Zaman: Pzt Haz 27, 2022 1:07

News News of Genel - Güncel Konular

Site map of Genel - Güncel Konular » Dizin : Genel - Güncel Konular

Genel & Güncel Konular

Sıra geldi şirketlerin kasasına

İhracat ve turizm gelirlerinin yüzde 40’ının TL’ye çevrilmesi zorunluluğunun ardından bu kez ticari kredi kullanımlarına fiilen döviz bozma kuralı getirildi. Tepki çeken düzenlemeyi muhalefet “Rezervleri erittiler şimdi de şirketleri döviz satmaya zorluyorlar” diye eleştirdi. Serbest piyasa sisteminin sınırlarını zorlayan hamle tedirginlik yaratırken, ekonomistler ‘Bu gidişin sonu sermaye kontrolü olur’ uyarısında bulundu.

BDDK, döviz varlıklarının TL karşılığı 15 milyon TL’yi aşmayan şirketlere kredi kullanımı halinde dövizini 15 milyon TL üzerine çıkarmama şartı getirdi. Bu miktardan fazla ...
Read more : Sıra geldi şirketlerin kasasına | Görüntüleme : 35 | Yanıtlar : 1


Göçmenleri geri yollamak artık daha da zorlaşıyor.

“Göçmenleri geri yollamak artık daha da zorlaşıyor. AİHM Türkiye’yi sınır dışı ettiği Suriyeliyi, 12 bin 500 Avro tazminat ve masraf ödemesine karar verdi. Bir Suriyeli için. 12.500 Avro.”
Read more : Göçmenleri geri yollamak artık daha da zorlaşıyor. | Görüntüleme : 38 | Yanıtlar : 1


Pkk yakıyorsa imarı kim veriyor ? Otel olmayacak yerden duman çıkmaz

Yağmurların ardından Marmaris'te orman yangınları başladı.
Yanan Orman bölgelerimizin imara açılması doğal olarak kasıt aramamıza nedendir.
Pkk yakıyorsa imarı kim veriyor ?
Ormanlar yanarken kesinlikle inşaat izni verilmeyecek dedikten sonra Orman bölgelerine imar izni verilmesi ardından inşaatların başlaması neyi gösteriyor?

Efendiler tarafından , BOP'lanacak ülkelerde , nerede bir rant varsa ; oraya çökme dönemi başlatıldı..
Aslında uyuşturucu ticareti derinlenesine incelenirse bu ilişkiler daha net anlaşılır.
Read more : Pkk yakıyorsa imarı kim veriyor ? Otel olmayacak yerden duman çıkmaz | Görüntüleme : 38 | Yanıtlar : 0


Yasa hazırlanıyor hiçbir iş yapmayan Milli Piyango idaresine para aktarılacak

AKP, Meclis tatile girmeden önce yeni bir torba teklifi Meclis gündemine getirmeye hazırlanıyor.Kredi garanti kurumlarına aktarılabilecek kaynak sınırı 60 milyar liradan 100 milyara çıkarılırken, Milli Piyango İdaresi’ne yönelik düzenleme dikkat çekti.Milli Piyango İdaresinin giderlerinin karşılanması için Türkiye Varlık Fonuna aktarılan kaynağın yüzde 8’inin Milli Piyango İdaresine aktarılacak olması. Şans oyunlarının SİSAL’a devredilmesinin ardandan Milli Piyango’nun sadece denetleme yetkisi bulunuyor.
Resim
AKP, Meclis tatile girmeden önce yeni bir torba teklifi Meclis gündemine getirmeye hazırlanıyor. Hazine ve ...


AKP ve MHP, sahte belgeyle engelli maaşı alan 442 bin kişiye sahip çıktı- 06 Kasım 2021

Sayıştay, son üç yılda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından engelli olmayan 442 bin 309 kişiye, 11.6 milyar TL usulsüz ödeme yapıldığını tespit etti.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap da engelli olmayanlara yapılan usulsüz ödemenin araştırılması için Meclis'e önerge verdi. Kasap, Meclis araştırma önergesinin gerekçesini ise şu sözlerle açıkladı:

“2018 ve 2019 yıllarında Sayıştay'ın da tespit ettiği üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı engelli olmayan tam 442 bin 309 kişiye toplam 6.9 milyar lira ...


Vergi bilincinin oturmadığı toplumlarda demokrasi işlevsel olamamaktadır.

Almanya'da en çok vergi ödeyenler üretim yapan şirketler: Wolksvagen, Mercedes, BMW, Bayer...
Türkiye'de en çok kar edenler ise bankalar, yani faiz geliri, yani Türkiye faiz cennetidir.
Yılbaşından bu yana hazinenin ödeyeceği faiz rakamı 69 Milyara yükselmiş. Yani fakirden alınıp zengine verilecek para bu. Hani şu döviz garantili hesabı olan zenginler ilk sırada.

Bizim ülkemizde en çok vergiyi ödeyen, en çok çalışanı olan STK bir açıklama yapmaya görsün.
Devletten en çok İHALE alanların da en çok ...
Read more : Vergi bilincinin oturmadığı toplumlarda demokrasi işlevsel olamamaktadır. | Görüntüleme : 45 | Yanıtlar : 0


Erdoğan, TBMM’ye sunduğu ek bütçeyle kendine yüzde 40,4 zam istedi: Maaşı 141 bin 453 TL olacak

Erdoğan’ın TBMM Başkanlığı’na sunduğu ek bütçeyle kendine yüzde 40,4 oranında zam istediğini ve bu zamla maaşını 141 bin 453 TL’ye yükselteceğini açıkladı.

Erdoğan’ın Meclis Başkanlığı’na sunduğu ek bütçeyle kendi maaşına yüzde 40,4 oranında zam istediğini duyurdu.

Bu zamla Erdoğan’ın maaşının 141 bin 453 TL’ye yükseleceğini belirten Özel, “Tayyip Erdoğan kendi imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunduğu ek bütçeyle en son Ocak’ta artan maaşını yüzde 40,4 oranında artırarak 141.453 TL'ye yükseltiyor. Cumhurbaşkanı'nı etkileyen ekonomik kriz asgari ücretliyi etkilemiyor ...


AKP İktidarında bir ilk: Paranın bittiğini resmen duyurdular. TBMM'ye ek bütçe sundular

Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
Resim
Kanun teklifi ile genel bütçe kapsamındaki idarelerin bütçe tertiplerine 817 milyar 271 milyon 632 bin lira, özel bütçeli idarelerin bütçe tertiplerine 63 milyar 203 milyon 143 bin lira olmak üzere toplam 880 milyar 474 milyon 775 bin lira ödenek eklenecek.

Merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin bütçelerinde yer alan “personel giderleri” ve “Sosyal Güvenlik kurumlarına ...


AKP mevcut Çay Kanunu'nu tamamen yürürlükten kaldırıyor

AKP, Çay Kanunu Teklifi’ni TBMM Başkanlığı’na sundu. Teklife göre; mevcut Çay Kanunu tamamen yürürlükten kalkacak. Çay yetiştirilecek alanları Tarım ve Orman Bakanlığı tespit edecek ve bu alanlar dışında çay tarımı yapılamayacak.
Resim
ANKA'nın haberine göre; AKP’li 75 milletvekilinin imzasını taşıyan Çay Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığı’na bugün sunuldu. Teklif yasalaşırsa 1984 tarihli ve 3092 sayılı Çay Kanunu tamamen yürürlükten kalkacak.

Teklifte kanunun amaç ve kapsamı, “Çay tarımı ve yaş çay yaprağı ile kuru çay üretimi ve ...
Read more : AKP mevcut Çay Kanunu'nu tamamen yürürlükten kaldırıyor | Görüntüleme : 48 | Yanıtlar : 0


Sedat Peker'den manidar fetöcü-pkklı Hilal kaplan tweeti

Sedat Peker, iktidara yakın Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın çözüm sürecindeki paylaşımları ve FETÖ’ye övgüleriyle ilgili olarak “Yargılanırsak da yargılanırız yani. Sıkıntı yok.” sözleri bulunan paylaşımı retweetledi…
Resim
Organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’den dikkat çeken paylaşımlar gelmeye devam ediyor.

DİKKAT ÇEKEN HİLAL KAPLAN PAYLAŞIMI
Peker son olarak TRT Yönetim Kurulu üyesi ve iktidara yakın Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın çözüm sürecinde attığı tweetleri ve FETÖ’ye övgüleri bulunan paylaşımları ile bu ...
Read more : Sedat Peker'den manidar fetöcü-pkklı Hilal kaplan tweeti | Görüntüleme : 76 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 146304 ileti • Toplam 44482 başlık • Toplam 24720 üye

x