Zaman: Cmt Eki 31, 2020 17:57

News News of Genel - Güncel Konular

Site map of Genel - Güncel Konular » Dizin : Genel - Güncel Konular

Genel & Güncel Konular

İzmir’deki depremde can kaybı 20’ye yaralı sayısı 786’ya yükseldi

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde can kaybı 20'ye, yaralı sayısı da 786'ya yükseldi. AFAD 13 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
Resim
İzmir’de 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Seferihisar açıkları olan deprem İstanbul dahil tüm Marmara’da hissedildi.

EMRAH APARTMANINDA 11 KİŞİ VEFAT ETTİ
Tamamen yıkılan 2 bloklu ve 28 daireli Emrah apartmanında, saat 23:00’e kadar ilk edinilen bilgiye göre 11 kişinin öldüğü, 19 kişinin ise kurtarma görevlileri tarafından enkazdan sağ çıkarıldığı öğrenildi. ...
Read more : İzmir’deki depremde can kaybı 20’ye yaralı sayısı 786’ya yükseldi | Görüntüleme : 62 | Yanıtlar : 0


Ezogelin bu kış ithal mercimekle pişecek

Bir zamanlar dünyanın en önemli kırmızı mercimek üreticilerinden biri olan Türkiye bugün iç piyasada yerlilik oranında yüzde 50’lere kadar geriledi. Üreticilerden gelen rakamlar rekoltenin dipte, ithalatın zirvede olduğunu ortaya koyuyor.
Resim
Tüm dünya gıdada kendi kendine yeter hale gelmek için mücadele ederken Türkiye büyük bir krizin eşiğinde. Sektörden gelen veriler bu yıl kırmızı mercimekte hasatın 190 bin tonda kaldığına işaret ediyor. Üretimdeki bu kan kaybı, TÜİK verilerine göre yıllık 364 bin ton tüketim olan Türkiye'de ...
Read more : Ezogelin bu kış ithal mercimekle pişecek | Görüntüleme : 65 | Yanıtlar : 0


97 YIL ÖNCE, 97YIL SONRA…Dr. Noyan UMRUK

97 YIL ÖNCE, 97YIL SONRA…Dr. Noyan UMRUK

97 yıl önce çocuklar gibi şendik…97 yıl önce yedi düveli yendik…

*97 yıl önce kederde kıvançta ortak bir ulus oluşturup, mazlum ülkelerin umudu, etrafı dostane paktlarla çevrili saygın bir devlet kurmuştuk. 97 yıl didişmediğimiz ülke kalmadı…

*97 yıl önce uluslaşma sürecinde, ortak dilimizi iyi konuşma ve yazmanın derdindeydik. 97 yıl sonra yarım yamalak cümleciklerimize frenkçe sözcükler katmayı marifet sayıyoruz…

*97 yıl önce cehaletle savaşıyor, cumhuriyet, özgürlük ve bağımsızlık ...
Read more : 97 YIL ÖNCE, 97YIL SONRA…Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 439 | Yanıtlar : 2


Müslüman aleminin hali böyleyken, “Hristiyanlar, gâvurlar Müslümanları kıskanıyor”

Müslüman aleminin hali böyleyken, “Hristiyanlar, gâvurlar Müslümanları kıskanıyor” diyen Cübbeli Ahmet Hoca gibi din adamları, komedyen Cem Yılmaz’dan bile komik oluyor!
Resim
Bir çelişkiye dikkat ettiniz mi? Müslümanlar; Gazze, Mısır, Libya, Fas, İran, Irak, Yemen, Afganistan, Pakistan, Suriye, Lübnan ve Türkiye’de mutlu değilken, Avustralya, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İsveç, ABD, Norveç, Hollanda ve Danimarka’da mutlu…

Bugün maalesef Müslümanlar diktatör rejimlerden Avrupa ülkelerine göç etmektedirler. Peki, bu ülkelerden kaçan Müslümanlar neden başka Müslüman ülkelere değil ...


“Bismillah” diyerek soygun yapan leş kargalarını teşhir edelim

Türkiye toplumu bugüne kadar birbirinden ünlü dolandırıcılar çıkardı. Sülün Osman’dan Banker Castelli’ye, Jet Fadıl’dan Çiftlik Bank vurgununun aktörü Mehmet Aydın’a bu konuda istikrarlı bir başarı var. Her biri adeta bir sosyolog edasıyla içinde yaşadıkları toplumun açık noktalarını yakalamış ve bu açıkları birer vurgun aracına dönüştürmekte ustalaşmışlardır.
Resim
Yeşilçam filmlerine bile konu olan Sülün Osman’dan itibaren dolandırıcıların profillerini incelersek memleketin o anki halet-i ruhiyesini yakalamak mümkün olacaktır.

Bugün bile iyi mi kötü mü olduğuna karar verilemeyen ...
Read more : “Bismillah” diyerek soygun yapan leş kargalarını teşhir edelim | Görüntüleme : 370 | Yanıtlar : 1


Aptallık Nedir? Gerçeği bilerek, gerçeği görerek hala yalanlara inanmaktır. - Aptallık : Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp fa

Aptallık Nedir? Gerçeği bilerek, gerçeği görerek hala yalanlara inanmaktır. - Aptallık : Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek.
Resim
Dikkat edin son on yıla bakın! Oylar düşmeye başladığında, hemen bir dış düşman yaratılıyor, içerde terör olayları birden artıyor ve ardından erken seçim yapılıyor!

'Ekonomi koşulmasın' diye dış politika ve güvenlik konuları ön plana çıkarıldı. Ekonomik sorunlardan kaçmak için dışarıda macera aranması İstişare anlayışı tamamen yok oldu. Kurallar yok sayıldı, kurumlar adeta tasfiye eldildi. ...


AKP'li vekiller Meclis'e getirdi! Vatandaş 5 yıl daha kayıp/kaçak bedeli ödeyecek

Vatandaşlar, elektrik abonelerinden tahsil edilen kayıp-kaçak bedeli ödeyecek. AKP'li vekillerin Meclis'e getirdiği yasa kabul edildi.
Resim
Duvar'dan Müzeyyen Yüce'nin haberine göre, AK Parti milletvekillerinin imzasıyla Meclis'e gelen Elektrik Piyasası Kanunu, TBMM Sanayi Komisyonu'nda kabul edildi. Madencilik, doğalgaz ve elektrik alanlarında değişiklik içeren kanun teklifine göre, elektrik faturalarına yansıtılan kayıp-kaçak bedeli tahsilatı 5 yıl daha sürecek. Cumhurbaşkanı'na bu süreyi 5 yıl daha uzatma yetkisi verilecek.

CHP: "ADALETSİZLİK"
Önümüzdeki günlerde Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanacak teklifle ilgili ...


Dolar 8.30 olmuş... Ekranlar Başka Başka şeyleri tartışıyor...

Bu ülkenin üretimi nasıl artar, tarımı nasıl ayağa kaldırırız, eğitim nasıl düzelir, verimlilik nasıl artar, israf nasıl önlenir, tasarrufa nereden başlarız. Bunlar gündeme gelmiyor.Pes!

ülke bilgiyle değil algıyla yönetiliyor.devletin ve halkın kalkınması değil yönetenlerin bekası her şeyin önünde ve üstünde..dolayısıyla Türkiye kaybediyor ama müthiş bir gelir o tarafa akıyor..

Deve kuşu misali korkudan başını toprağa gömen bir toplum oluşturuldu , okumayan medya ile kandırılan , bankalara borçlandıran dışa bağımlı bir nesil oluşturuldu ki buna sebep ...
Read more : Dolar 8.30 olmuş... Ekranlar Başka Başka şeyleri tartışıyor... | Görüntüleme : 449 | Yanıtlar : 0


Merkez Bankası Başkanı'ndan itiraf: Kur hedefimiz yok, TL aşırı değersiz bir noktada!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, 2020 yılında enflasyonun yıl sonunda yüzde 12.1 (önceki yüzde 8.9) 2021 sonunda ise enflasyonun yüzde 9.4 (önceki yüzde 6.2) olmasını beklediklerini duyurdu. Uysal, kur hedeflerini olmadığını söyleyerek TL'nin aşırı değersiz bir noktada olduğunu söyledi.
Resim
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal yılın son enflasyon raporunun tanıtımını yaptı. Uysal "3.çeyrekte iktisadi faaliyet v tipi belirgin bir toparlanma kaydetti. 2020 yılında muhtemelen pozitif büyüme göreceğiz. Öncü göstergeler istihdamın ...


Elektrik faturalarında dikkat çeken değişiklik. EPDK'dan önemli karar

EPDK, 2021 yılı için mesken tüketici grubuna yönelik yıllık 50 milyon kilovatsaat, diğer tüketici gruplarına yönelik yıllık 7 milyon kilovatsaat olarak belirlendi. Enerji aşımında ulusal tarifeden ücret değerlendirmesi yapılacak.
Resim
AA'nın haberine göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrikte 'son kaynak tüketici grupları'nı belirleyen tüketim miktarını güncelledi. 2021 yılı için mesken tüketici grubuna yönelik yıllık 50 milyon kilovatsaat, diğer tüketici gruplarına yönelik yıllık 7 milyon kilovatsaat olarak belirlendi.

Buna göre, "Son Kaynak Tedarik Tarifesinin Düzenlenmesi ...
Read more : Elektrik faturalarında dikkat çeken değişiklik. EPDK'dan önemli karar | Görüntüleme : 440 | Yanıtlar : 0


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 143865 ileti • Toplam 43377 başlık • Toplam 24625 üye

x