adam hakkında hiç mi iyi düşünceniz yok? Ne demek CHP'de Kürtçü darbe hazırlığı? CHP yapı itibariyle diğer partilere hiç benzemez ve çok sağlam bir yapısı vardır. Ne Kılıçdaroğlu'nun ne de bir başkasının CHP'yi öz kimliğinden uzaklaştırmaya gücü yetmez. Zaten Kılıçdaroğlu'nun da böyle bir niyeti yok. Bazı konularda bilgisi az olabilir tartışılır, ancak onun iyi niyetinden hiç şüphem yok. Kendisi hakkında ne kadar bilginiz var da çok ağır yorumlarda bulunuyor ve ordan burdan yaptığınız alıntılarla kendisini eleştiriyorsunuz. Arkadaşlar lütfen kendisini kimliği üzerinden eleştirmeyi bırakın. Tartışmamız gereken CHP'ye başkan olabilecek donanıma sahip olup olmadığıdır.

Ayrıca şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim: baykal-a-ragmen-aday-t25400-75.html#p137295
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."

http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

İletigönderen eskopatj2 » Prş May 20, 2010 20:06

[mod="Ram"]Rezil Bir Türkçe![/mod]
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj2
Üye
Üye

İletiler: 66

İletigönderen Ram » Prş May 20, 2010 20:30

Rezil Türkçeyle yazan, bizi "farklı düşüncelere tahammülsüz" olmakla suçluyor, bu yüzden sildiniz diye zırlıyor! Oysa ki kayıtlıdır:

Bir yerde şöyle yazmış:

Kutadgu Bilig
Bu forum altında beni nasıl algıladıgın düsünce tarzın!
CHP'de Kürtçü Darbe Hazırlığı / Serap Yeşiltuna
Konuyu açan eskopatj2 adlı arkadaş, siz provokatör müsünüz?
Kılıçdaroğlu Baykal'a Rağmen Aday
Bu’da diğer forum altında nasıl algıladığın…
Bir de bazı arkadaşlar bu konuda bana tıpkısının aynısı eleştirilerde bulunuyorlar. Aranızda ittifak mı yaptınız ne?
SAÇMALAMAYIN’A
Buna şapka çıkartılır.
Şimdi bak kardeşim karşındaki kişileri nasıl algılıyorsun merak ediyorum.
Yapıcı konuşman gerekir’ken bana ve diğer arkadaşlara şizofrenik belirtileri bakıyosun…
Sen biraz yorumdan ziya’de Haydar Bey’den birazcık feyz al. Yapıcı konuşmasını öğren oldumu kardeşim…
Olmadı Film kurgula;sen….

Haydar Bey
Derdimin yalnızca hakikat olduğunun altını bir kez daha çizer; Eskopatj1/2 arkadaşıma da zamanında yazdıklarını bir kez daha anımsatarak, ne ara Osman Pamukoğlu'nu bırakıp sıkı Baykalcı olduğunu sormak isterim...
Böyle yapıcı konuşmanın inan hayranıyım.
Bugün sözcü gazetesinde Emin Çölaşan Baykal’ı üzerinde fazla durmamın gerekmediğini bana bugünkü yazısında açıklamış oldu.Ben yine şunu belirtmek isterim; Sana Ben yine Osman pamukoğlu’nu tutuyorum.Açıkça söylüyorum. Sizin bu tüm düşüncülerinizi karşılayabilecek birisi diye düşünüyorum.
Şimdi üstüne basa basa belirtmek isterim hemde büyük harfle yazacam Haydar Bey
BEKLE-GÖR politikasının ürün’ünü 50 yıldan beri bu memleket çekmiyor mu sizce?
Sonra Nihat genç gibi küfür etmek zorunda kalma Bir 4 yıl sonra her şey gecikmiş olabilir!
Aşağıda’ki video bi zahmet izlemeni tahsiye ederim.
http://www.dailymotion.com/video/x8olc0 ... allah_news

Sonra bu memleketin düzeliceği yönünde inancın kalmaz.
2015 sonra düzeleceğinden emin olabilirsin çok merak ediyorum?
Sizin düşüncülerinizi karşılayabilecek birileriki varken siz halazır; Sen üstüne basa basa Türk gencligin’in Chp’ye olan kutsal görevinden bahsedirsin, Kutsal görev'i yapabilmemiz için o partin'in içerisindeki kişilerin ülke çıkarlarını herşeyiyle savunması gerekir.Sen hala atatürkçü chp'yi atatükçü çizgi'de diye düşünüyosan anca kendini tatmin etmiş olursun.
Gerçekleri görüp ona göre oy kullanmak gerek boşa gitse bile? Sana çok söyleyeceklerim vard'a inan söyleyesim yok....
1938’den beri Amerikan mandası altında giden bir parti lider’ine benim destek vermemi bekliyosun. Sen verebilirsin buradaki herkez verebilir. Herkez özgür’dür ama bu konuştuğumuz düşüncelerimizi anca yeni bir oluşum karşılayabilir; Oda pamukoğludur.
Siyasi lider’ler Şeçmen’in kafasında’ki tüm tereddütleri giderme si gerekmez mi?
Kılıçdar’oğlu kafamızda’ki hangi tereddüt’ü giderebilmiş. Bu zamana kadar ?
Bu arada Baykal kafam’da bitti.Benim Nedeni mi sorarsan Bugünkü Emin çölaşan’ın yazısını okumanı tavsiye ederim.
Kılıçdaroğlu tüm şeçmeni tatmim etmesi gerek bence yanılıyormuyum?
Şimdi merak ediyorum.
Akp baş'a gelirken tüm medya'ın ve halk'ın desteğ'i almış birisiydi.
Şimdi bu Kılıçdaroğlu için geçerl'i Anketler, Halk,Medya herkez kılıçdaroğlun'un arkasında Haydar Bey Benim nacizane görüşüm başa gelicek geldiği zaman'da, Sizin bu ''BEKLE-GÖR'' Politakanız devre'ye giriyo. Ondan sonrası malum benim kafam'da kılıçdaroğlu beni tatmin edemedik'ten sonra baş'a gelirse ne olur çok merak ediyorum.
''BEKLE-GÖR'' Bak yukarıda video'da bekle-gör yüzünden küfür eden birisi var onu iyi izle ondan sonra gel konuşalım okey....
Bir'de çok merak ediyorum Şimdi ne diyeceksin!
İnşallah demek istediğimi iyi açıklayabilmişimdir.
Ben buraya ne zaman yorum yaz'sam inan yanlış anlaşılmaktan korkuyorum.
MEDYA'DAN PSİKOLOJİK DESTEK ALAN BİRİSİ KILIÇDAROĞ'LU SORMAK İSTİYORUM.BAYKAL'IN İSTİFASINDAN SONRA BU PSİKOLOJİK DESTEĞİN SEBEBİ NEDİR?

BEKLE-GÖR POLİTAKASIYLA 50 YILDAN BERİ NE DEĞİŞTİ BU ÜLKEDE HAYDAR BEY?
Kılıçdaroğlu Neyi Değiştirecek?

Burada da şöyle yazmış:

ELZET
Şunu açıkça söyleyin sizin ne CHP ye nede Türkiye ye bir sevginiz var.Derdiğiniz taraf olduğunuz siyasi görüşü güçlendirmek. AKP nin iktidar olmasıda umrunuzda değil. Sizler Fetullah Gülenin samimiyetine inanan samimiyetsizler.

Kardeş'im nedim ben sana anca şunu sölerim bak....

Aklı selim olmayıp Aklı selim gibi davranıyorsun.
Chp yeni başkan adayı'nı eleştirenleri kötü itham ediyosun.
Forumda'ki yorumlara bir bak sonra Kendi Psikolojinin yerinde olup olmadığı iyi gör.
Rampaların ustasıyım Bu kafasında kurgulayanların hastasıyım be kardeşim....

Bir başkasında ise şöyle yazmış:

CHP'de Kürtçü Darbe Hazırlığı / Serap Yeşiltuna Kutadgu Bilig, bu forum'da yazmış olduğum yazıya bozuk türkçe diyebilirsin. Kılıçdaroğlu Baykal'a Rağmen Aday
Ama bu forum altında diyemessin.
Eskopatj1 Adlı rumuz'da aynısına benzer yorum yaptım. Hesabı'mı iptal ettiniz.
Ben ne zaman bu forum altında bir yorum yapsam bazılarının işine gelmiyor.
Sizin anladığınız düşünce sistemi benden olmayının düşüncesini bi uyarı yapıp silmek midir?
Kemal Kılıçdaroğlu CHP'ye başkan adayı olduktan sonra nedense daha önce hiç görmediğimiz eleştiriler yapılıyor. Benim de bazı konularda endişelerim var.
Ben'de endişlerimi eleştirim'le dile getiriyor. Ama siz'se ambargo koyup Yazı mı Bozuk türkçe diye uyarı yapıp siliyosunuz.
Ben'de Sanmıştım ki Güncelmeydan özgür düşüncelerin yansıtıldığı bi forum sanmıştım. Ama bu site yetkilileri görmüş oldukki;Eleştiriye tahammülü olmayan adamlar anca böle kılıfı'na uydurup engel koyarlar.
Helal olsun bu site yetkilelerine daha ne diyim işinize gelmeyeni silin anca bu'na yakışırsınız.
O zaman Güncel Meydan,Özgür düşünceleri yansıtalabileceği bi forum değildir. yanlış mıyım?
Haklısın Ram, Farklı bir düşünceye tahammülüz olmadığı gibi; rezil bir türkçe olur.Ondan sonra Uyarı Ondan sonra Hesabı kapat;) yanlış mıyım? eskopatj1 aynısı yapmadınız mı?
Kutadgu Bilig,Ram
''Fikirler Hürriyetler Zincir Kabul etmez.''

Acaba hâlâ "farklı düşünceler" diye başlayarak zırlayabilecek mi¿?

Son Uyarı: Kimse senin yazdıklarını okumak için zorluk çekmek zorunda değildir. Ya düzgün yazacaksın, ya da burada işin kalmadı.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x