Kürt Açılımını Destekleyen İki Cihanda Lekesiz "Sanatçılar"

Sivil örümcekler ile ilgili gelişmeler, yazılar ve değerlendirmeler

Re: Kürt Açılımını Destekleyen İki Cihanda Lekesiz "Sanatçılar"

İletigönderen Ram » Cmt Mar 20, 2010 23:03

Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Re: Kürt Açılımını Destekleyen İki Cihanda Lekesiz "Sanatçılar"

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzr Mar 28, 2010 23:22

Resim
Açılımın sanatçıları inşaat sektöründe

Başbakanın açılım kahvaltılarına katılan sanatçılardan İbrahim Tatlıses Kuzey Irak'ta inşaat yatırımına başlayacağını açıkladı. İnşaat sektörüne yatırım yapan ilk sanatçı olmayan Tatlıses'in, işgalle yıkılan Irak'ta yapacağı yatırımı "sosyal sorumluluk" çerçevesinde değerlendirmesi dikkat çekti. Sanatçıların inşaat sektörüne artan ilgisinin arkasında, sektörün bir gereği olan "kirli ilişkilere" nüfuzları sayesinde daha kolay girebilmeleri yatıyor.

Başbakan Erdoğan'ın sanatçılarla yaptığı kahvaltılı toplantı, sanatçılar arasında bir bölünmeye de neden oldu. Erdoğan'ın kahvaltısına katılan ve katılmayı reddeden sanatçılar arasında bir taraflaşma yaşanırken, bu kahvaltıya katılan isimlerin ticaret dünyasındaki konumları, neden orada oldukları sorusunun yanıtlarından birine de işaret ediyor.

Son olarak kahvaltılara katılan sanatçılardan İbrahim Tatlıses, ticaret faaliyeti portföyüne K. Irak'ta inşaat yatırımlarını ekleyeceğini duyurdu. İnşaat sektörüne giren ilk sanatçı olmayan Tatlıses, Irak'taki yatırımını bir "sosyal sorumluluk" çerçevesinde sunarken, sektörde sanatçı sayısının artmasının arkasında başka nedenler olduğu biliniyor.


Tatlıses Irak'ta!

Başbakan Erdoğan'ın "sanatçılarla" yaptığı ilk toplantıda en ön sıralarda yer alan isimlerden İbrahim Tatlıses, Kuzay Irak'ta müteahhitlik yapmaya hazırlanıyor. Tatlıses, geçtiğimiz günlerde, yatırımları ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Erbil'e gitmişti. Daha sonra, Ortadoğu'da faaliyet gösteren Al-Adel Company Group Başkanı Rüsdi Said birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Tatlıses, grubun Kuzey Irak'taki projesine ortak olmaya karar verdiğini ifade ederek, yüzde 50 ortaklık yaptıklarını bildirdi.

İşlerin taşeron firmalarca yapıldığını anlatan Tatlıses, Erbil ve Süleymaniye'deki projelerin 15 gün, Güneş İnşaat tarafından Süleymaniye'de yapılacak olan 850 konutluk projenin de 1 hafta içinde başlatılacağını söyledi.

Tatlıses, şarkıcılığının yanı sıra ticaretteki başarısı ile de sık sık gündeme geliyor. Tatlıses'in yatırımları arasında mağazalar, kebapçı zinciri, tekstil fabrikası, yoğurt, ayran ve peynir fabrikası, solaryum salonu, oteller, gece kulüpleri, TV kanalları gibi yatırımları da var.


Ferdi Tayfur da oradaydı

Tatlıses gibi müteahhitliğe soyunan bir başka "sanatçı" da Ferdi Tayfur. AKP döneminde yatırımların yoğunlaştığı ve bir çok yandaş sermaye grubunun da palazlandığı inşaat sektöründe yer alan Tayfur, yıllardır bu sektörde faaliyet gösteriyor. Kurduğu Ferdi Tayfur İnşaat Limited Şirketi ile inşaat sektöründe boy gösteren Tayfur, dolandırılması nedeniyle sektördeki yatırımlarına bir süre ara vermişti. Tayfur, birkaç ay önce yaptığı bir açıklamada, inşaat yapmaya tekrar başlayacağını, projenin ve arsanın hazır olduğunu belirtmişti. Tayfur, bunun dışında Marmaris'te bir yarımada, Marmaris'te benzin istasyonu, birkaç villa gibi yatırımlara da sahip.


Hülya Avşar emlaktan inşaata

Açılım kahvaltısına katılan isimlerden Hülya Avşar da müteahhitliğe soyunanlar arasında. Avşar, daha önce yaptığı açıklamalarda, mesleğini (sanatçılık) araç olarak kullandığını da belirtmişti. Arsa alıp ev yapıp satmak üzerinden bu sektöre giden Avşar, sinemaya yatırım yapmaktansa bu sektöre yatırım yapmanın daha karlı olduğunu söylemişti. Hülya Avşar müteahhitliğin dışında zeytinyağı üretimi ve tekstil gbi alanlarda da faaliyet gösteriyor.


İnşaat sektörüne "fark" getirdiler

Türkiye'de kriz öncesi uzun yıllar yüksek kâr ile çalışan inşaat sektöründe büyüyen müteahhitlik şirketlerinin devlet ve belediyelerle ruhsat ve tapu gibi işlemler nedeniyle birçok "kirli ilişki"ye girdiği biliniyor. AKP hükümetinin çeşitli şekillerde gündeme getirdiği kentleşme, planlama, imar, yapı ve afet yasaları ile sektörde faaliyet gösteren ya da sektöre girecek sermaye gruplarına yeni spekülasyon ve rant yaratma alanları yaratılmaya çalışılıyor.

Sektörün doğasında bulunan rant yaratma ve arsa spekülasyonu bahsedilen kirli ilişkilerin en önemli ayağını oluşturuyor. Son yıllarda sanatçıların arka arkaya inşaat sektörüne girmesi ise sektörün kârlılığının yanında, sanatçı kimliklerinden gelen nüfuzlarını söz konusu ilişkilerde daha rahat kullanabileceklerini düşünmelerinden kaynaklanıyor. Öte yandan, sanatçılar sektörde giderek payı artan tanıtım ve reklam faaliyetini, tanınırlıkları nedeniyle daha ucuza mal etmiş oluyorlar.

Ancak sektörde öne çıkan sanatçıların diğer yatırımcılardan farkları yalnızca bunlar değil. Medyanın sürekli takip ettiği sanatçıların yatırımlarını ve söz konusu faaliyetlerini duyururken sektördeki faaliyetlerine "sanatçı duyarlılığı"nı katmaya çalışıyorlar. Haftasonu medyaya yansıyan K. Irak'taki inşaat yatırımının, kendisini çok seven Irak halkını ucuz ev sahibi yapmak amacını taşıdığını söyleyen İbrahim Tatlıses, Irak halkına faydalı olmak için "elini taşın altına koyduğu"nu açıkladı.

İnşaat sektörüne giren bir diğer sanatçı Ferdi Tayfur ise memleketi Adana'da yoğunlaştırdığı konut yatırımlarından sonuncusuna, yine Adana'da "gelin-kaynana kavgaları nedeniyle yuvalar dağılmasın" düşüncesiyle başlayacağını ve konutların yalnızca yaşlı çiftlere yönelik 50-55 metrekarelik olacağını açıklamıştı. Tayfur, "Bu yüzden yapacağım konutları sembolik fiyatlarla satacağım. Kimin annesiyle karısı geçinemiyorsa gelip benden daire alacak. Son derece de lüks yapacağım. Konutları satacağım kişilerde seçici davranacağım. Böylelikle de kimse kimseyi rahatsız etmeyecek" demişti.


SOL Haber, 28 Mart 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Kürt Açılımını Destekleyen İki Cihanda Lekesiz "Sanatçılar"

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Mar 29, 2010 0:08

I. Recep'in huzuruna çıkmanın dayanılmaz cazibesi

Hülya Avşar'ın kendinden geçtiği, yalakalığın tavan yaptığı anlar...


Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Kürt Açılımını Destekleyen İki Cihanda Lekesiz "Sanatçılar"

İletigönderen Deli Haydar » Pzt Mar 29, 2010 2:03

İlahi Avşar kızı!

Başbakanın en ince ayrıntıya kadar değinip de teklemeden konuşmuş olması seni pek bi' şaşırtmış...
Allah şaşırtmasın işte! Kahvaltıda da, ekranda fıldır fıldır dönen kem gözlerini dört açsaydın, başbakanının her daim iki yanına dikilen "prompter" denen aygıtı görürdün...

Sen zaten görmüşsündür de... Yedirebildiğime diyorsun yine...
Ah Avşar kızı ah... Hep ucuza kaçtın! Hep ucuz kaldın!
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21

Önceki

Şu dizine dön: Bağlantılı Gelişmeler ve Değerlendirmeler | S. Ö.

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x