Zaman: Pzt Oca 17, 2022 12:11

News News of Genel - Güncel Konular

Site map of Genel - Güncel Konular » Dizin : Genel - Güncel Konular

Genel & Güncel Konular

Türkiye’de Ekonomik Özgürlükler Raporu 2021 sonuçlarına göre endeks puanı 6.54’e indi.‘YOLSUZLUKLAR CEZASIZ KALDI’

Türkiye’de Ekonomik Özgürlükler Raporu 2021 sonuçlarına göre endeks puanı 6.54’e indi. Türkiye endeks kapsamında incelenen 165 ülke arasında, Fiji ile beraber 114. sırada ve en az özgür olan ülkeler kategorisinin bir basamak üstünde yer aldı.
Resim
Yolsuzlukla mücadele edilememesi ve soruşturmalara siyasi baskılar uygulanması cezasızlık algısını artırırken uluslararası alanda Türkiye’nin notu da giderek kötüleşiyor.

Türkiye’de Ekonomik Özgürlükler Raporu 2021 sonuçlarına göre Türkiye’nin 2019 yılı verileriyle oluşturulan endeks puanı 6.54’e indi. Türkiye endeks kapsamında incelenen 165 ...


ABD'de ilk kez domuzdan insana kalp nakli yapıldı

ABD'nin Maryland eyaletindeki bir hastanede, ölmek üzere olan 57 yaşındaki kalp hastasına son çare olarak domuz kalbi nakledildi. Dünyada böylesi bir ameliyatın ilk kez yapıldığı açıklandı.
Resim
Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi'nde görevli doktorlar, alınan özel izin sonrası Cuma günü yapılan ameliyatın 7 saat sürdüğünü, David Bennett adlı hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.

David Bennett'ın ameliyattan bir gün önce, "Ya ölecektim ya da bu ameliyatı olacaktım. Ameliyatın karanlıkta bir atış olduğunu biliyorum ama bu aynı ...
Read more : ABD'de ilk kez domuzdan insana kalp nakli yapıldı | Görüntüleme : 39 | Yanıtlar : 0


Ölümcül deneyde Türkiye liste başı - 07.12.2010

ABD’deki birçok ilaç şirketinin yasalardan kaçınmak ve araştırma maliyetini düşürmek için, insanlarla yapılan deneyleri fakir ülkelere taşıdığı ve bunlardan Türkiye’nin 6’ncı sırada yer aldığı açıklandı.
Resim
Amerikan Vanity Fair dergisi, ABD’deki birçok ilaç şirketinin, yasal düzenlemelerden kaçınmak ve ilaçları daha ucuza mal etmek için insanlar üzerinde yapılan klinik deneylerini artık yurtdışında, genellikle de fakir ülkelerde gerçekleştirildiğini yazdı.

Milliyet gazetesi dosyayı sürmanşetinden duyurdu. Derginin ocak sayısında yer alacak habere göre Türkiye klinik deneylerin en fazla yapıldığı ...
Read more : Ölümcül deneyde Türkiye liste başı - 07.12.2010 | Görüntüleme : 118 | Yanıtlar : 3


DOKTORLAR NİÇİN ARTIK HASTAYA NE YERSE YESİN DER? :ms: Dr. Noyan UMRUK

DOKTORLAR NİÇİN ARTIK HASTAYA NE YERSE YESİN DER? :ms:

Dr. Noyan UMRUKBilirsiniz… Ciddi hastalık belirtileri izlendiğinde doktorlar hastaya kan ve idrar tahlillerinden başlayarak MR, Ultrason, Tomografi incelemelerine tabi tuttuktan sonra teşhis koyup, tedavi sürecine ilişkin kararlarını vermek isterler…İşte bu işlemler sonucu, yaşamakta olduğu ciddi sosyoekonomik hastalığın rapor ve sonucu ülkemizin sağlık durumu aşağıdaki gibi…“World Inequality Lab tarafından hazırlanan 2022 Dünya Eşitsizlik Raporu açıklandı. Dünya ...
Read more : DOKTORLAR NİÇİN ARTIK HASTAYA NE YERSE YESİN DER? :ms: Dr. Noyan UMRUK | Görüntüleme : 225 | Yanıtlar : 1


TÜRKİYENİN EN ACİL BEKA SORUNU

TÜRKİYENİN EN ACİL BEKA SORUNU
Peki iç güvenlik sorunu üstünden siyasi gösteri mi yapılıyor yoksa?..
Asıl amaç siyaset değil de güvenlik ise soruyorum ben de:
Ülkemizde 10 milyon Suriyeli ve Afgan var. Bunların çoğu kimliksiz ve pasaportsuz geldiler.

1. Peki bu 10 milyon Suriyeli ve Afganlı'nın içinde kaç tane El-Kaide militanı var?..
2. Kaç tane Işıd militanı var?..
3. Kaç tane PKK'lı var?..
4. Kaç tane vsvs örgüt terör militanı var?..

Bu terör örgütlerinin hücreleri ...
Read more : TÜRKİYENİN EN ACİL BEKA SORUNU | Görüntüleme : 75 | Yanıtlar : 1


İntihar eden çocuk gelinin erkek kardeşi de canına kıydı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde pompalı tüfekle intihar eden 16 yaşındaki çocuk gelinin erkek kardeşi de kendisini asarak canına kıydı.
Resim
2014 yılında 16 yaşındayken 4 aylık gelin Yeter Arslan, Gaziantep’ten Gölbaşı ilçesine bağlı Yukarı Nasırlı köyünde bulunan akrabalarının yanına gelmiş ve girdiği bunalım sonucu akrabalarının evinde bulunan pompalı tüfeği kafasına dayayarak yaşamına son vermişti.

Olaydan 8 yıl sonra Yeter Arslan’ın erkek kardeşi Hikmet Arslan (24), Gaziantep’te çalıştığı bir fabrikadan izin alarak Yukarı Nasırlı köyüne geldi.

Hikmet ...
Read more : İntihar eden çocuk gelinin erkek kardeşi de canına kıydı | Görüntüleme : 52 | Yanıtlar : 0


13 liman, 5 demir yolu işletmesinin 49 yıllığına satılacak

AKP ve MHP tarafından 13 liman, 5 demir yolu işletmesinin 49 yıllığına satılmasını içeren 'Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' torba yasa Meclis'ten geçti. 13 liman, 5 demir yolu işletmesinin 49 yıllığına satılmasını içeren “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Torba yasada şirketlere devredilen limanların ihalesiz şekilde sözleşmelerinin 49 yıla çıkarılmasının önünü açıyor ve ilgili madde üzerinden limanlar 49 yıllığına şirketlere devrediliyor.

Torba yasada yer alan maddede, "Türkiye ...
Read more : 13 liman, 5 demir yolu işletmesinin 49 yıllığına satılacak | Görüntüleme : 63 | Yanıtlar : 1


Mutfakta yangın var! Temel gıda maddeleri el yakıyor

Enflasyonu yüzde 36.1 açıklayan TÜİK’in sepetindeki 25 temel gıda maddesinin fiyatı yüzde 47 arttı. Maaş zammı, mutfak zammına yenik düştü.
Resim
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) çarşı pazardaki gerçek hayat pahalılığını yansıtmayan enflasyonu bile mutfaktaki yangını gizleyemedi. Son bir yıllık enflasyonu yüzde 36.1 olarak ilan eden TÜİK'in verilerine göre, halkın en çok tükettiği 25 temel gıda maddesinin fiyatı aynı dönemde yüzde 47 zamlandı. Ekmekten bulgura, makarnadan patatese kadar mutfakta kullanılan temel gıda maddeleri arasında fiyatı yüzde ...
Read more : Mutfakta yangın var! Temel gıda maddeleri el yakıyor | Görüntüleme : 49 | Yanıtlar : 0


How to clear Chrome's CEO Email Addresses and cache for a single site

For broken websites in Google Chrome, clearing browser cache and CEO Email Addresses usually works like a charm. It can help fix unresponsive site elements, weird bugs, and even browser crashes most of the time. But do you need to remove all cached web content and log in anywhere? Well, deleting all that data just for a misbehaving site sounds like an overreaction. Summary Clear CEO Email Addresses and Chrome cache for a single site ...
Read more : How to clear Chrome's CEO Email Addresses and cache for a single site | Görüntüleme : 50 | Yanıtlar : 0


Türkiye'nin en ünlü dondurma üreticilerinden Algida'nın yeni zamlı fiyat listesi paylaşıldı.

Döviz kurundaki dalgalanma 2021 yılının son aylarında yurttaşlara zam olarak geri dönerken; dolar kurunun düşmesine rağmen 2022 yılının ilk günlerinde akaryakıttan enerjiye, gıdadan giyime birçok ürün ve hizmete zam yağmaya devam ediyor.

DONDURMALARA DA ZAM GELDİ
,
Son olarak zam fırtınası dondurma fiyatlarını da vurdu.

Türkiye'nin en ünlü dondurma markası Algida, bugün zamlı yeni fiyat listesini açıkladı.

İşte yeni fiyat listesi:
Resim
Resim


 

Giriş  •  Kayıt


Sayımlamalar

Toplam 145579 ileti • Toplam 44181 başlık • Toplam 24700 üye

x