"Mülteciler stratejik silâhtır!" / Arslan BULUT

"Mülteciler stratejik silâhtır!" / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Tem 08, 2019 11:51

"Mülteciler stratejik silâhtır!"

Banu Avar, "Zemberek" adlı kitabında yer verdiği önemli bir bilgiyi, son haftalarda yoğunluk kazanan Suriyeliler tartışmasına ışık tutacağı için güncelledi. 

2016 yılında yayınlanan kitapta, Angelina Jolie'nin Hatay'daki sığınmacı kamplarına yaptığı ziyaretleri kastederek "Ünlü yıldızların, siyasi aktörlerin, gazetecilerin ziyaret ettiği mülteci kampları niye var? Çünkü bir anda savaşın içine sokulan ülkeler var. Timsah gözyaşları dökenler, bu ülkelerde yıllarca kaosu örgütlerken mülteci akını olacağını bilmiyorlar mıydı? Kan tacirleri ortalık kan gölüne dönünce halkın komşu devletlere akacağını hesaplamamışlar mıydı?" ifadesini kullanan Avar şöyle devam ediyordu:

Resim

"Kamplarda, 3 milyona yakın sığınmacının arasına gizlenmiş bol sayıda istihbarat elemanı, terörist, uyuşturucu, kimyasal madde, silah, organ kaçakçılığıyla uğraşan çete mensubu vardır. Bu kamplar sınırların delik deşik olmasında önemli bir rol oynar. Demografik yapıyı değiştirir. Kaçakçılara serbest bölge açar. Bölgedeki terör guruplarına liman olur. Teröristlerin ve istihbarat görevlilerine 'uluslararası toplum' denilen çete ile gizli temas için mükemmel bir ortam sağlar. Sınırlar arasında 'cepler' yaratır.

Harvard üniversitesinde yapılan 'Bir savaş Silahı olarak tasarlanan göç olgusu' (Strategic Engineered Migration as a Weapon of War) başlıklı araştırmada, 'Mülteciler olgusunun hedef ülkelerde savaş ve barış zamanlarında stratejik bir silah olarak kullanılabileceği ve bunu kontrol eden devlete yararlar sağlayacağı' tespiti yapılıyor…

Mülteciler konusunda en çok fikir beyan eden ABD ülkesine genel olarak mülteci kabul etmiyor. Ama 1519 kişilik bir gruba bu hak tanınıyor. Kim onlar? ABD Yönetiminin, 2014 yılında vatandaşlık ve göçmenlik statüsü verme, ikamet hakkı tanıma ve Hükümetin koruması altında yaşama garantisi verdiği 1519 kişinin tümü diğer ülkelerin teröristleri ya da terörle yakından bağlantılı olanlar!

Sonuç olarak toplum, ekranlarda gördüğü mülteci ölümleri, bebek cesetleriyle kahrolurken, Washington'da birileri, kendi yarattıkları mülteci krizinin stratejik silâh olarak kullanımıyla keyifleniyor…"


* * *

Resim

Bu arada, eski MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan, Twitter mesajında, İsrail'in 1948'den beri nasıl büyüdüğünü gösteren haritayı yayınladı ve "Bu resme iyi bakın! Önce Filistin'in içini boşalttılar, sonra boşalan o topraklara yerleşerek İsrail devletini kurdular. Şimdi sıra Büyük İsrail için 'vaad edilmiş topraklar'ın boşaltılmasına geldi. Suriye Büyük İsrail'i kurmak için boşaltılıyor. Bunu nasıl görmezsiniz?" diye sordu.

Suriye'nin boşaltılması konusunda, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da önemli bir uyarıda bulunmuş ve Lozan Konferansı'nda, Azınlıklar Alt Komisyonu'na getirilen bir teklifi şöyle hatırlatmıştı:

"Teklifi getiren kim? Amerika! Teklif şu: 'Ermeniler için ulusal yurt olarak bir toprak parçası bulalım, bu bölgeyi tanımlayalım ve bu bölgeye saldırı ve sızmalara karşı bir koruma düzeneği kuralım.' Bunun için de Suriye'nin kuzeyini öneriyorlar ve 'Böylece Türkiye ve Suriye arasında tarafsız bir bölge kurulmuş olur. Bu toprak parçasının denize kolay bir çıkış yolu da vardır' diyorlar! Peki, o halde, 6 Ocak 1923'te Ermeniler için düşünülen şey, bugün başka birisi için mi düşünülüyor?"

Bu veriler, Suriyeli sığınmacıların hem Suriye'yi hem Türkiye'yi parçalamak için kullanıldığını gösteriyor. Siyasi iktidar da bu projelere gözünü kapatarak, "görev"ini yapıyor!

Peki muhalefet partileri bu konuda ne yapıyor?

Arslan BULUT, 8 Temmuz 2019
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12355
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: "Mülteciler stratejik silâhtır!" / Arslan BULUT

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Pzt Tem 08, 2019 17:32

MÜKEMMEL bir biçimde güncellemiş olduğu bu MUHTEŞEM yapıtı için çok değerli ve sevgili Banu AVAR'ı eline, diline, kalbine ve kalemine sağlık diyerek kutlamak, kucaklamak ve öpmek hatta kutsamak gerek. Sevgili Arslan BULLUT'a ise bu çok özlü ve anlamlı, önemli ve değerli tanıtım için özel tebrikler,teşekkürler ve en iyi dilekler.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1103
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x