Zaman: Pzt Haz 17, 2024 11:04

News News of Genel - Güncel Konular

Site map of Genel - Güncel Konular » Dizin : Genel - Güncel Konular

Genel & Güncel Konular

Okulun web sayfasında Said-i Kürdi propagandası!

Okulun web sayfasında tarikat propagandası

KONYA’da Ilgın İlçesi’nde İnönü İlköğretim Okulu’nun web sayfasındaki ‘Rehberlik Öyküleri’ bölümünde, Said-i Nursi ve talebeleri ile ilgili övgü dolu sözlerin yeraldığı bir söyleşi yayınlandı. ‘Uzun Bir Ayrılıktan Sonra’, başlıklı söyleşiyi kimin yaptığına dair sitede her hangi bir bilgi yer almıyor. Yazının bir bölümünde Said Nursi’den ‘Savaş kahramanı’, bir bölümünde ise ‘Hazret’ olarak bahsedilmesi dikkat çekti. Eğitim-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Veli Demir, “Cemaat propagandası artık ilköğretim okullarında bile açıktan yapılmaya ...
Read more : Okulun web sayfasında Said-i Kürdi propagandası! | Görüntüleme : 2765 | Yanıtlar : 28

CHP de Yüzler Gülüyor..

Birleşiyor gibi yapıp mevzilenmek istemiyoruz. Kalıcı bir bütünleşme istiyoruz. İyi günde kötü günde kucak kucağa olacağım bir bütünleşme istiyoruz.

Anlayışımız çok net. bunu dayatma olarak görmüyoruz. Birleşme kararını birlikte alırız. Bu birleşmenin gerektirdiği iş bölümünü yaparız.

İşbirliğimizin çerçevesini birlikte konuşuruz. Toplmumun önünde açık, ahlaklı, samimi birleştirici çalışmaya derhal gireriz.

Tarihine ve adına yakışan bir parditir. DSP'ye saygı duyuyoruz. DSP ve CHP kimliğinin bütünleşmesi konusunda hiçbir engel olmaması gerektiğne inanıyorum

Bu ayrışmayı haklı geösterecek bir ...
Read more : CHP de Yüzler Gülüyor.. | Görüntüleme : 849 | Yanıtlar : 1

Al AK Parti'yi vur, cuntaya!

Al AK Parti’yi vur, cuntaya!

Anayasa Mahkemesi’nin “367 Kararı” için eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk NTV’de Mirgün Cabas’a aynen şöyle dedi:

-Hukuk açısından kabul edilemez ama siyasi olarak doğru olduğunu düşünüyorum!

Hukuksuz demokrasi!

Bu bir Türkiye klasiği.

Gücü gücü yetene…

Siyasi tarihimiz bu modelin sayısız örnekleriyle dolu. Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde 1960’lar zemin olarak kullanılıyor. Demokrat Parti’nin 27 Mayıs 1960 ihtilaliyle devrilişi sonrasında Adnan Menderes ve arkadaşlarının yaşadığı mağduriyetler sergileniyor.

Ekran başındaki vicdanlı ...
Read more : Al AK Parti'yi vur, cuntaya! | Görüntüleme : 832 | Yanıtlar : 0

Bir Siyaset Ya da Şehir Efsanesi

Bir siyaset ya da şehir efsanesi

Siyasi iktidar ile asker arasında daha önce ufak tefek "sorunlar" yaşanmıştı. Askerin, iktidara karşı "kurumsal hassasiyeti" bilinmeyen şey değildi. Hassasiyet "güvensizlik boyutuna" tırmanmıştı. Ve son olarak askerin "geceyarısı söylemi" gündeme geldi.

Şimdi "bazı çevreler" diyor ki:
- Bu durum AK Parti'yi "mağdur" konumuna getirir... Seçimde oyu sıçrar.
Ve "gerekçesini" de söylüyorlar:
- Halk mağduru sever... Seçmen mağdurun yanındadır... Geçmişte de böyle oldu.

"Geçmişte de böyle oldu" söylemi bir ...
Read more : Bir Siyaset Ya da Şehir Efsanesi | Görüntüleme : 946 | Yanıtlar : 2

Vali'yle DİSK Omuz Omuza

Vali ile DİSK omuz omuza...

Dün sabah...
Bir grup "terörist" arkadaşla birlikte, Haydarpaşa'dan vapura bindik, Eminönü'nde indik... Aramızda, kravatlı bankacılar var, öğrenciler var, ev kadınları var, emekliler var...
Bir kısmımız işine giderek, bölücü faaliyette bulunuyor. Bir kısmımız Taksim'de alışveriş yaparak, ihanet etmeyi planlıyor.
Yıkıcaz bu ülkeyi, kararlıyız!
Helâlleştik.
İndik vapurdan.
Otobüs yok, tramvay yok, taksi yok.
Beşiktaş'a doğru yürüyoruz.
Galata Köprüsü'nde durdurulduk.
Silahlı polisler...
Üstümüz aranıyor.
Kadın, çoluk, çocuk... Hepimizin.
Zannedersin, Kudüs.
Biz de ...
Read more : Vali'yle DİSK Omuz Omuza | Görüntüleme : 804 | Yanıtlar : 4

Dolar Anında Düşüşe Geçti

Dolar, anında düşüşe geçti

Anayasa Mahkemesi'nin cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin kararını bekleyen piyasalar, dün gün boyunca 'ret' tedirginliği yaşadı. Ancak akşam saatlerinde Anayasa Mahkemesi'nin, CHP'nin yaptığı başvuruyu kabul ettiğini açıkladı. Bu kararın ardından gün içinde 1,39 YTL'ye kadar yükselen dolar hemen tepki verdi. Anayasa Mahkemesi'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunu iptal etmesinin ardından bankalararası piyasada bugün valörlü işlemlerde dolar, lira karşısında 1,3440 YTL'ye kadar geriledi. Bu arada Türk tahvillerinin risk spreadleri 7 baz puan düşerek 202 puana ...
Read more : Dolar Anında Düşüşe Geçti | Görüntüleme : 1011 | Yanıtlar : 0

1 Mayıs kutlamalarında Valiliğin ve Polisin tavrı

Olayları televizyondan izledim,gün içinde de trafiğin Arapsaçı olmaya başladığı anda İstanbul dışına çıktım.
Olaylar son derece üzücü.

Valinin tavrını ve polisin uyguladığı şiddeti kesinlikle kınıyorum.Ben Cumhuriyet Mitingi'nin intikamının alınmaya çalışıldığını ve bundan sonra yapılması planlanan mitinglere katılmayı düşünen vatadaşlarımıza gözdağı verildiğini düşünüyorum.

DİSK başkanı sayın Çebi'yi de kınıyorum.Her ne olursa olsun,Taksim'de gösteri yapmak inadı yüzünden bugün yüzlerce kişi tutuklandı.Binlerce kişi dayak yedi.Polisin yaptığı elbette ki yanlış,bana göre hiçbir şekilde savunulamaz.Kendi vatandaşına öldüresiye copla,tüfek dipçiğiyle saldıran ...
Read more : 1 Mayıs kutlamalarında Valiliğin ve Polisin tavrı | Görüntüleme : 3510 | Yanıtlar : 40

Sezer gider ayak yine Cumhuriyete hizmet etmeye devam ediyor

Sezer'den atamalar!

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na seçilen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili Abdurrahman Yalçınkaya, Yargıtay Büyük Genel Kurulunda yapılan aday belirleme seçiminde, 2. Ceza Dairesi Başkanı Nedim Baran ile aynı oyu alarak ikinci sırayı paylaşmıştı.

Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nda 12 Nisanda yapılan seçimlerde 7 aday yarışmıştı. Bu adaylardan ilk 5 sırada yer alanların isimleri, Cumhurbaşkanı Sezer'e bildirilmişti.

11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker 146, 2. Ceza Dairesi Başkanı Nedim Baran ile Yargıtay Cumhuriyet ...
Read more : Sezer gider ayak yine Cumhuriyete hizmet etmeye devam ediyor | Görüntüleme : 955 | Yanıtlar : 1

Erken Seçim Tarihini RTE Açıkladı...

ERKEN SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI

Erdoğan mümkün olan en erken tarihte seçimlerin yapılacağını söyledi.

Erdoğan CHP lideri Baykal'ın Anayasa Mahkemesi kararını etkilemeye çalıştığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tarihini 24 HAZİRAN ya da 1 TEMMUZ olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı ile ilgili turlara devam edilecek... İlk turun sonucuna göre hükümet tavır alacak...

Erdoğan genel seçimleri 4 yıla indirmek istediklerini, cumhurbaşkanlığı seçimini 5+5 olarak değiştirmek istediklerini söyledi...

Habertürk
Read more : Erken Seçim Tarihini RTE Açıkladı... | Görüntüleme : 1078 | Yanıtlar : 6

Dünyanın en büyük ailesi...

Dünyanın en büyük ailesi...

1923 de bizim.
1453 de.
Şehit kanı da bizim.
Alın teri de.
Mehter de bizim.
Nazım da.
Süleymaniye de bizim.
Ayasofya da.
Türkü de bizim.
Arya da.
Edirne de bizim.
Ardahan da.
Meydan da bizim.
Çankaya da.

Bana göre, mesajı budur...
Tandoğan'ın da.
Çağlayan'ın da.

İstersen bundan sonraki mitingi Haymana Ovası'nda yap...
Yine sığmaz. Yine taşar.

Deniyor ki bazen, "habire eleştiriyorsun, hiç mi iyi bir şey yok bu ülkede?"
Var işte. ...
Read more : Dünyanın en büyük ailesi... | Görüntüleme : 961 | Yanıtlar : 6

Giriş  •  Kayıt

Sayımlamalar

Toplam 148001 ileti • Toplam 45599 başlık • Toplam 24836 üye

x